Duran Duran

27.oktoobril 2023 ilmus Duran Duran 16-s stuudioalbum "Danse Macabre", mille nimiloo singel avaldati 30.augustil ja muusikavideo 15.septembril. Plaadil kõlab 13 lugu, millest 3 on uued, lisaks taasloodud haruldused ja kaverid nagu Billie Eilish’s “Bury A Friend,” Talking Heads’ “Psycho Killer,” Rolling Stones’ “Paint It Black” jt. Külalistena osalevad Nile Rodgers, Victoria De Angelis bändist Maneskin ning endised bändiliikmed Andy Taylor ja Warren Cuccurullo. 21.septembril esitleti teist uut lugu "Black Moonlight".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.11.2004 - 00:23
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2023 - 08:15
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Üle 40 aasta tagasi loodud kultusbänd Duran Duran on jälle koos algupärase liikmeskonnaga. Karjääri jooskul üle 70 miljoni plaadi müünud britpopbänd Duran Duran tegi albumiga Astronaut 2004 aasta sügisel efektse comebacki muusikaturule. Plaat on tasemel kogum maitsvaid poplaule, nii nagu vaid Simon LeBon, Nick Rhodes, John, Andy ja Roger Taylor teha oskavad. Esimese sinkuga (Reach Up For The) Sunrise (mis debüteeris Briti tabelis new entry # 5) algav album on klassikaliselt hea.

Duran Duran on üheks omapärasemaks progressiivseimaks pop-rocki bändiks, kes maailmas üldse olnud on. Juba üle 20 aasta on ansambel juhindunud new-wave suundumusest ning viljelenud väga erinevat stiili muusikat alustades lihtsate rocklugudega kuni täiesti futuni välja.

Tegutsemist alustati 1978 aastal Birminghamis kui Nick Rhodes, John Taylor, Andy Taylor ja Roger Taylor hakkasid koos jämmima. Kogu see punt oli muusikaliselt täiuslik ja kõik olid oma pillide alal täielikud profid, kuid neil puudus korralik pop-bändilik laulja. Alles 1980 aastal suudeti leida näitlejaks õppiv tudeng Simon Le Bon, kes oskas piisavalt hästi suud liigutada ja ka sealt ilusat lauluhäält välja lasta. Siit maalt on bändil kõik võrratult hästi sujunud. Alustades kohe kuulsa Capitol Records’i tiiva all ja omades piisavat annet lugusid kirjutada, polnud edu vaja kaua oodata. Juba järgmisel 1981 aastal ilmuski esikplaat “Duran Duran”, mis oli muusikamaailmas täielikuks pauguks, sest sellist uudset disco-soundi ja vinget süntesaatorit polnud keegi varem veel kuulnud. Kuid vähe sellest, lisaks muusikale oli poistes ka midagi enamat. Kui seni oli popmuusikuid tuntud mingite karvaste karglevate tontidena, siis äkki olid Inglismaale ilmunud piltilusad postripoisid, kes hullutasid teismelisi tüdrukuid mõlemalt poolt Atlandi ookeani.

Tohutut melu ära kasutades ilmutati kiirelt järgmised plaadid “Rio” ning “Seven And The Ragged Tiger”, mis püsisid pidevalt albumite edetabelites. Nendelt plaatidelt võib leida selliseid hitte nagu olid näiteks “Wild Boys” ja “The Reflex”. Samuti tasub meenutada nimilugu James Bondi filmist “View To A Kill”, millest tõusis veel üks number 1 hitt. Omamoodi revolutsiooniks olid ka ansambli videod, mis paiskasid MTV uude ajastusse nii oma metsikute eelarvetega kui ka esmakordselt kasutatud arvutigraafikaga muuvide loomisel.

Kogu see tormakas elu tõi kaasa muutusi ansamblisse endasse. Bändist lahkusid vanemad liikmed ning juba tundus, et nende kuulsus hakkab raugema. Duran Duran’i enda loodud muusikastiili jäljendajad tõusid neil üle pea. 1986 aastal võeti juurde uue mehena kitarrist Warren Cuccurullo ameerikast lootuses leida värskemaid ja kaasaegsemaid sounde. Ning jällegi oli bändil õnne. Kuigi nende muusika muutus järjest veelgi professionaalsemaks ja raskemaks tõi see endaga kaasa uue edu, mis kulmineerus 1993 aasta uue plaadi ilmudes ning kindlalt üheksakümnendate klassikasse kuuluvate lugudega “Ordinary World” ja “Come Undone”. Sellega oli purustatud muusikakriitikute arvamus, kes liigitasid neid juba kaheksakümnendate kuulsuste ajalukku. Seni viimane juba kolmekesi loodud kümnes plaat “Medazzaland” ilmus 1997 aastal ning kuulsaim lugu sellelt oli “Electric Barbarella”.

