Dashboard Confessional

Väga sooja vastuvõtu leidnud uue albumi viimatine singel oli "Everyone Else Is Just Noise".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.07.2004 - 14:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.02.2022 - 16:03
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Üle maailma sai 2004 aasta suvel filmi SpiderMan 2 tunnusloo autoritena kuulsaks Florida bänd Dashboard Confessional ja selle juhtfiguur Chris Carrabba on nüüd uueks tüdrukute iidoliks. Kena lõunamaise välimusega temperamentne noormees väärib aga tähelepanu tegelikult palju rohkem fantastiliselt heade laulude autorina ning kodumaal Ameerikas on ta tähelepanu orbiidis olnud juba viis aastat.

Christopher Ender Carrabba kodulinnaks on Boca Raton Floridas ja sündinud on ta 10.aprillil 1975 aastal. Üles kasvas Chris aga kirdes asuvas Connecticutis. Tal on vanem poolvend, noorem vend ja väike õde. Muusikaline lugu algas tema jaoks siis kui onu Angelo talle 15-aastaseks saamise puhul kitarri kinkis ning noormees seda õppima hakkas. Rannas surfamise vahele loodi ka sõpradega bänd nimega the Vacant Andys ent selle iga oli lühike. Edasi tuli ansambel Further Seems Forever, kellega koos anti mõningad kontserdid ning lindistati lugu "The Moon Is Down". Edasi palus Chris luba oma produtsendilt kasutada stuudiot lindistamaks omaenda projekti Dashboard Confessional (nimi võetud ta enda laulust "The Sharp Hint of New Tears") jaoks. Chris lindistas kaks kassetti, millest ühe kinkis oma õele ja teine jäi produtsent Amy Fleisheri kätte. Toona Fiddler Recordsis töötav Amy lindistas kasseti ümber mõnedele oma sõpradele ning need omakorda oma sõpradele ja nii hakkas Chrisi muusika laiemalt levima.

Edasi hakkas Chris üksinda esinema ning reisima ja tegi koostööd bändidega Saves the Day ning Midtown. Edasi sai ta plaadilepingu firmaga Vagrant ning valmis esimene album "The Places You Have Come to Fear the Most", mis ilmus 20.märtsil 2001. Plaat jõudis kohale #5 Billboardi indie-albumit edetabelis ning plaadi teisele loole "Screaming Infidelities" valmis video. Seda asusid juba hoogsalt näitama MTV kui MTV2 ning viimane pärjas video aasta auhinnaga. Järgnes teine video plaadi viiendale loole "Saints and Sailors", millega vallutati muusikakanalid juba jäägitult. Chris oligi rohkem algul kui sooloartist ning lõpuks anti välja ka teine album “Swiss Army Romance“ 22.aprillil 2003 (originaalis oli valmis aastal 2000). Siin kõlas Carraba varasem muusika ning ansambel oli juhtfiguurile rohkem saateks mängija. Tähelepanuväärne oli 2002 aasta lõpus ilmunud akustiline album MTV Unplugged, millel kõlasid 15 nimekaimat ja hingelisemat lugu.

2003 aasta suvel alustati praeguses koosseisus ning juba emo-rocki ansamblina ja ilmus kolmas album “A Mark, A Mission, A Brand, A Scar“. Ansambli koosseis oli järgmine: Christopher Ender Carrabba (kitarr/laul), Scott Shoenbeck (basskitarr), Mike Marsh (trummid/taustalaul, sündinud 13.08.1974) ja John Leifer (kitarr/klaver). Uus album müüs väga hästi ning juba esimesel nädalal oli see parimaks indiebändi plaadiks ning tõusis ametlikus Billboardi albumite edetabelis kohale #2. Plaadil kõlas 13 emotsionaalset lugu eesotsas nimekaima singliga "Hands Down".

Juunis 2004 algasid uued sündmused filmi Spider-Man 2 soundtracki ilmudes. Plaadi esimese loona kõlas siin Dashboard Confessional esituses “Vindicated“. Chris Carraba kirjutas selle loo spetsiaalselt inspireerituna filmis tegevusest ja selle kangelastest ning eriti inspireeris teda kaunitarist näitleja Kirsten Dunst osalemine filmis. Lugu oli bändi esimene hoogne tõeline hitt. Varem kõlas nende lugu "As Lovers Go" samal aastal veel multikas Shrek2.

2005 aastal lubas bändi plaadifirma Vagrant juba uut plaati. See lindistati mais-juunis Canadas ja produtsendiks on Don Gilmore (Linkin Park, Good Charlotte), kellega varem töötati koos Spiderman 2 soundtracki menuloos. Gilmouri modernse rocki sugemeid on kuulda plaadi avaloos ja esimesel singlil "Don't Wait" ning loos "Temporary Love". Albumi loos "So Long" osaleb bändi Counting Crows vokalist Adam Duritz. 10-looline plaat "Dusk and Summer " ilmus 27.juunil 2006. Novembris ilmus albumilt teine singel "Stolen".

