The Offspring

7.juunil 2024 ilmus The Offspring uus singel "Make It All Right". 11.oktoobril tuleb välja järgmine album "Supercharged", kus kõlab 10 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Holger - archangel591@hotmail.com 27.09.2002 - 13:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.06.2024 - 14:30
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Offspring moodustati algselt juba 1984-ndal aastal, kui bändi praegune kitarrist-laulja Bryan ''Dexter'' Holland koos oma sõbra, praegune basskitarrist, Greg ''K'' Kriesel otsustasid kokku panna bändi olles ennem saanud mõjutust tollastest punk-bändidest nagu T.S.O.L. (True Sounds Of Liberty) ja Adolescents ja ka kõikjal valitsevatest punk-stiilidest. Kuigi muusikastiil mida taheti teha oli kindel ei omanud kumbki neist instrumente, veel-vähem oskasid nad neid mängida. Koos muretseti pillid ja koos õpiti ning praeguseks on mõlemast saanud juba tunnustatud artistid. Algselt oli bändi nimeks Manic Subsidal kus peale eesmainitud meeste olid ka laulja Doug Thompson ja trummar Jim Benton.

1985. aastal muudeti bändi nimi The Offspringiks. Lühidalt peale seda pidi laulja Thompson lahkuma ja Bryan võttis vokaalid üle ja trummar vahetati Clowns of Deathi trummari James Lilja vastu välja. Teiseks kitarristiks võeti koolis koristajana töödanud Kevin ''Noodles'' Wasserman, Kevin tuli eriti kasulikuks siis kui ole vaja osta õlut, sest ta oli ainuke kes oli 21 aastane ja sai seega seaduslikult alkoholi osta.

Umbes aasta pärast lasid nad välja oma debüütsingli ''I''ll be waiting'' oma enda plaadikompanii Black Recordsi poolt. 87-ndal aastal hakkas aga James Lilja bändi vastu huvi kaotama ja tema asemele võeti Ron Welty kes on trummariks praegugi. 89-ndal aastal lasti välja omanimeline album, saades enne lepingu Nemesis plaadifirmaga. Lähiajal lasti välja ka singel ''Baghdad''. Olles vahepeal käinud tuuridel ja saanud pakkumisi plaadifirmadelt võeti vastu leping Epitaph Recordsiga ja 1992 lasti välja ''Ignition''. Albumil kõlasid 12 lühikest, kuid energilist lugu.

Tõeline läbimurre toimus aga 1994 aastal kui kõigepealt ilmus singel ''Come Out And Play'' ja siis lasti välja nende kolmas album ''Smash''. Albumil kõlasid sellised hitid nagu ''Self Esteem'', ''Come Out And Play''. Järgmise aasta jooksul omandas album platinumi staatuse ja lõpuks isegi neljakordse platinumi staatuse müües rohkem kui 9 miljonit koopiat. Peale '' Smashi'' ilmumist avastasid uued fännid ka ''Ignitioni'', ja kuna Offspringi debüütalbumit oli raske tollal leida lasid nad selle uuesti välja oma enda Nitro Recordsi poolt. Aasta jooksul tuure teinud ja kõvasti kuulust kogunud bänd sõlmis lepingu Columbuse plaadifirmaga ja koos nendega lasti välja ''Ixnay on The Hombre'', mis polnud küll nii müügiedukas kui ''Smash'' aga kandis edasi Offspringi head punk-muusikat.

1998 aastal lasti välja ''Americana'', mis kujunes taas hitiks oma lugude ''Pretty Fly for a White Guy'' ja ''The Kids Aren't Allright''. Kuigi osad fännid arvasid et Offspring polnud enam punk, said tõelised austajad aru, et muusikat oli vaid arendatud ja ainult paremuse poole! Samal ajal lasti välja ka samanimeline koduvideo ja osaleti filmis, kus mängiti keskkooli bändi.

