Tanja

Tanja osales 17.märtsist kuni 5.maini Kanal 2 muusikalises võistlussaates “Tähtede täht”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 25.11.2004 - 16:24
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.05.2024 - 23:30
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Tatjana Mihhailova (esinejanimega Tanja) on Eesti laulja, kes Eesti muusika- ja meediamaastikul tegutsenud juba 15 aastat. Tanja on osalenud alates 2001 aastast paljudes muusikalides ja telesaadetes. Mänginud peaosasid muusikalides "Fame" (2006), "Ämbliknaise suudlus", "Queen - the doors of time", "Tutvumiskuulutus" ja "Abba".

Tõmmu, temepramentne ja eksootilise väljanägemisega Tatjana Mihhailova on sündinud 19.juunil 1983 Venemaal Kaliningradis, kuid kolinud juba varases nooruses perega Kohtla-Järvele. Alates neljandast eluaastast sidus ta end tihedalt muusikaga ning olnud paljude laste lauluvõistluste laureaat (Eestis, Venemaal ja Ukrainas). 1998. aastal saavutas esikoha konkursil “Utrennaja Zvezda” Jurmalas. Tanja on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledzis tantsujuhtimise eriala ning peale laulmise ja tantsimise meeldib talle lugeda ja süüa teha. Inimesena on ta lõbus, abivalmis, positiivne ja energiline. Lemmikartistideks on Madonna ja Celine Dion, kuulab palju alternatiivset muusikat.

2001.a augustist kuulus Tanja ansamblisse NightLight Duo ning tema lavanimeks oli Lady Night. Bändi teiseks liikmeks oli Ly Lumiste ehk Lady Light. Oma lauluga lõbustati tantsuhuvilisi tantsusaalides ja häälekõlaga paitati raadiokuulajate kõrvu üle Eesti. Ansambel kosus Top Ten tiiva ning kõigi rõõmuks oli enamuse lugude autoriteks olid fantastiline Sven Lõhmus ja Lauri Laagus.

2001 aasta detsembri alguses ilmus nende esimene heliplaat “Jäljed liival”, mis sisaldas tänini üheks parimaks tehnoballaadiks peetavat lugu "Miks ma ei suuda su maailma muuta". Plaat võitis "Aasta Uustulnuk 2002" auhinna.

Teine album "La Fiesta Del Sol" ilmus mais 2002. Plaadil kõlas kaunis ballaad "Vihmane päev", millele valmis ka melanhoolne video. Samal albumil kõlas Sven Lõhmuse eurolugu "Another country song", mis hääletati kodumaal teisele kohale. 2003.aastal üritati veelkord eurolooga "I can b the 1" ent tulemuseks jäi neljas koht. NightLight Duo lõpetas tegevuse 2003 aastal.

Edasiarenduseks Tanja karjäärile järgnes 2004. aasta suvel seksapiilne ja professionaalse tantsuoskusega trio JZ Belle, millele sära ja hinge andis just Tanja. Ansamblisse kuulusid ka nõtked Viktoria ja Natali, kes mõlemad on elukutselised tantsijad ning Tanja sõbrad tantsukolledzist. Kolm piigat hakkasid peagi hullutama Eesti tantsusaale glamuurses show’s suurimate diskohittidega!

Produtsendi ja helilooja Timo Vendt kaasabil valmis nende esimene album 26.novembriks 2004 ja oli võrdlemisi edukas. JZ Belle esimese albumi idee seisnes 1970`te aastate suurimate diskohittide uuendatud tantsuliste versioonide ühendamises glamuurse ja hoogsa tantsushowga. Tendents vanade hittide coverdamisele kogus hoogu kogu maailmas. Kergesti äratuntavad diskohitid suurtegijatelt nagu Donna Summer, Gloria Gaynor, The Clout ja ka paljude teiste esitajate tantsuklassikaks saanud lood oma unikaalse atmosfääri ja helidega panid jälle tantsima nii vanema kui ka noorema generatsiooni.

