Nickelback

27. ja 30.märtsil linastub kinodes üle maailma bändi dokumentaal "Hate To Love: Nickelback". 16.mail 2024 alustab bänd Euroopa tuuriga, mis peatub 12 linnas.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.06.2002 - 12:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.02.2024 - 20:07
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Nickelback on fantastiline bänd ning seda peaks kuulama igaüks, kes armastab rock ja grunge muusikat ning otsib midagi samalaadset nagu on Led Zeppelin ja Foo Fighters. Bänd loodi 1996 aastal Vancouveri linnas Kanadas ning selle asutajateks olid kaks venda Chad ja Mike Kroeger. Veel võeti bändi Ryan Peake ning hiljem lisandus Ryan Vikedal. 1997 aastal ilmus neilt seitsme looline EP „Hesher“ ning 1998 aastal LP „Curb“ ning kõik see oli nende oma iseseisva plaadistusstuudio töö vili. Jaanuaris 1999 anti välja LP „The State“, millega haarati kuulajaid üle terve Põhja-Ameerika.

Edasine saatus viis bändi kokku Roadrunner Recordsiga ning tänaseks ollakse üks selle plaadifirma esiknumbreid. 07.märtsil aastal 2000 anti „The State“ uuesti välja ning nüüd kuulsama plaadifirma tiiva all jõuti järjest paisuva tuntuseni. Nende esimene singel „Leader Of Men“ jõudis juba Kanada rockiedetabelite esikahekümnesse. Edasi järgnes üldse Ameerikas peadtõstnud rokkarite võidukäik, sest järjest kerkisid esile kuumad poisid nagu Creed, 3 Doors Down ja Fuel ning nendega koos kosus ka Nickelback. USA-s jõuti kahe singliga Mainstream Rock edetabelite esikümnesse ning need olid “Breathe” ning sama “Leader Of Men”. Top-20 lugu oli ka järgmine singel “Old Enough”.

11.septembril 2001 anti välja järjekordne LP “Silver Side Up”, millega koos ilmus tänaseks pea kõigis edetabelites ja telejaamades esikohal olnud singel “How You Remind Me”, mis oma kuulsusega on varjutanud kõik teised LP-l olevad lood. Ometi on siin kuulamist ja nautimist palju. Lõpuks valiti teiseks singliks siit “Too Bad”, mille edu polnud aga hoopiski nii fantastiline.

Sellel aastal kirjutas Chad Kroeger ühe loo uuele filmile “Spiderman” ning Nickelback esitabki 30.aprillil ilmunud filmi soundtrackil lugu “Hero”. Film ise esilinastus 03.mail 2002. 12.juunil 2002 tähistasid Nickelback ja nende plaadikompanii Roadrunner Records suurt sündmust, sest esmakordselt mõlema ajaloos jõuti plaadiga “Silver Side Up“ Suurbritannias juba teise plaatinaplaadini, mis tähendab albumi läbimüüki 600 tuhat eksemplari. Järgmisena plaanitakse välja anda ansambli esimene DVD “Live At Home“, millel kontsert 25.jaanuarist lindistusega Edmontonist Kanadast. See lasti müügile 28.oktoobril ning MTV2 reklaamis siit DVD-lt pärit videot loost “Never Again“. Ansambli järgmiseks singliks sai aga 26.augustil ilmunud “Too Bad“ ning selle loo videos lõi kaasa Zion Lee. Plaat “Silver Side Up“ tõi ansamblile 4 Billboard’i auhinda ning Juno Award’il nimetati Nickelbacki mehed aasta lugudekirjutajateks ning need kaks hitti olid loomulikult “How You Remind Me” ning “Too Bad”. Allpool näetegi pilti ansamblist Juno Award’il.

2003 aasta suvel üllatati hoopis uue looga ägedast menufilmist "Charlie's Angels 2". See kandis nime "Saturday Nights Allright (For Fighting)" ning külalisena lõi siin kaasa Kid Rock. Selle loo originaali autoriks on Elton John. 30. juulil alustati aga uue LP “The Long Road“ reklaamimist ning raadiotes hakati mängima esimest singlit “Someday“. Sellele singlile filmiti juuli algul Vancouver’is ka videoklipp, mille direktoriks oli Nigel Dick. Bändimeeste endi produtseeritud album ise ilmub Roadrunner Recordsilt 23.septembril 2003. Chad Kroeger on hoobelnud, et uus plaat kõlab midagi Pantera ja Metallica vahepealset, sest nad peavad endid metallimeesteks. Esile tõstavad nad ise dünaamilisust loos "Feelin' Way Too Damn Good", tugevate kitarririffidega lugu "Do This Anymore" ning emotsionaalsete laulusõnadega lugu "Throw Yourself Away". Ometi on avasingel ikkagi pehmemapoolne ning meenutab üsna tugevalt menuhitti “How You Remind Me“.

