Khalid

Khalid uus album "Sincere" tuleb välja 2.augustil. Singlina ilmus 19.juulil "Ground".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.11.2002 - 12:35
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2024 - 08:10
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

USA laulja ja helilooja Khalid on R&B ja popmuusika skeenel tegutsenud mõned aastad, kuid edu on olnud kiire ja peadpööritav. Tema südamlikud vokaalid ja maalähedane maailmavaade on võitnud miljonite inimeste poolehoiu. Suurest edust hoolimata on Khalid jäänud kahe jalaga maa peale ja ütleb, et armastab kontserttuuridel käimist kohe eriliselt: "Mulle meeldib, kui inimesed näevad mind kui täiesti tavalist tüüpi, kellel on lihtsalt üliharuldane superlahe töö."

Khalid Robinson sündis 11. veebruaril 1998 Fort Stewartis Georgias. Ta veetis lapsepõlve eri kohtades, sealhulgas Fort Campbellis Kentuckys, Fort Drumis Watertownis New Yorgi osariigis ja kuus aastat Heidelbergis Saksamaal. Selle põhjus oli tema ema Linda Wolfe'i karjäär militaarvaldkonnas. Wolfe töötas tarnetoodete tehnikuna üle kümne aasta ja sai isegi võimaluse laulda USA armee bändis. Khalidi ema ohverdas enda loomingulised unistused, et poega kasvatada. Keskkoolis õppis Khalid muusika ja muusikali süvaklassis. Keskkooli viimasel aastal kolis ta perega El Pasosse Texase osariigis. Khalid lõpetas keskkooli Americas High School 2016. aastal.

Oma esimesed lookatsetused laadis ta SoundCloudi keskkonda üles juba siis, kui käis keskkoolis. Billboardi edetabelisse jõudis tema esimene singel "Location" aastal 2016 – vaid kolm kuud pärast seda, kui Khalid oli kätte saanud oma keskkooli lõputunnistuse. Aasta lõpuks maandus debüütsingel 20. kohal, 2017. aasta jaanuaris aga juba trügis esikümnesse.

Albumi teine singel "Young, Dumb & Broke" osutus aga veelgi edukamaks ning tegi edetabelites ja raadioeetrites ilma mitu aastat järjest. "Ema on olnud mu suur inspiratsioon," tunnistas Khalid, kelle kasvatas üles sõjaväelasest üksikema. "Ka tema laulab, nii et muusika oli meie kodus igapäevane. See aitas mul juba noores eas mõista, et tahan just muusikaga tegeleda."

Khalidi esimene, 2017. aastal välja antud album "American Teen" sai kiita nii kriitikutelt kui muusikasõpradelt ning võitis Grammy nominatsioonid. Praeguseks on album saavutanud topeltplaatina-staatuse, mis tähendab, et seda on müüdud üle kahe miljoni eksemplari.

2018. aastal välja antud EP "Suncity" debüteeris Billboard 200 edetabelis kaheksandal kohal. Aprillis 2019 tegi Khalid ajalugu: temast sai esimene ja seni ainus artist, kelle lood olid Billboardi R&B edetabelis esimesel viiel kohal korraga. Tema nimel on ka 59 järjestikust nädalat edetabelihitte. Khalidi on tunnustatud kuue Billboardi, kolme American Music ja ühe MTV auhinnaga.

"Kui ma muusikat kirjutan, siis ei inspireeri mind ainult üks artist," on Khalid öelnud. "Ma kuulan päevast päeva uut kraami ja leian alati viise, kuidas oma muusikamaitset värskendada." Koostööd on ta teinud veel mitmete tuntud nimedega, Lorde, SZA, Post Malone’i, Shawn Mendesi, Martin Garrixi, Billie Eilishi, Juice WRLDi, Normani ja Benny Blancoga.

11.juulil 2021 esitles Khalid singlit "New Normal" ning teatas uuest albumist "Everything Is Changing". 20.novembril tegi ta avalikuks loo "Backseat", millele järgnes 3.detsembril mehe esimene mixtape "Scenic Drive".

3.märtsil 2022 andis Khalid koos muusikavideoga välja uue singli "Last Call". "Olen oma kogemuse läbi nii palju kasvanud ja ma ei jõua ära oodata, et te kuuleksite, mille kallal ma töötanud olen,“ kirjutas ta Facebookis.

Khalid järgmiseks singliks oli "Skyline", mis ilmus 29.aprillil koos muusikavideoga. 17.mail esines Khalid Saku suurhalli Blackboxis.

10.juunil ilmus marshmello & Khalid ühislugu "Numb".

Burna Boy 8.juulil ilmunud albumil "Love, Damini" lööb Khalid kaasa loos "Wild Dreams".

Khalid osales 19.augustil ilmunud Lukas Graham singlil "Wish You Were Here".

23.septembril avaldas Khalid uue singli "Satellite".

11.novembril tuli välja Joe Jonas & Khalid ühine singel "Not Alone".

Khalid osales 10.veebruaril 2023 ilmunud Dove Cameron singlil "We Go Down Together". 10.märtsil andsid Khalid & Pnau välja singli "The Hard Way".

Khalid singel "Softest Touch" ilmus 31.märtsil.

20.aprillil avaldasid Bree Runway & Khalid ühise singli "Be The One".

16.juunil tuli välja Khalid osalusega Kiana Lede singel "Where You Go".

Khalid esituses kõlas lugu "Silver Platter" 21.juulil ilmunud Atlantic Records soundtrackil "Barbie The Album". Samal päeval esilinastus Warner Bros. Pictures muuvi "Barbie".

Khalid osales 28.juulil ilmunud Anne-Marie albumil loos "You & I".

5.aprillil 2024 ilmus Khalid singel "Please Don't Fall In Love With Me".

Khalid lõi kaasa 10.mail ilmunud Alec Benjamin singlil "Ways To Go".

14.juunil ilmus Khalid uus singel "Adore U". Loo produtseerisid Digi ja Justin Lucas.

Khalid uus album "Sincere" tuleb välja 2.augustil. Singlina ilmus 19.juulil "Ground".

Faktid

Artistinimi: Khalid
Täisnimi: Khalid Legend Robinson
Sünnipäev: 11. veebruar 1998
Sünnikoht: Fort Stewart, Georgia, Ameerika Ühendriigid

Muud huvitavat