Backstreet Boys

25.augustil 2023 andis Nick Carter välja singli "Superman" koos muusikavideoga.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2005 - 09:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.08.2023 - 14:54
Välismaine artist, Ansambel, Pop

Backstreet Boys on viieliikmeline USA bänd, mis asutati 1993 aastal Orlandos Floridas ning siia kuuluvad: Nick Carter, Brian Littrell, Kevin Richardson, Howard Dorough ja AJ McLean.

Bänd loodi niisiis 1993 aastal kui kolm üksteist laval esinedes ületrumpama õppinud koolivenda sõpradeks said ja vokaalgrupi otsustasid moodustada. Need kolm olid algul McLean, Carter ja Dorough. 1994 aastal said nende managerideks endise superbändi New Kids On The Block kontserte korraldanud Johnny Wright ja tema abikaasa Donna ning ansambel sai oma esimese plaadilepingu aastal 1994 Jive Recordsilt. Punti võeti veel lisaks Richardson ning Littrell. Grupi muusikalise poole eest vastutasid siis rootsi imemehed Denniz Pop, Max Martin ja Kristian Lundin ning juba detsembris 1995 tuli neilt esimene hitt "We've Got It Goin' On", mis oli kõige edukam Saksamaal.

Kuigi BSB oli bänd, mille sihtgrupiks valiti valged ameeriklased, saavutatigi algselt edu hoopis laias maailmas ning asi läks kuumaks peale 05.mail 1996 aastal ilmunud esikalbumit ”Backstreet Boys” hoopiski Kanadas ja Euroopas. UK edetabelis võimutsesid nende singlid "Get Down (You're The One For Me)”, ”We've Got It Goin' On" ja "I'll Never Break Your Heart".

USA ükskõiksus kadus 12.augustil 1997. aastal välja antud plaadiga "Backstreet’s Back" ning nii siin kui sealpool suurt lompi tegid ilma ballaadsed singlid "Quit Playing Games (With My Heart)" " ja "As Long As You Love Me". Album sisaldas loomulikult ka palju hoogsaid hitte, millest üheks oli P.M. Dawn' cover "Set Adrift On Memory Bliss" ja loomulikult energiline "Everybody (Backstreet's Back)", millest sai nende esimene kõvem 1998 aasta USA hitt, olles ametlikus edetabelis #4. Album ise oli 1998 aasta Ameerikas läbimüügilt kolmas. Kõige vapustavam singel oli alles siis ilmumata ning mais 1999 vallutas jäägitult kõik edetabelid tänaseni BSB edukaimaks lauluks tituleeritud "I Want It That Way".

Mõeldes aastatuhandevahetusele andis BSB 18.mail 1999 välja albumi "Millennium" ja hakkas kohe edetabeleid kinni panema singlitega "I Want It That Way", "Larger Than Life", "Show Me The Meaning Of Being Lonely" ja värskeimaga "The One". Ometi andis tunda muusikas juba kõva kommerts ning see polnud ka ime, sest oli ju tekkinud konkurent ansambli *NSYNC näol. Ometi müüdi üksi seda plaati maailmas üle 30 miljoni eksemplari. Üle maailma on Millennium saanud kuld ja plaattinaplaadiks kokku 45 riigis ning kontserte on antud 42 Euroopa linnas ning Ameerikaturneesid oli Milleniumiga kaks, millest seni hinnatuim on olnud esinemine 70 tuhandele kuulajale Atlanta Domes.

Backstreet Boys neljas album BLACK & BLUE ilmus üle maailma 21.novembril 2001. Albumi väljaandjaks oli ikka Jive Records ning sellel kokku 13 lugu. Albumi esitlus algas 23.oktoobrist ilmunud esimese singliga "Shape of My Heart". Koos plaadi tulekuga algas poistel 100 tundi kestev esitlustuur üle maailma, mille jooksul viibiti 52 tundi lennukis ning teekond oli järgmine: Stockholm, Rootsi; Tokyo, Jaapan; Sydney, Austraalia; Cape Town, Lõuna-Aafrika Vabariik; Rio De Janeiro, Brasiilia; New York City, USA.

Plaadi esimene singlilugu “Shape of My Heart” oli pea neli minutit pikk ja väga klassikaline Backstreet Boys kus vaheldusid ilusad soolod ning tohutu meloodiline ja tugev refrään, siis tuli vahesoolo koos veidi erineva refrääni töötlusega pea maksimaalsel häältekõrguse ulatusel hästi ahastavalt ning lõpp oli taas tavalise refrääniosa kordusega ning lõpusoologa. Kõik see on niivõrd traditsiooniline ja juba varem kuuldud ent samas muutub lugude kvaliteet järjest tugevamaks ning seda on väga meeldiv kuulata. Ometi jäävad ikka kripeldama loo sõnad kus keegi tüdruk peab tegema poisi paremaks ja heastama tema totrused minevikus nagu seda fraasi on pidevalt nende lugudes kõlanud. Üldse oli plaat üsna aeglasevõitu lugudega ning see näitabki ansambli küpsust ning pühendutakse rohkem säravamatele vokaalidele ja magusatele meloodiatele.

