Westlife

"Wild Dreams" tuuri raames esines Westlife 6.augustil 2022 esmakordselt kuulsal Londoni Wembley Stadiumil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.04.2002 - 11:27
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.08.2022 - 06:46
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Maailma kõige kuumem poisteansambel on loomulikult Westlife, kes on purustanud nii rekordeid kui südameid oma areenile ilmumisest alates 1999 aastal. Kokku on poisid jõudnud prestiishikas UK singlite edetabelis number üheks tervelt 14-l korral ning nende esimest kuut albumit on müüdud üle maailma 45 miljonit, kusjuures üksi UK-s 9 miljonit.

Nende story algas esinemistega trios Westside, kus Shane Filan, Mark Feehily ja Kian Egan esinesid teatrilaval, esitades näidendis “Sligo” maailma parimate hittide covereid ning seda märkas tookordne Boyzone’i manager Louis Walsh, kes organiseeris neile esinemise ühes lastehaiglas ning seda näidati TV uudistesaates. Varsti peale seda kutsuti trio esinema Backstreet Boys soojendusbändina Dublini kontserdile, mida oli vaatama tulnud Ronan Keating, kes lisas triole oma tuttavad Nicky Byrne ja Bryan McFadden’i ning andes viisikule uue nime oligi Westlife sündinud.

Juba õige varsti algas poiste pärast suur rebimine plaadifirmade vahel, mille võitis lõpuks RCA ning nende esimene singel “Swear It Again” ilmus 1999 aasta aprillis ning muutus kohe number üks singliks muusikaedetabelites. Sellele järgnes augustis teine singel “If I Let You Go”, taas number üks singel ning oktoobris ilus ballaad “Flying Without Wings”. Nüüd olid poiste pildid juba kõigi teismeliste ajakirjade kaantel ning raadio ja telejaamad lausa kaklesid õiguste eest neid showdesse esinema saada.

Ansambli esimene album “Westlife” ilmus 1999 aasta novembris ning tõusis kohe albumitest number üheks. Albumil olid kõik nende kolm suurt hitti ja siit ei puudunud ka meeldivad üllatused nagu Extreme’i 1991 aasta hiti “More Than Words” cover ning Terry Jacks’i menulugu “Seasons In The Sun”. Kuid vähe sellest, juba jõulude eel anti välja lausa kahe looga uus singel, millel eelpool mainitule lisaks oli veel ABBA cover “I Have A Dream” ning see tõukas lausa Jõulupühal esikohalt Cliff Richard’i singli “The Millenium Prayer” ning püsis siis esikohal neli nädalat järjest.

Aastal 2000 jätkas Westlife oma edukat singliteseeriat. 01.aprillil ilmunud “Fool Again” pani muusikukriitikuid neid võrdlema juba sellise legendiga kui The Beatles, sest juba viies singel järjest tõusis neilt number üheks. Ometi polnud see veel lõpp, sest juba sügisel oldi taas esikohal, seekord koos Mariah Carey’ga Phil Collins’i coveris “Against All Odds” ning järgmine edu kulmineerus singliga “My Love”, mis pärines 06.novembril 2000 ilmunud uuelt albumilt “Coast To Coast”, mis kohe esimesel nädalal uue albumina suutis lüüa isegi kunagise Spice Girls’i “Forever” läbimüügi rekordi.

Westlife teine album hullutas teismelisi tüdrukuid üle maailma ning see oli lausa mammutalbum, sisaldades kokku 18 uut lugu. Poisid kõlavad endiselt nagu inglid ning album jätkab nende kauniste ballaadide jada, milliseid ei oska mitte ühegi teise ansambliga praegusel momendil võrrelda. Plaat algabki hitiga “My Love”, millele järgnevad samalaadselt nõretavad lood “What Makes A Man” ja “I Lay My Love On You “ . Edasi pakutakse juba tuntud hitte “I Have A Dream” ning “Against All Odds”, milliseid on meeldiv alati kuulata. Ometi pole album ainult ballaadide jada, mida tõestab veenvalt järgmine lugu “When You're Looking Like That”, mis on juba tõeliselt hea discolugu, mis meenutab kunagist Prince’i stiili. Ometi jääb vaiksetele lugudele siiski võtmesõnum, sest just plaadi ühed paremad lood nagu “Close” ja “Angel Wings” tõestavad poiste tõelist professionaalsust lausa acapella esineda. Poisid pühendavadki oma mammutpikkusega albumi tänuks oma fännidele, sest saada sama raha eest kas kümnelooline või kaheksateistlooline plaat ei olegi mitte enam naljaasi, sest põhiline bändi edu peitub siiani just singlite läbimüügi edukusest.

