S Club

7.märtsil andis S Club välja uue singli "Good Times (Bradley & Jon)".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.02.2002 - 13:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.03.2024 - 07:28
Välismaine artist, Ansambel, Pop

S Club 7 on täiesti uus fenomen briti kaasaegses muusikaäris, kus trendikalt on ühendatud nii väline kui sisemine image alustades noortest sädelevatest bändiliikmetest ning lõpetades neist kiirgava värskuse, eheduse ja seksikusega. Bändi tekkimiseks oli Inglismaal olemas sada põhjust, sest polnud ju puhtalt inglastest endist koosnevat menubändi olnud mitu aastat. Põhitegijad olid ju hoopis iirlased ja skandinaavlased. Seepärast ei olnud ka bändi ellukutsuja isikus üllatust, kelleks oli Simon Fuller ise, tuntud kui “starmaker” ja kunagise Spice Girls looja.

1998 aasta lõpus see juhtuski kui ühendati seitse noort ja lõbusat inimest - Bradley, Hannah, Jo, Jon, Paul, Rachel ja Tina ning nende esimeseks ülesandeks oli menuka noorteseriaali “S Club 7 in Miami” loomine BBC TV-le ning see tegi neist hoobilt kuulsused. Kuid lisaks välisele särale olid noored ka väga musikaalsed ning juba järgmise aasta juunis ilmuski neilt esimene singel “Bring It All Back”, mis oli tõeline briljantne popbeat. Juba esimesel nädalal tõusis singel UK number 1-eks. Just lugude meeletu lihtsus ja meeldejäävus, kuid samas ka hingestatus ja professionaalne esitus sunnib neid kaasa laulma sadu kordi järjest. Ansambli teine singel “S Club Party” lasti välja septembris ning kolmas singel “Two In A Million/ You’re My Number One” ilmus jõulude eel, kuid juba enne seda oli jõutud Inglismaad üllatada ka täispika albumiga “S Club”, täpsemalt 4. oktoobril. Kõik see oli edukal 1999 aastal.

2000 aastal on ansambel olnud tigedalt ametis Ameerika vallutamisega ning see on neil ka õnnestunud ning juba räägitakse S Club 7 kui milleeniumisuve tähtedest. Kuid ka Inglismaale jagub üllatusi. Meenutame siinkohal singli “Reach” suvist edu ning uut albumit “Seven”, kust ei leia küll niipalju originaallugusid kui esimeselt plaadilt, aga stiilipuhtus polegi ansambli tugevamaks küljeks. Kui põhiliselt oleme soolot laulmas näinud Joanne O'merat, siis septembris ilmunud singlil "Natural" domineeris meeldivalt Rachel Stevens. Viimane suur läbilöök oli ansamblil eelmise aasta jõulude eel kui "Never Had A Dream Come True" ja "Perfect Christmas" hitte sisaldav supersingel edetabelite esiotsa tõusis. Ansambli motoks on siiani: “Tuleb uskuda, et igaüks võib olla keegi ning ka sina võid olla osa sellest kui oskad tunnetada S Club vaimu ja oled vanuselt alla 24.” Ansamblis on igal liikmel olemas oma sponsorloom ning ametlik värv ning kõik need seitse värvi moodustavad kena vikerkaare.

2001 aastal üllatab Sclub7 meid jälle uue singliga ning seekordne 23.aprillil Polydori plaadimasinast välja lennanud “Don’t Stop Movin’” on palju hoogsam ja seksikam kui jõuluaegne “Never Had A Dream Come True”. Singel sisaldab nii originaal kui remix versiooni loost “Don’t Stop Movin’” ning veel üht lugu “Right Guy” kui ka lisana arvutivideot. Üsna kulunud rütmiga bassi ja trummisaatega loo solistideks on seekord Bradley ja Joanne ning refrääni lauldakse tavapäraselt seitsmekesi koos. Kuna lugu kõneleb muusikast ja tantsimisest, siis on siia lisatud arvutiga moonutatud DJ hääl vaheosadena ning Joanne hiilgab oma häälel ka ilusas vahelepõimitud soolos. Teine lugu "Right Guy" on tugeva trummisaatega r&b rütmis Bradley soleerimine, aga siiski üsna huvitav.Põhiliselt on kõneainet tekitanud muidugi loo video, mis kestab 4 minutit ja algselt oli see planeeritud filmida Brasiilias Rio De Janeiros Mardi Gras festivalil ent kuna bändil polnud aega sellel ajal Brasiiliasse sõita, filmiti video koduse Londoni Rivoli ballisaalis Lewisham’is. Videos polegi õiget sisu ja põhisõnum on umbes selline, et tule paneme sclub stiilis lõbusa tantsupeo maha mõnusas trendikas ja värviküllases diskobaaris.

