Daniel Johns / Silverchair

"FutureNever" on Austraalia muusiku Daniel Johnsi teine ​​stuudioalbum, mis ilmus 22.aprillil 2022 BMG Music Australia kaudu. See kuulutati välja 2021. aasta detsembris ja algselt plaaniti avaldada 1.aprillil 2022, kuni loo "Emergency Calls Only" lisamine lükkus edasi 22.aprillini. Kokku kõlab albumil 11 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2003 - 10:42
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.04.2022 - 07:10
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Silverchair on Austraalia kõige edukam kaasaegse rocki ansambel, kelle repertuaarist on tõusnud rohkem top20 hitte kui ühelgi teisel Austraalia ansamblil ning nende plaate on müüdud üle kaheksa miljoni. Ja kujutage ette, et tegutseb bänd alles 1994 aasta augustist alates, mil ilmus nende esimene nelja looga EP “Tomorrow“. Nimilugu tõusis #1 hitiks Austraalias kuueks nädalaks ning oli 1995 aastal Ameerika rockiraadiote enimmängitud pala. EP ise lindistati Sydney’s Triple J. stuudios ning selle produtsendiks oli Phil McKellar.

Kõik kolm ansambli liiget on sündinud Newcastle’i piirkonnas Austraalias ja nende sünniaasta on 1979. Laulja ja kitarrist Daniel Jones ja trummar Ben Gilles hakkasid koos musitseerima juba põhikooli päevil ning mõni aeg hiljem liitus nendega basskitarril koolivend Chris Joannou. Algul mängiti käredat rokki ansamblite Led Zeppelin, Deep Purple ja Black Sabbath plaatidelt, mis pärinesid nende endi isade plaadikogudest ning ansambli nimi oli siis Innocent Criminals. Praegune nimi Silverchair võeti omale just EP “Tomorrow“ lindistamise ajal.

Silverchair debüütalbumiks oli “frogstomp”, mis lindistati üheksa päevaga 1995 aasta alguses ning selle musa kõlas üsna toorelt. Ent ometi tõusis plaat nii Austraalias kui Uus-Meremaal number üheks, mis oli suur edu alternatiivrockile. Just see plaat tõusis ka Ameerika edetabeli esikümnesse, millist edu oli siiani suutnud Austraalia bändidest saavutada vaid INXS. Esimest LP-d müüdi üle maailma kolm miljonit plaati ning toona vaid 16-aastased poisid kutsuti turneele koos Red Hot Chili Peppersiga. Plaadil kõlas 11 lugu ning singlina ilmus siit veel “Pure Massacre“.

Teine album “Freak Show” ilmus 04.veebruaril 1997 ja siin kõlas juba 13 lugu, millest singlitena anti välja kolm - “Freak”, “Abuse Me” ja “Cemetery”. Selle plaadiga näitas ansambel, et neil on omal välja kujunenud ainulaadne muusikastiil ning enam ei võrreldud neid Seattle’i ansamblte Nirvana, Pearl Jam’i või Soundgarden’iga. See LP müüs üle maailma 2 miljonit ning huvitav on fakt, et samas pidid poisid üheaegselt kontserttuuriga lõpetama ka kooli, mis seni ei olnud neil võimaldanud sajaprotsendiliselt muusika kirjutamisega tegeleda.

Juba 1998 aasta juunis olid poisid jälle stuudios tagasi ning 08.märtsil 1999 ilmus järgmine LP “Neon Ballroom”, mis oli senistest kõige originaalsemalt kõlav ja loomulikult parim. Ja see plaat viis bändi tuntusele juba Euroopas ja Lõuna-Ameerikas. Comet Award võideti plaadi parima looga “Ana’s Song” ent esile tuleb siit kindlasti tõsta veel lugusid “Emotion Sickness” ja “Miss You Love”, millega tõestati äärmuslikku talendikust muusikamaailmas. 1999 aasta kontsertidele mindi taas koos Red Hot Chili Peppers’i ja Blink 182-ga, peale mida võeti akude laadimiseks 12-kuuline puhkusepaus oma tööandjalt Sony Music Australialt.

2000 aasta lõpus saabus teade, et Silverchair on sõlminud uue plaadilepingu nüüd juba võimsa gigandi Atlantic Recordsiga ning Sony andis ilma nende nõusolekuta 20.novembril välja ansambli 22-loolise kogumikalbumi “The Best of Silverchair“. Nii või teisiti esines bänd 2000 aastavahetusel taas Austraalias ning loomulikult esitati hümni aastale 2000. 21.jaanuaril 2001 astuti üles oma tegutsemisaja suurimal kontserdil 250 tuhande pealtvaataja ees Lõuna-Ameerikas Rock In Rio’l.

