Maroon 5

19.mail 2023 ilmus Maroon 5 singel "Middle Ground". Muusikavideo avaldati 23.mail. 11.augustil avaldati loo uus versioon, kus osaleb Mickey Guyton.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.07.2004 - 11:40
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.08.2023 - 07:07
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Maroon 5 koosneb viiest liikmest: laulja ja kitarrist Adam Levine, kitarrist James Valenitine, klahvpillidel mängib Jesse Carmichael, basskitarril Mickey Madden ja trummidel Ryan Dusick. Bändi eelkäijaks oli Californias Los Angeleses 1995 aastal loodud ansambel Kara's Flowers ning see oli koolivendade ansambel, kes viljeles muusikat, mis oli segu popist, punkist ja rockist. Magnetina mõjus publikule ansambli energiast pulbitsev esinemine kontsertidel, millest kõige esimene toimus L.A.-s 16.septembril 1995.

1997 aasta suvel andis Kara's Flowers välja albumi nimega “The Fourth World“ ja sellel oli 12 lugu. Reprise Records saatis bändi kohe tuurile koos ansamblitega Reel Big Fish ja Goldfinger ning biitlitele sarnast poprocki viljelev bänd saavutas kuulsust järjest rohkem juurde. Kara's Flowers andis siit plaadilt singlina välja esimese loo “Soap Disco“ ent plaadi suur edu jäi siiski tulemata ning bänd kadus avalikkuse vaateväljast.

Aastaks 2001 oldi siiski kirjutatud juurde hulga lugusid ning muudetud oma musastiili rohkem veelgi laiahaardelisemaks, lisades siia funki ja bluesi elemente. Nüüd nimetati ennast juba Maroon 5 ning juurde oli võetud kitarrist James Valentine. Bänd platseerus idarannikule New Yorki ning peale pingutusi saadi uus plaadileping täiesti uue plaadifirmaga Octone Records, mis on suure BMG osaks. Nende uuemat ja rahulikumat bluesistiili iseloomustavadki sellest ajast pärinevad mõnusad uuemad alternatiivrocki lood nagu "This Love", "Sunday Morning", "Secret" ja "Not Coming Home".

Maroon 5 plaat “Songs About Jane“ ilmus USA-s juba juunis 2002. Enne seda oldi lindistatud plaadile 12 lugu produtsendi ja miksija Matt Wallace (tuntud kui Train, Blues Traveler, Third Eye Blind, Faith No More) käe all ja seda Rumbo Recordersi stuudios, kus on töötanud sellised kuulsused nagu Guns N' Roses või siis Stone Temple Pilots ja The Smashing Pumpkins. Taas tagasi Los Angeleses mängis ansambel 2003 aastal mõnuga väljamüüdud kontsertidel ning oli kaasesineja kuulsustele Michelle Branch, Evan & Jaron ja Nikka Costa.

“Harder to Breathe“ oli esimene singel sellelt plaadilt ja see ilmus USA-s 26.jaanuaril ja Euroopas 01.märtsil 2004. Teine singel “This love“ ilmus USA-s 08.märtsil ja Euroopas 01.juunil 2004. Maroon 5 täispikk 12-looline plaat “Songs About Jane“ lasti Euroopa turule BMG plaadifirma alt alles juunis 2004.

Maroon 5 kaasati looga "Woman" 22.juunil 2004 Sony Musicult ilmunud filmimusa plaadile “Spider-Man 2“. 29.Juunil 2004 tuli välja aga uus Maroon 5 EP-plaat “1.22.03.Acoustic“, millel peal akustilised versioonid ja kontsertidelt salvestatud lood This Love, Sunday Morning, She Will Be Loved, Harder to Breathe ja The Sun ning lisaks bändi The Beatles cover If I Fell in Love with You. Samuti kõlavad siin võimsamad elektrilised lood Highway to Hell (live from Hamburg, Germany) ning Ragdoll.

Maroon 5 kolmandaks singliks nende stuudioalbumilt on teatatud "She Will Be Loved", mis ilmub 09.augustil 2004. Ühe kauneima plaadi loo on videona ekraanile toonud direktriss Sophie Muller, kes juhtis ka eelmise singli “This love“ video filmimist. Seekord aga on ette võetud väga romantilised stseenid ning video aluseks on muuvi "The Graduate“ ning armukolmnurgas peegelduvad siin Mrs. Robinson, Elaine ning bändi solist Levine.

Neljas singel oli 06.detsembril 2004 väljunud "Sunday Morning", mis sisaldas nimiloole lisaks lugusid "Shiver" ja "Through With You" kontsertsalvestistena “Hard Rock Live”. Aprillis 2005 üllatas Maroon 5 veelgi ühe singliga ja see oli "Must Get Out".

21.septembril 2005 ilmus Euroopas kontsertalbum "Live Friday The 13th". Kõlavad bändi parimad palad ning lisaks veel seniavaldamata Wasted Years ja Oasise cover Hello. Kogu teos on jälgitav lisaks dvd-na.

Septembrist 2006 astus bändis trummide taha Matt Flynn, sest eelmise trummari Ryan Dusick tervis ei pidanud kontserte vastu.

