Neon Fir

Tallinna hipstermussi skeene kutsub kõiki 10.septembril klubisse Uus Laine, kus esinevad Alfa Collective, Ouu, Neon Fir ja Kenors.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Liisa - lustakas_27@hotmail.com 18.03.2005 - 15:07
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.08.2022 - 10:32
Eesti artist, Ansambel, Pop

Progepopi ansambel Neon Fir on viie noore eklektiline kõlamaailm, mis sai alguse 2019. aastal eesmärgiga painutada senikuuldud popmuusika piire. Kollektiiv näeb oma loomingut kui äärmiselt kirjut maalingut. Neon Fir koosseisu kuuluvad laulja ja sõnade autor Eeva Trei, Miina Adermann klahvidel ja taustavokaalidel, Kaarel Raud kitarril, Paul-Gunnar Loorand bassil ja Harald Soosalu trummidel.

Otsa-kooli kasvandikest koosnev kollektiiv on avaldanud iseseisvalt neli singlit, millest esimeseks oli 2020. aastal "Momentum" ja viieosalise "Living Room Live" sessiooni, mis salvestati 11.juulil 2020. Kriitikute seas kiidusõnu teeninud ja Neon Fir kohalikul muusikamaastikul sisse juhatanud singlid olid popimaiguline "Overthoughts" ja post-pungilik "Happy Hour". Neljas singel oli 21.mail 2021 avaldatud "Allure". Bändi singlid on teeninud eetriaega nii kohalikes kui välismaa raadiokanalites ja playlistides ning nad valiti 2021. aasta Trad.fest!’i ja Tudengijazzi programmidesse.

3.detsembril 2021 avaldas eklektiline 80-ndate sündipopi elemente pea peale pöörav Neon Fir omanimelise üheksa looga debüütalbumi. Tasakesi õrritatud ja pikisilmi oodatud kauamängiv jätkab looklemist mööda ansambli poolt juba tutvustatud mitmetahulise, detailiderohke ja uneleva uuekooli popmuusika rada.

Enamik albumist valmis ansambli teekonnal algusest kaasa sammunud produtsendi Hyrr Innokent Vainola pehme puute all. "Neon Fir muusika on kindlasti midagi sellist, mis ei jäta külmaks. See kas meeldib sulle väga või ei meeldi absoluutselt ja see asjaolu tõestab, et nad on loonud midagi unikaalset. Nad on üsna julgelt ette võtnud pop- ja progemuusika joonised, need täielikult omistanud ja seejärel need põlema läitnud, et luua mälestustest uus, ühise katuse all olev detailplaneering," rääkis Vainola.

Muusik Robert Linna kirjeldab albumit järgnevalt: "Pealtnäha 80-ndate neoonpatšokkidega pintsakusse riietatud, kitsa, veidi lõdvaks lastud lipsuga, kuid nõiduslikult kaasahaarav muusika viib mind kuulajana kohta, kus ma pole enne käinud. See langeb mulle peale nagu unenäoline loor, kus ma võin ennast täielikult ära unustada, samas kristallselgel veel pehmes tuules purjetada ning iga horisondi taga ootab mind mingisugune ootamatu üllatus."

Neon Fir debüütalbum ilmus 3.detsembril digitaalselt kõikidel voogedastuskanalitel ja retro-meeleolusid austades kassetil. Plaadikunsti ja kujunduse sule taga on geniaalne Paulina Belik. Märtsis 2022 jõudis see plaadipoodidesse ka vinüüli kujul. Neon Fir esitles albumit 9.detsembril Uues Laines.

27.jaanuaril 2022 linastus Youtube's Neon Fir esimene täispikk (11 minutit) dokumentaalfilmi! Avalikkus sai lõpuks vastused küsimustele, mis puudutasid ansambli ohtrat poleemikat tekitanud 9. detsembri plaadiesitluskontserti.

29.aprillil esines Neon Fir Jazzkaare raames Fotografiskas ning 6.mail esines Neon Fir Tallinn Music Week kavas Võnge Festivali laval.

5.augustil esines Neon Fir Intsikurmu festivalil.

Tallinna hipstermussi skeene kutsub kõiki 10.septembril klubisse Uus Laine, kus esinevad Alfa Collective, Ouu, Neon Fir ja Kenors.

Faktid

Neon Fir koosseisu kuuluvad:
Eeva-Liisa Trei (s.1998) - laulja ja sõnade autor
Miina Adermann - klahvidel ja taustavokaalidel
Kaarel Eno Raud (s.1997) - kitarril
Paul-Gunnar Loorand (s. 08.07.1991) - bassil
Harald Soosalu (s. 11.01.1996) - trummidel

Muud huvitavat