Sügisel 2006 Tallinna linnahallis esietendunud muusikali "Fame" osadesse pääses publiku hääletuse alusel ka JZ Belle. Muusikali libreto autorid olid David de Silva ja Jose Fernandez, helilooja Steve Margoshes ning laulutekstid kirjutas Jacques Levy. "Fame" esietendus 1988. aastal Miamis ning Eestis esietendus muusikal 2. novembril ning seda mängiti 15 korda.

JZ Belle tutvustas Dave Bentoni suveööde tuuril juulis oma sügisel 2006 ilmuva albumi laule. 6. augustil Haapsalu lossihoovis toimunud Status Quo kontserdil oli bändil samuti võimalus soojendajana end reklaamida. "Usun, et minu uus live-kava pakub laialdast huvi fännidele, kuna tegu on originaalloominguga ja iga laul kannab endas sõnumit minu elust. Uus album saab olema väga heal tasemel produtseeritud pop-rockmuusika, mis loodetavasti äratab ka laialdast tähelepanu," kirjeldas Tanja toona uut programmi.

JZ Belle novembris 2006 ilmunud albumi "Teemant" esimene singel oli avalugu "Kaasa mind vii", lisaks kuuldus siin skandaalse maiguga "Sõbranna". Albumiga avanes JZ Belle sügavam ja artistlikum pool. Teemandil oli 12 eestikeelset originaallugu, nii hoogsaid kui ka minoorseid ballaade. JZ Belle albumi suurejooneline esitluskontsert toimus 22. novembril 2006 Rock Cafes.

2007.aastal tuli kokku pop-lounge trio Sunday Mood, mis oli Eesti-Rootsi ühisprojekt kus kokku saanud Rootsis elav kitarrist Alexandre Pier-Federici ning Eestist klahvpillimängija Timo Vendt ja lauljatar Tanja Mihhailova. 4.mail 2009 tuli Rootsis 12-looline album “Something More”, millelt suvise kõlaga singel "Take Me" Eestiski ülimalt populaarseks kujunes.

Tanja on osalenud telesarjas "Kodu keset linna", seadnud lavalise liikumise telesaatele "Eesti otsib superstaari" ning lauljana saavutanud teise koha telekonkurssides "Laulud tähtedega" aastal 2010 ning "Laulupealinn" aastal 2011. Samas on Tanja kaastegev koos elukaaslase Mikk Saarega stiilne ja kaasaegne swingmuusikaansambli Swingers esinemistel.

20.oktoobril 2012 esietendus Vanemuise suurel laval muusikal “Cabaret“, mille peaosa Sally Bowlesi etendas Tanja Mihhailova.

Alates kevadest 2012 olid Tanja koos produtsent Timo Vendtiga aktiivselt Tanja uue sooloplaadi tegemisega ametis. Tanja: “Plaat on esimene, kus ma olen igas loos oma loominguga sees. Kas sõnad või viis, täiesti minu muusika. See plaat on oma loomult tantsuklubi värk, olen juba selline meelelahutaja. Tahan, et inimesed saaks tulla klubisse kuulama seda muusikat ja tunda ennast hästi“.

Tanja andis 12.novembril 2012 välja esimese singli albumilt "Gemini". Tantsuloo "Supernatural" autoriteks on Tanja ise, Timo Vendt ja Fred Krieger.

Tanja sooloalbum saabus müügile 20.detsembril 2012 ning 12 palaga kauamängiv kannab pealkirja "Gemini". Plaadil on ainult üks laul eesti keeles ja see on duett, mille Tanja esitab koos oma kallima Mikk Saarega. Teine duett on koos Sinisega. Tanja uue plaadi esitluskontsertid toimusid ööklubides üle Eesti.

2.märtsil esietendus Pärnu teatris Endla algupärane kantrimuusikal "Viimane kauboi", mille libreto kirjutas Urmas Vadi, muusika Feliks Kütt ja lavastas Andres Dvinjaninov, külalisena teeb muusikalis kaasa Tanja Mihhailova.

7.juunil 2013 jõudis Vanemuise suures majas vaatajate ette kontsert-tantsuetendus "Thriller – Tribute To Michael Jackson", milles mängib kaasa ka Tanja.

27.juulil 2013 esines Tanja Monster Music Festivalil Pärnus. Live esituse kaaslaseks oli DJ Kermo Hert.

