The Ilves Sisters

31.augustil rõõmustas Silvia Ilves fänne esimese omaloodud instrumentaalse popmuusika palaga "Sin Amor", eesti keeles "armastuseta". "See ongi ood vabale hingele, kes on palju läbi elanud, aga mis ei tapa teeb tugevaks,“ mõtiskles Silvia ja tõdes, et lugu on täis sensuaalsust, kuumaverelisust ja elukirge, mis on talle omane. Koostöös produtsent Ricardo Guarilhaga.valmis loost valmis kaks versiooni: mainstream ja ladina vaibidega retrolik versioon.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 08.03.2005 - 16:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.09.2022 - 10:10
Eesti artist, Ansambel, Pop

2016. aastal sai alguse õdedest koosnev ansambel The Ilves Sisters, mille üheks liikmeks on "Klassikatähtede" telesaates teise koha saanud tšellist Silvia. Muusikaga on Ilveste tüdrukud tegelenud juba lapsepõlvest saati. Silvia oli näiteks "Laulukarusselli" laval juba kaheaastaselt. "Mina mäletan seda, kuidas me saime pärast pusled auhinnaks, mida kokku panna ja Helena ning Liidia kaklesid tõukeratta pärast," meenutas Silvia.

The Ilves Sisters kujutab endast viite säravat, andekat ja elurõõmsat õde, kes on muusiku elu alustanud juba lapsepõlvest saadik. 2006.a esineti pereansamblina Rapla Kultuurikeskuses oma esimese klassikalise muusika kontserdiga. Samamoodi tuttav on perekond kindlasti Juuru kandi inimestele, sest just seal õpetavad kolm õde pisikesi muusikahuvilisi.

Vanim õde Liidia (05.04.1990) figureerib pereansamblis pianistina, alustas klaveriõpinguid 5-aastaselt. Kolmel päeval nädalas peab ta Juuru huvikooli klaveriõpetaja ametit. Hetkel on ta ühel päeval nädalas veel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertmeister ning oma viiendal tööpäeval õpetab Püha Johannese koolis kolme õpilast.

Temale järgneb Helena (02.09.1991), kes leidis omale elutee Hispaanias, tema enam muusikaga ei tegele ent on siiski igapäevaselt õdede tegemistega kursis. Helena on õppinud 10 aastat klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis ja vioolat Pärnu Muusikakoolis.

Ansambli tšellist on vanuselt kolmas õde Silvia (31.08.1992), alustas õpinguid 6-aastaelt. Ta on olnud Sandra Nurmsalu bändi liige ning tegutses ka keelpilli trio La Phoenixi koosseisus. Praegu on Silvia pühendunud soolokarjäärile lisaks õdedega musitseerimisele, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris töötas ta aastatel 2015-2016.

Armastatud viiuliõpetaja Aleksandra (05.09.1993) alustas oma teadmiste jagamist viiuli erialal juba väga varakult ning praeguseks on ta õpilaste seas väga hinnatud nii Juuru huvikooli kui Vanalinna Hariduskolleegiumis. Samal ajal figureerib ta The Ilves Sistersi viiulivirtuoosina.

Lauljatar Damaris (10.10.1995) õppis aastaid tagasi koos kõigi teiste õdedega Tallinna Muusikakeskkoolis, klaveri erialal, ent peagi avastas ta endas kire laulmise vastu. Praegu jagab ta oma teadmisi Juuru lastega, kellele õpetab laulmise kõrval ka muusika ajalugu ja õpib ta Eesti Muusika ja Teatriakadeemias ooperilaulmist. Damaris kaunistab vahelduseks õdede instrumentaalkoosseisu vokaaliga.

Gloria, pere pesamuna (10.10.1997), alustas klaveri- ja viiuliõpinguid 5-aastaselt. Glorial, nagu ka mitmel teisel õel, on ette näidata hulgaliselt saavutusi rahvusvahelistel konkurssidel. 2016.aastal lõpetas ta 12. klassi ning särab õdede ansamblis oma nooruslikkuse ja armsa hoiakuga.

Kõik õed alustasid õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis ning paljud neist täiendavad end hetkel Eesti Muusika ja Teatriakadeemias. Klassikalist muusikat õpetas armastama nende tragi ning armastav ema Ester, kes on Juurus klaveriõpetaja ja endine koorijuht, isa on see-eest autoinsener, kellele pole õdede sõnul samuti elevant kõrva peale astunud. Üles on tüdrukud kasvanud Rapla lähedal üksikus kohas metsaserval asunud puuküttega majas.

Nostalgia lapsepõlvest - pere head tuttavad Rootsist tutvustasid kord pikal reisil autoga sõites ABBA muusikat, mis plaadi pealt mängima lasti õdedele, kes lugusid esmakordselt kuulsid ning nendesse koheselt ka kiindusid. Tol ajal olid õed pühendunud klassikalisele muusikale, ent see ei tähendanud, et popmuusika vabal ajal kõrvus ei helisenud. Kõikidel õdedel oli ja on üldiselt erinev popmuusika eelistus, ent ABBA on kuldne kesktee kõigile.