05.märtsil 2001 anti UK-s RCA poolt välja singel “Uptown Girl”, millest sai nende üheksas #1 singel. Seekordne nimilaul ei pärinenud eelmise aasta menualbumilt “Coast To Coast”, vaid oli täiesti uus cover Billy Joel 1983 aasta loost. 100% singli tulust läks heategevuseks ning ühingule Comic Relief, mis abistab hädalisi Aafrikas. “Uptown Girl” on lugu, millist ansambli esituses varem oma lõbususe poolest olnud polegi. Muidugi annab singlile hoogu kõvasti juurde loo video, mis on äärmiselt naljakas. Kogu õhkkond on matkitud 50-ndatest aastatest ning poisid mängivad siin töölisklassi sangareid, et pääseda ligi uptown girlile ja temaga koos õhtust süüa. Girli mängib aga kuulus näitleja Claudia Schiffer.

Edasi alustati juba kolmanda albumiga, millel neljanda loona kõlab ka eelpool mainitud singel. 05.novembril tuldi avalikkuse ette järgmise looga “Queen Of My Heart”, millega võluti kuulajate südamed mitmeks kuuks. 12.novembril järgnes LP “World Of Our Own”, mille parimaks palaks sai kindlasti juba 2002 aasta 18.veebruaril ilmunud nimiloo singel, millest saad lähemalt lugeda Allstarz Online singlite rubriigist. Plaadil on kokku 20 lugu ning loomulikult ei puudunud siin ka üllatused nagu näiteks Sarah McLachlan'i “Angel”. Westlife plaanib järgmise singlina 20.mail välja anda veel ühe lõbusa loo “Bop Bop Baby”, mille videos kehastuvad poisid musketärideks ning fännidele üllatuseks sisaldab uus singel vinget üle 8 minuti pikka poppi Almighti miksi.

Westlife singel “Unbreakable“ ilmus 04.novembril ning 19-looline kõiki nende seniseid paremaid hitte sisaldav kogumikalbum 11.novembril. “Unbreakable“ tõstis lõpuks ansambli taas Inglismaal #1 singliks 10. novembril.

Westlife alustas viienda albumi reklaamikampaaniat esimese singliga “Hey Whatever”. Singel ilmus Inglismaal 15.septembril ning uus plaat ise tuli välja 10.novembril 2003. LP "Turnaround" sisaldas 12 lugu, sealhulgas lisaks avasinglile “Hey Whatever” veel balaadi “Feelings”, coveritest kuuleme Mr. Big hitti "Be With You" ning Michael Boltoni lugu "When a Man Loves a Woman". Cover on iseenesest ka avasingel "Hey Whatever" ent seda vähetuntud iiri bändilt "Relish", kelle esituses oli selle pealkiri "Rainbow Zephyr" ning 2 aastat tagasi oli lugu sees Iirimaa Top 20-s. Westlife on aga loo põhjalikult ümber miksinud ning algversioonist, mille autoriteks on vennad Karl ja Ken Papenfus, on kasutuses vaid refrään ja mõningate salmide sõnad.

#1 UK singel sai plaadi avaloost “Mandy” 23.novembril ning see oli ilus algus järgmisel päeval ilmuvale uuele albumile. “Mandy” on cover Barry Manilow'i klassikalisest loost ”Brandy” ning sellega said poisid oma 12-nda #1 singli alates nende debüüdist 1999 aastal. 01.märtsil 2004 tuli singlina välja “Obvious“.

Westlife teatas ametlikult 09.märtsil Dublinis pressikonverentsil, et ansamblist on lahkumas Bryan McFadden. McFadden on otsustanud lahkuda päriseks ning pühenduda rohkem oma perele, sest senine kaksikelu bändi ja eraelu vahel on muutumas talle liiga raskeks. Ometi jäävad poisid sõpradeks edaspidi ning Westlife on nüüdsest kvartett.