Tanja mängis Rosita osa Olav Ehala – Leelo Tungla lastemuusikalis "Arabella", mida mängiti Tallinnas Birgitta festivali raames 13.–14. augustil 2013.

12.novembril 2013 andis Tanja teada, et tema internetilehekülg http://tanjamusic.com/ on valmis.

Detsembris 2013 kutsusid Tanja Mihhailova ja Timo Vendti kokku uue tüdrukutebändi La La Ladies, kes esitab tuntud hittide kavereid electro-swingi stiilis. Bändis on Kethi Uibomägi, Triin Feofanov ja Diana Varik.

Tanja Mihhailova ja Mikk Saar jõulutuur ''Meie jõulud'' kulges 16.-30.detsembril üle Eesti, saatjateks Mihkel Mattisen klaveril ja Timo Vendt saksofonil ning viiulil.

Eesti Laul 2014 finaalis 1.märtsil 2014 osales Timo Vendt ja Tatjana Mihhailova laul "Amazing". 15.märtsil 2014 esitles Tanja videot loole "Amazing", režissöör on Ergo Kuld.

6.mail 2014 esindas Tanja Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Kopenhaagenis, kus poolfinaalis kümne parema hulka ei pääsenud.

Tatjana Mihhailova oli erikülaliseks 28.juunil Tallinna Lauluväljakul toimunud Andrea Bocelli kontserdil.

Tanja senise karjääri suurim lavashow "Amazing Lie" esitati esmakordselt 10.juulil 2014 Õllesummeri, kus lauljanna põimis kontserti läbilõike oma 2001. aastal alanud lauljateest. Lauluga koos oli äärmiselt suur rõhk ka tantsul.

10.juuli kontserdil esitas Tanja uut singlit "Forevermore", mille Kreeta saarel filmitud video jõudis internetti 30.juulil. Avalikuks tegi Tanja singli 23.juulil.

"Forevermore" on kirjutatud koostöös Taani produtsendi Ebbe Ravniga, kellega Tanja ja Timo Vendt said tuttavaks Eurovisiooni lauluvõistlusel. Video süžee järgi "jälitab" Tanjat kena noormees ning lugu räägib sellest, kas nende suhe jääb püsima ka pärast suve või mitte.

29.novembril 2014 avaldas Tanja eestikeelse singli "Külmunud maa", mille seade tegi Timo Vendt. "Minu jaoks on "Külmunud maa" üks eriline lugu, mis poeb hinge ja jääb sinna. Ma olen väga põnevil, et saan selle laulu teieni tuua enda kirjutatud sõnade kaudu" ütles Tanja.

11.juunil 2015 oli Sky Plus Hommikuprogrammis Tanja uue loo "Elan päev korraga" esmaesitlus. Loo sõnad kirjutas ta koos Mihkel Mattiseniga ning muusika Timo Vendtiga. Tais filmitud muusikavideo tuli Youtubes välja 15.juunil.

12.novembril jõudis poodidesse müügile Tanja seitsmes plaat “Elan päev korraga”. 12-loolisel plaadil osaleb Birgit loos "Valge saatan" ning boonusena kõlab "Amazing" Estonian Voices versioon. Värskeks singliks on “Hääletu peal”.

Tatjana Mihhailova, Mihkel Mattisen, Timo Vendt ja Inga Tislar kirjutatud lugu "Unikaalne" jõudis Eesti Laul 20 parima hulka, mille finaal on Saku Suurhallis 5. märtsil. Youtube'is avaldat lugu 13.12.2015, esitajateks La La Ladies koosseisus Kethi Uibomägi Diana Varik ja Inga Tislar.

13. kuni 29.12.2015 esinesid Tanja Mihhailova ja Mikk Saar kontsertsarjaga "Meie Jõulud" Eestimaa kaunites paikades. Kaastegevad olid Karl Kanter (kitarr) ja Timo Vendt (viiul, saksofon).

14.jaanuaril 2016 tuli Tanja välja singliga “Kustuta tuled”.

Tanja järgmine singel, koos Birgitiga esitatav "Valge saatan", tuli välja 8.aprillil 2016 ning esitlus toimus klubis Privé.

