Ikevald Rannap

Ike Rann andis 4.juunil välja oma töötluse isa loost “Inimene õpib”, mille Ruja avaldas esmakordselt 40 aastat tagasi. Rein Rannap aitas kaasa uustöötluse lõpufaasis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.08.2004 - 13:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.06.2021 - 10:20
Eesti artist, Sooloartist, Rock

Kaspar-Ikevald Rannap sündis 1987.a Eestis muusikute peres ning seejärel veetis elu esimesed 6 aastat Los Angeles, Californias. Esimene esinemine oli 4-aastasena California Eesti majas, kus ta mängis klaveril esimesed palad. 13-aastasena oli klassikalistes paladest isu täis ning ta võttis kapist välja ema vana kitarri, mida isuga mängima hakkas. Tekkisid esimesed ansamblid klassi ja koolikaaslastega, Gümnaasiumis esines esimeste professionaalsete bändidega ning küpses kavatsus muusikaga tõsisemalt tegelema hakata.

Ikevald on loomingulise projekti BändCämp asutajaliige ning pole seetõttu Eesti muusikamaailmas sugugi tundmatu nimi. Viimase 9 aasta jooksul on ta esinenud üle 600 korra mitmetes koosseisudes kui ka üksinda Eestis, Saksamaal, Prantsusmaal, Soomes, Hispaanias, Inglismaal, Hollandis ja Taanis. Tema üheks suurimaks kireks on lugude kirjutamine ning ta on teinud koostööd erinevate produtsentide, laulukirjutajate ja DJ-dega. Pärast erinevates ansamblites mängimist andis ta 12.mail 2015 välja esimese soolosingli "Life Happens (That is how)".

Ike Rann on 2015.a loodud noorusliku lavaenergiaga ansambel, kes mängib nii eesti- kui ingliskeelseid roki ja popi hitte. Sobib hästi kui on vaja inimesed korralikult käima tõmmata ja peole uus vunk sisse lükata. Lisaks Ikevald Rannapile ja teistele kogenud muusikutele, annab vürtsi brasiillasest kitarrist Ricardo Guarilha.

Ike Rann sai detsembriks 2015 valmis lühiplaadi "LiveLoveLaugh", kus kõlavad kuus uut lugu, mis on valminud viimase aasta jooksul. Plaadi lood on kirjutatud koos Neil Diercksiga, kes on Berklee School of Musicu õppejõud ning olnud ka Ikevaldi juhendajaks. "Plaat on loodud mõeldes kuulajatele, kes tahavad ületada oma hirme, kinnistada positiivset mõtlemist või ka lihtsalt head muusikat nautida," kirjeldab Ikevald oma loomingut. Digitaalselt saada oleval plaadil teevad muusikat Ricardo Guarilha, Silver Ulvik, Valdur Viiklepp, Carl Tuulik ja Rene Puura. EP esimene singel "Got My Focus On" tuletab noore muusikul sõnul meelde, et kuigi asjad võivad olla vahest halvasti, siis toredatele asjadele elus keskendudes, võib kõik muutuda. "Oluline on keskenduda heale ja see mõjutab kogu meie elu positiivses suunas," selgitas Ikevald laulu saamislugu.

4.märtsil 2016 osales Ikevald esimese eestlasena Inglismaa laulukirjutamisvõistlusel looga “Genius” ning võitis BBC Radio Lancashire John Gillmore saates esikoha. Ikevald läheb saama auhinda oma võidu eest juunikuus Inglismaal. See kantakse ette 2000-le inimesele 10 koori poolt 17.juunil King George’s Hall’is Blackburnis ning lisaks saab ta esineda BBC Radio saates. 25.aprillil sai lugu suvise remixi nimeka DJ Lenny Lavida poolt. “See on minu jaoks väga eriline hetk, sest minu lugu pole enne remixitud. Alguses, kui lugu kuulasin, tundus see natuke võõras – kui midagi rohkem ma lugu kuulasin, seda rohkem hakkas lugu mulle meeldima,” sõnas Ikevald.