Westlife ilmutas uue swing klassika stiilis plaadi muusikaturule jõulude ajaks. Inspiratsiooni saab iiri neljaliikmeline poistebänd Robbie Williamsi 2001.aastal ilmunud ja edukalt läbilöönud plaadilt "Swing When You're Winning", plaadil võib kuulda ka ammuste muusikatähtede Frank Sinatra, Dean Martini ja Sammy Davis Jr’i ümbertöötatud palasid. Nagu ka Williams, demonstreerisid poisid oma laule televisioonis, suurema vaatajaskonna ette jõudsid nad 18.detsembril. Saatesse oli veel kutsutud kuulsad külalised ja osad neist ühinesid koos poistega esinema.

Üks allikas on öelnud: „Mõte tuli Simon Cowelli poolt. Tema arvates saab see plaat suureks hitiks. Kõik need lood nagu "Strangers In The Night", "The Lady Is A Tramp", "I've Got You Under My Skin" ja "My Way" on suured klassikahitid ja nad ei saa lihtsalt läbi kukkuda“. "Telesaade on ka juba välja valitud. See meeldib igas vanuses fännidele. Poisid on just lõpetamas tuuritamist ja nad ei suuda ära oodata, mil jõuavad hüpata uude lainesse." Siiani on avalikkusele esitletud lugu “Daytime Friends And Night Time Lovers“. See lugu on Kenny Rogersi kuulsa kantri hiti cover ja lindistati spetsiaalselt Westlife bändi külaskäigule BBC saatesse "Swapping Notes" (loe: „Saalimise Märkmed“), kus neid testiti, kas suudavad end esitleda kantri artistidena ja nad suutsid seda... Uus album "'Allow Us To Be Frank" sisaldab 13 klassikalist lugu, sealhulgas "Fly Me To The Moon", "Moon River", "Ain’t That A Kick In The Head", "Come Fly With Me" ning "Smile" ja veel edasi.

15.-novembril 2004 tuli välja dvd, millel nimeks "Live In Stockholm" ja just seesama kontsert ta ongi, kokku 24 esitatud lugu ja ainult neljakesi. Westlife kontsert sisaldab eriti suurepärast materjali, Westlife suurimad hitid, palju lavakarismat, efektset pürotennikat meeletult võimsaid publiku reaktsioone maailma suurima poistebändi tunnustuseks.

Augusti algul 2005 tunnistas Mark Feehily avalikult, et on gay. See on kõikidele fännidele oluline (kuigi tõelised fännid toetavad bändi ausalt edasi). Õnnelikuks abikaasaks saab Markile Kevin McDaid boybändist V.

Westlife on valmis välja andma juba seitsmenda stuudioalbumi ja see ilmus 31.oktoobril 2005. Plaat kannab nime 'Face To Face' ning esimese singlina tuli ilus ballad 'You Raise Me Up'. Loo on kirjutanud Steve Mac ja müügile jõudis singel 24.oktoobril 2005. Sellest meeldivast ballaadist sai juba 13-s ansambli #1 Inglismaal. Albumi teiseks singliks oli "When You Tell Me That You Love Me" koos diivaga Diana Ross, mis kukkus kahjuks haledalt läbi.

Novembris 2005 anti välja veel dvd "The Number Ones Tour", millel Westlife 15 kuulsamat hitti ühel kontsertturneel, backstage-võtted ja You Raise Me Up video. Järgmine singel oli "Amazing".

Aprillis 2006 sõlmis SonyBMG ansambli uue lepingu, millega saab bänd õiguse välja anda veel viis albumit. Fantastiline diil toob neile sisse 8.75 milljonit inglise naela. 13.novembril 2006 ilmus LP "The Love Album", millel 11 ilusat armastuslaulude kaverit. Uus album tõusis UK-s #1 positsioonile, lüües selliseid legende nagu Oasis, U2 ja The Beatles. Esimene singel oli "The Rose".

05.novembril teatasid Nicky Byrne ja ta naine Georgina, et neil on oodata järelkasvu. Aprillis 2007 nägidki ilmavalgust kaksikud poisid Rocco ja Jay.

Westlife 9-s stuudioalbum "Back Home" tuli müügile 12.novembril 2007 ning see sisaldas mõningaid uusi lugusid ja ajatut popmusa klassikakovereid kokku 12 lauluga. Esimene singel "Home" ilmus 29.oktoobril ja seda esitas originaalis Michael Bublé.

Plaadi teise singli "Us Against The World" video pandi ametlikule lehele üles veebruarist 2008. Samal kuul kuulutati Westlife Iirimaa pealinnas Meteor Irish Music Awardsil parimaks kohalikuks popansamliks juba üheksandat korda. Peale lühikest kontsertsarja võttis bänd üheks aastaks puhkuse.