22.mail 2007 tuli välja Maroon 5 järgmine album nimega "It Won't Be Soon Before Long". Album salvestati Los Angeles'is ja produtsentideks olid Mike Elizondo (Fiona Apple, Eminem), Mark “Spike” Stent (Bjork, Keane, Gwen Stefani, Marylin Manson), Mark Endert (Madonna, Fiona Apple) ja Eric Valentine (Queens of the Stone Age, Nickel Creek). Levine kirjelduste järgi on album seekord vähe valjem ja popimakõlalisem ning esimene singel kannab nime “Makes Me Wonder” ja see tõusis USA-s #1 hitiks mai algul 2007. Plaadi teiseks singliks oli "Wake Up Call", mis tuli Euroopas turule 27.augustil 2007. Oktoobris esilinastus aga juba kolmas video, seekord "Won't Go Home Without You ".

"If I Never See Your Face Again" oli neljas singel Maroon 5 viimaselt plaadilt ning singli versioon lindistati spetsiaalselt ringi, vaheosa lauljaks Rihanna. Lugu kõlas ansambli re-reliisil albumil "It Won't Be Soon Before Long", samuti Rihanna uuel versioonil albumist "Good Girl Gone Bad". Video direktreeris Anthony Mandler. Uuele albumiversioonile lisandusid veel singlite b-pooltena ilmunud lood nagu "Infatuation," "Miss You Love You," "Until You're Over Me," "Story" ning "Losing My Mind". 08.juulil 2008 ilmunud plaadi andis välja A&M/Octone ning sellega oli kaasas bonus DVD nelja muusikavideo ning täispika kontserdiga.

Septembris 2008 tuli singlina "Goodnight Goodnight", autoriteks Mike Elizondo ja Mark "Spike" Stent.

09.12.2008 andis plaadifirma Octone välja albumi "Call and Response", millel 18 lugu remikse erinevatelt artistidelt kahe Maroon 5 esimese albumi materjalist.

Ansambli kolmas album ilmus 21.septembril 2010 ning kandis nime "Hands All Over". Bänd esitles selle lugusid juuli lõpus USA-s algaval turneel ning esimene singel "Misery" jõudis raadiotesse 29.juunil.

17.augustil 2010 ilmus teine singel "Give a Little More" ja 05.veebruaril 2011 "Never Gonna Leave This Bed".

Christina Aguilera laulab Maroon 5 uuel singlil "Moves Like Jagger", mis tuli iTunes müügile 21.juunist 2011. Loo video oli üleval Maroon 5 ametlikul lehel alates 09.augustist.

29.septembril 2011 avaldati nädalaid USA edetabelit juhtinud singlist "Moves Like Jagger" Benny Blanco Remix, milles räpib lisaks kaasa Mac Miller.

25.juunil 2012 ilmus bändi neljas stuudioplaat "Overexposed". 12 uut lugu on produtseerinud Max Martin, Ryan Tedder ja Benny Blanco. Esimene singli “Payphone” koos räppariga Wiz Khalifa esmaesitlus oli 16.aprillil 2012, millest sai bändi esimene UK #1 singel.

Teiseks singliks albumilt oli "One More Night", mille videot esitleti 25.juunil. Singel tõusis USA Billboard Hot 100 #1eks 20.septembril ning püsis sellel kohal 9 nädalat.

11.detsembril 2012 esitles bänd kolmanda singli "Daylight" muusikavideot, mille lavastajaks Jonas Åkerlund. Loo kirjutas Max Martin.

21.mail 2013 esitleti VEVOs neljanda singli "Love Somebody" muusikavideot.

Euroopa tuur algas 22.juunil 2013 ning augustist okoobrini antakse USA-s 31 kontserdiga Honda Civic tour koos Kelly Clarksoniga.

16.juulil 2013 avaldati uudis, et Adam Levine kihlus oma imekauni kallimaga, kelleks on Victoria’s Secreti modell Behati Prinsloo.

25.septembril 2013 anti teada viiendaks singliks plaadilt "Overexposed” lugu “Lucky Strike”, mille autoriteks Adam Levine, Ryan Tedder ja Noel Zancanella.

Bändi viienda albumi esimene singel “Maps” tuli iTunes müügile 16.juunil ning video esmaesitlus toimus 1.juulil MTV-s.

27.juunil 2014 esilinastus romantiline komöödia "Begin Again", milles kõlava muusika soundtrack ilmus 1.juulil. Põhiosa lugudest esitavad Adam Levine ja Keira Knightley, kaasaarvatud peateema “Lost Stars“.

19.juulil 2014 abiellusid Adam Levine ja temast 10 aastat noorem Victoria's Secret modell Behati Prinsloo Mehhikos 300 külalise juuresolekul.

Ansambli viies album salvestati Los Angelesis koos produtsentidega Max Martin, Ryan Tedder, Benny Blanco, Shellback ja Sam Martin. Plaat nimega "V" ilmus 1.septembril 2014 ning sellel kuuleb 11 lugu. Esimese nädalaga osteti albumit USA-s 164 tuhat koopiat ning see oli Billboard 200 edetabelis #1.