Õed Ilvesed on oma erialas igaüks kõrgelt hinnatud muusikud klassikamuusika maailmas, 2016. aasta algus tõi nende repertuaari midagi nostalgilist ja muusikaliselt uudset kraami - sai pühitud tolm unistuselt esitada legendaarse Rootsi ansambli ABBA repertuaari! Õed on välja valinud oma lemmik laulud ning nüüdsest on neid võimalik kuulata ja näha esitamas lisaks helgele, jõulisele ja emotsionaalsele klassikalisele muusikale midagi ka popmuusika maailmast, mida võib kirjeldada täpselt samade sõnadega! ABBA muusika on läinud kõikidele Ilvese tüdrukutele siiralt hinge ning kirg, mis neid õdesid muusikat luues ühendab, on fenomenaalne.

Bändina on tüdrukud eksisteerinud juba 15 aastat, kuid avalikkuse ette tuldi alles selle aasta alguses ABBA kavaga. Musikaalsete õdede sõnul on ka popmuusikat tehes alustalaks klassikaline muusika. "Me oleme ABBA muusikat teinud pigem virtuoossemaks, et ei oleks päris kolme tuuri lood," kirjeldas ta. "Minu jaoks on lähedasem klassikaline muusika. Popmuusikata ma saaksin elada küll, aga kui ei ole sügavamõttelist klassikalist muusikat, selleta ma ei kujutaks oma elu ette," lisas üks õdedest.

23.juunil 2016 tuli välja ansambli esimene muusikavideo ABBA looga "Ring Ring“, mis on tõeliselt suvekuum. Juuli lõpus anti neli unustamatute ABBA hittidega eksklusiivset kontserti.

4.augusti õhtul toimus Mustpeade maja Olavi saalis õdede Liidia ja Silvia esimese plaadi "Ilves Sisters' Classical Favourites" esitlus.

The Ilves Sisters esitles 2.detsembril Hilton Park hotellis Baltic Disci "ahjust" tulnud CD-plaati "The best of ABBA", millel kõlab 13 lugu.

18.-30.detsembril andsid The Ilves Sisters kümme suurejoonelist kontserti. Repertuaari kuulusid nii rõõmsad, energilised jõululaulud, kui ka romantiliselt aeglased ja kaunid talvehõnguga muusikapalad.

2017.a. suvel andis The Ilves Sisters üle Eesti kontserttuuri "Cherbourgi vihmavarjud" menulauludega populaarsetest muusikalidest ja filmidest. Kontserdid toimusid 23.juunist kuni 10.augustini.

17.-27.detsembrini esines The Ilves Sisters südamliku jõulutuuriga "Talvevõlumaa" üle Eesti kirikutes ja kultuurikeskustes. Seitsmel kontserdil kõlasid kaunid jõululaulud ning sekka ka imeilusad instrumentaalsed palad klassikamaailmast.

Ansambli kolmas album "Sound of Movies" sisaldab 14 erinevat lugu filmidest ning kauamängivalt leiab palasid nii muusikalist Grease kui ka imekauni loo "Dont cry for me Argentina".

Kui seni on õed esitanud vaid teiste autorite muusikat, siis tegelikult on Doris Kareva ja Rein Rannap õdedel kirjutanud ka ühe päris originaalloo, mis plaadiesitlusel samuti ettekandele tuli. 23.aprillil 2018 lasti "Elulaul" välja singlina. 8.märtsil 2019 esitleti muusikavideot, mille valmistas calcus.com.

The Ilves Sisters esines eestikeelse kavaga "Kodumaine viis" 9.-17.augustini.

31.oktoobril avaldati muusikavideo Andrew Lloyd Webberi muusikale "The Phantom of the Opera", mille valmistasid Tomi Kokko ja Aleksi Friman.

22.detsembril 2019 avaldati uus video "Angels from the Realms of Glory", mis on miks klassikalisest jõululaulust "Angels We Have Heard on High".

30.detsembril andis The Ilves Sisters piduliku aastalõpukontserdi Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas.

10.augustil 2022 toimus Pirita kontserdid ettevõtmisel Pirital Kullese 5 The Ilves Sisters aiakontsert.

31.augustil rõõmustas Silvia Ilves fänne esimese omaloodud instrumentaalse popmuusika palaga "Sin Amor", eesti keeles "armastuseta". "See ongi ood vabale hingele, kes on palju läbi elanud, aga mis ei tapa teeb tugevaks,“ mõtiskles Silvia ja tõdes, et lugu on täis sensuaalsust, kuumaverelisust ja elukirge, mis on talle omane. Koostöös produtsent Ricardo Guarilhaga.valmis loost valmis kaks versiooni: mainstream ja ladina vaibidega retrolik versioon.

Faktid

Bändi liikmed
Liidia Ilves (klaver),
Silvia Ilves (tšello),
Aleksandra Ilves (viiul),
Gloria Ilves (viiul),
Damaris Ilves (laul)

Muud huvitavat

Seotud videod

The ILVES Sisters - Elulaul
The ILVES Sisters - Elulaul

Artist: The ILVES Sisters

Lugu: Elulaul

Aasta: 2019

The ILVES Sisters - Angels from the Realms of Glory
The ILVES Sisters - Angels from the Realms of Glory

Artist: The ILVES Sisters

Lugu: Angels from the Realms of Glory

Aasta: 2019

The Ilves Sisters - Ring Ring (ABBA cover)
The Ilves Sisters - Ring Ring (ABBA cover)

Artist: The Ilves Sisters

Lugu: Ring Ring (ABBA cover)

Aasta: 2016