15.septembril 2008 sai teistkordselt isaks Shane Filan kui tema naine Gillian Walsh Sligo haiglas Iirimaal poja sünnitas. Patrick'il on õde, 3-aastane Nicole.

Westlife järgmiseks singliks oli oktoobris 2009 "What About Us", mis iseenesest on Ameerika Idol võitja Daughtry kaver. 30.novembril 2009 tuli album "Where We Are", millel 13 lugu. Kenasti ülesehitatud album pakub meeldejäävaid elamusi ning on üle hulga aja üks bändi parimaid.

Ansambli 11-s album "Gravity" tuli 15.novembril 2010 ning sellele eelnes nädal varem singel "Safe".

12-aastaseks saanud bänd annab 21.novembril 2011 välja "Greatest Hits" albumi, mille 18 loo hulgas kõlab lausa neli uut - "Beautiful World", "Open Wide", "Last Mile of the Way" ning 14.novembril singlina ilmuv "Lighthouse". Singliloo on kirjutanud Gary Barlow ja John Shanks ning see on järjekorras ansamblilt juba 31-ne singel.

Iiri poistebänd Westlife teatas 19.oktoobril, et nende eluteed lähevad nüüd eri radu pidi, kohe pärast hüvastijätutuuri 2012 aastal. "See otsus tuli meil üksmeelselt ja sõbralikult. Me oleme veetnud koos terve oma täiskasvanu elu ja nüüd võtame me välja oma teenitud puhkuse. Me tahaksime leida uusi väljakutseid ja tänada kõiki oma armastavaid fänne".

15.detsembril 2011 esitleti videot loole "Beautiful World" viimaselt "Greatest Hits" albumilt.

11.aprillil 2012 tuli DVD "The Turnaround Tour: Live From The Globe".

Westlife viimane kontsert leidis aset 23.juunil 2012 Dublinis.

Shane Filan sõlmis sooloartistina plaadilepingu London Recordsiga ning 10.juulil 2013 esitles ta singlit “Everything to Me”, mis ilmub 25.augustil. UKs oli edetabeli kohaks 14 ning Iirimaal #7.

Shane teine soolosingel “About You” tuli 21.oktoobril ning videot esitleti VEVOs 7.oktoobril.

Shane Filan album "You and Me” ilmus 4.novembril 2013 ning sellel kõlab 13 lugu. Lugusid aitasid kirjutada Westlife tiimist Steve Mac ja Wayne Hector, lisaks Nick Atkinson, Nexus, Paul Barry, Patrick Maskell ning Nashville muusikud Kylie Sackley ja Brandon Hood.

Shane kolmandaks soolosingliks on “Knee Deep In My Heart”. Loo videot esitleti VEVOs 20.detsembril 2013.

3.veebruaril 2014 avaldas Sony Music 16-loolise Wetlife albumi "The Lovesongs".

17.märtsil 2014 avaldas Kian Egan kümne looga albumi "Home". Esinema hakkab Kian elektrikitarr kaelas ja muusika on rockpop. Esimene singel ja video oli bändi Daughtry "Home" kaver. Singel oli UK-s #10 ja Iirimaal #2.

12.mail 2014 jõudis müügile Kian Egan teine singel "I'll Be". Loole valmis samuti video.

Shane Filan teine sooloalbum "Right Here" ilmus 25.septembril 2015. Esimese singli ja videona tuli "Me And The Moon". Plaadil kõlab duett Shane Filan and Nadine Coyle – I Could Be.

16.oktoobril 2015 tuli oma sooloplaadiga "Fire" lagedale Markus Feehily. 11-loolise plaadi esimene singel "Love Is A Drug" ilmus 19.aprillil ning teise singli “Butterfly” muusikavideot esitleti Vevos 24.augustil.

2.veebruaril 2016 jõudis avalikkuseni Markus Feehily loo “Sanctuary” muusikavideo. Lavastas Conor Gorman.

Nicky Byrne tuli 12.veebruaril 2016 välja looga “Sunlight”, mille autorid on Wayne Hector ja Nicky Byrne. Sama nimega kümne looga Nicky Byrne album ilmus 6.mail.

12.mail 2016 esindas Nicky Byrne looga “Sunlight” Iirimaad Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalis.

Shane Filan on töös East West Recordsiga kolmandaks stuudioalbumiks “Love Always”. Mais 2017 tuli esimene singel “This I Promise You”. 5.aprillil 2018 avaldas ta uue loo "Back to You" muusikavideo.