Juunis 2001 alustati taas peale kolmeaastast pausi uue albumi ettevalmistusega koos super-produtsendiga David Bottrill (Tool, Peter Gabriel, King Crimson). Neljandal plaadil proovis produtsendikätt juba ka Daniel ise ning siin asuti rohkesti eksperimenteerima orkestreeritud muusikat. Fännidele pakuti esimese üllatusena singlit “The Greatest View”, mis ilmus 28.jaanuaril 2002. Neljas LP “Diorama” ise jõudis müügile 01.aprillil ning oli väga värvikas ja mitmetahuline, hõljudes teravatest rockilugudest “The Lever” ja “One Way Mule” kuni kaunite pehmete meloodiateni nagu “After All These Years” või siis “World Upon Your Shoulders”. Singlitena ilmusid 2002 aastal veel kergemat rocki esindavad “Without You“ 13.mail ning “Luv Your Life“ 02.septembril.

Ometi jätkus plaadi eepiline avalugu “Across The Night” maiuspalaks singlina ilmuma veel 2003 aasta 31.märtsil ja loomulikult koos seni avaldamata materjaliga.

Natalie Imbruglia abiellus 02.detsembril 2004 Austraalias ansambli Silverchair lauljaga Daniel Johns, kellega oldi lähedased juba 1999 aastast alates. Pulmapidu leidis aset Austraalia looderannikul. Ometi ei olnud neil teineteise jaoks piisavalt aega ning 04.jaanuaril 2008 anti ametlikult teada lahutusest.

Novembris 2006 teatati lõpuks uudiseid muusikast ning järgmisest albumist. "Young Modern" on plaadi nimi ning see ilmus 31.märtsil 2007. Esimene singel oli "Straight Lines", mille video pandi bändi myspace lehele üles 29.jaanuaril. Singel juhtis kindlalt Austraalia edetabelit kolm nädalat järjest ning samuti tõusis kohe esimese nädalaga #1 kohale ka album. Silverchair püstitas nii rekordi, sest kõik nende viis ilmunud albumit on jõudnud samale kohale. Teine singel on “Reflections Of A Sound” ja see ilmus Austraalias 14.juulil 2007 ning kolmanda singli "If You Keep Losing Sleep" video esilinastus septembris 2007.

28.oktoobril 2007 võitis ansambel Austraalia Muusikaauhindade jagamisel ARIA 2007 lausa viies kategoorias: 1) Album of the Year (Young Modern)
2) Single of the Year (Straight Lines)
3) Best Group
4) Best Rock Album
5) Highest Selling Single (Straight Lines)

Viimane albumi "Young Modern" singel "Mind Reader" ilmus 23.veebruaril 2008.

25.mail 2011 teatas ansambel, et nad ei tunne koostööst enam rõõmu ning lähevad laiali.

Daniel Johns tegi etteaste avalikkuse ees taas 17.jaanuaril 2014, mil ta osales hiphoppari Matt Colwell aka 360 singlil "Impossible" ning selle videos.

9.veebruaril 2015 esilinastus Daniel Johns singli "Aerial Love" muusikavideo. Oma soolo EP avaldas ta 16.märtsil EMI Australia alt ning siin kõlas 4 lugu.

Daniel Johns LP "Talk" ilmus Austraalias 22.mail 2015 ning sellel kõlab 15 unustamatut lugu. 30.aprillil tuli singel “Cool As Fire” ning selle Josh Logue lavastatud videot esitleti 23.mail.

16.märtsil 2018 tuli välja artistinime Dreams alt singel “No One Defeats Us”. Duos on Daniel Johns ja Luke Steele bändist Empire Of The Sun. Jon Shoer lavastatud videot esitleti 2.aprillil. Järgmise loona tuli välja 14.aprillil "Silence".

Dreams esimene album "No One Defeats Us" ilmub 14.septembril ja sisaldab 11 lugu. Uusima singlina avaldati 27.juulil "Love to Live".

"FutureNever" on Austraalia muusiku Daniel Johnsi teine ​​stuudioalbum, mis ilmus 22.aprillil 2022 BMG Music Australia kaudu. See kuulutati välja 2021. aasta detsembris ja algselt plaaniti avaldada 1.aprillil 2022, kuni loo "Emergency Calls Only" lisamine lükkus edasi 22.aprillini. Kokku kõlab albumil 11 lugu.

Faktid

Nimi: Daniel Paul Johns
Sündis: 22.aprill 1979
Tähtkuju: Sõnn
Bändis: Laul, kitarr, klaver
Hüüdnimed: Johnsie, Johnsy, Dan, Danny
Pikkus: 179 cm
Pere: Julie (ema), Greg (isa), Heath (noorem vend) Chelsea (noorem õde)

Nimi: Benjamin David Gillies
Sündis: 24.oktoober 1979
Tähtkuju: Skorpjon
Bändis: Trummid, löökriistad
Pikkus: 172 cm
Pere: Annette (ema), David (isa) Kristy (õde)

Nimi: Christopher John Joannou
Sündis: 10.november 1979
Tähtkuju: Skorpjon
Bändis: Basskitarr
Pikkus: 174 cm
Pere: Sue (ema), David (isa), kaksikõde Louise

Muud huvitavat