26.novembril 2001 ilmus S Clubilt kolmas album “Sunshine”, mille reklaamsinglina jõudis edetabelitesse 12.novembril ilmunud “Have You Ever?”. Singel oli eelmise aasta heategeva kampaania children in need ametlik singel ja üllatusena võisime siin kuulda laulmas saatena ka lastekoori. LP tugevamateks lugudeks ongi juba ilmunud singlid “Don’t Stop Movin’”, millele lisanduvad tantsulugudena veel “Stronger” ja “Dance, Dance, Dance”. Ilusamat harmooniat lisavad sama “Have You Ever”, “Show Me Your Colors” ning uusim singel “You”.

28.märtsil, 2002 teatas Paul lõplikult, et lööb lahku ansamblist ning tema viimane etteaste koos bändiga toimub 03.juunil. S Club 7 on aga sõlminud juba uue 5 miljoni naelase plaadilepingu Polydoriga. Paul ühendab uuesti tema kooliaegse pundi Skua ning hakkab tegema taas rockmusa. Hannah Spearitt, Rachel Stevens, Bradley McIntosh, Jon Lee, Jo O'Meara ja Tina Barrett jätkavad koostööd lihtsama nime all S Club.

Nüüd ilmub S Club nime all ansamblilt kõigepealt 19.novembril singel "Alive" ning nädal hiljem on lubatud üllatada järgmise albumiga.

25.novembril ilmus SClub neljas LP nimega “Seeing Double“, mille andis välja plaadifirma Polydor. Üsna palju lugusid sisaldav plaat on ansambli liikmete endi sõnul lõbus ja mõeldud rohkem tantsumuusikaks ning kauneid ballaade siit seekord palju ei leia. Põhilisi kandvaid sooloosasid laulavad nii Jo kui Bradley ent ka teistele on antud sõna. Juba plaadi avalugu “Alive” juhatab mõnusa rütmi ja kena lihtsa esitlusega plaadi sisse ning sama pala houseversioon Almighty Mix-ina selle ka lõpetab. Rütmikust jagub nii lugudesse “Whole Lotta Nothing” kui “Love Ain’t Gonna Wait For You” ning neljandas loos “Bittersweet” kuuleme Bradley räppimas. Järgneb ilus vaikne laul “Straight From The Heart”, mille pealkiri iseenda eest kõneleb. Edasi laskub SClub garagei valdkonda ning soolot laulavad nii Rachel kui Hannah. Tinale jäetakse kandev osa latiinoloos “Secret Love” ning Jon esitab endakirjutatud loo “In Too Deep”. Viimane originaallugu “Let Me Sleep” kõlab taas Jo esituses ning sellele huvitavale loole järgneb tema enda soolorepertuaari esitus “Every Kinda People”. See lugu pärineb varasemast filmist “The Guru“ mida toona esitas Robert Palmer. Kena 16-loolise plaadi lõpetab seitse minutit pikk house “Alive“.

22.aprillil 2003 alustati UK raadiotes S Club uue loo ”Say Goodbye” mängimist ning see pärines ansambli viimaselt duubelsinglilt kus kõlas ka eelmise plaadi lugu “Love Ain't Gonna Wait For You”. See singel ise ilmus ametlikult 28.mail 2003 ning oli tõepoolest ansambli viimane singel selle kuueliikmelise koosseisuga. Mõlemale loole olid valminud ka videoklipid ning need andsid kena ülevaate ansambli tegevusest terve nende ajaloo vältel. 02.juunil 2003 andis S Club välja oma viimase albumi ning see oli nende parimatest lauludest koosnev LP nimega ”Best”. Sellega lõpetas ansambel oma tegevuse.

2004 aasta jõuludeks lasti välja veel "Xmas 2 DVD set" ja see ilmus 01.novembril.

Esimesena jätkas soolokarjääri Rachel Stevens Polydor Recordsi all. Septembris ilmus temalt album "Funky Dory", millele olid lood kirjutanud Cathy Dennis ja Guy Chambers ning albumi avalugu, Latiino-pop "Sweet Dreams My LA Ex", ründas hoobilt UK Top 5-de. 2004 aasta suvel tegi ilma heategevussingel "Some Girls", milles Rashelit aitas DJ Richard X. Järgnes ridasmisi singleid kuni viimase 2005 aasta juulis ilmunud hitini "So Good".