"Stolen" maxina anti uuesti välja Euroopas 27.juulil 2007 Saksamaal ning Chris Carrabba kaaslaseks nimiloos on Eva menubändist Juli. Maxil kõlab lisaks veel loo originaal ning lisaloona "In A Big Country".

Ansambel andis plaadifirma Vagrant alt välja akustilise alnumi "The Shade of Poison Trees", mis lindistati 10-ne päevaga produtsendi Don Gilmore käe all. 02.oktoobril 2007 tulnud albumi kõiki 12 lugu saab kuulata bändi MySpace lehel.

03.novembril 2008 teatas bänd, et ollakse taas stuudios, seekord kaasas produtsendid Butch Walker ja Adam Schlesinger. 13.veebruaril 2009 pandi bändi myspace'i üles uus akustilise saatega lugu "Even Now". Augustis 2009 kõlas Dashboard Confessional lugu "Finishing School" soundtrackil muuvile "Jennifer's Body". Plaat nimega "Alter the Ending" tuli 10.11.2009 ning singliks oli "Belle of the Boulevard".

2011 aasta novembris avaldas Chris Carrabba kaverite albumi "Covered in the Flood", millel 10 lugu tema lemmikutelt R.E.M., Big Star, Guy Clark, Justin Townes Earle ning The Replacements.

1.märtsil 2013 avaldas Chris oma uue bändi Twin Forks esimese loo "Scraping Up The Pieces", mis kõlab kantrilikult. Bändiliikmed on veel Suzie Zeldin, Jonathan Clark ja Ben Homola.

29.märtsil 2013 avaldas Twin Forks järgmise loona "Something We Just Know". 17.septembril 2013 tuleb EP "Twin Forks", millel 5 lugu.

Dashboard Confessional tuli kvartetina taas kokku ning alustas USA ja Canada tuuri koos bändiga Third Eye Blind. Tuur algas 29.mail 2015 ning peatus 38 linnas.

19.jaanuaril 2017 tuli bändil välja nelja looga "Covered + Taped EP". Uues koosseisus on laulja-kitarrist Chris Carrabba, bassil Scott Schoenbeck, teine kitarrist Armon Jay ja trummidel Chris Kamrada.

9.veebruaril 2018 ilmus bändi 9-looline uus album "Crooked Shadows". Esimese loona avaldati 15.novembril "We Fight" ning 15.detsembril tuli "Belong" feat. Cash Cash. 19.jaanuaril järgnes lugu “Heart Beat Here”, millele valmis 9.aprilliks mustvalge video. 2.augustil avaldas Dashboard Confessional singli "KindaYeahSorta".

Dashboard Confessional esituses kõlab "Screaming Infidelities" 26.juulil 2019 ilmunud unplugged kogumikul "Punk Goes Acoustic, Vol. 3".

31.jaanuaril 2020 ilmus kogumikalbum "The Best Ones of the Best Ones", millel 20 lugu kogu bändi karjäärist.

1.mail tuli välja Spotify singel "Circles", mis salvestatud NYC Electric Lady Studios. Loo originaal kuulub Post Malonele.

14.veebruaril 2021 andis Dashboard Confessional tasulise Sõbrapäeva kontserdi veebis. Kontserdil "Lonely Hearts & Lovers" nägi ja kuulis 19 lugu, mis salvestati Nashville'is.

Dashboard Confessional osales 14.mail ilmunud Cash Cash albumil loos "Belong".

25.veebruaril 2022 avaldas Dashboard Confessional üheksanda LP "All The Truth That I Can Tell". Plaadi produtsendiks oli kahel kõige esimesel LP-l kaasas olnud James Paul Wisner. Esimene singel "Here's To Moving On" ilmus 9.novembril 2021. Teine singel "Here’s To Moving On" koos videoga tuli välja 14.detsembril.

Väga sooja vastuvõtu leidnud uue albumi viimatine singel oli "Everyone Else Is Just Noise".

Faktid

Koosseis:
Chris Carrabba (s.10.04.1975): laul, kitarr
Scott Schoenbeck: bass
Armon Jay: kitarr
Chris Kamrada: trummid

Lahkunud:
John Lefler (s.18.03.1975): kitarr
Mike Marsh (s.13.08.1974): trummid


Albumid:
The Swiss Army Romance (2000)
The Places You Have Come to Fear the Most (2001)
MTV Unplugged 2.0 (2002)
A Mark, a Mission, a Brand, a Scar (2003)
Dusk & Summer (2006)
The Shade of Poison Trees (2007)
Alter the Ending (2009)

Muud huvitavat