Viimaseks on lastud välja 2000-ndal aastal Album ''Conspiracy of One'', mis on kindlasti olemas igal tõelisel fännil oma hittidega ''Original Prankster'' ja ''Come Out Swinging''. Peale eelpool mainitud kuue albumi on bänd lasknud välja paljuid singleid ja on praegu töötamas oma uusima plaadi kallal. Et ootusärevust vähendada lasi bänd 2001 aastal välja loo ''Defy You'', mis on ühtlasi ka filmi ''Orange Country'' soundtrackiks.

Viimased uudised räägivad et Offspring võitis Kerrang auhinna oma unikaalse punkstiili loomise eest ja suurepäraste ja originaalsete lugude kirjutamise eest. Auhinna andis üle Shirley Manson Garbagest.

Välja on tulemas tribuutplaat ,,We're a Happy Family'' ja seal kõlavad paljud kover lood selliselt bändidelt nagu Maiden, Kiss, Metallica, Rob Zombi ja paljud, paljud teised! Ja nagu võib arvata kõlab sel albumil ka The Offspring, kes otsustas teha oma versiooni Ramones'i loost ,,Sedated''. See plaat lastakse kõikide märkide järgi välja 11 veebruaril 2003.

Offpring on juba viimased paar kuud veetnud stuudios, viimistlemas oma uusi lugusid, et neid saaks varsti ühele plaadile koguda. Albumit produtseerib Brendan O'Brien, kes tegi ka nende eelmise albumi "Conspiracy of One". Samuti ka ,,Defy You''(Orange Country Soundtrack), mis samuti ilmub uuel albumil. Plaat peaks ilmuma Columbia Recordsilt 2003 aasta sügisel ning selle nimi on "Chinese Democracy (You Snooze You Lose)".

Ansambel muutis uue albumi nimeks alates septembrist “Splinter” ning 12-looline album ilmub ametlikult Columbia Recordsi alt 01.detsembril 2003. Esimene singel kannab nime “Hit That“ ja ilmub juba novembri lõpus. Video valmis aga hoopis kiiremale punkloole “Da Hui“ ning lisatakse samuti esimesele singlile boonusena. Videos osalevad legendaarsed surfarid Sonny Garcia ja Sonny Boy Gomes.

Muutunud on ka ansambli koosseis ning jaanuaris 2003 lahkus senine trummar Ron Welty ning tema asemele astus kontsertidel Atom Willard, kes varem oli 10 aastat mänginud bändis nimega Rocket from the Crypt. Ülal näetegi üht esimestest uue koosseisuga piltidest.

Aprillis 2004 lasti välja teine singel albumilt “Splinter“ ning see oli “(Can't Get My) Head Around You”. Segaselt kevadine lugu mõjub üsna ajusid loputavalt ning ka laulusõnad on üsna kummalised, aga pole hullu. Maxi-singel pakub rõõmu kuhjaga ja laus kolme lisalugu kontsertversiionis ning need on ansambli klassikasse kuuluvad pärlid "Come Out And Play", “Gotta Get Away“ ja “The Kids Aren’t Alright“.

"Greatest Hits" album ilmus 21.juunil 2005 ja avalooks oli singel "Can't Repeat". Albumilt leiab hittidena veel "Come Out and Play" ja "Self-Esteem" ning uuemad lood kui "Hit That" ja "Defy You" ja peidetud raja "Next To You". DVD "Complete Music Video Collection" tuli müügile 05.juulil 2005 ning siin oli 19 videot ja lisamaterjali. Kõik palad said miksitud 5.1 Dolby Surroundina. Alates 2007 aastast on uus trummar Pete Parada.

16.juunil 2008 tuli Columbia alt ansamblilt LP "Rise and Fall, Rage and Grace", millel 12 lugu. Ansambli kaheksanda albumi esiksingel oli "Hammerhead" ning teise singlina tuli augustis "You're Gonna Go Far Kid". Veebruaris 2009 tuli kolmanda singlina "Kristy, Are You Doing Okay?". Mais algas bändil "S*** Is F***ed Up" tuur ning juulis 2009 tuli singlina ja videona sama lugu "Shit Is Fucked Up".

