Madison Mars / Beat Service

22.märtsil 2024 tuli Madison Mars välja remiksiga "Feels Like Heaven" bändi Fiction Factory 1983.a. loost. Väljastusfirmaks oli Verified Recordings.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.02.2002 - 11:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.03.2024 - 08:12
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Beat Service on tõeline komeet Eesti trancemuusika maailmas, kes viimasel kolmel aastal on oma lugudega tõusnud maailma suurima elektroonilise tantsumuusika online-poe Beatport Trance Top 100 edetabeli esikümnesse. Tal on Spotify’s ligi miljon igakuist kuulajat ning fänne üle terve maailma.

Pärnust pärit produtsent ja DJ Madis Sillamo on sündinud 01.augustil 1982 ning tegeleb tavaelus raadioreklaamide tootmise ja telereklaamide helindamisega. DJ-tegevuse algusaegu meenutades läheb Sillamo mõtetes tagasi teismeliseikka, kui 17aastasena sai kooliraadios ja koolipidudel alustatud. Sealt arenes asi edasi ööklubidesse – algul noortepeod ja siis juba õhtused "tavapeod". Innustust andis juurde üks DJ-võistlus Pärnus, mille ta kinni pani. Trance oma võimsate sound’ide ja väga meloodiliste käikudega tuli Sillamo ellu aastaid hiljem ja oli tema jaoks armastus esimesest silmapilgust.

Oma DJ tööprotsessi kirjeldab Sillamo nõnda, et miksimine käib muidugi laval, kuid tracklist’i mõtleb ta enne pulti minekut alati põhjalikult läbi, olenevalt ürituse iseloomust. DJsid presenteeritakse tänapäeval sama võimsalt kui rokkstaare, ehk isegi veel võimsamalt. Oma osa mängib ka see, et suurnimed ei piirdu oma ülesastumistel enam üksnes DJ-setiga, vaid käiku lähevad kõikvõimalikud šõuelemendid vokaalist ja instrumentidest ilutulestikeni välja.

Beat Service esimeseks tähelepanuväärseks remiksiks trance muusika vallas oli teise Pärnu produtsendi DNS Project (Rene Pais) lugu “Invisible Touch”, millele plaadifirma FiveAM Records tegi massiivse kampaania. Oma settides alustasid selle mängimist DJ Tiesto, Marco V, Carl Cox, Sander van Doorn, Mike Foyle, Lange, Ronski Speed, Bart Claessen ja Gareth Emery. Power Hit raadios hääletati see 2008 aasta looks #2. Õige pea remiksisid DNS Project ja Beat Service ühisnimetuse Polymental all mitmete FiveAM Records artiste enne oma läbilöögihitti “Chapter One”, mille The Mark Sherry’s remix oli üheks 2008 aasta kõvemaks techtrance avalduseks. Lugu mängisid nii Armin van Buuren kui DJ Tiesto ning “Chapter One” jõudis A State of Trance 2008 aasta kogumikule.

Järgnevalt alustas Beat Service originaalloominguga ning esimene suurem hitt oli “Nectar“, mis ilmus 10.detsembril 2008. Järgnevalt pälvisid tähelepanu “Insider“ (2009), Beat Service meets Tucandeo feat. Manon Polare “Waiting For The Sun“ (2010), “Hiding To Nothing“ feat. Emma Lock (2010) ning “Cut And Run“ feat. Emma Lock (2010).

7.veebruaril 2011 tuli singel “Not Out“, milles laulis taas inglanna Emma Lock. Lugu toetasid oma settides Armin Van Buuren, Above & Beyond, Dash Berlin, Richard Durand, Paul Oakenfold jt. 20.juunil 2011 avaldas Beat Service duubelsingli “Outsider / Charged“ ning edasi pääses ta Armada labeli alla.

Armin van Buurenile silma jäänud Beat Service jaoks kujunes läbimurdeliseks 2011 aasta. Lisaks Arminile toetasid tema muusikat veel sellised nimed nagu Tiesto, Ferry Corsten, Above & Beyond ja Markus Schulz ning tema reliisid on ilmunud trancemaailma kõige kuumemate labelite alt nagu Enhanced, Anjuna, Black Hole ja Armada.

Esimeseks Armada alt ilmunud looks oli 2.septembril 2011 “When Tomorrow Never Comes“, milles laulis Cathy Burton. Järgnes 8.novembril 2011 “But I Did“ feat. Neev Kennedy ning 1.oktoobril 2012 “Different Worlds“ feat. Susanna.

Lisaks eelnevale oli Beat Service alates 2011 aasta suvest oma plaadifirma Beat Service Audio omanik. Oma labeli alt tulid 2012 aastal lood “Solo“, “Why Me“, “Mars“, “Impulse“ ja Ana Criado & Beat Service “Whispers“.

10. novembril 2012 toimus kodus aasta suurim elektroonilise tantsumuusika klubiüritus ehk EDM Estonia tõi rahva ette rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteetsed produtsendid Tom Fall ja Beat Service, meelierutavad DanceActi tantsutüdrukud ja silmipimestava lasershow.