1998 aastal lasti välja kogumikalbum “The Greatest”, kus on kokku 19 lugu ning seda soovitan soojalt kõigil endistel fännidel endale muretseda. Selleks on põhjusi mitmeid, esiteks harite te sellega oma lapsi, kes võib-olla polegi sellisest ansamblist varem kuulnud ja teiseks põhjuseks on uus album “Pop Trash”, millest võite vastasel juhul kuulda hoopis oma lastelt, sest uus album tõotab tulla jällegi väga revolutsiooniline ja sellega tahab bänd taas tõestada oma pühendumust new wave muusikalegendile. Duran Duran üritas end suruda ka järgmisse aastakümnesse. Simon Le Bon, Nick Rhodes ja Warren Cuccurullo uus plaat “Pop Trash“ ilmus peale kolmeaastast vaheaega ning selle väljaandjaks oli uus plaadifirma Hollywood Records.

Albumi ilmumisaeg oli 19. juuni 2000 ning esimene singel siit “Someone Else Not Me” tuli välja 02.mail. Nick Rhodes: ““Pop Trash“ on täiesti teine kui Medazzaland. Lood on pisut rohkem traditsioonilised, see tähendab väga tugevalt meloodilised ja muusikaline töötlus… mitte nii rabe kui Medazzaland. See kõlab rohkem värskemalt ja mitte nii abstraktselt, ma loodan”. Kokku oli siin 12 lugu ja need on üksteisest täiesti erinevad: mõned ballaadid, mõned puhast ränka rocki ja mõned väga kuumad futulood. See on ju tõeline romantiline modernne rock ja viimase peale lihvitud sound. Täielik fantastika. Ükski lugu ei ole liiga pikk ja ei kipu ennast tüütamiseni kordama ja millised meloodiad. Ma ei julge ettegi kujutada milline see oleks veel siis kui kõik endised viis liiget seda koos teeksid. Kuid selletagi on see kui klassika…siit lausa sajaks hitte, võta millist tahad.

2001 aastal ühineti taas 15 aastataguse kollektiivina, vokaalidel Simon Le Bon, klahvpillidel Nick Rhodes ning nendega kampa löönud trummar Roger Taylor, bassimees Andy Taylor ja kitarrist John Taylor. Warren Cuccurullo lahkus tagasi oma vanasse new wave/pop bändi Missing Persons, mis samuti taasühines. Duran Duran astus üles oma 25-aastapäeva kontserdiga esmakordselt 15.juulil 2003 Los Angeleses Roxy nightclubis. 2002 aastal tuli taas Greatest CD täis hitt-singleid ning 2003 septembris anti välja duubel-dvd Greatest-hits 21 videoga eesotsas.

11.oktoobril 2004 anti välja seni viimane 12-looline album “Astronaut“ taas algkoosseisus. Plaadilt võib esile tõsta lugusid 'Sunrise', 'What Happens Tomorrow', 'Astronaut', 'Still Breathing' ja loomulikult 'Finest Hour'. Ja nagu juba eespool öeldud on plaat tasemel kogum maitsvaid poplaule, nii nagu vaid Simon LeBon, Nick Rhodes, John, Andy ja Roger Taylor teha oskavad. Esimene singel siit oli 'Sunrise" ning 31.jaanuaril 2005 järgnes teise singlina 'What Happens Tomorrow'. Kolmas singel oli "Nice".

Innustatuina kontsertide ja plaadi edust, alustasid mehed suvel 2005 juba järgmise albumi ettevalmistusi. 31.oktoobril tuli aga Euroopas müügile Duran Duran dvd “Live From London”, millel 20 lugu Londonis Wembleys antud kontsertidelt. Lisaks on veel bonus-cd 10 looga.

Oktoobris 2006 lahkus bändist taas kitarrist Andy Taylor ning edasi jätkab bänd neljakesi. Kontsert-tuuril asendab teda Dominic Brown ning möllatakse kuni augustini 2007. Nick Rhodes on intervjuus öelnud, et bändi järgmine album kandis nime "Red Carpet Massacre" ja see ilmus 19.novembril 2007. Ultra-moderne electro-pop oli seekord plaadi muusika stiiliks ning kaasatud sai Timbaland, Nate "Danja" Hills ja Justin Timberlake. Esimese singlina tuli "Falling Down" (kaasautoriks Justin Timberlake) ning teiseks singliks oli "Nite Runner".

