Lemar

12.oktoobril 2015 ilmus Lemar uus album "The Letter", millel kõlab 11 lugu. Nimiloo singel tuli välja 21.augustil ning selle video avaldati 23.juulil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.01.2005 - 19:34
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.10.2015 - 07:15
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Lemar aka Lemar Obika on sündinud 4.aprillil 1978 Tottenhamis Londonis, UK-s. Laulda meeldis poisile juba maast madalast. Koolis oli ta pühendunud õpilane ning peale A-taseme saamist pääses edasi õppima Cardiff’i ülikooli farmaatsia erialale. Samal ajal töötas noormees NatWest pangas ja unistas salamisi lauljakarjäärist kuigi tema vanemad ei tahtnud sellest midagi kuulda. Ometi kirjutas Lemar salamisi lugusid ning hakkas sisse sulama Londoni R&B ringkondadesse. Juba 2001 aastal avanes tal võimalus soojendada kontsertidel selliseid välismaiseid kuulsusi nagu Destiny's Child ning Usher. Samal aastal sai noormees lepingu üheks singliks BMG Recordsiga ja "Got Me Saying (Ooh)" ilmus 01.oktoobril 2001. Kuna suuremat edu polnud, piirduski kõik seekord ainsa singliga.

Aastal 2002 õnnestus Lemaril pääseda finaali popis BBC televisiooni saates Fame Academy, mis vältas kümme nädalat. Siin jäi noormees televaatajaile meelde kui äärmiselt hingestatud soulide esitaja ning viimases saates 13.detsembril platseerus ta lõpuks kolmandale kohale, jäädes alla vaid kahele - David Sneddon ja Sinead Quinn. Niimoodi lipsas käest magus plaadileping Mercury Recordsiga ent ometi jäi ta silma nii mõnelegi managerile, esitades lõpusaates Al Green’i laulu "Let's Stay Together" ja hiljem endakirjutatud souli "Lullaby". Viimane lugu on ka Fame Academy albumil kus duetis osaleb ka loo kaasautor Ainslie.

2003 aastal sai Lemar lõpuks lausa viiele plaadile lepingu Sony Musicuga ning tema manageriks valiti Richard Griffiths, mees kes aitas alustada sellise tänase tähe nagu Dido karjääri. Lemar kirjutas enamuse oma esikalbumi lauludest ise ning kaasa aitasid talle nii mõnedki kuulsad produtsendid. Plaat nimega ’Dedicated’ lasti välja 24.novembril 2003 ja selle eest võitis Lemar 2004 aasta Brit Awardsil lausa kaks auhinda. Plaadile eelnes esimene singel ’Dance (With U)’, mis oli sujuv urbanlik tantsupala ja lendas kergelt UK edetabeli #2 positsioonile. 18.augustil 2003 väljunud singliloo produtseeris Fitzgerald Scott ning see oli esimene lugu ajaloos, mis pääses Fame Academy’s osalejatest BBC Radio 1 A listi.

17.novembril ilmus teise singlina Londoni klubide lemmikuks saanud ’50/50’, mis UK ametlikus chartis jõudis kohale #5. Kolmas singel ’Another Day’ järgnes 23.veebruaril 2004. Nii oli pikk ebaõnnestumiste rida saanud lõpuks pärjatud edu vääriliselt ning Lemarist saanud UK juhtivaid R&B staare.

Lemari teine kauamängiv heliplaat ’Time To Grow’ tuli Inglismaal müügile 29.novembril 2004 ja sellele eelnes 15.novembril esimese singlina ’If There's Any Justice’. Singel, mille produtsendiks on Brian Rawling oli UK #3 ja selle 70-ndate stiilis sümfoonilise taustamuusika arrangeeris Jerry Hey. Uuelt albumilt leiab lisaks veel kaks potensiaalset hitti, millest hoogsaim ja tantsuliseim on vahest avalugu 'Soul Man', mille produtsendiks on juba tuttav Fitzgerald Scott. Albumil lööb lugude kirjutajana kaasa veelgi kuulsam mees, kelleks on Brian McKnight ning tema sulest pärineb siin 'Maybe Just Maybe'.

2005 aasta Brit Awardsil kandideeris Lemar taas kahes kategoorias ning veebruaris 2006 võitis ta neist ühe - Best Urban Act.

Lemar andis 2006 aasta sügisel välja oma kolmanda albumi "The Truth About Love". Esimene singel "It's Not That Easy" tuli juba 04.septembril. Lemar järgmine singel 'Tick Tock' tuli 19.märtsil 2007.

19.jaanuaril 2008 sai Lemar esmakordselt isaks pärast seda, kui ta kauaaegne tüdruksõber Charmaine Powell tütre sünnitas. Pisitüdruku nimeks on Nyiema Obika.

Lemar neljas stuudioplaat "The Reason" ilmus 24.novembril 2008 ning esimene singel oli "If She Knew". Album tõestas, et Lemar on tõusnud briti üheks parimaks R&B artistiks ning sügavuti mõistmist vajavad lood "Weight of the World" ja Mayday".

01.märtsil 2010 ilmus album "The HIts", millel põimik Lemar senistest lugudest ent lisaks kolm täiesti uut. Lisaks mõningad uuemad versioonid tema lugudest nagu "What About Love" koos uue bändiga JLS. Samas ei puudu ka üllatused nagu drum & bass rada koos autoriga Jonny L ning tantsulugu Chicane'ga koostööst. Esimeseks singliks oli "The Way Love Goes".

13.augustil 2012 avaldas Lemar singli "Invincible", mis avab tema viienda albumi promo. Lugu võlus ära telekanali Sky Sports bossid ning alates 20.juulist kõlab see terve aasta vältel ürituste ilmestamiseks.

11-looline album "Invincible" tuli UK-s 8.oktoobril 2012 ning selle edu oli tagasihoidlik.

12.oktoobril 2015 ilmus Lemar uus album "The Letter", millel kõlab 11 lugu. Nimiloo singel tuli välja 21.augustil ning selle video avaldati 23.juulil.

Faktid

Pärisnimi: Lemar Obika
Sündinud: 04.04.78, London
Elab: koos ema ja isaga Londonis, tal on vanem vend
Sõbratar: Charmaine Powell
Laps: Nyiema Obika (sündis 19.01.2008)

Lemmikmuusikud: Boyz II Men, Usher, Michael Jackson, Marvin Gaye
Esimene ostetud plaat: R Kelly ’12 Play’

Moto: ürita, ürita ja veelkord ürita

Muud huvitavat