Jonne Aaron / Negative

2021. aastal avaldas ta singlid ”Ota syliin ja suutele mua” ja "Olettamuksia".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.10.2004 - 20:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.05.2022 - 05:01
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Bänd sai alguse aastal 1997 kui Jay ja Jonne kohtusid koolis ja hakkasid koos muusikat tegema. Algul mängis Jay bassi, kuid Jonne arvas, et see näeb tobe välja ning ta veenis teda hoopis trumme mängima. Jay kuulas Jonne't ja ostis trummid. Jonne laulis ja mängis kitarri. Teiseks kitarristiks sai Larry. Veidi aja pärast võtsid nad bändi ka Antti, sest nende vana bassist lahkus. Antti oli enne olnud nende suur fänn ning seepärast oli ta selle võimaluse üle väga rõõmus. Jonne lõpetas kitarrimängu kui bändi tuli Sir Christus, kelle nad leidsid ansamblist Bloodpit. Hiljuti liitus nendega ka klahvpillimängija Snack, kes enne oli bändi Destination X liige, kuid ta veetis liialt aega Negative'iga ja otsustaski seepärast saada bändi täiskohaliseks liikmeks.

Plaadilepingu said nad aastal 2002 Gbfam Recordsiga, mis peamiselt tegelebki Tampere bändidega. Bändi esimene plaat tuli välja 2003 aasta märtsis, kuid ammu enne plaadi ilmumist olid neil juba kindlad fännid. Sellist edu saavutasid nad selle valemiga, et käisid suvalistes kohtades, näiteks koolides esinemas (oma esimesi kontserte andes olid nad liialt noored, et mängida klubides ja baarides). Kui nende esimene singel "The Moment Of Our Love" 18. veebruaril 2003 välja tuli läks see otse esikohale Soome TOP 10-s. Samuti sai koha TOP 10-sse bändi esikalbum "War Of Love", mida fännid kannatlikult olid oodanud. Plaat lasti välja ka Skandinaavias, Itaalias, Venemaal ja Jaapanis. Ka esinemisi on neil olnud väljaspool Soomet, eriti edukad on oldud Jaapanis. Esimeselt albumilt ilmusid veel singlid "After all" ja "Still alive", ka neid saatis edu. 5. detsembril 2003 lasi bänd fännide rõõmuks välja plaadi "War of love - limited edition", mis sisaldas kolme uut lugu ja videomaterjali.

Peale pikka tuuritamist läks bänd uuesti stuudiosse, et teha valmis oma teine plaat. 19. mail 2004 ilmus sellelt esimene singel "Frozen to lose it all", mis läks otse esikohale Soome ametlikus singliedetabelis. Plaat ise tuli välja 1. septembril 2004 ja kandis nime "Sweet and Deceitful". Nagu võis arvata läks ka see album esikohale.

18.oktoobril 2004 ilmus sellelt albumilt juba ka teine singel "In my heaven". Boonusena on siin maxil veel avaldamata lugu "Better Without You" ning In My Heaven-video. Negative sai just äsja uue tervet-maailma-hõlmava plaadilepingu.

14.veebruaril 2005 andis Negative välja korraga lausa kaks singlit: 1.) Dark Side singel: \"Until You\'re mine\" (featuring Ville Laihiala, Sentenced) ja singlil on tuttuus lugu \" Black light\". 2.) Bright Side singel: \"About my sorrow\" ja seegi sisaldas uut lugu \"God likes your style\".

22.juunil 2005 ilmus kolme loolise singlina "My my, hey hey (Out of blue)".

05.detsembril 2005 tuli välja album "Sweet And Deceitful (ltd edit)", millel lisadeks on 20 leheküljeline pildiraamat, 4 kontsertsalvestust Jaapanist ja Sveitsist, üks varemavaldamata lugu ja The Moment Of Our Love -video saksa versiooni.

Negative pakatab kogu oma olemusega armastusest rockmuusika vastu. Oma eeskujudeks on nad alati pidanud selliseid bände nagu Guns`N`Roses, Hanoi Rocks, Mötley Crüe, Kiss, W.A.S.P. ja ka Soome 80ndate rock/pop legendi Dingo. 'Pea alati meeles, et usud oma unistuste täitumisse,' on ütelnud Negative`i frontman, laulja ja sõnade autor Jonne Aaron. Jonnet tasub kuulata, sest mees on jõudnud oma noore elu jooksul käia läbi nii tulest kui veest. ...ja veel: 'Miks me laulame inglise keeles? Aga sellepärast, et inglise keel on rock and rolli universaalne keel. Oleme teinud õige valiku, sest arvan, et kui ma laulaksin oma emakeeles, ei oleks me pääsenud esinema näiteks Jaapanisse,' põhjendab Jonne bändi keele valikut.

Unustamatu kontserdi andis ansambel eestlastele 10.juunil 2006 Järvakandis Rabaroskil kus esitati juba ka kolmanda albumi lugusid. Plaat nimega 'ANORECTIC' ilmus 29.septembril 2006 Soomes ning jõudis esimesel müüginädalal #1 positsioonile. Sama edu saatis ka paar nädalat varem ilmunud esimest singlit 'Planet Of The Sun'.

Peale pikka kontsertreisi Jaapanis, Venemaal ja Euroopas, on ansambel detsembris 2006 tagasi Soomes. Filmiti video singlile 'Sinners' Night/Misty Morning', mis ilmus Soomes 29.novembril 2006. Aasta 2007 märtsis tuli Soomes singlina veel "Fading Yourself".

