Sofi Tukker

Sofi Tukker energiline kolmas tantsumuusika album "Bread" ilmub 23.augustil. Singlit "Throw Some Ass" esitleti 3.mail.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.03.2002 - 12:37
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.05.2024 - 08:11
Välismaine artist, Ansambel, Electronic & Dance

Sofi Tukker on energiast pakatav duo, mille koosseisu kuuluvad Sophie Hawley-Weld ja Tucker Halpern, kes kohtusid ülikooli üritusel, kus nad juhuslikult mõlemad esinema pidid. Halpern tegi kohapeal ühele Hawley-Weld’i loole remixi ja ülejäänud, nagu nad ütlevad, on juba ajalugu. Läks vaid mõni kuu kui nende 21.aprillil 2016 ilmunud debüütsingel “Drinkee” muutus ülemaailmseks hitiks, lennutades noored talendid raketina muusikaareenile ning pälvis nominatsiooni Grammy muusikaauhindade parima tantsuhiti kategoorias. Loole, millest sai nende eduloo algus, järgnes 8.juulil 2016 esimene lühialbum “Soft Animals” ning 13.aprillil 2018 avaldas Ultra Music nende esimese albumi “Treehouse”, mille nimistusse kuuluvad juba hiti staatusesse tõusnud “Best Friend”, “Batshit”, “Fuck They” ja “Energia”.

Sofi Tukkeri unikaalne kõla peidab endas elektrooniliselt pulseerivaid kerge troopilise alatooniga pop ja house muusika nüansse, mis on nii hüpnotiseerivad, et viivad kuulaja justkui teise maailma. Bändikaaslaste pöörane lähenemine tantsumuusikale väljendub põnevates katsetustes anda kuulajale edasi emotsioone nagu rõõm, julgus ning vabanemine, kasutades seejuures elemente kaasaaegsest Brasiilia luulest, Jaapani räpist ja Andide keelpillidest.

Kahe aastaga oli staarduo jõudnud anda mitmeid kontserte ning tuuritada üle kogu maailma, külastades “Treehouse World Tour” kontserttuuri raames 24. juulil 2018 ka Eestit. Sofi Tukker on bänd, kelle kontserte kirjeldatakse kui erakordselt energilist elamust ja lihtsalt öeldes üht „suurt pidu“.

Värvikas New Yorkis baseeruv duo tunnistab, et nende looming areneb pidevalt suundadesse, mis neid ennastki üllatab. “Me oleme läbinud mitmeid faase, olles seejuures katsetanud erinevaid helisid, mis meid inspireerivad. Meid inspireerivad uued paigad ning uute inimestega kohtumine, mis on toonud meie ellu nii palju põnevaid kogemusi ja pakkumisi.” Hetkel kuumimat kõneainet pakkuv bänd püsib meelelahutusajakirja Billboard arvamusel kommertsedetabelite tipus just tänu oma Apple iPhone reklaamides figureerinud lugude “Batshit” ja “Best Friend” populaarsusele. Telekanal HBO kasutab bändi uut pala oma 2020. aasta hooaja treileris.

Ansambli teine EP nimega “Dancing On The People” nägi ilmavalgust 20.septembril 2019. Plaadilt leiab kirju valiku lugusid inglise-, portugali-, ja hispaania keeles, mis aitavad Sofi Tukkeril oma tantsumuusika visiooni, rõõmu ja seiklushimulisi ideid globaalsel tasandil edasi anda. Uued hitid “Purple Hat” ja “Swing” kõlavad nii vastupandamatult, et on pea võimatu neid kuulates mitte tantsida soovida.

“Alustasime selle EP kirjutamist peale üht inspireerivat nädalavahetust rannas, Dominikaani Vabariigis. Olime sellest keskkonnast ja inimestest, kellega kohtusime, väga innustatud ning tahtsime seda tunnet oma live-showdel edasi anda. Esineme aina suurematele rahvamassidele ning soovisime luua neid eepilisi ja nostalgilisi hetki, mis panevad inimesi samal ajal nutma ja tantsima. See lugude kogum esindab tõeliselt seda, kuidas me end üle kogu maailma esinedes, inimestega kontakti luues ja muusika sees elades tunneme. Need lood on peegeldus meie viimase aasta elukogemustest, nii väljakutsetest kui tähistamishetkedest, samuti kasvavatest ning üha pöörasematest kontserdikogemustest. Meil on nii hea meel seda muusikat lõpuks maailmaga jagada ja loodame, et see liigutab inimesi, seda igas mõttes.”

9.detsembril 2019 tuli välja "Purple Hat" Charles Todd lavastatud muusikavideo. 10.jaanuaril ilmus singel "Swing", kaaslaseks Allday.

Sofi Tukker lugu "Feeling Good" kõlab 7.veebruaril 2020 ilmunud filmi "Birds of Prey" soundtrackil.

15.mail ilmus Sofi Tukker & Gorgon City ühine singel "House Arrest".

18.septembril andsid Sofi Tukker, Novak & YAX.X välja singli "Emergency".

16.oktoobril ilmus Rootsi duo Icona Pop ja Sofi Tukker ühissingel "SPA".

7.mail 2021 tuli välja Alok, Sofi Tukker & INNA ühine singel "It Don't Matter" ning 28.mail Sofi Tukker, Amadou & Mariam singel "Mon Cheri".

1.septembril esitles Sofi Tukker singlit "Sun Came Up". Mõnusas tantsuloos lõi kaasa John Summit. Muusikavideo avaldati 9.septembril.

Sofi Tukker album "Wet Tennis" ilmus 29.aprillil 2022 ning sisaldas 12 lugu. Singel “Original Sin” avaldati 4.veebruaril. 4.märtsil tuli välja lugu "Forgive Me" koostöös Mahmut Orhaniga ning 1.aprillil lugu "Kakee". Plaadiga koos tuli välja singel "Summer In New York".

17.veebruaril 2023 ilmus ühine singel "Sacrifice" artistidelt Kaskade, deadmau5, Sofi Tukker ja Kx5.

24.märtsil avaldasid LP Giobbi ja Sofi Tukker singli "If Love Is A Skill".

21.aprillil ilmus Sofi Tukkerilt lugu "Jacare".

19.mail tuli välja Sofi Tukker, Sunnery James ja Ryan Marciano singel "Trompa".

10.novembril tuli välja Sofi Tukker, Mari Merenda ja Sophia Andessore ühine lugu "Vereno".

Sofi Tukker ja The Knocks ühine singel "One On One" ilmus 8.detsembril.

Sofi Tukker energiline kolmas tantsumuusika album "Bread" ilmub 23.augustil. Singlit "Throw Some Ass" esitleti 3.mail.

Faktid

Liikmed:
Sophie Hawley-Weld – sünd. 17.mai 1992
Tucker Halpern – sünd. 26.dets. 1989

Muud huvitavat