Ciara

29.septembril ilmus Ciara ja Summer Walker ühine singel "Better Thangs". 4.novembril lisandus loo remiks, kaasatud GloRilla.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Kaarel - kaarel_a@yahoo.com 06.08.2003 - 12:21
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.11.2022 - 17:10
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Ciara on ameerika laulja, laulukirjutaja, produtsent ja tantsija.

Ciara Princess Harris on sündis 25.oktoobril 1985 Texases Austinis Carlton ja Jackie Harrise peres ainsa lapsena. Isa oli sõjaväelane ja sellepärast kolis perekond sageli. Lapsepõlves elas Ciara sõjaväebaasides Saksamaal, New Yorgis, Utah's, Californias, Arizonas ja Nevadas. Oma lapsepõlvest rääkides on Ciara öelnud, et talle ei meeldinud see, et ta jälle kolides pidi iga kord vanad sõbrad maha jätma, aga ometi aitas see kogemus teda muusikukarjääris, mis ju samuti sagedast reisimist kõikjal maailmas sisaldab. Teismelisena kolis tema perekond Georgiasse Atlantasse.

Georgias moodustas Ciara koos kahe sõbratariga tüdrukutebändi Hearsay ja bänd salvestas isegi mõned demod, aga siis tekkisid bändis lahkhelid ja lõpuks mindi lahku. Ciara ei lasknud end sellel heidutada ja otsustas jätkata laulukirjutajana. 2003. aastal lõpetas ta Georgias Riverside'is keskkooli ja sai peatselt lepingu produtsent Jazze Pha abil plaadifirmaga LaFace Records.

Ciara debüütalbum "Goodies" ilmus 28. septembril 2004 ning sellel kõlasid koos Jazze Pha’ga juba 2002. aastal salvestatud lood "1, 2 Step," "Thug Style," "Pick Up the Phone" ja "Lookin' at You". Esimene singel "Goodies" ilmus USAs 8.juunil 2004 ning võeti nii kriitikute kui publiku poolt hästi vastu. Lugu oli USA Billboard singliedetabelis #1 seitse nädalat ning tõi lauljannale tiitli "First Lady or Princess of R&B." Maailmahittideks said plaadilt veel kaks singlit: "1, 2 Step" featuring Missy Elliott ja "Oh" featuring Ludacris. 2006 veebruaris võitis koos Missy Elliotti ja Fatman Scoopiga Grammy auhinna lauluga "Lose Control" räpplaulu ja lühimuuvi kategoorias.

Teine album "Ciara: The Evolution" ilmus 5.detsembril 2006 ning üle maailma on seda ostetud kaks miljonti eksemplari. Ciara kolmandaks #1 USA singliks oli siit albumilt kurbliku sisuga ballaadilik "Promise". Kuulsaim Ciara singel oli sellelt albumilt kõva müügiedu saavutanud "Get Up", mis kõlas filmis “Step Up“. Veel tulid plaadilt singlid "Like a Boy" ja "Can't Leave 'Em Alone" featuring 50 Cent.

Ciara kogus kuulsust edasi tantsijana ja näitlejana. 2008. aasta oktoobris ilmus ajakirja "Vibe" kaanel Ciara aktifoto. Ciara ise väitis, et oli pildistamise ajal riides, aga ajakiri eemaldas fotodelt riided ja jättis ta paljaks, nii et ta ise olevat täiesti šokeeritud olnud, kui ajakirja kaant nägi. Positiivseks uudiseks oli samal kuul auavaldus kui Billboard pärjas lauljanna "Woman of the Year" tiitliga.

Peale mitmeid pidureid ilmus mais 2009 lõpuks Ciara kolmandas stuudioalbum "Fantasy Ride". Kahte esimest singlit "Go Girl" ja Never Ever" featuring Young Jeezy, ei saatnud loodetud edu, seevastu tõusis ülemaailmseks hitiks koos Justin Timberlake'iga esitatud laul "Love Sex Magic". See koostöö sai Grammy auhinna vääriliseks ning video võitis MTV auhinna parima koreograafia kategoorias. Plaadi singlid olid veel "Like A Surgeon" ning "Work". Kontserttuuridel käis Ciara koos Jay-Z ja Britney Spearsiga. Järgnised väga edukad koostöösinglid, räppariga Nelly "Stepped On My J'z", Enrique Iglesiasega "Takin' Back My Love", "How Low" koos Pitbulli ja Ludacrisega ning Usheri "Lil' Freak".

10.detsembril 2010 ilmus Ciara neljas album “Basic Instinct“, mis tähendas keskmise tempoga r&b-d ning kõva bassiga tantsulugusid. Digiajastu hiilguses väljastas Sony Music aprillis esimese singli "Ride" featuring Ludacris ja juunis tuli "Ride (Bei Maejor Remix)". Enne plaati jõuti väljastada veel singlid "Speechless" ja "Gimmie Dat". Plaat ise jäi müüginumbritelt tagasihoidlikuks ning veebruaris 2011 andis Ciara teada, et teekond koos Jive Recordsiga on lõppenud. Edasi tegutses ta alates septembrist 2011 taas koos produtsendiga L.A. Reid, plaadipartneriks Epic Records.

Veebruaris 2012 andis Ciara teada, et salvestab oma viiendat albumit, produtsentideks Hit-Boy, Soundz, Diane Warren, Tricky Stewart ja The Underdogs. 19.juunil 2012 avaldati iTunes promosingel "Sweat" koos räppariga 2 Chainz. Ametlike singlitena tulid aastal 2012 "Sorry" ja "Got Me Good".