10.jaanuaril 2013 avaldati Beat Service remiks Armin Van Buuren feat. Fiora loole “Waiting For The Night“. Remiks maailma number 1 DJ-le ning hulk edukaid singleid pani Beat Service vallutama oma unikaalsete produktsioonidega trancemusa fännide südameid nii Eestis kui ka välismaal ning tema populaarsus kasvas helikiirusel. Tänu edukale loomingule kasvas märkimisväärselt ka Beat Service välisesinemiste arv. Praeguseks oli artist festivale ja ööklubisid vallutanud näiteks Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Hollandis, Suurbritannias ja Aasias ning ees ootas Austraalia turnee.

14.jaanuaris 2013 tuli Beat Service Audio alt Neev Kennedy vokaalidega “Not This Time” ning 1.aprillil “Aurora / Metro EP“.

Beat Service keerutas plaate DJ Armin van Buureni legendaarse raadiosaate "A State of Trance" 600. episoodi eetrissemineku puhul korraldatud suurürituste sarja "ASOT 600" grandioossel finaalshowl 6.aprillil 2013 "Den Boschis" Hollandis. "Neli erinevat lava ja üle 30 000 trance-fänni ühe katuse all – kes on kohal käinud, see teab, millest räägin. Rahvas tuleb kokku, viskab näppu, laulab kaasa, lipud lehvivad, toetust avaldavad sildid masside sees. See tunne on võimas!" kirjeldas dj ise sealset atmosfääri.

13.aprillist 2013 oli raadiojaama Power Hit Radio kuulajatel võimalik nautida Eesti klubimuusika lipulaeva Beat Service (aka Madis Sillamo) raadiosaadet Beat Service Radio. Üle kahe tunni vältav saade oli regulaarselt eetris iga kahe nädala tagant.

6.mail 2013 tuli Beat Service Audio alt singel “On The Edge“ ja 24.juunil 2013 Beat Service & Susana “Reach The Sun“. 7.oktoobris 2013 avaldas ta loo “Arcade“, mida soosisid taas Armin Van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten ja Paul Van Dyk.

9.novembril 2013 esitles EDM Estonia kontsertklubis Rock Cafe oma esimesel sünnipäeval maailma ühe suurima klubimuusika plaadifirma Armada Music kvaliteetartiste ja Armada Night klubiõhtu kontseptsiooni. Õhtu üheks põhiartistiks oli Beat Service.

18.novembril 2013 ilmus Beat Service lugu “Undercover“ ning sihikule on võetud ka artistialbum. Järgmine singel "Empire" tuli 3.märtsil 2014.

31.märtsil 2014 avaldas Beat Service loo "So Much Of Me Is You", lauljaks Ana Criado ning 12.mail 2014 tuli singel "#Hey". Mõlemad lood kõlasid Amsterdam Trance Sessions Summer 2014 kogumikul ning toetajateks olid Armin van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten, W&W.

6.septembril 2014 soojendas Beat Service Tallinna ööklubis Factory USA number 1 DJ Markus Schulz kontserti.

Madis Sillamo esines Beat Service nime all viimast korda 8.augustil 2015 Weekend festivalil suvises Pärnus. Edasi asus ta muusikat tegema aliase Madison Mars nime all ning suundus Don Diablo omanduses oleva Hexagon Recordsi tegijaks. Esimeseks singliks oli 2015 aasta lõpus "Theme O" ning 2016 alguses tuli "Milky Way".

Madison Mars näol on tegemist särava tähega tantsumuusika maailmas, kelle loomingut annab välja Hollandi tantsumuusika gigant Spinnin’ Records, mille alam-labeli Hexagoni pealik, Hollandi superstaar Don Diablo nimetab Madison Marsi üheks suurimaks tulevikulootuseks tänases elektroonilise muusika skenes.

Aprilliks 2016 oli Madison Mars äratanud vägagi suure tähelepanu kui temalt ilmusid kaks remiksi - Sam Feldt "Been A While" ja Tritonal "Blackout". 16.mail 2016 ilmus Madison Mars kolme looga "Ready Or Not" EP ning 2.septembril 2016 tuli ta välja oma kõige silmapaistvama hitiga "Future Is Now".

Madison Mars taga seisev rahvusvaheline tiim asus 2016. aasta lõpus talle esinemisi organiseerima ning oma lavadebüüdi tegi Eesti artist 20.oktoobril maailma suurima elektroonilise muusika festivali Amsterdam Dance Event raames toimuval peol, kus ta astus üles oma kolleegidega plaadifirmast Hexagon. 21.oktoobril tuli välja uusim reliis "Put Em Up". 27.oktoobril algas Madison Mars Suurbritannia tuur.

2.novembril valmis remiks Galantis & Hook N Sling loole "Love On Me". 5.novembril tegi Madison Mars etteaste Tallinnas klubis Hollywood.