30.augustil 2016 andis Ikevald Rannap enda Instagramis märku, et täidab pikaaegse unistuse ja sõidab elama Londonisse. Aasta jooksul on Ikevald reisinud ja esinenud 14 erinevas riigis Kambodžast Uus-Meremaani, et koguda inspiratsiooni, näha erinevaid kultuure ning töötada erinevate inimestega muusikas. Jaanuarikuus läks Ikevald Stockholmi, kus sisetunne ütles talle, et see on koht, kuhu Londoni asemel kolima peaks.

Märtsi- ja aprillikuu saigi Stockholmis elatud ning kirjutatud lugu laulukirjutaja Martin Andersson Carleniga. "Elasin veidi linnast väljas, metsade vahel ning see oli hea aeg loominguga tegelemiseks, enda sisse vaatamiseks ning maandamiseks pärast pikalt ringi reisimist, kus pea iga nädal, kui mitte iga päev, magad uues kohas ning vaevu saad oma seljakoti lahti pakkida. Tore on nüüd tagasi vaadata sellele muutusele, mis on selle ajaga toimunud. Maailmas ringi vaadates ning erinevaid kultuure avastades olen eelkõige saanud teada rohkem enda kohta," ütles Ikevald.

18.mail 2017 andis laulja välja uue singli "Scarf on the Train", mis kirjutatud koos Martin Andersson Carleniga Stockholmis. "Ballaadi idee tekkis, kui sõitsin rongiga. Märkasin üksikut kaelarätikut, mis viis mu mõtte selleni, et kes seda kandis, mida ta mõtles, kuhu ta teel oli ning miks ta selle unustas. Ühtäkki oli sellest rätikust saanud minu kõnelev kaaslane," selgitas Ikevald. Suvel plaanib Ikevald kontsert anda Eesti ja Rootsis – samal ajal jätkates laulude kirjutamist tema uue plaadi jaoks, mis ilmub aasta teises pooles.

29.septembril 2018 toimus Alexela kontserdimajas Rein Rannapi autorilaulude kontsert "50 aastat suurel laval - Rannap 65", kus esines ka Ikevald Rannap.

5.septembril 2019 jõudis publiku ette Ikevald Rannapi singel “Stay”, mis on Rannapi esimene souli-stiilis lugu. “Stay” on ka esimene singel tema peatselt ilmuvalt plaadilt “Synchronize”. Rannapi sõnul sündis lugu “Stay” kunagisest lauluideest, mis tekkis tal ühes Londoni pubis vahetult enne lavale minekut. “Laul on inspireeritud asjade püsimatust loomusest. Meie teele satuvad erinevad olukorrad ja inimesed ning me kunagi ei tea, kui kaua on meil aega võimalik nendega koos veeta,” rääkis laulja. “Olen viimased aastad mööda maailma ringi rännanud. Kõige raskem sel ajal oligi jätta hüvasti inimestega, kellega kohtudes oli meil omavaheline hea klapp tekkinud, teadmata, kas ma neid kunagi enam kohtan,“ jagas Ikevald loo sündimise lugu. Ta lisab, et viimase lihvi oma uuele singlile andis ta koos koos professionaalsete laulukirjutajate Fredrik Joakimssoni ja Sebastian Berglundiga. “Mul oli suur au nendega koos töötada,” lisas Ikevald, kes sai mõlema laulukirjutajaga kokku Rootsi labeli RoastingHouse vahendusel.

25.septembril tuli välja uus singel “Synchronize”, millele on loodud ka muusikavideo. Loo produtseeris rootslane Ricky Delin. Loo muusikavideo produtseeris Hindrek Maasik.