Plaadil kõlavad lisaks senistele põhiautoritele (Max Martin, Kristian Lundin) ka uued kaaslased (Babyface, Rodney Jerkins, Dan Hill), mis muudab albumi pisut vahelduvamaks ning huvitavamaks. Kuuel laulul on kaasautoriteks ka poisid ise, muidugi on need tempokamad lood nagu "The Call," "Get Another Boyfriend," "Everyone," ja "Not For Me," aga ka superlugu “Time”, mis kirjutati koos Babyface’ga, on päris täiuslik. Põhilise osa albumist moodustavadki hingestatud ballaadid nagu esiksingel "Shape of My Heart," "More Than That" ja "I Promise You (With Everything That I Am)". Väheke värskust ja rõõmu pakub ilus staccato "Shining Star," ent kui tahate tõeliselt tunda, millisele muusikale kuulub ansambli süda ja hing, siis kuulake kolme lõpulugu "Yes I Will," "It's True," ja "How Did I Fall In Love With You", millest igaüks on omamoodi emotsionaalne ja võrratu.

Plaati kuulates tundus, et ansambel on jõudmas oma tegevuses lõpusirgele ning ei suuda enam midagi uut pakkuda. Kõik need nõksud, millega publikut võlutakse, on juba varem olnud, vahest ainsaks oluliseks osaks ongi professionaalsus ja võrratu vokaalne areng. Ometi ei takista need vead ansamblit müümast kümneid miljoneid plaate ning kandma auga poistebändide kuninga tiitlit, mida ei võta neilt enam keegi. Selle tõestuseks tunnistasid nad ka ise, et võtavad aja maha ning edasi ilmus kogumikplaat ”The Hits - Chapter One”, mis sisaldas 12 paremat lugu nende kolmelt menualbumilt ning lisaks uue loona Drowning, milles klaveril mängis Kevin Richardson. 2002 aasta oktoobris tuli välja sooloplaadiga Nick Carter ning plaadi nimeks oli ”Now Or Never”.

Ansambel taasühines aastal 2004 ja alustas tööd järgmise albumiga. Esimene raadiosingel ”Incomplete” jõudis eetrisse märtsi lõpus 2005 ja uus album ”Never Gone” ilmub 14.juunil 2005. Plaadi valmimisel olid abiks ansamblist Five For Fighting John Ondrasik, Savage Gardenis tuntud mees Darren Hayes, Max Martin (viimati Kelly Clarkson), Billy Mann (varem Pink ja Sting), Dan Muckala (ootamatud Jump5 ja the Afters) ning John Fields (Switchfoot). Lisaks neile veel John Shanks, kes veebruaris võitis Grammy produtsentide auhinna oma töödega artistidele Sheryl Crow, Kelly Clarkson, Hilary Duff ning Ashlee Simpson. Albumi nimiloo kaasautoriks on Kevin Richardson, kes kirjutas selle oma isa mälestuseks. Just selle loo produtsendiks on Mark Taylor, kelle töö vilju on maitsnud seni Britney Spears, Cher, Celine Dion ning BSB oma mees Nick Carter albumiga "Now or Never". Albumi limiteeritud DVD-ga versioonis on lisaks veel Making Of The Video, bändi intekas, fotod ja bonuspala Last Night You Saved My Life.

12.septembril 2005 tuli Euroopas välja teise singlina "Just Want You To Know". Selle singli vide esilinastus oli 10.augustil VH1 internetiteles. Ansambel esineb uue tuuri käigus Põhjamaades kahe kontserdiga: 28.septembril Globenis Stockholmis ja 04.oktoobril Gigantiumis Aalborgis.

Kolmas uue plaadi singel oli "I Still…" ning sellega koos ilmus detsembris "Never Gone" uus versioon, mis sisaldab kõikide singlite videod, mh Just Want You To Know - sinku hullumeelne hardrock–bändi paroodia ning audiona kolm boonuspala - Song For The Unloved, Rush Over Me ja Movin’ On.

Mais 2006 andis välja sooloplaadi Brian Littrell ning see oli kristliku muusika album "Welcome Home". The Reunion Records artist võitis aprillis Gospel Music Assn. Dove Awardil parima inspiratsiooni auhinna oma kaveriga Michael English loost "In Christ Alone". SonyBMG alt oli album müügil Euroopas alates septembrist 2006.