2005 aasta 26.septembril ilmus Jo O'Meara soolosingel "What Hurts the Most", millele järgnes oktoobris album "Relentless".

Oktoobris 2006 teatas Paul Cattermole, et on võimalik S Club taasühinemine ent siiski ühinesid mõneks kontserdiks aastal 2008 vaid Jo O’Meara, Bradley McIntosh ja Paul Cattermole.

33-aastaselt alustas sooloplaadiga Tina Barrett ning esimest korda astus ta ülesse 14.novembril 2009. Oma MySpace lehele on ta üles riputanud kolm lugu - 'I'll Be Your Woman', 'Blow My Mind' ja 'Satisfy Me'.

J O'Meara, Bradley McIntosh ja Paul Cattermole jätkasid kontsertide andmist ülikoolides ja klubides nime all S Club 3.

29.novembril 2011 levis uudis, et innustatuna ansambli Steps edust on comebacki otsustanud teha 2012 aasta tuuriga ka S Club 7.

23.maist kuni 2.juunini 2012 toimus S Club & Big Brovaz Australian Tour 2012, mille käigus anti 7 kontserti. S Club poolelt osalesid Jo, Bradley ja Paul.

23.septembril 2012 tuli singliga "Fire" välja Tina Barrett. Muusikavideot esitleti juba 25.mail.

3.novembril 2013 avaldas uue soolosingli "Makin Me Dance" Tina Barrett. Video esilinastus 24.oktoobril. Tina sooloplaati võib oodata 2014 aastal ning produtsentideks on William Orbit ja Beenie Man.

Jaanuaris 2014 alustas Paul Cattermole Twitteris endiste bändikaaslastega diskussiooni taasühinemisest. Kokku saadi S Club 4 koosseisus Jo Omeara, Bradley Mcintosh, Paul Cattermole ja Tina Barrett. Augustis 2014 teatas bändi manager Simon Fuller, et taasühinemine võib toimuda õige pea.

S Club 7 taasühines originaal koosseisus 7-liikmelisena 14.novembril 2014, et toetada kampaaniat BBC Children in Need. Laval esineti 5-minutilise popurrigga parimatest lugudest.

2015 aasta mais antakse üksteist kontserti UK-s "Bring It All Back" areenituuril. Samuti ilmus uuesti 2003 aasta kogumik “Best – The Greatest Hits of S Club 7″ (2015 Edition). 4.mail välja antud albumil kõlab 16 lugu aastatest 1999-2003, plaadi lõppu on lisandunud seniavaldamata "Rain".

Jo O’Meara, Tina Barrett ja Bradley Macintosh ühinesid 2018 aasta mais UK tuuriks, kus nendega ühines ansambel Five kolm liiget Sean Conlon, Ritchie Neville ja Scott Robinson.

Eesti publiku ette astus S Club We Love the 90s festivalil Tallinna Lauluväljakul 24.augustil 2018.

27.augustil 2021 andis Jo O’Meara välja sooloalbumi "With Love", mille 12. loost on ta ise kuue autoriks. Esimeseks singliks oli 1.juulil avaldatud "On The Surface". Teine video loole "Sweet Surrender" avaldati 17.augustil.

8.aprillil 2022 andsid oma töötluse S Club 7 loost "Don't Stop Movin'" välja Act On ja Jax Jones.

6.aprillil 2023 leiti oma kodust surnuna 46-aastane S Club 7 liige Paul Gerald Cattermole. S Club andis 26.juulil välja uue singli "These Are The Days", mille pühendas Paulile.

25.augustil avaldas S Club seitsme looga kogumiku EP "S Club Party" ning 22.septembril 8 looga EP "Reach. 6.oktoobril ilmus 12-looline EP "Don't Stop Movin'".

Bänd tähistab oktoobris 25-ndat juubelit kontsert-tuuriga viiekesi nime all S Club, sest tuurist jääb kõrvale Hannah Spearritt. Avakontsert anti 12.oktoobril Manchesteris AO Arenal.

3.novembril andis S Club välja albumi "Don't Stop Movin' Megamix", kus 13 loo jagu remikse ja uusi versioone.

10.novembril ilmus S Club duubelsingel "Have You Ever / Dangerous".

