Simple Plan

12.juulil 2024 tuli välja Simple Plan kaver Elton John'i hitist "Can You Feel The Love Tonight" koostöös Disney Music'uga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Andres - andres@allstarz.ee 20.02.2005 - 00:52
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 06:51
Välismaine artist, Ansambel, Rock

Käsi püsti kellel on kopp ees vaidlemisest selle üle mis on punk ja mis ei ole? Kui sa seda loed siin, võimalik et, sul juba on oma arvamus Kanada viisikust SIMPLE PLAN'ist kuid äkki on aeg oma arvamus unustada, sest see on ainuke millest SIMPLE PLAN ei hooli.

Tegelikult algas selle bändi ajalugu juba aastal 1992, mil 13-aastased Montreali poisid Kanadast Pierre Bouvier ja Chuck Comeau asutasid bändi Reset. Bänd tuuritas üle Kanada koos teiste punkansamblitega nagu MXPX ja Ten Foot Pole ning Reset debüütplaat ilmus aastal 1997. Chuck Comeau lahkus üsna varsti ning lõi koos mõne sõbraga uue ansambli, millega liitus hiljem taas lauljana Pierre Bouvier ning nii sündiski Simple Plan. Olles lindistanud vaid mõningad demod, õnnestus poistel saada plaadileping Lava Recordsiga, mis kuulus suurde divisjoni, a divisjoni Warner Brothers. Simple Plan köitis suurema tähelepanu juba oma esimese hitiga ’I'm Just a Kid’.

Bouvier ja trummar Comeau ning ülejäänud bänd, bassist David Desrosiers ja kitarristid Seabastien Lefebvre ja Jeff Stinco andsid järjest hoogu värsketele lugudele ning neid toetas tugevalt MTV TRL Top 10 singli "I'd Do Anything" ilmudes. Ansambli esimene album "No Pads, No Helmets, … Just Balls" maandus edetabelite etteotsa, ilmudes sinna avapäeval 19.märtsil 2002 ning seda müüdi üle kahe miljoni. Kõva sõna oli Simple Plan kontsert-tuuridel ning nad on jaganud lava alates RANCID'st lõpetades AEROSMITH'iga ja kõikidega, kes vahepael on, osalenud kolmel aastal Vans Warped tuuril, millest kahel nad olid peaesinejad ja olid nomineeritud MTV Video Music auhindade jagamisel – kõik see pole paha bändi kohta, kes tuuritasid varem oma vanemate minibussiga.

"Meile lugude kirjutamine on ametitöö, millega me peame kõvasti tööd tegema", tunnistab Comeau. Peale seda kui SIMPLE PLAN käis ära USA tuuril koos MxPx'iga, kus SP oli peaesineja 2003 veebruaris, Comeau ja Bouvier veetsid kolm kuud Vancouveris, kirjutades iga päev materjali uue albumi jaoks. "Algul oli raske tulla välja sellega mida me armastasime ... nii, et me muuudkui lasime minna kirjutamisega, peale kuid selle tegemisest ja üksteist aidates see lihtsalt tuli kokku" seletab Bouvier.

Kui asi jõudis nii kaugele et tuli kogu materjal tassida stuudiosse, siis produtsendiks sai Bob Rock (mees kes seisis paari METALLICA, MÖTLEY CRÜE ja BON JOVI suuremate plaatide taga). Nii tuligi nende "Still NOt Gettind Any". SIMPLE PLAN veetis viimase aasta suunates oma energia, positiivse, kui ka mõnikord oma frustratsiooni, nende muusikasse. Märgista nende muusikat kuidas tahad, aga nende 11 looga oodatud teine album "Still NOt Getting Any..." tõestab et SIPMPLE PLAN ei ole punk bänd, pop ega rock bänd ja ka see mitte mis iganes te nimetate selle olevat, see bänd lihtsalt on tegija bänd ... bänd kes püüdleb kirjutada suurepäraseid lugusid ja teha kuradima head showd.