15.septembril 2016 abiellusid Tanja Mihhailova ning Mikk Saar Itaalias.

23.novembril esitas Tanja bändiga ETV Terevisioonis uue loo "Meie jäljed". Muusika on kirjutanud Tanja ja Timo Vendt, sõnade autor Tanja. Lugu avaldati 12.detsembril.

Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar juhtisid suurejoonelist Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalat 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas.

8.juunil avaldas Tanja singli “Reeglid ei peata”. Muusika: Timo Vendt / Tanja Sõnad: Tanja

Tanja, Nele-Liis Vaiksoo ja Marta Laan andsid jõulukontserdid 17.-30.detsembrini, saatjateks Mairo Marjamaa saksofonil ja klahvpillidel ning Jaanis Kill kitarril.

16.veebruaril 2018 sündis Tanja Mihhailova-Saar ja Mikk Saar perre pisipoeg.

Eesti Laul 2019 finalistid olid Tanja Mihhailova, Timo Vendt, Mihkel Mattisen kirjutatud looga "High Heels In The Neighbourhood" The Swingers esituses. 1.detsembril avaldatud lugu kõlas 16.veebruaril finaalis Saku Suurhallis.

Ansambel The Swingers rõõmustas fänne suvise looga “Meie siesta”, mille autoriteks Mihkel Mattisen, Timo Vendt ja Tanja Mihhailova. Muusikavideo tegi Martin Heinla ning see avaldati 4.juulil. The Swingers andis 12.augustil välja omanimelise debüütalbumi, millel leidub viisteist laulu.

28.novembril 2019 andis Tanja välja loo "Kõik", mille kaasautorid on Timo Vendt ja Mihkel Mattisen. Tanja sõnul räägib laul räägib reetmisest ja vigadest. “Igal asjal on piir ja igal asjal on lõpp!” tõdes ta. “Põhiline on lasta vabaks oma negatiivetest emotsioonidest ja ka nendest inimestest, kes sinus neid emotsioone tekitavad. Positiivsest küljest see on laul oma sisemisest tasakaalust ja teadmisest, et “tõde pääseb alati välja”.”

2020 mai lõpus toimunud Eesti Meelelahutusauhinnad 2020 galal esitles Tanja oma uut lugu “Hurricane”. Laul “Hurricane” räägib sellest, et vahepeal on vaja kasvõi korraks oma probleemid ja mured ära unustada, tantsida kogu hingest ja pidutseda nagu orkaan! “Kuna ma kunagi ette ei tea, mis keeles tahab laul sündida, siis seekord tuli ingliskeelne tekst,” ütles Tanja. “”Hurricane” on väga energiline, tantsuline ja tahtsin, et ka video oleks samasugune. Nii saingi esimest korda elus koos tantsijatega videos tantsida! Filmisime Strikkeni laos ja saime ka mängida väikseid rolle, kehastades blondide gängiks. Meil oli tõeliselt tore ja lõbus päev ning loodan, et see video paneb ka teid kaasa tantsima!”. Singli 15.septembril avaldatud video režisöör oli Sander Allikmäe ja koreograaf Villiko Kruuse.

Tiina Ristimets ja kirjastus Pilgrim abiga valmis Tanja esimene raamat “Milles on süüdi taburet?”, mis jõudis müügile 30.oktoobril.

Tanja mängib kaasa Vanemuise Teatris 28.novembril esilinastunud muusikalises komöödias "Nunnad hoos".

Eesti Laul 2021 poolfinalistiks oli "Best Night Ever", esitaja Tanja. Loo autorid Timo Vendt, Tanja Mihhailova-Saar, Mihkel Mattisen. Lugu avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 1. poolfinaalis 18.veebruaril.

14.mail avaldas Tanja uue loo "Paar sammu veel". Autorid : Tanja / Timo Vendt / Mihkel Mattisen. Video: Josh Twist

Eesti Laul 2022 teist veerandfinaali otsesaadet juhtisid Uku Suviste ja Tanja Mihhailova-Saar ning see oli eetris 27.novembril.

