Ana Johnsson

Ana elas vahepealse perioodi USA-s Californias ning naases Rootsi 2010 aastal. Ana abiellus ning elab Stockholmis, 1.juunil 2011 sündis talle poeg.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.11.2004 - 22:31
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.10.2012 - 00:57
Välismaine artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Ana Johnsson on Rootsi rocklauljatar, kes sai massidele tuntuks 2004.aastal oma debüütlooga "We Are" kassahiti “Spiderman 2” soundtrack´il.

Ana sündis 4. oktoobril 1977. aastal Rootsis Göteborgis. Olles muusik tol ajal, nõudis oma kohustusi – muusikamaailm vajas teatud äärmust pop-lauljate kõrval. Noorest blondist Anast oleks võinud saada samasugune “tehasestehtud” artist, aga temal olid teistsugused ambitsioonid, kuna kerge R&B ei olnud lihtsalt tema stiil. Ana töötas poolekohaga plaadipoes ja olles vahetusõpilasena Ameerika Ühendriikides sai temast poolprofessionaalne lumelaua artist Rocky mägedes. Tagasi Rootsis oli ta poolekohaga krupjee kasiinos ja mõlgutas mõtteid alustada oma graafilise kunsti kursus.

Talle meeldib aus, käsitsitehtud muusika. Ana väidab, et ükski arvuti ei suuda võistelda õigete instrumentidega ja selle idee järgi valmis ka “The Way I Am”. Ei võtnud kaua, et edu tuleks – varsti sõlmiti leping plaadifirmaga ja lugu anti välja singlina. “The Way I Am” kujunes raadiohitiks Rootsis ning sai ka nominatsiooni NRJ Awards’il 2004 Stockholmis.

Ana 24.septembril 2004 ilmunud kauamängival plaadil “The Way I Am” võib kuulda teda kui lummavat võrgutajat, vahel küps ja täis elutarkust. Seevastu teine kord ta laulab nagu kogeks ta muusikat esimest korda. Enamus laule kirjutas ta koos Marcus Bleak ja Leif Larssoniga. Produtseerimismeeskond “The Ghost” (koosnedes Johan Ekhé ja Robyn Fame’st) sobis realiseerimaks tema nägemust energiarikkast rock-popist. Album on segu rockist, crossover’ist ja R&B’st, mis ütleb selgelt lahti vanamoodsatest soorollidest ning esindab üleüldist naiste enesekindlust. Ana jaoks on sõnad väga tähtsad. Osad jutustavad juba seikadest, mis tal on olnud selles hullus meelelahutusmaailmas, osa aga puhas väljamõeldis. Enamus tema lugudest kajastab tänapäevast pinnapealset elustiili, kus noored tüdrukud arvavad, et nad peavad välja nägema kui Barbie-nukud oma paljastatud kehaga.

Ana singel on pälvinud teatud kuulsust, milles võib tähendada olulist edasiarengut tema rahvusvahelises karjääris. “We Are” oli esimene singel, mis tuli välja “Spider Man 2” soundtrack’ilt. Kui esimesel OST-l leidus taolisi artiste nagu Nickelbacki solist Chad Kroeger, Aerosmith, Sum 41 ja The Strokes, siis nüüd oli aeg Ana Johnssonil saada osa taolisest kuulsusest. “We Are” videos võib näha ka hingetõmbavaid hetki filmist.

25. oktoobril ilmus singel “Don’t Cry For Pain” . Ana kirjutas selle koos rootsi legendaarse produtsendi ja laulukirjutaja Max Martiniga, kes on töötanud ka taoliste artistidega nagu Britney Spears ja Justin Timberlake. Märtsis 2005 ilmus Analt singel "Coz I Can" koos selle videoga.

2006 aasta oktoobris esilinastunud filmis Jade Warrior's on teemaloo muusikavideo loonud Teemu Niukkanen. Lugu kannab nime "Fate" ning seda esitavad Bleak featuring Ana Johnsson and Kimmo Pohjonen ja filmi soundtrack ilmus plaadina 11.oktoobril 2006.

Bonnier Music Sweden väljutas 18.oktoobril 2006 Rotsis Ana Johnssoni teise albumi "Little Angel", millelt sealmail ilmus juba 12.juulil esimese singlina "Days of Summer". Plaadi teine singel "Exception" oli Rootsi thriller movie "Exit" teemalooks.

Plaadi kolmas singel "Catch Me If You Can", mis ilmus 17.jaanuaril 2007, oli veebruaris Rootsis toimunud FIS 2007 Alpine World Ski Championships teemalooks.

Ana elas vahepealse perioodi USA-s Californias ning naases Rootsi 2010 aastal. Ana abiellus ning elab Stockholmis, 1.juunil 2011 sündis talle poeg.

Faktid

Lavanimi: Ana Johnsson
Pärisnimi: Anna Lovisa Johnsson
Sünniaeg: 04. Oktober 1977
Sünnikoht: Göteborg, Rootsi
Vanemad: Rolph ja Carina
Vend: Petter, kolm aastat vanem
Pikkus: 170 cm
Juuksed: blondid
Silmad: sinised
Huvid: muusika, lumelauaga hüppamine, disain, kaljuronimine
Meeldib: shšokolaad (eriti Gefleortens – Gräddkola)
Ei meeldi: kiirtoit
Lemmikloom: puudub, aga tahaks koera
Esimene kirjutatud laul plaadilt „The Way I Am“ - „The Way I Am“
Kirjutab laule alates: väga noorena, tõsisemalt alustas 17-aastaselt
Laulab alates: „kui ma olin väike laps…põhimõtteliselt siis kui rääkima hakkasin“
Keeled, mida räägib: inglise, rootsi, norra ja saksa keel
Esimene plaat: Michael Jackson – Bad
Lemmikfilm: „Pianist“
Lemmikbändid: Foo Fighters, The Mars Vilta, The Roots ja teised
Lemmiklaul tema albumilt: „We Are“
Lemmikvärvid: sinine, valge ja must

Muud huvitavat