Xzibit

Xzibit lõi kaasa 17.aprillil 2020 ilmunud B-Real ja Berner albumi nimiloos "Los Meros".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.12.2004 - 00:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.04.2020 - 04:13
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Xzibit alias Alvin Nathaniel Joiner sündis 18.septembril 1974 aastal Michigani osariigis Detroitis ning elas seal lapsena kuni 9-aastaseks saamiseni. Peale ema surma abiellus Xzibiti isa uuesti ning nende pere asus elama New Mexicosse. Luuletusi hakkas poiss kirjutama juba 10-aastasena ning iseseisvat elu alustas juba 17-aastasena, teenides raha tänaval, et sõita Californiasse. Ja alates 1992 aastast ta seal juba oligi.

Esimene suurem õnnestumine oli osalemine King Tee albumil loos Freestyle Ghetto from King Tee IV Life. Edasi tuli punt Liks' Coast ja siis Tha Alkaholiks, kellega koos anti juba 1995 aastal kontserte. Järgnevalt ühines Xzibit Loud Recordsiga ning tema avastajaks oli Steve Rifkin.

Juba 1996 ilmus esimene Xzibit album At the Speed of Life. Plaadi unikaalne stiil ja mehe tõsiselt naturaalne hääl süstis tuld räpparite maailma, kõneledes niggade kiirest elust püsside paukudes ent tõestades veenvalt, et kõik see on vajalik vaid nende endi laste üleskasvatamiseks. Singel siit oli Paparazzi, mis kõneles jõuliselt hip-hop meeste mängudest Hollywoodis raha teenimise eesmärgil.

Aastal 1998 järgnes teine album 40 Dayz & 40 Nightz ja ikka samal kurjal teemal eesotsas nimekaimate lugudega nagu Card Molly, Pussy Pop, Los Angeles Times ja Let It Rain. Edasi osales Xzibit paljude artistide albumitel nagu Snoopi Top Dogg, Dre 2001 ja Kurupt Tha Streetz Iz A Mutha.

2000 oli Xzibit kolmanda sooloalbumi aasta ning nimeks sellel Restless. Kuigi album ilmus alles detsembris, müüs see end kohe USA-s plaattinaks ning sai kriitikutelt väga hea vastuvõtu. Kõvad sõnad olid ridamisi singlid X, Front 2 Back, Loud & Clear ning Get Your Walk On. Restless oli avaplaadiks ka Xzibit enda firmale Open Bar Entertainment. 2001 aastal anti välja DVD/VHS nimega Restless Xposed, millele oli kogutud üleastumised tuuridelt Anger Management, Snoopi Puff Puff ja House of Blues. Xzibit osales samuti pundi The Alkaholiks DVD-l ja Snoop Dogg ja Dr. Dre hitt-komöödias The Wash.

Neljas sooloplaat Man Vs Machine ilmus 2002 oktoobris ja oli kohe #1 album R&B/Hip-Hop plaatide edetabelis. Esimeseks singliks siit valiti agressiivne ja karismaatiline Multiply, milles lõid kaasa Denaun ja Nate Dogg. Tõeliseks lääneranniku hümniks tõusis aga järgmine singel Losin' Your Mind, milles osales Snoop Dogg. See hitimeistrite paar jätkas veel singliga B***h Please ning Xzibit lõi kolmiku Golden State Project kuhu kuulusid lisaks veel Ras Kass ja Saafir. Hüüdnime all "3-Card Molly" anti välja album Coast Is Clear. 2002 aastal lõi Xzibit kaasa Eminemi muusikavideos Without Me.

Viimase aja MTV üle-ekraani mees Xzibit on populaarne oma Pimp My Ride –autosarjaga ning artist juhatas novembris 2004 Roomas toimunud MTV-Awardse. 14.detsembril 2004 oli Xzibit valmis ilmutama juba viienda sooloplaadi, millel seekord nimeks Weapons of Mass Destruction. Album, mille on produtseerinud Dr. Dre, DJ Muggs ja Ric Roc, sisaldab sinkusid Hey Now (Mean Muggin') ja Muthaf*cka. Xzibiti plaadil löövad kaasa Linkin Park, Busta Rhymes, MC Lyte jt.

Xzibit lööb räpparina kaasa ansambli KoRn coverloos Public Enemy "Fight the Power", mis kõlab uue filmi "XXX: State of the Union" soundtrackil. Film esilinastub 19.04.05 ja peaosa mängib siin Ice Cube.

Aprillis 2005 tuli välja mehe viimaselt oma albumilt singlina Xzibit feat. Strong Arm Steady "Criminal Set".

Oktoobris 2006 ilmus kuues album "Full Circle". Promosinglina tuli juuli lõpus plaadi väljaandva firma Koch records alt kahe loo eri variante sisaldav "Rollin'/Black & Brown" ning mõlemis oli osalev Jelly Roll. Oktoobris tuli esimene video ja ametlik singel "Concentrate". Plaadil kõlas kokku 14 lugu ning singlid olid veel "Family Values" ja "Thank You".

20.oktoobril 2011 teatas Xzibit, et tegeleb üle kuue aasta taas albumiga. Artisti seitsmes album "Napalm" ilmus 8.oktoobril 2012 ja sisaldab 18 lugu. Xzibit plaadil kõlab tõeline hip-hop ning nimilugu on tõeline monster, kaaslasteks Travis Barker trummidel ja scratse lisab DJ Sid Slipknotist.

31.oktoobril 2013 avaldas Kalifornia räpiveteranide uus kooslus Serial Killers, kuhu kuuluvad Xzibit, B-Real & Demrick) 14-loolise plaadi "Serial Killers Vol 1". Videona avaldati 9.oktoobril “The First 48″.

Xzibit osales Within Temptation albumi "Hydra" singlil “And We Run”, mille uusikavideo avaldati bändi Youtube kanalil 23.mail 2014.

16.septembril 2014 andis esmakordselt Eestis kontserdi hiphopmuusika supergrupp Serial Killers (USA), kuhu kuuluvad legendaarse grupi Cypress Hill ninamees B-Real, Xzibit ja Demrick. Kontsert leidis aset klubis Rock Cafe.

Xzibit osaleb 7.augustil 2015 ilmunud Dr. Dre albumil "Compton" loos “Loose Cannons”.

Xzibit lõi kaasa 17.aprillil 2020 ilmunud B-Real ja Berner albumi nimiloos "Los Meros".

Faktid

Pärisnimi: Alvin Nathaniel Joiner
Sünniaeg: 18.september 1974
Sünnikoht: Detroit, Michigan, USA

Albumid:
At The Speed Of Life (1996)
40 Dayz & 40 Nightz (1998)
Restless (2000)
Man Vs. Machine (2002)
Weapons of Mass Destruction (2004)
Full Circle (2006)
Napalm (2012)

Muud huvitavat