"Ma arvan, et esimesel plaadil me tahtsime teha puhast pop-punki, kuid selle puhul me ei hoolinud, lihtsalt tahtmine oli teha häid laule", selgitab Comeau. Plaadi avasingel oli "Welcome to My Life", mis oli suhteliselt sügavalt personaalne lugu ja muud lood nagu näiteks "Promise" illustreerib bändi lähenemist muusika kirjutamisele. "Plaat on tiba erinev esimesest plaadist, kuid see ikka oleme meie", pajatab Lefebvre. Kuigi SIMPLE PLAN on avatud igasugustele eksperimentidele, siiski on nende suurim mure mitte lasta fännidel pettuda, kuna fännid on need, kelle jaoks nad muusikat teevadki. Stinco lisab veel :"Ilma fännideta oleks mul arvatavasti üheksast-viieni tüüpi töö, mida ma vihkaks suure tõenäosusega." USA-s ja Kanadas anti viimane album välja 26.oktoobril 2004.

Enne seda aga toimus kohatu suhe - Simple Plan ja The Olsen Twins. Kummaline kooslus, ent just punkbänd sooritas debüüdi filmimuusikas tüdrukute filmis ”New York Minute”, mis esilinastus 2004 kevadel. Kaksikutest staarid Mary-Kate ja Ashley Olsen kutsusid poisid mängima iseendid ja millise säraga. Loomulikult ei jäänud see Simple Plan ainsaks filmielamuseks, sest tänaseks ollakse muusikat kirjutanud ja esitanud koeramultikale Scooby Doo ning selle järjele Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed. Pierre Bouvier kommenteerib, et talle see koer meeldib ning ta vaatab suurima heameelega tema seiklusi telekast.

16.02.2005 ilmus reibast punk-rocki mängiva Kanada bändi Simple Plan teine maxi-singel ”Shut Up!” ka Põhjamaades. Kõvaks sõnaks nii Ameerikas kui Euroopas tõusnud bändi teine album Still Not Getting Any jõuab müügile siin märtsis.

Maist 2005 oli bändi kodulehel üleval video uuele loole "Untitled (How Could This Happen To Me?)", mis kõneleb joomase peaga autorooli istunud inimeste saatusest. Ametlikult tuli singel müügile 15.augustist 2005.

Oktoobri keskel tuli välja uus video "Crazy" ning edasi "Addicted". 04.oktoobril 2005 ilmus bändilt dvd "MTV Hard Rock Live", millel kõik SP parimad lood ja palju huvitavat igale fännile tunni pukkuses, lisaks on akustilised versioonid lugudest 'Crazy', 'Welcome To My Life' ja 'Perfect'.

Jaanuaris 2006 avasid bändipoisid omale lehe http://www.myspace.com/simpleplan, kus olid üleval kõik viimased uudised ning sõpradele liitujatele ka uus video loole "Perfect World".

Simple Paln alustas oma kolmanda plaadi lindistamist 01.juulil ning selle esitlus algas kodulehel SimplePlan.com 29.oktoobril 2007. Samal päeval jõudis raadiotesse ka esimene singel "When I'm Gone" ja loo video esmaesitlus oli 12.detsembril. Plaadi jaoks võeti seekord rohkem aega ning lasti sündmustel vabamalt kulgeda ning album ilmus 12.02.2008. Kaasautoriteks lugudele on seekord Nate "Danja" Hills, Max Martin ja Dave Fortman. Teise singlina presenteeriti veebruari lõpus raadiotele lugu "Your Love is a Lie", mille video ülesvõtted olid märtsis. Oktoobris 2008 pakkus ansambel oma kodulehel järgmist videot loole "Save You", mis on inspireeritus Pierre venna 3 aastat kestnud võitlusest vähiga.

Simple Plan esines 28. oktoobril Tallinnas klubis Rock Cafe ning küttis rahva kuumaks ja pani nad endaga koos rokkima. Bänd on tänaseks üle maailma rohkem kui 7 miljonit albumit müünud ja tuntud väga energiliste kontserdite poolest.

