Titiyo

Tityolt on ilmunud 2017.a. lugu "Talking to the Man in the Moon" ning 2019.a. lood "Soptippsvärld" ja "Evighet"..
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.01.2005 - 15:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.07.2021 - 06:27
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Lauljatar Titiyo on sündinud 23.juulil 1967 Rootsimaa pealinnas ning tema vanemad olid mõlemad muusikud. Titiyo isa on pärit Sierra Leonest ning ema on tantsuõpetaja. Titiyol on tütar Femi ning boyfriend Erik. Perekond Cherry on tänaseks kinkinud lisaks Titiyole veel kaks andekat muusikut - Titiyo poolõeks on Neneh Cherry ja kasuvennaks Eagle-Eye Cherry.

Titiyo karjäär algas 1987 ja esimesed hitid ei lasknud end kaua oodata. Üks 1989. aasta Rootsi enim mängitud laule oli "Man In The Moon". Samast ajast on tuntud ka "My Body Say Yes". 1993 ilmus talt album "This Is Titiyo...", mille hittsingliteks olid "The Way You Make Me Feel" ja cover Aretha Franklini "Never Let Me Go"st. Rootsi Aretha Frankliniks ongi Titiyot aegade jooksul nimetatud. Kolmas album “Extended” ilmus alles 1997. aastal ja osutus tugevaks r&b tooteks eesotsas lugudega “Before The Day” ning “Two Gether”.

Rahvusvaheline tuntus saabus aga menusingliga "Come Along", mis oli vapustav ja meeldejääv hitt. Singel ilmus Rootsis Superstudio ja Warner koostöös 19.märtsil 2001 ja pärines samanimeliselt Titiyo uuelt plaadilt. Lugu tõusis kiiresti tegijaks nii Rootsis kui teistes põhjamaades. Edu saladus peitub loomulikult kannapöörde teinud lauljatari muusikalises suunitluses, sest varem rohkem soulmusa teinud lauljatar ilmus kuulajate ette tugeva poprocki suunitlusega ning ilusa singli autoriteks on Peter Svensson bändist The Cardigans ning Kent’i mees Joakim Berg. Loo mõte on äärmiselt vastuoluline ja kõlab sõnades nii: 'If loving you ain't wrong, I don't wanna be right'. Ilus algussingel küllaltki The Cardigansi sarnase muusikaga Titiyo neljandale albumile, mis ilmus 09.aprillil 2001. Plaadi teiseks singliks oli lugu “1989“.

2004 aasta 24.novembril anti Rootsis välja album “Best Of Titiyo“, millele lauljatar valis ise oma lemmikumad laulud. CD sisaldab ka kaks päris uut lugu. “Lovin’ out of nothing“ autoriteks on Niclas Frisk (Atomic Swing) ja bändi The Cardigans solist Nina Persson. “Feels like heaven“, teine uus lugu, on coverdatud ühehitimeestelt Fiction Factory. Singlina ilmus Warnerilt nüüd rahvusvahelises väljaandes 02.veebruaril 2005 just popsoul “Lovin’ Out Of Nothing“.

Tityo on kaasa löönud uuemal ajal mimes edukas koosprojektis. Üks neist oli Stakka Bo loos “We Vie”, mis oli suur hitt Bulgaaria raadiotes.

2008 aprillis tuli Rootsis singlina Kleerup feat. Titiyo "Longing for Lullabies". Warner Music Sweden AB alt ilmus 10.novembril 2008 album "Hidden", millel 11 lugu. Videod ja singlid siit olid veel "If Only Your Bed Could Cry", "Stumble to Fall" ja "Awakening".

18.novembril 2013 andis Warner Music Sweden välja Titiyo parimate lugudega albumi "Collection", millel kõlab 18 lugu. Uue loona kõlab El Rojo Adios "Baby Blue" (feat. Andreas Söderström & Titiyo).

2015 andis Titiyo välja kuuenda stuudioalbumi "13 Gården", mille nimi tuleb tänavast kus ta lapsena Solnas elas. Plaadil kõlas 12 rootsikeelset laulu.

Tityolt on ilmunud 2017.a. lugu "Talking to the Man in the Moon" ning 2019.a. lood "Soptippsvärld" ja "Evighet"..

Muud huvitavat