1.detsembril ilmus kümne looga kogumikalbum "Two In A Million / You're My Number One".

8.detsembril tuli S Club lagedale jõulusingliga "Perfect Christmas".

5.jaanuaril 2024 tuli välja viie erineva versiooniga EP "Stronger".

19.jaanuaril ilmus S Club kolme remiksiga singel "Bring The House Down".

2.veebruaril tuli välja S Club kaheksa looga EP "Alive".

16.veebruaril avaldas S Club kaheksa looga EP "Say Goodbye / Love Ain't Gonna Wait For You".

7.märtsil andis S Club välja uue singli "Good Times (Bradley & Jon)".

Faktid

Nimi: Bradley McIntosh
Hüüdnimed: Tosh, Brad, Panda, B
Sündis/koht: 08. august 1981, London, Inglismaa
Tähtkuju: Lõvi
Pikkus: 168 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Mustad
Värv Bändis: Sinine
Sponsorloom: hüatsintsinine papagoi
Talle meeldib: Burger King, Jamaica toidud, koolisport ja arvutimängud
Talle Ei Meeldi: Äratuskõned ja tema kulmud

Nimi: Jon Lee
Hüüdnimi: Jonny Boy
Sündis/koht: 26. aprill 1982, Devon, Inglismaa
Tähtkuju: Sõnn
Pikkus: 170 cm
Silmad: Hallid
Juuksed: Blondid
Värv Bändis: Roheline
Sponsorloom: Punakaspruun orangutan
Talle meeldib: tema juuksed, Robin Williams ja lugemine.
Talle Ei Meeldi: Halb hingeõhk, loomade peal testitud kosmeetika ja halvad soengud

Nimi: Paul Cattermole
Hüüdnimed: Guacamole, Cattermole, Paulo Guacamole, Cat
Sündis/koht: 07. märts 1977, London, Inglismaa
Tähtkuju: Kala
Pikkus: 177 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Pruunid
Värv Bändis: Oran˛
Sponsorloom: Must ninasarvik
Talle meeldib: Robert de Niro, grillitud kana, tema kõrvanibu ja Sandra Bullock
Talle Ei Meeldi: Kudumisprillid ja muretsev loomus.

Nimi: Hannah Louise Spearitt
Hüüdnimed: Titch, Ted, Minty, Lil Ted, Han
Sündis/koht: 01. aprill 1981, Great Yarmouth, Inglismaa
Tähtkuju: Jäär
Pikkus: 163 cm
Silmad: Sinised
Juuksed: Blondid
Värv Bändis: Kollane
Sponsorloom: Lähistroopika munkhüljes
Talle meeldib: Peod, klubides käimine, makaronid ja juust.
Talle Ei Meeldi: tema jalad ja igavus

Nimi: Joanne Velma O'Meara
Hüüdnimed: Jo, Jo-Jo
Sündis/koht: 29. aprill 1979, Essex, Inglismaa
Tähtkuju: Jäär
Pikkus: 163 cm
Silmad: Sinised
Juuksed: Blondid
Värv Bändis: Sügavsinine
Sponsorloom: Aasia elevant
Talle meeldib: Praelõik & krõpsud, tema koerad Pepsi ja Buster, R&B
Talle Ei Meeldi: riidepoodides kolamine

Nimi: Rachel Lauren Stevens
Hüüdnimed: Ratz, Ratzilla, Rach
Sündis/koht: 09. aprill 1978 / Põhja-London, Inglismaa
Tähtkuju: Jäär
Pikkus: 160 cm
Silmad: Tumepruunid
Juuksed: Pruunid
Värv Bändis: Lilla
Sponsorloom: Siberi tiiger
Talle meeldib: Värskeltküpsetatud leiva lõhn, R&B, tema koer, jalgpall ja poodides kolamine.
Talle Ei Meeldi: Perest eemal olemine.

Nimi: Tina Barrett
Hüüdnimed: Tina Bell, Teeny, Tina-Tenny, Tin
Sündis/koht: 16. september 1976 / Hammersmith (London), Inglismaa
Tähtkuju: Neitsi
Pikkus: 168 cm
Silmad: Pruunid
Juuksed: Mustad
Värv Bändis: Punane
Sponsorloom: Hiidpanda
Talle meeldib: R&B muusika, P-Diddy, Itaalia toit, poodides kolamine
Talle Ei Meeldi: Matemaatika ja inimesed, kes ei mõista ta huumorimeelt.

Muud huvitavat