3.veebruaril toimunud Eesti Laulu poolfinaali avas 20 aasta tagune võistluslugu “Runaway”, mille originaalversiooni esitas Sahlene, aga nüüd tuli sellega vaatajate ette hoopis Tanja Mihhailova-Saar.

Tallinnas, Mustamäe linnaosas sai 20.aprillil Tammsaare tee 135 õuealal alguse tasuta hoovikontsertide hooaeg. Publikule esines võrratu Tanja Mihhailova-Saar, kellega olid laval Peter Põder (kitarr) ja Timo Vendt (saksofon/viiul). Nende esinemine kestis veidi üle tunni ja teiste laulude seas kõlasid näiteks sellised šedöövrid nagu “Elan päev korraga”, “Jäljed liival”, “Me armastame Eestit”, “Another Country Song”, “Amazing”, “Tulen saarelt”, “Paar sammu veel”, “Kõik”.

10.juunil 2023 esines Tanja Mihhailova-Saar tantsulise kavaga Tallinna laste jazzifestivalil Kräsh.

Oma 40. sünnipäeval, 19.juunil, tegi Tanja endale ja oma kuulajatele kingituse, andes üle kahe ja poole aasta välja uue loo, mis on teistsuguses stiilis kui varasemalt „Olen ammu tahtnud teha muusikat rokilikumas võtmes ja juubel tundus täiuslik aeg see ette võtta – „sest millal veel kui mitte praegu?" nagu küsin ka laulusõnades," räägib Tanja. Lugu “Millal veel?” sündis koostöös Danel Pandre, Tarvo Valmi ja Clifford Goiloga. „Kuna lugu räägib julgusest teha midagi, mida oled alati tahtnud teha, siis tegin seda ise uue loo näol ja soovin ka kõigile teistele sama – ela nüüd ja praegu ja tee seda, mis teeb just sind õnnelikuks!”. Loo muusikavideo valmistas Mart Vares.

Tallinnas asuv T1 kaubanduskeskus tähistas 11.novembril viiendat sünnipäeva, mille programm kulmineerus imelise Tanja Mihhailova & Bändi kontserdiga.

Tanja osales 17.märtsist kuni 5.maini Kanal 2 muusikalises võistlussaates “Tähtede täht”.

Faktid

Nimi: Tatjana Mihhailova-Saar
Sündinud 19. juunil 1983 Kaliningradis

Pikkus: 173 cm
Ta on õppinud itaalia keelt ja inimese disaini
Talle meeldib klubi- ja tantsumuusika ning kõndimine
Ta harrastab pilatest

Abikaasa laulja Mikk Saar.
Nende kooselu sai alguse 2007. aastal ja nad abiellusid 2016. aastal Itaalias Toscanas Podere Finerri villas.
Paar elab Tallinnas Nõmmel.
2018. aastal sündis poeg Teodor Saar

Muud huvitavat

Seotud videod

Tanja - Millal veel?
Tanja - Millal veel?

Artist: Tanja

Lugu: Millal veel?

Aasta: 2023

Tanja - Paar Sammu Veel
Tanja - Paar Sammu Veel

Artist: Tanja

Lugu: Paar Sammu Veel

Aasta: 2021

Režissöör: Josh Twist

Tanja - Hurricane
Tanja - Hurricane

Artist: Tanja

Lugu: Hurricane

Aasta: 2020

Tanja - Best Night Ever
Tanja - Best Night Ever

Artist: Tanja

Lugu: Best Night Ever

Aasta: 2020

Tanja - Kõik
Tanja - Kõik

Artist: Tanja

Lugu: Kõik

Aasta: 2019

Režissöör: Hindrek Maasik

Tanja - Elan päev korraga
Tanja - Elan päev korraga

Artist: Tanja

Lugu: Elan päev korraga

Aasta: 2015

Tanja - Amazing
Tanja - Amazing

Artist: Tanja

Lugu: Amazing

Aasta: 2014

Režissöör: Ergo Kuld

Tanja - Forevermore
Tanja - Forevermore

Artist: Tanja

Lugu: Forevermore

Aasta: 2014

Režissöör: Jevgeni Bõstrov

Tanja - All In My Head
Tanja - All In My Head

Artist: Tanja

Lugu: All In My Head

Album: Gemini

Aasta: 2012