Maroon 5 albumi "V" teine singel “Animals” tuli iTunes müügile 29.septembril 2014. Samas avaldati ka muusikavideo. Loo uues versioonis lööb kaasa J Cole.

Albumi "V" kolmanda singli "Sugar" David Dobkin lavastatud muusikavideo tuli VEVOs üles 14.01.2015. Loo remiks, milles räpib Nicki Minaj, tuli välja 9.märtsil.

15.mail 2015 tuli iTunes müügile ansambli täiesti uus lugu “This Summer’s Gonna Hurt Like a Motherfucker”. Muusikavideo avaldati 30.mail. Lugu pärines albumi "V" deluxe editionilt, mis ilmus 24.juulil 2015.

Hilissuvel tuleb Maroon 5 välja diskosingliga “Feelings“, mille on kirjutanud Adam Levine, Shellback ja Oscar Görres aka OzGo.

Adam Levine osales produtsentide duo R. City 29.juunil ilmunud singlil “Locked Away”, mille video avaldati 14.augustil.

25.septembril 2015 avaldas Interscope digitaalselt bändi albumi "Singles", millel 12 poppi lugu.

Adam Levine lugu "Go Now" kõlas 15.aprillil 2016 linastunud muuvis "Sing Street".

Adam Levine laulab kaasa 10.mail 2016 ilmunud Ameerika komöödia trio The Lonely Island singlil “I’m So Humble”, mis on peateemaks 3.juunil linastunud komöödias "Popstar: Never Stop Never Stopping".

21.septembril 2016 sündis Adam ja Behati tütar Dusty Rose Levine.

Maroon 5 järgmine singel “I Don’t Want To Know” koos räppariga Kendrick Lamar ilmus 12.oktoobril. David Dobkin lavastatud muusikavideo avaldati 14.oktoobril.

10.veebruaril 2017 sai Adam Levine oma tähe Hollywoodi kuulsuste alleel.

14.veebruaril tuli bänd välja singliga “Cold” (featuring Future) ning päev hiljem jõudis Vevosse Rich Lee lavastatud muusikavideo.

20.aprillil 2017 tuli Outkastist tuntuks saanud Big Boi välja singliga “Mic Jack” (featuring Adam Levine). Motion Family lavastatud muusikavideo avaldati 16.mail.

30.augustil 2017 ilmus Maroon 5 singel "What Lovers Do" featuring SZA. Muusikavideo tuli välja 28.septembril. Järgmine singel "Help Me Out" koos Julia Michaelsiga ilmus 13.oktoobril ja "Whisky" featuring ASAP Rocky 20.oktoobril. 15-looline album "Red Pill Blues" tuli välja 3.novembril Interscope recordsilt.

8.veebruaril tuli välja loo ''Wait'' muusikavideo.

30.mail tuli välja singel "Girls Like You", kus lööb kaasa räppar Cardi B. Muusikavideo löövad kaasa veel Camila Cabello, Ellen DeGeneres, Jennifer Lopez jt.

3.veebruaril 2019 esinesid Maroon 5, Big Boi ja Travis Scott Atlantas ameeriklaste suurimal spordisündmusel Ameerika jalgpalli liiga NFL finaalmängul ehk Super Bowlil.

20.septembril avaldas Maroon 5 singli "Memories". Muusikavideot esitleti 8.oktoobril.

24.juulil 2020 tuli välja Maroon 5 singel "Nobody's Love".

21.jaanuaril 2021 andsid Jason Derulo ja Adam Levine välja ühise singli "Lifestyle" koos tantsuvideoga.

3.märtsil ilmus Maroon 5 uus singel "Beautiful Mistakes" featuring Megan Thee Stallion. Muusikavideot esitleti 11.märtsil.

Maroon 5 seitsmes stuudioalbum "JORDI" tuli välja 11.juunil. 14-looline plaat on pühendatud bändi kauaaegse mänedžeri Jordan Feldstein mälestusele. Muusikavideot loole "Lost" esitleti 10.juunil.

6.augustil avaldas Adam Levine singli "Good Mood" filmist "PAW Patrol: The Movie".

1.aprillil 2022 avaldas Adam Levine loo "Wings of Stone", mis kõlab Netflix filmis "The Bubble".

21.oktoobril avaldas Maluma hingestatud singli "Ojalá" koostöös Kolumbia produtsentidega The Rudeboyz. Kaasatud oli Adam Levine.

19.mail 2023 ilmus Maroon 5 singel "Middle Ground". Muusikavideo avaldati 23.mail. 11.augustil avaldati loo uus versioon, kus osaleb Mickey Guyton.

Faktid

Liikmed vanuselises järjekorras:
James Burgon Valentine - 05.10.1978 - kitarr
Adam Noah Levine - 18.03.1979 – laul, kitarr
Jesse Royal Carmichael - 02.04.1979 - klahvpillid
Michael "Mickey" Madden - 13.05.1979 - basskitarr
Matt Flynn - 23.05.1970 - trummid

Muud huvitavat