Brian McFadden

Boyzlife teine album "Old School" ilmus 6.mail 2022 ning sisaldas 10 lugu, mis kirjutatud koos hitimeistriga Guy Chambers. 11.veebruaril anti välja singel "Burn For You" ning 11.märtsil "A Little Saving".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Liisa - lustakas_27@hotmail.com 23.10.2004 - 11:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.05.2022 - 07:49
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

24-aastaselt soolokarjäärile pühendunud Iiri ehk kuulsaimagi poisteansambli liige Brian McFadden lahkus sellest ansamblist 09.märtsil 2004. Muusika veteraniks saab teda kindlasti juba praegu kutsuda, kuna müünud ta plaate Westlife nahas üle 30 miljoni.

Lahkudes bändist ei osanud Brian endalegi ette kujutada, et just tema alustab soolokärjääri. Muutunud on mehe välimus ning muusika stiil on tunduvalt parem kui enne. UK raadiod alustasid tema esimese singli "Real To Me" mängimist augustis ning singel ilmus sealmaal 06.septembril. Loo autoriks on Brian ja Guy Chambers ning see jutustab ausalt ära kõik Westlife tegemiste vastumeelsused. Laulu sõnu kuulates on ilmselgel, et Brian on pereinimene ja lapsed ning naine tähtsamad kui miski muu siin maailmas. Loomulikult jõudis singel UK #1 kohale ent meie siin Eestis saame seda osta alates 27.oktoobrist.

Avaldades oma esimese singli, on lähenemas ka debüüt album, kus Brian Mcfadden esineb heas ja lõõgastunud meeleolus. Teise singlina tuli välja plaadi nimilugu "Irish Son" ja seda UK-s 22.novembril 2004.

Album "Irish son" ilmus 29.novembril 2004. Plaadi kirjutamise ajal oli Brian kolm kuud purjus ning pole ime, et sellest kõnelevad ka lood nagu "He's No Hero" ja "Pull Myself Away". Loomulikult tõukas selleni laulja lahkuminek abikaasast Kerry Katona juba 2004 aasta algupoolel. Ometi võib plaadil kuulda siiski väga head popmuusikat ning ülimalt hea on akustilise kitarrisaatega "Sorry Love Daddy".

Brian osales duetis Delta Goodremi uuel albumil "Mistaken Identity" ja dueti nimi oli "Almost Here". 24.jaanuaril 2005 järgnes see lugu ka tema enda kolmanda singlina. 23.mail oli Brian neljanda singli "Demons" ilmumisaeg UK-s.

Oma kontsert-tuuril Austraalias laulis Brian sageli duetis Deltaga Wetlife vana lugu "Flying Without Wings" ning see kukkus neil võrratult välja. Nüüd kavatseb Brian loo panna oma teisele albumile, et päästa hääbuvat muusikukarjääri.

DVD "The Life Of Brian" on ilmus 25.mail 2005. Samal päeval alustas laulja ka oma esimest UK soolotuuri.

Septembris 2006 ühinesid LeAnn Rimes ja Brian McFadden esitamaks emotsionaalset ballaadi ‘Everybody’s Someone’, millest vändati tore video ning singlina ilmus see 25.septembril. Mõlema andeka laulja võimekaid vokaale esiletoovas loo on produtseerinud Dan Huff (varem tuntud kui Ronan Keating ja Shania Twain albumitel) ja kirjutanud Martin Sutton ning Chris Neil.

20.aprillil 2007 avaldas Brian ainult Iirimaal allalaaditava singli "Like Only A Woman Can", mis kõneleb Deltast. Samuti aitas ta produtseerida Delta Goodremi uue albumi "Delta", mis ilmub Austraalias 20.oktoobril 2007.

Singel "Like Only A Woman Can" tuli uuesti välja Austraalias 22.märtsil 2008 ning Austraalias andis Brian välja esimesena ka oma teise 10-loolise sooloalbumi "Set In Stone" 22.aprillil 2008 Universal Music alt. Oktoobris 2008 tuleb uus singel "Twisted".