Juuni lõpus 2006 asus ansambel stuudios järgmist albumit ette valmistama ent sellest plaadist jääb eemale Kevin Richardson, kes teatas oma lahkumisest 23.juunil. Kevin kirjutab edaspidi filmidele muusikat.

Ansambli järgmine album "UNBREAKABLE" ilmus 30.oktoobril 2007, esimese singlina tuli Jive Records alt "Inconsolable", mis kõlas raadiotes esmakordselt 06.augustil. Plaadile aitas lugusid kirjutada ka ex-N'Sync staar J.C. Chasez, millest üheks on "Treat Me Right". Teise singlina tuli plaadilt detsembris 2007 "Helpless When She Smiles". Albumi promomiseks alustas bänd 09.oktoobril tuuri Euroopast ning see kestis kuni 2008 aasta lõpuni. 19.mail 2008 esines bänd maailmaturnee "Unbreakable Tour" raames kontserdiga Tallinnas Rocca al Mare suurhallis.

06.oktoobril 2009 tuli album "This is Us", mille tuuriga alustas bänd Euroopas 30.oktoobril. Esimese singlina esitleti oma ametlikul lehel 23.juulil "Straight Through My Heart (Soldier Down)".

Backstreet Boys ja New Kids On The Block tuuritasid lõpuks koos ning ühendasid jõud uues loos "Don't Turn Off The Lights". 23.mail 2011 tuli ühisalbum nime all NKTOBSB, millel kummaltki bändilt viis lugu ning lisaks sama ühissingel “Don’t Turn Out The Lights (D.T.O.T.L.)” ning teine uus lugu “All In My Head". Kokku 13 lugu sisaldaval plaadil on ka uus popurrii, kus bändid üheskoos vanu hitte laulavad.

29.aprillil 2011 esitles soolosinglit "Just One Kiss“ Nick Carter. Tema album "I'm Taking Off" ilmus 06.juunil 2011 Saksamaal. Plaadi teine singel oli "Love Can't Wait".

15.novembril 2011 andis sooloplaadi "Back To Me" välja Howie D, kes valmistas materjali ette lausa 5 aastat. Singliks oli "Lie to Me".

2013 aastal on plaanis kaheksas Backstreet Boys album, et tähistada väärikalt 20ndat aastapäeva. Plaadi produtseerib Martin Terefe ning aprillist 2012 liitus bändiga stuudios taas Kevin Richardson. 2013 aastal saab ansambel samuti oma tähe kuulsuste alleel Hollywoodis.

6.novembril 2012 saabus iTunes müügile ansambli uus singel "It's Christmas Time Again".

20.aprillil 2013 tähistas bänd 20. aastapäeva Los Angelese teatris kontserdiga ning 22.aprillil 2013 jõuti väljavalitute hulka kellel on oma täht kuulsal Hollywoodi Walk of Fame'il.

15.mail 2013 esitleti USA-s uut singlit "Permanent Stain”.

Uus album "In A World Like This" ilmus 29.juulil ning nimiloo singel 12.augustil 2013. Bändi kaheksandal stuudioplaadil kõlab 12 lugu.

Oktoobri lõpus jagati raadiotele teine singel “Show ‘Em (What You’re Made Of)”. Loo muusikavideo aitas luua Jon Vulpine ning see esilinastus 19.novembril 2013.

3.jaanuaril 2014 ilmus Euroopas Sony alt ansambli duubelkogumik "The Essential Backstreet Boys", millel kõlab 29 lugu aastatest 1996-2009.

7.märtsil 2014 andis Back Street Boys kontserdi Helsingis Hartwall Areenal oma 20. tegutsemisaastale pühendatud “In A World Like This” tuuri raames, mis sai alguse 25.mail 2013 Hiinast. Tuuri jooksul antakse kokku 90 kontserti. Esitamisele tulevad tuntud hitid 1990ndate algusest, aga ka palad albumilt “In A World Like This”.

12.aprillil 2014 abiellusid Santa Barbaras Californias Nick Carter ja Lauren Kitt.

Nick Carter ja Jordan Knight bändist New Kids On The Block moodustasid duo Nick & Knight ning andsid välja 1.septembril 2014 albumi "Nick & Knight". Esimene lugu "One More Time" tuli iTunes välja 15.juulil ning muusikavideo avaldati VEVOs 19.augustil.

30.jaanuaril 2015 esilinastus USA-s ansambli dokumentaalfilm "Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of".

25.novembril 2015 avaldas Nick Carter oma kolmanda sooloalbumi “All American“. Singli “I Will Wait” muusikavideo tuli välja 22.septembril. Albumi 11 loo hulgas on ka duett “Get Over Me“, milles laulab Avril Lavigne.