Nickelback järgmine singel “Feelin' Way Too Damn Good“ ilmus 15.märtsil 2004 ning selle maxi-versioonilt leiab järgmised lood: “Feelin' Way Too Damn Good“ albumi versioonis ja Gold Mix ning video ja “Where Do I Hide ? (Live)“.

Järgmisena andis Nickelback singlina välja loo "Because of You", mis on meeste endi sõnul nende kõigi aegade agressiivseim ja raskeima kitarrisoundiga lugu.

30.novembril 2004 jõudis müügile bändi dvd nimega "The Videos" ning nagu ütleb nimigi on siin peal nende senised seitse muusikavideot. Lisaks pakutakse dokumentaalset materjali viimase albumi "The Long Road" salvestamisest koos esinemistega.

Jaanuaris 2005 lahkus bändist trummar Ryan "Nik" Vikedal. Ülejäänud bänd on aga ametis oma viienda stuudioalbumi lindistamisega Vancouveris.

Laulja Chad osales 09.augustil 2005 ilmunud Motley Crue trummari Tommy Lee sooloalbumil.

Nickelback sai endale abiks viienda stuudio albumi kirjutamisele trummari kanadalase Daniel Adair. Uut materjali said fännid kuulda juba selle aasta lõpu poolel kui RoadRunnerilt ilmus 04.oktoobril 2005 plaat nimega "All The Right Reasons". Esimene singel oli 19.septembril 2005 müügile jõudev "Photograph". Nickelbacki uus album arendab edasi nende firmasoundi paari uue tehnilise (puhtav sound) ja muusikalise nipiga (nagu klaver ja keelpillid). Sisaldab muuhulgas varalahkunud Pantera kidramehele pühendatud 'Side Of A Bullet' ja austusavaldust ZZ Topi elutööle ('Follow You Home'). "All the Right Reasons" (Roadrunner/IDJMG), Kanada rokkarite viies album müüs juba esimesel nädalal 317 tuhat koopiat, olles USA Billboard 200 edetabeli #1.

Uskumatult hea albumi teiseks singliks oli valitud jõuline ballaaad "Far Away", milles laulja Chad naudib esinemist ning endine 3 Doors Down trummar Daniel on vägeval tasemel matse jagades. Uus singel ilmus 23.jaanuaril 2006 ja selle video on vaatet isegi ilusam kui esimesel. Veebruaris 2006 järgnes uue videona aol-is esmaesitlust leidnud "Savin' Me".

15.novembril 2006 Londonis jagatud maailmamuusika auhindadel kuulutati Nickelcack maailma parimaks rock-grupiks. Edasi ilmus bändilt 08.detsembril singlina "If Everyone Cared", millest vändati ka video. Singlil kõlavad lisaks nimiloole akustilised versioonid lugudest "Too bad" ja "Someday".

Augustiks 2007 oli viimast plaati juba üleilmselt müüdud üle 10 miljoni ning bändi kõiki plaate kokku 26 miljonit. Samas anti see uuesti välja Special edition digipakina uute lisalugude ja 5 videoga. Singlina tuli "Rockstar".

Chad Kroeger osales taas kitarrist Santana albumil ning seekord laulis ta singlil ja videos loole "Into the Night". Santana album "Ultimate Santana" tuli välja 16.10.2007.

Nickelback järgmise albumi "Dark Horse" produtsendiks oli legendaarne 'Mutt' Lange ja albumi ilmumisajaks oli 17.november 2008. Esimeseks singliks "Gotta Be Somebody". Kokku kõlas plaadil 11 lugu, mille kvaliteedist andsid järjest märku lausa rekordilised 8 singlit.

Nickelback avaldas samas ka live-DVD „Nickleback: Live at Surgis“. DVD'l esitavad Kanada rokkarid kõiki hitt-singleid oma miljoneid müünud albumitelt "Silver Side Up" (2001), "The Long Road" (2003) ja "All the Right Reasons" (2005). Lisaks kontserdile, saavad fännid pilgu heita ka härrade lavatagustesse tegemistesse . Live on filmitud viieteistkümne HD-kaameraga 40 000 pealise publiku ees.