Juunis 2008 sai Duran Duranist esimene bänd, kes on esinenud Pariisi kuulsas Louvre' muuseumis. Kuulsas Püramiidis toimunud heategevuskontsert korjas raha muuseumi 18. sajandi dekoratiivkunsti galerii jaoks, mis peaks uksed avama 2011. aastal. "Ma loodan, et see kontsert pani Mona Lisa naeratama," ütles Duran Durani laulja Simon Le Bon juustused sõnad. See oli esimene kord, kui muuseum on popmuusikud enda ruumidesse esinema lasknud, veel enam - kutsunud. Ka Duran Duran nimetas seda suureks auks ja privileegiks.

Veebruaris 2009 alustas Duran Duran järgmise albumiga tööd, produtsendiks Mark Ronson. Juba 13-le stuudioplaadile valmis 12 lugu. 21.detsembril 2010 ilmunud album ja selle esimene singel kannavad nime "All You Need Is Now", esialgu anti plaat välja vaid digitaalselt. Päris cd tuli 21.märtsil 2011 ning kitarri mängib lisaks Dominic Brown. Duran Duran on pärast eksirännakut taas koju jõudnud ja teinud parima albumi pärast 1982. aastat. Lisaks kenale nimiloole on ilmunud teise singlina "Girl Panic!".

2011 juunis filmiti video singlile "Girl Panic!", mille videos osales esmakordselt Simon Le Bon'i naine Yasmin. Londoni Savoy Hotelis ülesvõtetel võis näha lisaks mannekeene Naomi Campbell, Helena Christensen, Cindy Crawford ja Eva Herzigova. Video esitlus oli 08.novembril.

10.juulil 2012 anti välja DVD "Diamond in the Mind", millel kontsert Manchesteri MEN Arenal 16.detsembrist 2011. Materjali kogupikkus 119 minutit.

Märtsis 2013 suundusid Simon, Nick, Roger, John & Dom stuudiosse koos produtsendiga Mark Ronson. Augustis 2014 avaldati kaasprodutsentidena diskolegend Nile Rodgers ja endine Red Hot Chili Peppers kitarrist John Frusciante. Ansambli 14s album ilmub 2015 aasta kevadel.

Simon Le Bon ja Charli XCX ühislugu "Kingdom" kõlab filmi “The Hunger Games: Mockingjay – Part 1″ soundtrackil, mis ilmus 17.novembril 2014.

Duran Duran 14-s stuudioalbum "Paper Gods" tuli välja 11.septembril 2015 Warner Bros. Recordsilt ning sisaldab 12 lugu. Kaasa löövad John Frusciante, Kiesza, Nile Rodgers, Mr. Hudson, Jonas Bjerre ja Mark Ronson. Esimesel singlil "Pressure Off" on kaaslauljaks Janelle Monáe ning kitarri tinistab Nile Rodgers. Singel tuli välja 30.juunil. Teise singlina avaldati 11.augustil plaadi nimilugu.

Ansambli lugu "Rio" kõlab 15.aprillil 2016 linastunud 80-ndatest inspireeritud muuvis "Sing Street".

5.novembril 2018 avaldas bänd loo “The Edge of America” muusikavideo, mille autoriks David Medina. Nii tähisti 1988 aasta albumi "Big Thing" 30ndat juubelit.

Warner Chappell Music ja Duran Duran sõlmisid esinduslepingu alates bändi 1986.a. albumist muni tänaseni.

8.jaanuaril 2021 avaldas Duran Duran David Bowi 74-ks sünniaastapäevaks laulja 1972.a. loo "Five Years". Muusikavideo toodi välja 28.jaanuaril. Lugu on esimene seeriast, mis avaldatakse ansambli Duran Duran 40-ndaks sünnipäevaks sel aastal.

19.mail ilmus koos muusikavideoga Duran Duran singel "Invisible". 5.augustil järgnes teine "More Joy", featuring Chai.

22.oktoobril andis bänd välja uue albumi "Future Past". 12-loolisel plaadil olid külalismuusikud Graham Coxon bändist Blur kitarril, Mike Garson (David Bowie's band) klaveril ning laulja  Lykke Li. Plaadi kolmas singel "Anniversary" toodi välja 31.augustil. Neljas singel oli 24.septembril avaldatud "Tonight United", mille produtseeris Giorgio Moroder. 20.oktoobril avaldati Tove Lo osalusega "Give It All Up".

8.veebruaril tegi Duran Duran avalikuks uue loo "Laughing Boy", mis oli üks kolmest seniavaldamata loost 11.veebruaril 2022 ilmunud albumi "Future Past" deluxe editionil.

Duran Duran tähistas 40 aasta tähtpäeva 3.novembril 2022 kinodes linastuva dokumentaaliga "A Hollywood High", millel katusekontsert Los Angelesis. Lavastajateks Gavin Elder, Vincent Adam Paul ja George Scott.