26.märtsil 2012 teatas bänd, et lõpetas üheksanda stuudioalbumi salvestamise. Plaadi "Days Go By" produtseeris taas Bob Rock ning nimilugu presenteeriti 08.mail.

Album "Days Go By" ilmus Columbia Recordsilt 25.juunil 2012 ning sellele eelnes päev varem esimene singel "Cruising California (Bumpin' In My Trunk)".

The Offspring esines 27.juunil 2014 Tallinna lauluväljakul festivalil Tallinn Star Weekend.

30.jaanuaril 2015 avaldati läbi ametliku kodulehe digisingel "Coming For You". Muusikavideo tuli Youtubes 15.märtsil.

2018 juulis ühisele tuurile suundunud bändid The Offspring ja 311 avaldasid 20.juulil üksteise kaverid. The Offspring võttis ette 311'e 1996 hiti "Down" ning 311 the Offspring'i 1994 smashi "Self Esteem."

Bänd on lõpetanud 2019 aastal kümnenda albumi salvestamise ning selle produtseerib Bob Rock.

The Offspring avaldas 5.novembril 2020 jõulusingli "Christmas (Baby Please Come Home)", mille originaalis laulis 1963 aastal kuulsaks Darlene Love. Kaveri produtseeris Bob Rock. Muusikavideo tuli välja 3.detsembril.

The Offspring teatas 8.veebruaril 2021 kümnenda albumi valmimisest koos produtsendiga Bob Rock. Singlina ilmus 24.veebruaril "Let The Bad Times Roll". Samanimeline 12-looline album tuli 16.aprillil ja sisaldas 12 lugu. 1.aprillil väljastati promolugu "We Never Have Sex Anymore".

12.mail avaldas bänd F. Scott Schafer lavastatud loo "We Never Have Sex Anymore" muusikavideo.

7.juulil tuli välja loo "This Is Not Utopia" muusikavideo.

2.augustil vallandas ansambel trummari Pete Parada, kuna mees keeldus end vaktsineerimast COVID-19 vastu.

7.oktoobril tuli välja The Offspring loo "The Opioid Diaries" muusikavideo.

6.mail 2022 avaldas The Offspring singli "Behind Your Walls" koos muusikavideoga, mille lavastas Jeb Hardwick.

11.novembril tuli bändilt teine jõulusingel "Bells Will Be Ringing (Please Come Home For Christmas)", kaver Charles Brown klassikast.

7.juunil 2024 ilmus The Offspring uus singel "Make It All Right". 11.oktoobril tuleb välja järgmine album "Supercharged", kus kõlab 10 lugu.

Faktid

Nimi: Bryan Keith ''Dexter'' Holland
Sündis / Koht: 29. detsember 1965 / Orange Country, California, USA
Tähtkuju: Kaljukits
Koht bändis: Põhivokaalid, teisejärguline kitarr
Hobid: Puuduvad, kuid on saanud kraadi molekulaarbioloogias
Instrument: Ibanezi kustomiseeritud RG kitarr, ka akustiline

Nimi: Kevin ''Noodles'' Wasserman
Sündis / Koht: 04. veebruar 1963 / Los Angeles, California, USA
Tähtkuju: Veevalaja
Koht bändis: Põhikitarr, teisejärguline vokaal
Hobid: Surfamine
Instrument: Ibanezi kustomiseeritud RG kitarr, ka akustiline

Nimi: Gregory David ''Greg K'' Kriesel
Sündis / Koht: 20. jaanuar 1965 / Glendale, California, USA
Tähtkuju: Kaljukits
Koht bändis: Basskitarr, kohati ka vokaalid
Hobid: Meeldib korjata mütse, ka laval fännidelt
Instrument: Ibanezi ATK kustomiseeritud kitarr

Nimi: Pete Parada
Sündinud: 09.juuli 1974
Koht bändis: Trummar
Teised bändid: trummari karjäär algas 1996 bändis Steel Prophet, edasi bändides Face to Face ja Saves the Day, osalenud metalbändides Engine ja Halford ning punkbändis Alkaline Trio.

Muud huvitavat

Ametlik leht: http://www.offspring.com