Billie Eilish

6.juunil esitles Billie Eilish loo "CHIHIRO" endalavastatud muusikavideot.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Siret - europlix@hot.ee 12.05.2004 - 11:42
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.06.2024 - 20:57
Välismaine artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Billie Eilish on praegu vaid 18-aastane kuid saavutanud meeletu edu. Ilmselt pole isegi Eestis enam ühtki inimest, kes tema nime poleks kuulnud, aga juhul kui midagi siiski kõrvust mööda on läinud, teeme tutvust, kellega tegu. Billie näol on tegemist noorima läbimurdeartistiga pärast Lordet, 2013. aastal.

Billie kasvas perekonnas, kus enamik tegelevad muusika ja näitlemisega. Neiu perekond on Iiri ja Wales’i päritolu. Vaid 11-aastasena alustas ta juba oma lugude kirjutamise ja laulmisega. Päriselt sündisid lood koos vanema venna Finneasega, kes oli juba varasemalt Billiele suureks eeskujuks. Billie esimene singel “Ocean Eyes” (2016) sai internetis ülipopulaarseks ja läks viraalseks. Loo kirjutas vend Finneas tegelikult oma bändile The Slighty. Ka Billie ise valdab kauneid kunste mängleva kergusega. Ta oskab laulda, tantsida, näidelda ning muusikat kirjutada.

Billie ja tema vend pole kunagi tavakoolis käinud. Nad on kodukoolitatud, kuid alati aktiivselt kooliga seotud tegevustes kaasa löönud. Billie on laulnud Los Angelese noortekooris juba 3-aastasest saati ning esimene lugu “Ocean Eyes” valmis tegelikult ühe Billie õpetaja palvel kui ta pöördus Billie poole palvega, et nad koos vennaga valmistaksid laulu, millele koreograafiat saaks teha.

Billiele ennustatakse suurt tulevikku. Ta on alles teismeline, kuid suutnud oma muusikaga jõuda lähedale väga mitmetele gruppidele. Ta on teistsugune ja värske! Lisaks on tal väga värvikas sisemaailm ning ta ei karda väljendada oma arvamust või iseloomu.

Billie meetod on jutustav-räppiv ja rüütatud rikkaliku nukrameelsusega. Kord minavormis, kuid vahel dialoogina esitatavad jutustused on rikastatud üllatavalt teravate bassikäikudega, mis ilmuvad alati ootamatult. Algusest lõpuni õrnalt vibreeriv k-popi vaib mahedas California kastmes on vähemalt Ameerika muusikas midagi värsket. Juulis 2017 tuli välja 8-looline EP “Don't Smile At Me”.

Billie Eilish on vaid paari aastaga suutnud tõusta maailma muusika vaieldamatusse kõrgustesse. Tema hitt “Bury A Friend” trügis hooga muusikaedetabelite tippu, pidades tasavägist võistlust Ariana Grandega. Youtube’i platvormil on Billie videotel on 100 miljonit ja rohkem vaatamist.

2019 aasta märtsis ilmus 12-looline album “When We All Fall Asleep, Where Do We Go? ” Minimalism on popis tagasi. 17-aastane Billie koos kolm-neli aastat vanema venna Finneasega on teinud 2019. aasta alguse ägedaima debüütalbumi globaalses popmuusikas. Varem Los Angelses kohaliku staatusega bändi teinud ja veidi edukamalt kino- ja seriaalinäitlejana tegutsenud vennas on Eilishi ideedele, tekstidele ja vokaalile produtseerinud enam kui tosin hüpnootilist lugu.

Novembris 2019 võimutses Billie Eilish MTV Euroopa muusikaauhindade jagamisel. Tal õnnestus koju viia nii parima uustulnuka kui ka parima laulu auhind. Parima laulu preemia pälvis Eilish loo “Bad guy” eest. 14.novembril tuli välja singel “Everything I Wanted”.

26.jaanuaril 2020 võitis Billie Ellish lausa 6 Grammy auhinda kategooriates aasta singel, aasta lugu, aasta album, aasta popalbum, parim uus artist ja parim produktsioon.

14.veebruaril esitles Billie Eilish oma James Bond 007 teemalugu "No Time To Die", mille kirjutas koos oma venna Finneas O'Connelliga.

30.juulil avaldas Billie Eilish uue singli "my future". Lugu räägib sellest, kuidas Eilish põnevusega ootab, mida tulevikul talle pakkuda on. Laulja lisas, et ta tundis end laulu kirjutamise ajal lootusrikkana ja vaatleb uue looga justkui iseenda sisse. Animeeritud muusikavideo autor on Austraalia kunstnik Andrew Onorato.

Veebuaris 2021 linastub telekanalis Apple TV+ RJ Cutler lavastatud dokumentaal “Billie Eilish: The World’s A Little Blurry”.

Billie Eilish avaldas 1.oktoobril muusikavideo uue Bondi-filmi "No Time to Die" ("Surm peab ootama") samanimelisele tunnusloole. Mustvalge video lavastas Daniel Kleinman, kes on kujundanud kõikide Bondi-sarja filmide algustiitrid alates aastast 1995, ning filmis näeb ka kaadreid uuest filmist, mis linastub kinodes kevadel 2021. Uues Bondi-filmis mängib peaosas Daniel Craig, pahalasena astub filmis üles Rami Malek ja Christoph Waltz. Režissöör on Cary Joji Fukunaga.

12.novembril ilmus Billie Eilish singel "Therefore I Am" koos omaenda lavastatud muusikavideoga.

21.jaanuaril 2021 andsid Billie Eilish ja Rosalia välja ühissingli "Lo Vas A Olvidar" koos videoga.