27.oktoobril 2023 ilmus Duran Duran 16-s stuudioalbum "Danse Macabre", mille nimiloo singel avaldati 30.augustil ja muusikavideo 15.septembril. Plaadil kõlab 13 lugu, millest 3 on uued, lisaks taasloodud haruldused ja kaverid nagu Billie Eilish’s “Bury A Friend,” Talking Heads’ “Psycho Killer,” Rolling Stones’ “Paint It Black” jt. Külalistena osalevad Nile Rodgers, Victoria De Angelis bändist Maneskin ning endised bändiliikmed Andy Taylor ja Warren Cuccurullo. 21.septembril esitleti teist uut lugu "Black Moonlight".

Faktid

Nimi: NICK RHODES
Pärisnimi: Nicholas James (Bates) Rhodes
Sünniaeg: 08.juuni 1962
Sünnilinn: Birmingham, UK
Tähtkuju: Kaksikud
Juuksed: Valged
Silmad: Hallikasrohelised
Pikkus: 175 cm
Liitus bändiga: 1978
Tegevus bändis: Klahvpillid
Abielus: Julie Anne Friedman (pulmad 18.august 1984, lahutas juulis 1992)
Laps: Tatjana Lee Orchid Rhodes (s. 23.august 1986)

Nimi: SIMON LE BON
Pärisnimi: Simon John Charles Le Bon
Sünniaeg: 27.oktoober 1958
Sünnilinn: Hertfordshire, UK
Tähtkuju: Skorpion
Juuksed: Pruunid
Silmad: Sinised
Pikkus: 187 cm
Liitus bändiga: 1980
Tegevus bändis: Soololaul
Abielus: Yasmin Parveneh (pulmad 27.detsember 1985)
Lapsed: Amber Rose Tamara Le Bon (s. 25.august 1989), Saffron Sahara Le Bon (s. 25.september 1991), Tallulah Pine Le Bon (s. 10.september 1994)

Nimi: JOHN TAYLOR
Pärisnimi: Nigel John Taylor
Sünniaeg: 20.juuni 1960
Tähtkuju: Kaksikud
Tegevus bändis: Kitarrist
Liitus bändiga: 1978 kuni jaanuarini 1997, tagasi märtsist 2001
Esimene abielu: Amanda De Cadenet (pulmad 24.detsember 1991, lahutas 1997)
Laps: Atlanta Noo De Cadenet Taylor (s. 31.märts 1992)
Teine abielu: Gela Nash (pulmad 24.märts 1999)

Nimi: ROGER TAYLOR
Pärisnimi: Roger Andrew Taylor
Sünniaeg: 26.aprill 1960
Tähtkuju: Sõnn
Tegevus bändis: Trummar
Liitus bändiga: 1978 kuni 1985, tagasi märtsist 2001
Abielus: Giovanna Cantone (pulmad 27.juuli 1984)
Lapsed: James Taylor (s. august 1988), Elliott Taylor (s. 1992) ja Ellea Taylor (s. 1996)

Nimi: DOM BROWN
Pärisnimi: Dominic Brown
Sünniaeg: 14.juuni 1972
Sünnilinn: Manchester, Greater Manchester, England
Bändis: kitarr, laul
Liitus: detsember 2004


Eelmised liikmed:

Nimi: WARREN CUCCURULLO
Pärisnimi: Warren Bruce Cuccurullo
Sünniaeg: 08.detsember 1956
Sünnilinn: Brooklyn N.Y., US
Tähtkuju: Ambur
Juuksed: Pruunid
Silmad: Pruunid
Pikkus: 173 cm
Liitus bändiga: 1986, lahkus 2001
Tegevus bändis: Kitarrid
Omab restorani Via Veneto alates aastast 2002, mis on pop koht Los Angeleses kuulsuste seas, pakutakse kalleid itaalia ja mereandidest toite (aadress on: Via Veneto, 3009 Main St., Santa Monica, CA 90405)

Nimi: ANDY TAYLOR
Pärisnimi: Andrew Taylor
Sünniaeg: 16.veebruar 1961
Tähtkuju: Veevalaja
Tegevus bändis: Bassist
Liitus bändiga: 1978 kuni 1985, tagasi märtsist 2001)
Abielus: Tracey Wilson (pulmad 29.juuli 1982)
Lapsed: Andrew James Taylor, Jr. (s. 20.august 1984), Georgina Taylor (s. august 1987), Elizabeth (Beth) Taylor (s. september 1991) ja Isabella Taylor (s. 1996)

Muud huvitavat