Stonebridge

30.aprillil 2021 avaldasid StoneBridge & Crystal Waters maxisingli "Love Terminator".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.02.2005 - 08:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.07.2021 - 05:13
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Stonebridge aka Sten Hallström sündis 02.juulil 1961 aastal Rootsi pealinnas Stockholmis. Oma karjääri alustas dj-na 1983 aastal. Edasi alustas ta tööd remiksijana ning juba 1986 aastal osales singlite väljaandmisel Euroopa hitimeistri Denniz Pop juures. Samal aastal asutas mees enda remikside plaadifirma Swemix. Kuulsaimad artistid, kellele ta remikse tegi olid De La Soul, Rebel MC ja Tityo. 1993 aastal sai Stonebridge kuulsaks remiksiga mitmemiljonilise läbimüügiga Robin S singlil "Show Me Love". Järgnesid sellised remiksid nagu Shawn Christopher "Make My Love“, Donna Giles "And I'm Telling You" ning Shaggy "Boombastic".

Hallström alustas ka ise lugude produtseerimist ning nimekaim neist oli Tatyana Ali "Boy You Knock Me Out" ning mitmed lood Another Level's Nexus’ele ja USA räpparile King Sun. Järgnesid juba kuulsamad pakkumised ning siin tuleks mainida artiste nagu Robbie Williams, 2Pac, the Notorious B.I.G., Lenny Kravitz ja Melanie C.

Hallströmi järgmiseks plaadifirmaks sai Stoney Boy Music, mille all ta annab välja plaate tänaseni. Rahvusvaheliselt tuntud dj esineb ka kuulsates klubides nagu Ministry Of Sound Londonis, Convent Chicagos ning Liquid Miamis. 1999 aastal kõlasid tema lood kogumikel All Nite Long: A Continuous Mix (Moonshine) ja DJ Doug House Pimps (Waako). Dj Stonebridge on mitmel korral ka Eestit külastanud, sealhulgas hullutanud peorahvast klubis Terraarium. Muusika mida Stonebridge teeb on Drum and bass. Põhjuseks miks ta sedasorti musa teeb on lihtne: “Meeldib mulle, meelib rahavale“

15.novembril 2004 ilmus plaadifirma Hed Kandi alt StoneBridge täispikk debüütalbum “Can’t Get Enough”, millelt leiab 15 originaalset ja happy-hour kuulajaskonnale mõeldud siirupilist poplugu. StoneBridge on selgelt teinud klassikalise disco-house albumi ja see on otsast lõpuni kuulatav, mitte nagu need tavaliselt on olnud, vajudes peale neljandat lugu ära. Esimene albumi singel, lugu “Put Em High“ oli edetabelites püsinud juba aprilli algusest (2004) ning vokaalidele annab siin elujõu Therese Grankvist, keda kutsutakse kui "Swedish Kylie". Plaadil löövad kaasa veel mitmed nimekad laulöjad ja muusikud, kellega Stonebridge on töötanud koos viimased 15 aasta ning need on Kenny Thomas, Bonnie Bailey, Rita Campbell, Ultra Nata, Chris Coco.

Stonebridge'i värske albumi "Can't Get Enough" 2CD Deluxe Edition ilmus 2005 aasta alguses ja sisaldab juba originaalalbumile lisaks remikside plaati, millel astuvad üles Ferry Corsten, The Sharp Boys, JJ* Stockholm, Tom De Neef. Samuti leiab siit kahe juba ilmunud singli videod ning lisaks veel tulevikusingli “Freak On“ featuring Ultra Nate video. Tähistamaks oma viiendat sünnipäeva avas Hed Kandi oma uue veebilehe... lõpuks! Aadressilt www.hedkandi.com leiab nüüd tõepoolest värsket infot plaadifirma tegemiste kohta.

17.jaanuaril 2005 ilmus UK-s teise singlina Stonebridge feat. Therese “Take Me Away“, millest sai talendika dj kõva hiit. Singel oli #6 juba esimesel müüginädalal ent siiski on tegemist mõnevõrra lahjema looga kui "Put 'Em High". Ometi on see maiuspalaks kõigile Ibiza loveritele ja sume suvi, positiivsus ja kuumus õhkub siin igast noodist.

2006 aastal üllitas StoneBridge DJ Mix Albumi "The Flavour The Vibe", seekord plaadifirma Stoney Boy all ning 12.veebruaril 2007 ilmus uus maxi-singel "SOS". Uuel singlil laulab vokaale Erire ning maxi remikside autoriteks on Wawa, Thomas Gold & Chriss Ortega, Chris Kaeser ja Playmaker. Järgnes terve originaalalbum "Music Takes Me", mis tuli müügile juunis 2007. Singld olid veel "You Don’t Know’" ja "Close To Heaven".

Remikse lõi Stonebridge sellistele lugudele kui Britney Spears "Gimme More", Ne Yo "Closer", Usher "Love In This Club", Lily Allen "The Fear", Pussycat Dolls ft Missy Elliott "Whatcha Think About That". 2009 aastasse jäid Paradiso Girls "Patron Tequila" ja Jonas Brothers "Paranoid".

Aastal 2009 mais tuli juba kolmas mix album seeriast "The Flavour, The Vibe".

Artisti järgmiseks originaalloomiguga albumiks kujunes "The Morning After", mis ilmus 02.aprillil 2010. StoneBridge pakkus siin 10 looga kuuma housemusa, solistideks Dayeene, La Trice ning Erire. Singlitena on tulnud nii plaadi nimilugu kui "Trip'en".

Jaanuaris 2013 avaldasid StoneBridge ja lauljatar Caroline D'Amore kuuma tantsuloo "Music Man".

22.aprillil 2014 avaldas Disney klassikaliste lugude EDM mikside albumi "DConstructed", kus kõlas teiste seas "Hey Pluto!" Stonebridge Remix.

7.juulil 2014 tuli välja StoneBridge & Crystal Waters kuue looga EP "Be Kind" ning 29.septembril StoneBridge, Luv Gunz & Koko LaRoo "You Can Have It All".

13.aprillil 2015 ilmus iTunes StoneBridge & Amie M kue looga EP "Losing Control".

18.novembril 2015 tuli Juicy Music alt välja singel “A World Without You”, mille esitajateks legendaarsed DJ-d & produtsendid Robbie Rivera ja StoneBridge. Vokaalid esitas Denise Rivera.

12.septembril 2016 jõudis müügile 2004. aasta artistialbumi "Can’t Get Enough" remastered versioon. Deluxe variandile on lisatud hittlugude "Put ‘Em High" ja "Take Me Away" remiksid.

Stonebridge originaalloomingust tuli aastal 2017 "Turn It Down For What" (ft. Seri) ja "Meet in the Middle" (feat. Haley Joelle). 2018 järgnesid lood "Right Here Right Now" (feat. Haley Joelle), "BOYFACE" ja "Be Cool Be Nice". 2019 ilmusid lood "Not Alone" (feat. DiscoVer.) ja "Chilled".

1.septembril 2020 andis StoneBridge välja oma remixi eestlase Hans Noormetsa ehk Rozelli loost “Critical”. Originaalloomingust tuli välja lugu "So Good" (feat. Barnev).

30.aprillil 2021 avaldasid StoneBridge & Crystal Waters maxisingli "Love Terminator".

Muud huvitavat