28.veebruaril linastus Apple TV+ kanalil dokumentaal "Billie Eilish: The World’s A Little Blurry", mille lavastajaks oli R.J. Cutler. Filmi kontsertversiooni loost "ilomilo" avaldas Billie 23.veebruaril.

14.märtsil selgusid Los Angeleses 63. Grammyde võitjad. Billie Eilish võitis teist aastat järjest aasta salvestise Grammy ja on läbi aegade teine muusik, kel see õnnestub. Sel korral võitis ta selle loo eest "Everything I Wanted".

Billie Eilish järgmine album "Happier Than Ever" ilmus 30.juulil ning sisaldas 16 lugu Singlit "Your Power" esitles ta 29.aprillil ning 2.juunil järgnes "Lost Cause". 9.juulil tuli välja singel “NDA”. Albumi nimiloo "Happier Than Ever" muusikavideot esitles ta 30.juulil.

12.septembril jagati New Yorgis MTV videoauhindu. Parima ladinalugu oli Billie Eilish / Rosalía "Lo Vas A Olvidar". Parima sõnumiga muusikavideo tiitli sai Billie Eilish "Your Power".

14.novembril MTV EMA galal võitis Billie Eilish kategoorias Video for Good.

Billie Eilish ja vend Finneas kirjutavad kolm lugu märtsis 2022 linastuvale Pixar multikale "Turning Red".

6.detsembril avaldas Billie Eilish viimase albumi kuuenda singli "Male Fantasy" muusikavideo.

8.veebruaril toimunud Briti Muusikaauhindade galal võitis parima välismaa artisti auhinna Billie Eilish.

21.juulil avaldas Billie akustilised lood "TV" ja "The 30th" EP-lt "Guitar Songs".

8.aprillil 2023 avaldasid Labrinth ja Billie Eilish ühise singli "Never Felt So Alone" koos videoga. Loo produtseeris Labrinth koos Eilishi venna Finneasega.

13.juulil tuli Billie Eilish lagedale singliga "What Was I Made For?", mis pärit filmist "Barbie the Movie". Lisaks esitles ta ka videot. Filmi "Barbie The Album" soundtrack ilmus 21.juulil.

8.jaanuaril 2024 võitsid Billie Eilish ja tema vend Finneas filmimaailma ihaldatuima Oscari auhinna omakirjutatud looga “What I Was Made For?” filmist "Barbie the Movie".

4.veebruaril 2024 võitis Billie Eilish 2 Grammy auhinda - Song Of The Year & Best Song Written for Visual Media: "What Was I Made For?".

Billie Eilish uus album "HIT ME HARD AND SOFT" ilmus 17.mail. Kümne looga album sai salvestatud Billie ja Finnease kodulinnas Los Angelesis. Plaadiga koos esitles ta omalavastatud loo "Lunch" muusikavideot.

16.mail avaldas Billie Eilish albumi "HIT ME HARD AND SOFT" loost digisingli "L'AMOUR DE MA VIE [OVER NOW EXTENDED EDIT]".

6.juunil esitles Billie Eilish loo "CHIHIRO" endalavastatud muusikavideot.

Faktid

Nlmi: Billie Eilish Pirate Baird O'Connell
Sündinud: 18.12.2001, Los Angeles, California
Tähtkuju: Ambur
Pikkus: 165 cm
Lemmikvärv: kollane

Vend: Finneas Baird O'Connell (sündinud 30.juuli 1997)

Billie on avaldanud, et talle ei meeldi naeratamine. Piltidel ei tee ta seda kunagi. Ta on öelnud: “Mulle ei meeldi naeratamine, sest see tekitab minus tunde, et ma olen nõrk ja haavatav”. Samas kirjeldas ta ka kogemust, kui keegi tänaval vastu tulles talle naeratab ning ta on sunnitud viisakusest vastu naeratama. Just sellest tundest sündis ta esimese albumi pealkiri “Don’t Smile At Me”.

Billie Eilishi stiil on kõike muud kui tavaline. Multifilmidest ja jaapani kultuurist inspiratsiooni koguv kuulsus eelistab naiselikele kleidikestele iga kell poisilikke lõikeid. Kui nii mõnigi teine popstaar paneb rõhku oma ihu paljastamisele, siis Billie eelistab hoopis võimalikult palju riiete alla peitu pugeda. „Maailmal pole vaja minu kohta liiga palju teada,“ ütleb naine. Kui tahad oma riietumisstiililt sarnaneda Billie Eilishile, osta paar numbrit suuremad riided, sest Billie on tuntud kui oversized riiete paadunud fänn. Ja talle sobivad need kui valatult. Billie on öelnud, et talle meeldib riietuda oma mugavustsoonist väljaspool. Temalt pärineb: „Ma tahan riietuda nii, et kui ma olen ruumis, mis on tulvil inimesi, kes kannavad tavapäraseid riideid, oleksin ma nagu „Oh, ma vean kihla, et kõik vaatavad mind!" Ja nii see ongi!"

Billie avaldas populaarses jutusaates Ellen, et tal on Tourette’i sündroom, mis väljendub tahtmatute sundliigutuste näol. Billie sõnas, et ei tahtnud varem sellest avalikult rääkida, sest ei tahtnud olla tuntud kui “see tüdruk, kellel on Tourette”. See oli ka põhjus, miks neiu vältis live-ülekannetega saateid ja intervjuusid, sest lühiajaliselt suudab ta oma sundliigutusi maha suruda kuid pikaajaliselt see ei õnnestu.

Muud huvitavat