Aastal 2012 mängis Ciara kahes linastunud filmis - “Mama, I Want to Sing!“ ja “That's My Boy“. Lisaks lõi ta kaasa Nicki Minaj laulus "I'm Legit".

Ciara järgmise albumi esiksingel "Body Party" ilmus 4.märtsil ning selle autoriks on Ciara praegune boyfriend, räppar Future. Video avaldati 22.aprillil.

Ciara viies album “Ciara“ tuli 5.juulil 2013. Plaadifirma väidab, et uus album on vägagi isiklik plaat. Ciara lisab, et ta on mõnikord kartnud oma haavatavust, kuid seekord vaatab ta sellega tõtt: “Lasen endal tunda. Lasen olla endal mina ise. Lasen endale haiget teha ja pärast ennast korda teha.”

Uuelt albumilt leiab nii R&B’d, poppi kui ka electropoppi ning elektroonilist tantsumuusikat, on isegi 80ndate aastate süntesaatoripopi mõjutusi. Kuna kaasa lööb kuulsaid räppareid, siis on ka räppmuusika mõjusid tunda. On kiireimad ja rütmikama minekuga lugusid ja aeglasemaid, peaaegu soulilikke ballaade ja rahulikumaid lugusid. Näib, et Ciara tunneb ennast hästi nii rütmikamate kui aeglasemate lugudega.

Teiseks singliks oli "I’m Out" feat. Nicki Minaj, mille videot esitleti 30.juunil 2013. Järgmisena tuli 14.oktoobril 2013 singel “Overdose”.

27.oktoobril 2013 kihlusid Ciara ja produtsent Nayvadius Cash, kes on tuntud kui räppar Future. Paar oldi juba pea aasta.

19.mail 2014 sündis Ciara ja Future pisipoeg Future Zahir Wilburn.

Kolm kuud peale lapse sündi jättis Ciara truudusetu mehe maha ja keskendub nüüd beebi kasvatamisele.

21.jaanuaril 2015 ilmus Epic Recordsilt Ciara digisingel “I Bet”. Loo produtseeris Harmony Samuels. Hannah Lux Davis lavastatud muusikavideo esilinastus 9.märtsil.

1.mail 2015 avaldas Ciara järgmise albumi "Jackie", mis on pühedusega tema emale Jackie Harris'ele. Plaadil kõlab 11 lugu.

Teine singel “Give Me Love” jõudis raadiotesse 9.juunil ning 16.juulil tuli välja Dr.Luke produtseeritud loo “Dance Like We’re Making Love” muusikavideo, lavastajaks Dave Meyers.

9.oktoobril 2015 tuli Ciara välja looga “Paint It Back”, mis kõlab Vin Diesel filmis "The Last Witch Hunter". Tegemist on kaveriga 1966 aasta Rolling Stones loost.

24.novembril 2015 esitles Ciara kahte uut lugu, Dr. Luke produtseeringut “Oh Baby” ning jõuluteemalist “Special Edition”, mille produtsendiks A.C.

2016 jaanuaris tuli singel “Baby Get Up“ koos hollandlasest produtsendi ja DJ-ga R3hab.

22.mail 2016 Las Vegases toimunud Billboard Music Awards galal olid õhtujuhtideks Ludacris ja Ciara.

6.juulil 2016 abiellusid Ciara ja NFL jalgpallitäht Russell Wilson.

Jaanuaris 2017 sõlmis Ciara lepingu Warner Bros. Recordsiga.

Ciara ja Rusell perre sündis 28.aprillil 2017 pisitütar Sienna Princess Wilson.

17.juulil 2018 tuli välja Ciara singel "Level Up" ning järgmisena ilmus 10.augustil "Freak Me" koos nigeerlasega Tekno Miles.

13.septembril ilmus Ciara singel "Dose". Muusikavideo tuli välja 22.oktoobril.

Ciara singel "Greatest Love" koos videoga ilmus 12.veebruaril 2019.

29.märtsil astus Ciara ette uue singliga "Thinkin' Bout You", mis pärit 10.mail ilmunud albumilt "Beauty Marks". Plaadil kõlavad veel varemavaldatud lood "Dose", "Freak Me", "Level Up" ja "Greatest Love".

14.juunil tuli välja singel "Set" (ft. The Lab) koos muusikavideoga.

8.novembril avaldasid Iza, Ciara ja Major Lazer ühise loo "Evapora" ning 22.novembril tuli Ciara välja singliga "Melanin" (feat. City Girls, Lupita Nyong’o, Ester Dean and Lala).

Ciara ja Russell Wilson perre sündis 23.juulil 2020 teine laps Win Harrison Wilson.

13.augustil avaldas Ciara singli "Rooted" (feat. Ester Dean) koos muusikavideoga.

8.juulil 2022 tuli välja Ciara singel "Jump" featuring Coast Contra. Muusikavideo lavastas Dave Meyers.

29.septembril ilmus Ciara ja Summer Walker ühine singel "Better Thangs". 4.novembril lisandus loo remiks, kaasatud GloRilla.

Faktid

Täisnimi: Ciara Princess Harris
Sünnipäev/koht: 25.oktoober 1985 Texas Austin
Pikkus: 177 cm

Muud huvitavat