Simple Plan järgmine album ilmus 21juunil 2011 ja kannab nime "Get Your Heart On!". Promosingliks oli 19.aprillil "Can't Keep My Hands Off You", milles lõi kaasa Rivers Cuomo bändist Weezer. Veel osalevad albumil Alex Gaskarth (bändist All Time Low) ning tuntud Canada räppar K'Naan.

Ametlikuks singliks oli "Jet Lag", milles laulis Inglise poplaulja Natasha Bedingfield, sama loo prantsuskeelsel versioonil laulis kanadalanna Marie-Mai Bouchard. 11-looliselt albumilt tõusis esile veel ennekuulmatult lauglev neljas lugu "Astronaut".

27.aprillil 2012 tuli singel "Summer Paradise", mis UK turule jõudis 20.augustil. Loos osales Sean Paul.

3.detsembril 2013 avaldas bänd “Get Your Heart On – The Second Coming!” EP, millel kõlavad albumilt “Get Your Heart On!“ välja jäänud 7 lugu. Singlit “Fire In My Heart” esitles bänd oma kodulehel 20.novembril.

22.juunil 2015 naases bänd hoogsa rockihümniga “Saturday” ning 28.augustil ilmus singel ja video “Boom!“. 18.septembril anti välja digisingel “I Don’t Wanna Be Sad“.

Simple Plan avaldas 16.oktoobril 2015 singli “I Don’t Wanna Go to Bed”, kus osaleb räppar Nelly.

Bändi viies stuudioalbum “Taking One For The Team” tuli välja 19.veebruaril 2016 ning sisaldab 14 lugu. Plaadi avaloo “Opinion Overload” video avaldati 5.veebruaril.

Simple Plan andis 30.mail Tallinnas Club Factorys piiratud hulgale fännidele uue albumi "Taking One For The Team" esitlukontserdi.

Simple Plan järgmiseks singliks oli fännide lemmik “Perfectly Perfect“. Loo pühendavad bändiliikmed oma perekondadele. Muusikavideo lavastas Marc Staubach ning see avaldati 29.novembril. 2.detsembril üllatas Simple Plan jõulusingliga “Christmas Every Day”.

11.oktoobril 2019 ilmus Simple Plan, State Champs & We The Kings ühissingel "Where I Belong".

23.juulil 2021 tuli Simple Plan välja singliga "What's New Scooby-Doo?".

5.novembril ilmus Simple Plan singel "The Antidote", millega algas järgmise albumi ajajärk. Loo muusikavideot esitleti 27.detsembril.

18.veebruaril 2022 ilmus Simple Plan uus singel "Ruin My Life", kus osales Sum 41 solist Deryck Whibley. Järgmisena tuli esitlemisele 16.märtsil "Congratulations".

8.aprillil ilmus Simple Plan nelja looga EP "Wake Me Up (When This Nightmare's Over)". EP nimiloo video avaldati 19.aprillil ning see valmis Ukraina filmimeeskonna ja näitlejatega. Jensen Noen lavastatud video vaatamisest saadav tulu läheb laste heaks läbi UNICEF'i.

Simple Plan järgmine album "Harder Than It Looks" tuli välja 27.mail. 10 looga plaadilt avaldas Simple Plan 13.mail singli "Iconic".

Simple Plan oli kaasatud 14.aprillil 2023 ilmunud bändi Busted singlil "Loser Kid 2.0".

13.oktoobril tuli koos muusikavideoga välja uusversioon loost "Iconic", kaasatud Jax.

12.juulil 2024 tuli välja Simple Plan kaver Elton John'i hitist "Can You Feel The Love Tonight" koostöös Disney Music'uga.

Faktid

SIMPLE PLAN on:
Pierre Bouvier: vokaal; sünd. 9.mai 1979
Charles ’Chuck’ Comeau: trummid; sünd. 17.september 1979
Sebastian ’Seb’ Lefebvre: kitarr ja taustalaul; sünd. 5.juuni 1981
Jeff Stinco: soolokitarr; sünd. 22.august 1978

Lahkus 2019: David Desrosiers: basskitarr; 29.august 1980

Muud huvitavat