Ill Nino

3.juulil 2024 tuli välja singel "Beast Inside" koos Dave Chavarri & Chris Anger lavastatud muusikavideoga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Andres - andres@allstarz.ee 13.02.2005 - 21:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.07.2024 - 22:37
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

USA-s New Jerseys baseeruv ladina metalli sekstett Ill Nino kõik liikmed on Lõuna-Ameerika taustaga ning nende muusika kombineerib heavy metalli ja latiino rütme ning laulusõnad on alternatiivselt inglise ja hispaania keele segu. Bändi loojaks on kunagine Pro Pain ja Soulfly kontsert-trummar Dave Chavarri. Ta räägib ise nii: "Esimene plaat oli alles vundament, teine plaat oli aga see koht, kus me ehitasime maja".

Ladina-maitsega sextet andis löögi rocki-maailmale debüüt plaadiga "REVOLUTION, REVOLUCION" aastal 2000, mis andis teada Ill NIno'st. Ill NIno on midagi uut, midagi erinevat ja midagi vürtsikat. Oma plahvatusliku perkussiooni elementidega, Hispaania-kitarri toonidega ning kohati meeloodilise vokaaliga, lisas bänd ennast oma agressiivse rocki pealetungiga kirja teiste maailma kõvemate bändide hulka. Plaadilt "REVOLUTION, REVOLUCION" oli esimene singel "What Comes Around", mis varmalt lisati raadio listidesse, ning videoga (mille tegi Marcos Siega) said oma käe valgeks agressiivse muusika maailmas.

Oma tegevuse esimese kahe aastaga oli numbrid jõudnud 350 tuhandeni plaadimüügis ülemaailmselt ja sellega nad pääsesid tuuridele nagu US ja Euroopa 2002 Ozzfestile, 2002 Jägermeister Tour'le, ning samuti nad nautisid tuuritamist koos selliste juba tuntud nimedega nagu seda on P.O.D., Drowning Pool ja Static-X. Hiljem peale seda toimusid muudatused liikmete kooseisus. Algselt olid bändis: Cristian Machado (vokaal), Dave Chavarri (trummid), Marc Rizzo (kitarrid), Jardel Paisante (kitarrid), Lazaro Pina (bass) ja Roger Vasquez (löökriistad). Rizzo ja Vasquez lahkusid ja nende asemele tulid kitarrist Ahrue Luster (varem bändis Machine Head) ja löökriistamees Danny Couto. Ansambli sound tõusis sellest uuele ja kvaliteetsemale tasemele.

Järgmise plaadina lasti välja 30.septembril 2003 aastal "CONFESSION". See plaat oli täis bändi patenteeritud troopilist percussionismi, raskeid kitarri-riffe, alternatiivseid inglise ja hispaania keelset lüürikat ning meloodiat. Laulja Christian Machado ütleb, et see plaat oli mõeldud mõtete, mineviku kogumuste ning oma hinge paljastamisest. See oli tõe rääkimisest, mitte ainult teistele, kuid ka enesele. "See on kindlasti rohkem defineeritud ILL NINO saund. "CONFESSION" sobib igale publikule, kaasaarvatud hevi metali fanidele kui ka rocki raadio fanidele. Plaat on hevi ja on kõike mida ILL NINO fännid tahavad kuulda: suhtumist, tundeid ja agressiooni", seletab laulja Machado. Plaadi esimene äge singel kandis nime "How Can I Live" ja viimane singel oli "Cleansing".

Kõikide tuuride tagajärjena neil kogunes palju materjali mida sai panna oma DVD'le mille nimeks on siis "Live Frome The Eye of The Storm DVD", millel saab näha bändi kõiki videosid, foto galeriid, intervjuusid ning palju muud huvitavat Ill Nino kohta.

