Puddle Of Mudd

9.juulil 2021 avaldati 2019 aasta loo "Just Tell Me" muusikavideo.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.08.2002 - 11:53
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.07.2021 - 19:39
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Puddle of Mudd on neljaliikmeline rockansambel, kelle muusika koosneb nii uusmetallist, kaasaegsest rockist kuni grungeni välja ent on samas täiesti raadiosõbralik. Ansambel on tänaseks välja andnud neli väga edukat singlit oma viimaselt LP-lt “Come Clean” ning on esimene bänd, mis sõlmis plaadilepingu Limp Bizkiti laulja Fred Dursti uue plaadikompaniiga Flawless. Edu aluseks võib kindlasti pidada ansambli laulja Wes Scantlin’i hääle sarnasust kunagise bändi Nirvana solistile Kurt Cobain’ile.

LP “Come Clean“ ilmus 28.augustil 2001. aastal ning see oli ansambli laulja Wes’i tegelikult juba kolmas plaat, sest kaks esimest anti välja erinevates plaadivabrikutes ning ka ansambli koosseis oli hoopis teine. Kui bänd 1993 aastal Kansases alustas, kuulusid sinna veel Kenny Burkett trummidel, Jimmy Allen kitarril ja Sean Samon basskitarril. Juba 1994. aastal anti välja seitsme looga plaat nimega “Stuck“, mis leidis hea vastuvõtu nende koduosariigis ent kaugemal jäi teadmatuks. 1997 aastal jõuti teise LP-ni “Abrasive“, millel oli juba 11 lugu ning siit on võetud kolm laulu ka üle nende praegusele hittplaadile ning parim neist on loomulikult “Nobody Told Me“. Laulja Wes jagas seda plaati laiali pea kõigile, et saada lõpuks mingi suurema plaadifirmaga leping ning ühel kontserdil õnnestuski tal saata see Fred Durstile, kes oli plaadist vaimustuses ning helistas Wes’ile, et tulgu lepingut tegema. Selleks ajaks oli kahjuks ansambel aga laiali jooksnud ning nii tuli kokku kutsuda kolm uut pillimeest, kelle fakte näed allpool täpsemalt. Kõige viimasena liitus bändiga trummar Greg ning seda alles peale plaadi ilmumist. “Come Clean“ lood mängis lindistamise ajal sisse legendaarse A Perfect Circle trummar Josh Freese.

Puddle Of Mudd esimene singel oli “Control“, mis jäi algul tagasihoidlikult varju ent siis esines Wes koos Fredi ja legendaarse Jimmy Page’ga 2001 aasta MTV Euroopa auhindade jagamisel ning nii tärkas ka uue mehe vastu suurem huvi. Kohe selle järel anti välja singel “Blurry“, millest sai suur hitt ning bändi fännide hulk kasvas meeletu kiirusega. Kolmas singel oli juba 2002 aasta numbris ilmunud “Drift & Die“ ning neljas singel “She Hates Me“ ilmus 19.augustil 2002 koos võrratult hea videoga koolimuredest.

Ansambli teine kauamängiv plaat kannab nime "Life On Display" ja ilmus see Interscope tiiva all 25.novembril 2003. Seekord on plaadi produtsendiks valitud John Kurzweg. 12 lugu jätkavad just sealtmaalt kus eelmine album lõpetas ning on ikka sama tugevad rockilood, mis testivad kuulajate taluvuspiire ning kütavad doose just parajal määral. Avasingel "Away From Me" näitab Puddle Of Mudd firmanumbrit pehmete ja rajukate vokaalide vaheldudes laulja Wes esituses. Rockistaaride klassikat jätkavad veel kenad lood nagu "Spin You Around" ja "Time Flies". Plaadi tugevaimaks ja psühhorocki temaatikale rajatud looks on seekord "Heel Over Head".

Ülalmainitud lugu on ka teine singel sellelt albumilt ning see ilmub aprillis 2004. Loole vändati valmis video ja seekord Chicagos koos autoriga Chris Cuffaro. Ansambel on nimetanud juba järgmiseks singliks ilmselt ühe klassikalisima Puddle Of Mudd loo "Freak of the World" ent veel enne seda lastakse fännidel nautida filmi “The Punisher“ soundtrackilt lugu "Bleed".

PUDDLE OF MUDD alustas 2005 aasta kevadel järgmise plaadi kirjutamist, ning seekord trummariks tuleb 3 DOORS DOWN'i trummar Greg Upchurch. 31.mail 2005 rõõmustatakse fänne aga ilmuva dvd-ga "Live at the Key Club: Striking That Familiar Chord", millele kontsert 16.novembrist 2004, lisaks intervjuud ja akustilisi esinemisi.

Uus ja kolmas album "Famous" ilmus 09.oktoobril 2007. Esimese singlina tuli välja 21.mail "Famous" ning teine singel oli "Psycho". Ansambli koosseisu on lisandunud kitarrist Christian Stone ja trummar Ryan Yerdon, lisaks on alles Wes Scantlin ja Doug Ardito. Mais 2008 anti singlina ja videona välja "We Don't Have To Look Back Now".

Aastal 2009 naais kitarristiks Paul James Philips ning koos produtsendiga Brian Howes asuti taas uut plaati looma. 08.detsembril 2009 tuligi plaat "Volume 4: Songs in the Key of Love & Hate", millelt singel "Spaceship" tehti allalaaditavaks 27.oktoobril 2009.

Aastal 2010 tulid sellelt albumilt singlid "Stoned" ja "Keep It Together". 15.oktoobril 2010 ilmus kogumikalbum "Icon", millelt leidis kõik senise nelja plaadi ilmunud singlilood.

Puddle Of Mudd kaverite album nimega "re:(disc)overed" tuli 02.augustil 2011. Lugusid sai kuulda selliste bändide repertuaarist kui The Rolling Stones, Bad Company, Led Zeppelin, AC/DC, Free, Elton John, Neil Young, Bad Company jt. Singliks oli Rolling Stones "Gimme Shelter".

Oktoobris 2014 avaldas ansambel singli "Piece of the Action".

2.novembril 2018 algas USA-s Saliva ja Puddle Of Mudd kontsertuur.

11.oktoobril 2019 andis bänd välja uue 11-loolise albumi "Welcome to Galvania", mille esimene singel "Uh Oh" ilmus 13.juulil.

9.juulil 2021 avaldati 2019 aasta loo "Just Tell Me" muusikavideo.

Faktid

Wesley Reid Scantlin (vocals/guitar)
Matt Fuller (guitar/backing vocals)
Michael John Adams (bass/backing vocals)
Dave "Chilli" Moreno (drums/backing vocals)

Muud huvitavat