26.jaanuaril 2008 tuli bändilt DVD "In The Eye Of The Hurricane", millel täispikkuses kontsert Tamperes (toimus 08.12.2006), bändi videod, extra jm.

Negative kitarrist Sir Christus lahkus 2007 lõpus bändist, laulja Jonne Aaroni sõnul ei tulnud asi ootamatult, vaid pärast pikka kaalumist. Tema kinnitusel oli lahkuminek rahulik ja keegi kellegi peale viha ei pea.

NEGATIVE eksponeeris aprillis 2008 videot singlile "Won't Let Go". Bändi neljas 10-looline album "Karma Killer" tuli Skandinaaviamaades Hype Recordsilt müügile 07.mail 2008. Värske soundiga plaadi produtseeris Mikko Karmila. Siin albumil on Negative tõusnud tõepoolest uuele tasemele, pakkudes pea täiuslikku rocki nii trummide kui kitarride koostöös. Eriti põnevaks muudab plaadi naisvokalisti Capri kaasamine, seda just albumi viimases eeposes "Gravity Of Love". Capri on muide professionaalne lauluõpetaja.

Koos albumi ilmumisega presenteeris bänd ka uut kitarristi Gary (Tuomas Mikael Keskinen, s. 18.09.1980), kes astus Sir Christus asemele.

17.juunil 2009 tuli Soomes müügile ansambli suvine 16-looline kogumik "God Likes Your Style", millel läbilõige ansambli senisest karjäärist. Plaadil kuuleb kõiki seniste singlite b-pooli, lisaks akustilised ja kontsertettekanded suurimatest hittidest. Plaat on oma nime saanud kõige esimesest loost, mille Jonne Aaron ansamblile kirjutas.

Oma viienda albumi salvestas bänd Los Angelesis, produtsentideks Warren Riker ja Jimmy Westerlund. Mais 2010 esitleti esimese singli "End of the Line" videot. 12-looline album nimega "Neon" ilmus Warner Music alt 02.juunil 2010.

17.mail 2011 teatas Lauri "Larry Love" Markkula, et jättis bändiga koostöö seljataha, uueks kitarristiks sai Hannu "Hata" Salmi.

26.augustil 2011 esitleti albumilt "Neon" videot loole "Believe" ning 16.veebruaril 2012 videot "Worthless".

Jonne Aaron alustas aastavahetusel Lapimaal oma sooloalbumi salvestamist. Soomekeelne 11-looline plaat "Onnen vuodet" ilmus 26.aprillil 2013 ning singel oli "Taivas itkee hiljaa".

Jonne Aaron teise sooloalbum "Risteyksessä" ilmus 31.oktoobril 2014 ning siin kuuleb 11 soomekeelset lugu. Singel "Yksin" koos videoga avaldati 26.septembril. Veel olid singliteks ”Ota mut” ja ”Kirosanoja”.

2019. aastal avaldas Jonne Aaron kolmanda albumi "Tiikerin raidat", millega lõppes leping Warneriga.

2021. aastal avaldas ta singlid ”Ota syliin ja suutele mua” ja "Olettamuksia".

Faktid

Nimi: Jonne Aaron Liimatainen
Sünniaeg: 30.08.1983
Tähtkuju: neitsi
Pikkus: 178 cm
Silmad: sinised
Bändis: laulja
Perekond: ema, isa, noorem ja vanem vend
Lemmiksöök: hiina
Lemmikjook: vesi ja kohvi
Halb harjumus: hilinemine
Iidol: Dave Lindholm
Lemmikfilm: "Goodfellas"
Moto: Elu on apelsin
Lemmik oma laul: Still Alive

Nimi: Antti "Anatomy" Aatamila
Sünniaeg: 22.06.1982
Tähtkuju: vähk
Pikkus: 178 cm
Kaal: 52 kg
Silmad: rohelised
Bändis: bassist
Perekond: ema, isa, kaks nooremat venda ja poolõde (noorem)
Lemmiksöök: lihapraad pipraga
Lemmikjook: Downsider
Iidol: James Hetfield
Lemmikfilm: "Terminator 2"
Moto: Ole ettevaatlik sellega, mida sa soovid, sest sa võid seda ka saada.
Lemmik oma laul: Touchless

Nimi: Janne "Jay Slammer" Heimonen
Sünniaeg: 13.08.1983
Tähtkuju: lõvi
Pikkus: 194 cm
Silmad: rohelised
Bändis: trummar
Perekond: ema, isa, vanem õde
Lemmiksöök: kala
Lemmikjook: Tequila Slammer
Iidol: Dave Grohl
Lemmikfilm: "It"
Hobid: jalgrattasõit
Lemmik oma laul: Suffer

Nimi: Janne "Mr. Snack" Kokkonen
Sünniaeg: 15.07.1983
Tähtkuju: vähk
Pikkus: 190 cm
Silmad: sini-rohekad
Bändis: klahvpillimängija, taustalaul
Lemmiktoit: liha
Lemmikjook: absint
Halb harjumus: naised
Iidol: Dizzy Reed
Lemmikfilm: Quentin Tarantino filmid
Hobid: baarides käimine
Lemmik oma laul: Misery

Nimi: Hannu "Hata" Salmi
Sünniaeg: 1984
Pärit: Turru
Bändis: kitarrist

Muud huvitavat