ILL NINO kolmas album nägi ilmavalgust 27.septembril 2005. Pealkirja kannab ta "One Nation Underground". "See on kõige tugevam album mida ILL NINO on kunagi teinud", seletab trummar Dave Chavarri, kes on ka selle albumi produtsent koos Eddie Wohl'iga (36 Crazyfists, Anthrax). Album tuleb kahekeelne, vokaal Cristian tegi kõva tööd. Tema sõnad on väga sügavad ja personaalsed. Lisaks lubavad mehed albumile ühte lugu koos Jamey Jasta'ga, bändist HATEBREED. Roadrunner Recordsilt ilmuval plaadil on kokku 13 uut lugu. Esimese singlina tuli välja 29.augustil 2005 "What You Deserve" ning teine singel oli "This Is War". Mõlemale loole filmiti videod ning nende autoriks on Dale "Rage" Resteghini, kes seni tuntud Fear Factory ja Mudvayne videode autorina.

ILL NINO ja Roadrunner Records teed läksid juulis 2006 lahku, teatavad uudised. 14.juulil 2006 sünnitas kitarrist Ahrue Luster naine Xylia pisitütre. Samuti asus 2006 aastal kitarri mängima uue liikmena R. Diego Verduzco.

Ometi andis Roadrunner Records septembris 2006 välja veel kogumiku "The Best Of ILL NINO", mille lood olid järgmised: 'What Comes Around', 'Unreal', 'God Save Us', 'If You Still Hate Me', 'Liar', 'This Time's For Real', 'How Can I Live', 'Cleansing', 'Te Amo. I Hate You', 'What You Deserve', 'This Is War', 'Turns To Gray', 'Corazon Of Mine'.

Uue labeli Cement Shoes alt anti novembris 2006 välja EP "The Undercover Sessions", millel kõlas lisaks kaveritele kaks uut lugu. Jaanuaris 2008 pidi tulema uus plaat "Enigma", millelt esimest lugu "Alibi of Tyrants" võis kuulda bändi MySpace lehel juba suvel 2007. Seoses plaadi väljaande venimisega pakuti iga kuu nüüd nautimiseks uut materjali ning album tuli välja lõpuks 11.märtsi 2008.

Jaanuarist kuni juulini 2008 aastal tegelesid trummar Dave Chavarri ja laulja Cristian Machado itaallaste EXILIA järgmise albumi salvestamisel ning plaat "My Own Army" ilmus 20.veebruaril 2009 AFM Records kaudu.

Latiino metallimeistrite endi järgmine album "Dead New World" ilmus 25.okoobril 2010 Victory Records alt. 15.oktoobril esitleti kodulehel esimest singlit "Against the Wall". Veebruaris 2011 esitleti videot "Bleed Like You".

Bändi kuues stuudioalbum "Epidemia" tuli Euroopas läbi AFM Recordsi 22.okoobril 2012. Plaadil on 10 lugu. 29.oktoobril avaldatakse muusikavideo "La Epidemia", milles vokalistiks Frankie Palmeri ansamblist Emmure.

Christian Machado laulab bändi Ektomorf loos "Numb And Sick", mis ilmus 30.jaanuaril 2014 albumil "Retribution".

22.juulil 2014 ilmus bändilt album "Till Death, La Familia". Singel "Live Like There’s No Tomorrow" tuli 11.juunil ning muusikavideo 21.juulil. Teiseks singliks oli "I'm Not the Enemy", mille muusikavideo avaldati 28.09.2014

23.augustil 2015 esitles bänd Vevos kolmanda singli "Blood Is Thicker Than Water" muusikavideot.

2019 aasta jaanuaris andis bänd välja singli "Sangre". Videot esitleti 26.märtsil 2020.

6.oktoobril 2021 taasühines bändiga kitarrist Marc Rizzo, kes vahepealsele ajal oli tegev bändis Soulfly.

Ill Nino uus album "IllMortals" ilmus 10.juunil 2022. Külalistena osalesid Sonny Sandoval (P.O.D.),Benji Webbe (SKINDRED),Max Georgiev (FALLING IN REVERSE) ja AJ Channer (FIRE FROM THE GODS). Singlit "This Is Over" esitleti 6.mail.

3.juulil 2024 tuli välja singel "Beast Inside" koos Dave Chavarri & Chris Anger lavastatud muusikavideoga.

Faktid

2021 aasta koosseis:
Marcos Leal - vokaal - s. 23.juuli
Laz Pina - bass
Dave Chavarri - trummid - s. 31. oktoober 1967
Daniel Couto - löökriistad
Sal Dominguez - rütmikitarr
Marc Rizzo - kitarr - s. 2. august 1977

Muud huvitavat