16.detsembril 2016 jõudis müügile Madison Mars remiks Jonas Blue loost "By Your Side" (feat. Raye).

Madison Mars esinemisgraafik on pea sama tihe kui maailma suurimatel tippudel. Sellised riigid, nagu USA, Kanada, Saksamaa, Prantsusmaa, Holland, Belgia, Tšehhi, Vietnam ja Indoneesia on vaid mõned, kus DJ sel aastal juba esinenud on. Lisaks kõigele astub Eesti tantsumuusika au ja uhkus juuli lõpus üles maailma ühel kuulsaimal ning suurimal elektroonilise muusika festivalil Tomorrowland!

Madison Marsi sai näha 8.juuli öösel Pärnus, ööklubis Sugar. Tegemist oli mehe esmakordse üles astumisega kodulinnas Pärnus. Madison Mars esines 3.augustil 2017 Pärnu rannas Weekend Festival Balticul.

11.augustil 2017 tuli välja Madison Mars remiks Hardwell loole “Creatures of the Night”, kus laulab ameeriklane Austin Mahone.

1.septembril tuli välja Spinnin’ Recordsi lehelt tasuta allalaetav Madison Mars lugu “Atom”.

15.septembril ilmus P!nk ''What About Us - The Remixes'', millel ka Madison Mars remiks.

Madison Mars andis 22.detsembril välja singli ''Magneto''.

23.veebruaril 2018 esines ta Kultuurikatlas elektroonilise tantsumuusika sisefestivalil ''Made in Estonia''.

16.märtsil ilmus Madison Mars digisingel "All They Wanna Be" featuring Caslin.

14.mail tuli välja Madison Mars houselugu “Back The Funk”, mille avaldas Tiësto’s label Musical Freedom.

Madison Mars avaldas 17.augustil loo "Like Fire" (feat. Nevve). Samal päeval esines ta Pärnus Weekend Festival Baltic'ul.

11.jaanuaril 2018 ilmus Spinnin’ Records alt singel “Lunar”, mis on tehtud koos Hollandi DJ-duoga Lucas & Steve. Järgnes sõit Jaapanisse, kus teda ootavad esinemised mitmetes klubides. Uusimaks remiksiks oli Hellberg & Leona Lewis' "Headlights".

23.veebruaril toimus Kultuurikatlas festival Made In Estonia 2019, kus astus üles ka Madison Mars. Selleks puhuks lasi ta välja uue loo “Ride”, kus teeb kaasa põneva taustaga lauljatar Gia Koka.

Eurovisiooni esimeses poolfinaalis võistleva Victor Crone’i lugu “Storm” sai 10.mail tantsulise kuue, mille tegi Madison Mars.

Spinnin’ Records andis 28.augustil 2019 välja Madison Mars singli "New Vibe Who Dis" (feat. Little League).

21.veebruaril 2020 esines Madison Mars Helitehase esimesel sünnipäeval.

Madison Mars oli tagasi värske tantsuhümniga “Best One Yet”, millel teeb taas kaasa Little League. Singel ilmus 16.oktoobril.

7.veebruaril 2021 kõlas Madison Marsi pala “Best One Yet” USA-s peetavale spordiüritusele “Superbowl” eelnevas meelelahutusprogrammis.

31.juulil andis Madison Mars oma ainsa Eesti kontserdi Pärnus suveparadiisis asuvas ööklubis Sunset.

11.detsembril, Eesti Laulu neljandas veerandfinaalis sai teiste hulgas kuulda kodumaise elektroonilise muusika duo Púr Múdd ja noore lauljatari Shira ühiselt esitatud laulu „Golden Shores“, mille autorite nimekiri on märkimisväärne. Lisaks Púr Múdd’i liikmetele Oliver Rõõmus ja Joonatan Siiman ning Hollandi laulukirjutajatele Kasper Krogh Vestergaard ja Nikolaj T¸th Andersen on laulu autoriks Madis Sillamo, “Tegemist on tõeliselt kaasahaarava ja häid emotsioone tekitava lauluga. Kui Púr Múdd poisid tegid mulle pakkumise loo valmimisel kaasa lüüa, siis väga kaua ma mõtlemisaega ei vajanud. Usun, et laulul on suur potensiaal ka väljaspool kodumaa piire läbi lüüa.” sõnab ennast elektroonilise muusika maailma tipp-tegijate hulka töötanud pärnakas Madison Mars.

Madison Mars esines 23. juunil 2022 traditsioonilisel Pühajärve Jaanitulel ning 2.septembril avaldas ta loo "My Rhythm".

2023.a. avaldas Madison Mars lood "Breezer", "Echoes" (ft. EKE), "99", "Unmei", "Kickback" (feat. Night/Moves), "GFTO" ja "Be The One".

22.märtsil 2024 tuli Madison Mars välja remiksiga "Feels Like Heaven" bändi Fiction Factory 1983.a. loost. Väljastusfirmaks oli Verified Recordings.

Muud huvitavat