5.veebruaril 2016 tuli Nick Carter lagedale videoga albumi avaloost “19 In 99”, mille lavastajaks Kevin Estrada.

Nick Carter kirjutas käsikirja zombie vesternile "Dead 7", mis esilinastus 1.aprillil 2016. Filmis mängivad tema bändikaaslased Howie Dorough ja AJ McLean ning N Synci Joey Fatone ja Chris Kirkpatrick. Lisaks on veel 98 Degrees’ Jeff Timmons ja O-Town’s Erik-Michael Estrada. Koos esitati ka teemalugu “In the End.”

Backstreet Boys ja kantriduo Florida Georgia Line avaldasid 21.veebruaril 2017 ühise singli “God, Your Mama, And Me” koos videoga.

2.märtsi öösel alustas Backstreet Boys kontsertide sarja Las Vegases (AXIS Theater in Planet Hollywood), mis inspireeritud 90-ndatest. Kokku esitati 20 lugu.

17.mail 2018 anti välja singel "Don't Go Breaking My Heart". Loo autoriks on Stephen Wrabel.

4.juunil tuli kantrisugemetega soolosingliga "Back Porch Bottle Service" välja AJ McLean.

9.novembril avaldas Backstreet Boys uue singli "Chances". Rene Elizondo ja AJ McLean lavastatud muusikavideo viib meid paljudesse raudteejaamadesse.

4.jaanuaril tuli välja lugu "No Place" koos nostalgilise muusikavideoga ning 18.jaanuaril avaldati lugu "Breathe". Bändi 25.jaanuaril ilmunud kümnenda stuudioalbumi "DNA" tuur algab 11.mail Lissabonist.

12.juulil 2019 andis Howie Dorough välja sooloplaadi "Which One Am I?", mis mõeldud lastele.

Backstreet Boys osales 6.septembril ilmunud Steve Aoki singlil "Let It Be Me", mis kõlas 3.aprillil 2020 ilmunud Steve Aoki albumil "Neon Future IV".

Britney Spears 11.detsembril avaldatud albumi "Glory" deluxe versioonil kõlas seniavaldamata "Matches" koos ansambliga Backstreet Boys.

28.märtsil 2022 esitles Nick Carter loo "Easy" muusikavideot, kus osaleb Jimmie Allen. Nick pühendas loo oma perele, kus on naine Lauren, viiene poeg Odin, kahene tütar Saoirse ning pisike tüdruk Pearl, kel vanust 11 kuud.

14.oktoobril 2022 tuli välja Backstreet Boys 13-looline jõulualbum "A Very Backstreet Christmas". Singel Wham! klassikast "Last Christmas" ilmus 6.septembril ning veel ilmus singlina "Christmas In New York". 1.novembril esitleti "Last Christmas" muusikavideot.

25.augustil 2023 andis Nick Carter välja singli "Superman" koos muusikavideoga.

Faktid

Pärisnimi: Alexander James McLean
Hüüdnimed: A.J., Mr. Cool, Bone
Sünniaeg: 09. jaanuar 1978
Sünnikoht: West Palm Beach, Florida, USA
Elukoht: Kissimee, Florida
Pikkus: 1.77 m.
Juuksed: pruunid
Silmad: pruunid

Pärisnimi: Brian Thomas Littrell
Hüüdnimed: B-Rok, Mr. Joker, Seaver, Frick
Sünniaeg: 20. veebruar 1975
Sünnikoht: Lexington, Kentucky, USA
Elukoht: Orlando, Florida
Pikkus: 1.70 m
Silmad: sinised
Juuksed: blondid

Pärisnimi: Kevin Scott Richardson
Hüüdnimed: Kev, Kevy-Kev, Train, Boo, Pumpkin, Mr Body Beautiful
Sünniaeg: 03. oktoober 1971
Sünnikoht: Lexington, Kentucky, USA
Elukoht: Orlando, Florida
Pikkus: 1.87 m
Juuksed: tumepruunid
Silmad: rohelised

Pärisnimi: Howard Dwaine Dorough
Hüüdnimed: Howie D., Latin lover. The Boys also call him Sweet D
Sünniaeg: 22. august 1973
Sünnikoht: Orlando, Florida, USA
Elukoht: Orlando, Florida
Pikkus: 1.68 m
Juuksed: pruunid
Silmad: pruunid

Pärisnimi: Nicholas Gene Carter
Hüüdnimed: Nicky, Chaos, Mr Hyper Man, Messy Marvin
Sünniaeg: 28. jaanuar 1980
Sünnikoht: Jamestown, New York, USA
Elukoht: Tampa, Florida
Pikkus: 1.85 m
Juuksed: blondid
Silmad: sinised

Muud huvitavat