23.aprillil 2010 ilmus laulja kolmas album "Wall of Soundz", mis kaasas endaga palju väljakutseid. Kui Brian alustas elektroonilise muusika produtseerimist teistele esitajatele koos ameeriklasega Rob Conley, ei uskunud kumbki, et sellest areneb välja 18-kuuline Briani enda sooloplaat. Plaadi esimese singlina lendas Austraalias hoobilt esikohale koos teise ameeriklase Kevin Rudolf'iga loodud "Just Say So". Loomulikult ei puudu albumilt lisakülalised, nende hulgas loomulikult Delta Goodrem enigmaatilises loos "Mistakes". Viimane oli ka järgmine singel, mille väga emotsionaalne ja eluline video võeti üles augustis 2010.

22.veebruaril 2013 avaldati singli ""All I Want Is You" muusikavideo. Lugu pärineb McFaddeni kaveralbumilt ning on U2 kaver. Kaasa laulab Ronan Keating.

4.märtsil 2013 ilmus kümne looga album "The Irish Connection", mis koosneb kaveritest artistide Snow Patrol, U2, The Cranberries, Damien Rice, Enya ja Van Morrison repertuaarist. Kaasa aitavad laulda Ronan Keating, Christy Dignam ja Sinead O’Connor.

29.septembril 2013 avaldati singel "Time To Save Our Love", mille autoriteks McFadden ja Ben Cullum. Edasi on Brian töötanud ITV televisioonis UK-s.

7.juulil 2015 teatas Brian, et lahutab abielu Vogue Williamsist, kellega pidas pulmad 2.septembril 2012.

16.augustil 2015 andis Brian välja singli “Call On Me Brother” ning plaanib sügisel kontserte andma hakata.

Märtsis 2016 avaldas Brian uudise, et on moodustunud duo Boyzlife, kus peale tema on Boyzone liige Keith Duffy.

McFadden & Whitehead lugu "Ain’t No Stoppin’ Us Now" kõlab 7.septembril 2016 esilinastunud komöödias “Bridget Jones’s Baby“.

22.veebruaril 2019 ilmus Brian McFadden album "OTIS", mis sisaldas 10 soulilegendi Otis Redding kaverit.

Brian McFadden ja bändi Boyzone liige Keith Duffy alustasid tegevust duona Boyzlife ning 2020 aastal salvestati koos Royal Philharmonic Orchestra'ga album "Strings Attached".10.aprillil ilmunud plaadil kõlas 9 UK #1 hitiks tõusnud olnud bändide Boyzone ja Westlife pagasist.

7.oktoobril 2021 tuli Boyzlife välja uue singliga "The One". Loo autoriteks on McFadden ja kuulus helilooja Guy Chambers, lisaks noor produtsent Jackson.

Boyzlife teine album "Old School" ilmus 6.mail 2022 ning sisaldas 10 lugu, mis kirjutatud koos hitimeistriga Guy Chambers. 11.veebruaril anti välja singel "Burn For You" ning 11.märtsil "A Little Saving".

Faktid

Nimi: Brian Nicholas McFadden
Hüüdnimi: Macker
Sünnipäev: 12 aprill 1980
Tähtkuju: Jäär
Juukseväev: Hele pruun
Silmavärv: Sinine
Sünnikoht: Rotunda haigla, Dublin, Iirimaa
Elukoht: Dublin, Iirimaa
Pere: Ema (Mairead), Isa (Brendan), üks õde (Susan)

Perekonnaseis: oli abieus (naine Kerry Katona), lahutasid 2006; Delta Goodremiga kihlus detsembris 2007, läksid lahku aprillis 2011
Vogue Williamsiga abiellus septembris 2012, teatasid lahutusest juulis 2015
Lapsed: kaks tütart Molly Marie ja Lilly Sue

Lemmik ained koolis: Keemia, Matemaatika ja Inglise keel
Halvimad ained koolis: Iiri keel
Enne töötas: McDonaldsis turvamehena
Lemmik värv: Punane
Film: Titanic
Näitleja: Leonardo Dicaprio
Sport: Jalgpall
Laul: ``Something stupid`´ Frank Sinatra
raamat "The General" (räägib iirigängsterist)
parfüüm: Dolce & Gabanna (meeste oma)
parfüüm naisel. Cool water
Limonaad. Cola light
Pulgakommi maitse: Cola
Halvim komme: Unustamine
Eeskujud: Brian Wilson (Beach boys), Bryan Adams, Elvis.
Enesekirjeldus: "Lõbus ja häbelik"
Lemmik fraas: "It´s quality!"

Muud huvitavat