9.oktoobril andis Rannap välja oma esimese täispika albumi. "Synchronize" peal kõlab 12 lugu ning produtsendiks on Ricky Delin Rootsist. Tegu on põhiliselt funk/souli albumiga, kuid võib kuulda erinevaid mõjutusi rockist, jazzist ja isegi flamencost. Kõla poolest sarnaneb see artistidega nagu Lenny Kravitz, Jamiroquai ja James Brown. Plaadi peal mängivad Eesti tippmuusikud: Jaan Varts (kitarr), Valdur Viiklepp (basskitarr), Sten Loov (trummid), Madis Muul (klahvpillid), Silvia Ilves (tšello), Katariina Maria Kits (viiul), Mairo Marjamaa (saksofon), Jason Hunter (trompet), Sten Valdmaa (tromboon) ja Carlo di Beo (ladina kitarrid).

”Synchronize” plaadiesitlus kontsert toimus 11.oktoobril Erinevate Tubade Klubis Telliskivis.

Ikevald Rannap avaldas 28.04.2020 oma albumi kolmanda singli “Get by”, mis kannab endas olulist sõnumit: isegi kui ajad on rasked, siis me saame sellest üle. Rannap julgustab inimesi olema teineteisele toeks ning näitab eeskuju, andes 21. mail heategevusliku kontserdi, mille kogu tulu läheb abivajavatele peredele Saaremaal.

12.augustil andis Ike Rann välja oma esimese funk stiilis loo “Rooftop” koos kontsertvideoga. Tegu on neljanda singliga täispikalt albumilt “Synchronize”, mille on produtseerinud hinnatud helilooja Ricky Delin. Äsja avaldatud singel tõuseb esile teistest albumil olevatest lugudest selle poolest, et loole on puhkpilli seaded komponeerinud rahvusvaheliselt tunnustatud muusik ja helilooja Jason Hunter, tänu kellele kerkib iga pilli unikaalne hääl värvikalt esile. “Mul on hea meel, et oli võimalik see lugu salvestada koos oma andeka 8-liikmelise bändiga, kuhu kuuluvad Eesti funk ja džässi maailma tipud,” sõnab Ikevald uhkusega. Lisaks teeb selle loo veel eriliseks Madis Muuli klahvpilli soolo, millest õhkub meisterlikku pillimängu. “Kui ma seda esimest korda kuulsin teadsin, et see on midagi kuradi erilist, sest see tõmbas mul lausa silma märjaks,” meenutab Ikevald.

Ike Rann esitles oma esimese Eesti tuuri raames uut lugu "Nothing to Lose", mis on viies singel tema debüütalbumilt "Synchronize". 31.oktoobril toimus Tallinna Kinomajas tuuri avapauk, kus Rannap esines 9-liikmelise bändiga. Järgnesid kontserdid 6.novembril Tartu ülikooli Narva Kolledžis ja 7.novembril Eesti Rahva Muuseumis Tartus.

29.jaanuaril 2021 andis Ikevald Rannap, artistinimega Ike Rann välja oma esimese trummi ja bassi remiksi loost "Rooftop". Lugu on tehtud koostöös Rannapi hea sõbra ning Eesti elektroonilise muusikamaastikul tuntud produtsendi, raadiosaatejuhi ja DJ-ga Bisweed (Maksim Adel).

Ike Rann andis 4.juunil välja oma töötluse isa loost “Inimene õpib”, mille Ruja avaldas esmakordselt 40 aastat tagasi. Rein Rannap aitas kaasa uustöötluse lõpufaasis.

Faktid

Nimi: Kaspar-Ikevald Rannap
Sünnipäev: 13.12.1987
Ema: Katre Kõiva (sündinud 15. jaanuaril 1964) on eesti laulja (sopran).
Isa: Rein Rannap (sündinud 6. oktoobril 1953) on eesti helilooja ja pianist.

Band:
Jaan Varts (guitar)
Valdur Viiklepp (bass)
Stanley Love (drums)
Madis Muul (keyboards)

Muud huvitavat

Seotud videod

Ike Rann - Synchronize
Ike Rann - Synchronize

Artist: Ike Rann

Lugu: Synchronize

Album: Synchronize

Aasta: 2019

Režissöör: Hindrek Maasik