Detsembris 2009 valiti ansambel USA Billboardi edetabelite alusel viimase dekaadi edukaimaks bändiks. Kuulsust lisas singli "Burn It to the Ground" valik ameerika maadluse show WWE Raw teemalooks alates 19.11.2009.

Aprilliks 2010 oli plaat "Dark Horse" üksi USA-s müünud üle 3 miljoni koopia. 04.mail 2010 esilinastus singli "This Afternoon" video ansambli kodulehel.

Nickelback seitsmes stuudioalbum "Here and Now" ilmus 21.novembril 2011. Allalaaditavaid esimesi singleid tuli korraga kaks - "When We Stand Together" ja "Bottoms Up", mõlemad 26.septembril. 10.novembril ilmus plaadi avaloo "This Means War" singel.

Chad Kroeger aitas kirjutada lugusid Avril Lavigne järgmisele albumile. Nende koostöö sujus väga romantiliseks ning paarike kihlus 8.augustil 2012.

Avril Lavigne ja Chad Kroeger abiellusid 1.juulil 2013.

1.novembril 2013 ilmus bändilt kogumikalbum “The Best Of Nickelback Volume 1”, millelt leiab 19 aegumatut hitti nagu ”Photograph”, ”How You Remind Me”, ”Rockstar”, ”Burn It To The Ground”, ”When We Stand Togerher” ja teised.

4.novembril 2014 ilmus Republic Recordsilt Nickelback kaheksas stuudioalbum “No Fixed Address”. 18.augustil tuli 11-loolise plaadi esimene singel “Edge of a Revolution”. Veel tulid singlitena “What Are You Waiting For?” ja “Million Miles An Hour”.

4.märtsil 2015 esitles Nickelback muusikavideot loole “She Keeps Me Up”, mille lavastas Nigel Dick.

26.juunil tuli Youtube'i üles ebaõnnestunud pangaröövist ja sellele järgnevast kõnelevad muusikavideod "Get 'Em Up" ja "Satellite". Neist viimane on Nickelback uus popmusa singel.

Nickelbacki kümnes maailmatuur jõudis 2016 septembris Euroopasse ning kontserte antakse lausa 30 erinevas linnas. 10.septembril esineti Kaunases, Žalgiris Arenal.

Ansambli 11-looline üheksas stuudioalbum “Feed The Machine” ilmus 16.juunil 2017 Republic Recordsilt. 1.veebruaril 2017 tuli välja nimiloo singel. Loo muusikavideo lavastas Kyle Cogan ja see tuli välja 19.aprillil. Teine lugu “Song On Fire“ avaldati 28.aprillil ja muusikavideo 12.juunil.

13.novembril esitles Nickelback "The Betrayal Act III" muusikavideot albumilt "Feed the Machine".

Nickelback alustas mais 2018 massiivset "Feed The Machine" Euroopa turneed, mille raames antakse 23 kontserti ja esineti esmakordselt ka Eestis - 25.mail Tallinna Lauluväljakul. 15.juunil avaldas Nickelback uue singli "Home" lüürikavideo.

14.augustil 2020 avaldas Nickelback kaveri Charlie Daniels Band'i 1979.a. loost "The Devil Went Down to Georgia", kus lõi kaasa Vancouvei kitarrist Dave Martone. 2.oktoobril annab bänd välja täiendatud albumi "All the Right Reasons" selle 15daks aastapäevaks.

Chad Kroeger ja bändi Marianas Trench laulja Josh Ramsay avaldasid 3.detsembril 2021 ühise singli "Lady Mine".

7.septembril 2022 tuli välja Nickelback singel "San Quentin" koos videoga. 5.oktoobril avaldati nostalgiline lugu "Those Days". 26.oktoobril esitles bänd singli "Those Days" muusikavideot.

Nickelback järgmine album "Get Rollin'" ilmus 18.novembril 2022 ning sellel kõlas 11 lugu. Kolmas singel "High Time" tuli välja 15.novembril.

Nickelback esitles 21.septembril 2023 "High Time" muusikavideot, mille lavastas Timothy Hiehle.

27. ja 30.märtsil linastub kinodes üle maailma bändi dokumentaal "Hate To Love: Nickelback". 16.mail 2024 alustab bänd Euroopa tuuriga, mis peatub 12 linnas.

Faktid

Nickelback on praegu:
Chad Kroeger (Kitarr / Laulja) - sünd. 15. november 1974
Ryan Peake (Kitarr / Taustalaulja) - sünd. 01. märts 1973
Mike Kroeger (Bass) - sünd. 25. juuni 1972
Daniel Adair (Trummid) - sünd. 19. veebruar 1975

Muud huvitavat