Uue albumi "Spectrum" esimest singlit "Hello My Love" esitleti 10.jaanuaril. Singliloo autorid ja produtsendid on Ed Sheeran ja Steve Mac. Järgmine singel "Better Man" tuli välja 29.märtsil ning 5.juulil avaldati kolmandana "Dynamite".

25.oktoobril andis Westlife välja singli "My Blood", mille autoriks on Ed Sheeran ja Steve Mac. Muusikavideos lõi kaasa bändimeeste lapsed. Album "Spectrum" ilmus 15.novembril.

Westlife nelik taasühines ja tähistas 20ndat juubelit 2019 suvel 32 kontsedilise UK ja Iirimaa tuuriga. 13.märtsil 2020 tuli müügile tuuri dvd "Live from Croke Park", millel Dublini kontsert.

9.veebruaril 2021 teatas Westlife uue albumi plaanist ent samas anti teada, et nende teed EMI Recordsiga on lahku läinud. Märtsis tuli uus plaadileping Warner Music UK-ga.

Uus album "Wild Dreams" tuli välja 26.novembril ning sisaldas 11 lugu. Singlit "Starlight" esitleti 14.oktoobril. Teise singlina ilmus 5.novembril "My Hero".

"Wild Dreams" tuuri raames esines Westlife 6.augustil 2022 esmakordselt kuulsal Londoni Wembley Stadiumil.

Faktid

Täis Nimi: Nicholas Bernard James Adam Byrne
Hüüdnimi: Nicky
Sündis: 09.oktoober 1978, Dublin
Pikkus: 178 cm
Tähtkuju: Kaalud
Abielus: Georgina Ahern
Lapsed: Rocco ja Jay
Vanemad: Nicholas ja Yvonne
Õed/vennad: Gillian ja Adam
Lemmiklauljad: Phil Collins, Natalie Imbruglia
Lemmiknäitlejad: Bruce Willis, Brad Pitt, Demi Moore, Cameron Diaz
Lemmiktoidud: ema valmistatud pühapäevalõuna, jaapani toidud
Lemmikvärvid: sinine, valge, must
Hobid: jalgpall ja snuuker
Vihkab: suitsetamist ja räpaseid inimesi

Täis Nimi: Shane Steven Filan
Hüüdnimi: Shane
Sündis: 05.juuli 1979, Sligo
Pikkus: 176 cm
Tähtkuju: Vähk
Abielus: Gillian Walsh
Lapsed: Nicole ja Patrick
Vanemad: Peter ja Mae
Õed/vennad: Finbarr, Peter, Yvonne, Liam, Denise, Mairead
Lemmiklauljad: Michael Jackson, George Michael, Mariah Carey
Lemmiknäitlejad: Tom Cruise, Catherine Zeta Jones
Lemmiktoidud: spagetid, lihapraad, ema valmistatud toidud
Lemmikvärv: must
Hobid: ratsutamine, snuuker
Vihkab: ebaviisakaid inimesi, vihma ja putukaid

Täis Nimi: Kian John Francis Egan
Hüüdnimi: Kian
Sündis: 29.aprill 1980, Sligo
Pikkus: 178 cm
Tähtkuju: Sõnn
Vanemad: Kevin ja Patricia
Õed/vennad: Viv, Gavin, Fenella, Tom, Marielle, Colm
Lemmiklauljad: Brian Littrell, Celine Dion
Lemmiknäitlejad: Brad Pitt, Cameron Diaz
Lemmiktoidud: lihapraad friikartuliga
Lemmikvärv: valge
Hobid: võimlemine, muusika, shoppamine, snuuker
Vihkab: haiglasi maneere

Täis Nimi: Mark Michael Patrick Feehily
Hüüdnimi: Mark
Sündis: 28.mai 1980, Sligo
Pikkus: 179 cm
Tähtkuju: Kaksikud
Vanemad: Oliver ja Marie
Õed/vennad: Barry ja Colin
Lemmiklauljad: Michael Jackson, Mariah Carey
Lemmiknäitlejad: Eddie Murphy, Lisa Kudrow
Lemmiktoidud: lihapraad, kanapraad, friikartulid
Lemmikvärvid: punakaslilla, roheline, must
Hobid: tennis, jalgpall, snuuker
Vihkab: kitsarinnalisi inimesi, suitsetamist

Muud huvitavat