Janberg

Janek Lindberg lõi muusika 20.juunil ilmunud Vaido Neigaus x Airi loole "Puudutus".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 24.10.2004 - 18:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.06.2024 - 00:15
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Janberg ehk Janek Lindberg on Eesti trance-produtsent ja remiksija. Ta on sündinud 18. veebruaril 1983. aastal Lääne-Virumaal. Noor muusik alustas lugude kokkupanekut 2001-2002 aastal.

Janek Lindberg rääkis endast: “Muusika on olnud mu sõber juba väiksest peale. Seda märkasid ka mu vanemad ning otsustasid mulle 12 sünnipäevaks kinkida süntesaatori. Sellest ajast peale tekkis mul huvi tegeleda muusikaga põhjalikumalt. Sealt on edasi läinud ka mu praegune muusikutee. Praegugi on minu hobi tegevuseks süntesaatori mängimine ja muusika loomine. Minu elu üks tähtsaim punkt on luua muusikat ja eesmärgiks on saavutada head muusikat!“

Suurema tuntuse sai kooslus Zum & Limbu, milles laulis Zum nime all Kadri Kivirand ning Limbu oli muusika autor Janek. Mainida võib siin noorte lugusid “Mister X“, “Rahuldus“, “Minu elu“, “ Tean“, “Summer Days“.

Kadri Kivirand (Zum) rääkis toona Janekist: “Sellist vahvat selli teist vist ei ole nagu Limbu. Tema muusika on tasemel, eks ta ole selle nimel ka kõvasti vaeva näinud, aga nagu öeldakse - Harjutamine teeb meistriks! Igas tema loos on mõte sees.. ja kui muusikasse süveneda, saab sealt nii mõndagi välja lugeda! Iga noot tuleb südamest ja leiab tee südamesse!“

2005 aastal pääses Zum & Limbu Coca-Cola Enterprise’i korraldatud muusikavõistluse finaali looga “Summer Days ning auhinnaks oli 3500 krooni eest stuudioaega. Janek Lindberg oli igati rahul:“ Stuudioaeg annab mulle juurde palju rohkem võimalusi eneseteostuseks“. Valmisid uued lood “See Meeletu Öö“, “3x (Sa Oled Kallis)“, “Illusion (Remix)“ , mida sai kuulda samal 2005 aastal. Duo lagunes ning noored läksid eludega edasi.

2007 aastal avaldas Janek nime all LM loo “Comunity“ portaalis CTGMusic.

Janek Lindberg oli avalikkuse ees tagasi 2012 aasta alguses kui ta avaldas oma soundcloud lehel artistinime JanLin all loo “ Sunny Choir“. Järgnes teade, et ta on liitunud Ocean Bay Recordsiga ning järgnesid lood “Sirena“ ja “Somewhere“.

Plaadifirma avaldas esmalt 12.mail 2012 kaheloolise singli “Sirena“ ning edasi tuli 21.juunil viit originaallugu sisaldav “Signs Ep“, millel kõlasid “Little Child“, “Tokyo“, “Somewhere“, “Signs“ ja “Spain“.
4.septembriks 2013 sai JanLin valmis loo nimega "Living" ning lasi soundcloud vahendusel seda ka kuulata. 14.detsembril 2013 tuli uus lugu "Insomnia (Original Mix)".

26.septembril 2016 postitas Janlin soundcloudi väga mõnusa uue tranceloo "Epicness". ja loo andis välja G'SMUSICFOX Records 17. november 2016.

21.detsember 2016 tuli G'SMUSICFOX Records-i alt välja "Blue Sky" nimeline lugu.

1.juuni 2017 ilmus remiks loost nimega "Above & Beyond-Alone Tonight".

30.juuli 2017 ilmus remiks loost nimega "Alan Walker-Faded". Kõiki lugusi saab kuulata soundcloud vahendusel.

Janek sõlmis artistinimega Janberg lepingu Abora Recordingsiga (Maraphobia), kes lasi 22.jaanuaril 2018 välja tranceloo "Pirate Adventures" (Original mix). Järgmisena tuli Janberg välja uue looga "Light Angel" (Original Mix) Trance All-Stars Recordsi alt.

10.septembril 2018 avaldas Janberg uue loo "Light Angel".

Janberg sai 11.novembriks 2020 valmis uue loo "Sleeping Orchestra", mille laseb välja plaadifirma Trance All-Stars Records. Beatport eksklusiiv: 29.03.2021. Globaalse väljalaske kuupäev: 12.04.2021.

6.novembril avaldas Janberg oma soundcloudis remiksi Vaido Neigaus loost "Kõigest Loobunud" ning 15.novembril remiksi Vaido Neigaus loost "Rikun Ma Reegleid".

Janek Lindberg ja Vaido Neigaus lõid muusikalise poole soomlase Jon Lehmus loole "Sinetti", mis avaldati 4.veebruaril 2022.

Janek Lindberg lõi muusika 29.septembril 2022 ilmunud Vaido Neigaus x Jon Lehmus loole "Sinuga Koos".

21.detsembril 2023 tuli välja Janbergilt lugu "Mwake" koos muusikavideoga...ning lendas üle maailma veebipoodidesse.

12.veebruaril 2024 ilmus Janberg uus lugu "She's Not Me", mille kaanepildil ilutseb Egglet Marton. Muusikavideo tegi mees facebookis avalikuks 19.jaanuaril.

15.aprillil jõudis müüki Janberg uus lugu "I Belong". 23.märtsil laadis ta omatehtud video Youtube'i.

Janek Lindberg lõi muusika 20.juunil ilmunud Vaido Neigaus x Airi loole "Puudutus".

Faktid

Janek Lindberg rääkis endast: “Muusika on olnud mu sõber juba väiksest peale. Seda märkasid ka mu vanemad ning otsustasid mulle 12 sünnipäevaks kinkida süntesaatori. Sellest ajast peale tekkis mul huvi tegeleda muusikaga põhjalikumalt. Sealt on edasi läinud ka mu praegune muusikutee. Praegugi on minu hobi tegevuseks süntesaatori mängimine ja muusika loomine. Väikesest stuudiost on saanud suur stuudio. Unistused saab ellu viia igaüks, isegi väikese rahaga ning sihtmärk peab paigas olema! Minu elu üks tähtsaim punkt on luua muusikat ja eesmärgiks on saavutada head muusikat!“ Hetkel on Janberg Eestis maailma tasemel väga kõrgel positsioonil, seda just Trance stiili loomises!"

Muud huvitavat

Seotud videod

Janberg - She's Not Me
Janberg - She's Not Me

Artist: Janberg

Lugu: She's Not Me

Aasta: 2024

Janberg - I Belong
Janberg - I Belong

Artist: Janberg

Lugu: I Belong

Aasta: 2024

Janberg - Mwake
Janberg - Mwake

Artist: Janberg

Lugu: Mwake

Aasta: 2023