Hunt

4.juunil tuli Hunt Spotify'sse külla uue looga "Valevorst".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 10:55
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.06.2024 - 17:47
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Hunt on Põlvamaalt pärit laulja, kes sai laiemalt tuntuks 2018. aastal, kui sündis suvehitt „Suvi on käes.” „Luuletusi olin kirjutanud juba pikemat aega, hiljem hakkasin sõnadele biite juurde panema.” Kuigi paljud peavad teda räppariks, teeb ta enda sõnul siiski peavoolu popmuusikat.

Muusikaga on 1987.a. sündinud Andrus Muld alias Hunt seotud olnud juba varajasest lapsepõlvest. Lausa nii, et mitu põlvkonda tema perekonnast on olnud suured pillimehed: Andruse vanaisa mängis lõõtspilli, isa akordionit ja bajaani. Väikesele poisile avaldas see kõik nii suurt muljet, et lihtsalt vanaisa ja isa kõrval istudes hakkas Andruski ise mitut pilli mängima. Mingit nooditundmist tal polnud ega ole siiani. „Kuulmise järgi hakkasin ise ka pille mängima,“ tunnistab Andrus.

“Noorena mängisin kümme aastat rokkbändis “Drunken Pillow” trumme. Käisime noortebändides ja festivalidel.” Nagu selgub nüüdseks laiali läinud bändi nimevalikust, on tegemist tänaseks veidi rahulikumaks saanud elumehega. “Nagu noored ikka, käisin pidudel. Sai lõbutsetud küll. Nüüd lõbustan teisi,” tutvustab mees oma elukunsti. “Pühak ja täiuslik ma ei ole ja ei taha selleks kunagi saada. Tahan olla mina ise ja teha seda, mis endale meeldib.” Inspiratsiooni saab mees kõigest, mis tuleb südamest ning hetke emotsioonides. Peoelevusest kirjutas mees ka loo “Shooters.”

„Mu muusika üks edu võti on see, et ma kirjutan sellest, mida ma kogenud olen, aga mis on hingelähedane ka paljudele teistele,” märgib ta. „Inimesed tunnevad mu muusikas ennast ära. Ma räägin elust ja kogemustest, mis alati pole ehk kõige meeldivamad – see läheb inimestele korda.“ „„Hetked“ on laul, mis on paljudele hinge läinud ja mulle endale ka ehk rohkem kui teised.“

Andrusel oli suur soov kunagi üksi laval olla ja enda kirjutatud laule esitada. See unistus täitus ja nüüd fännavad Andruse ehk Hundi muusikat nii noored kui ka vanad. Artistinime valis mees oma lemmiku looma järgi ning näeb ka endas hundi iseloomujooni. „Kodu lähedalt ma ei murra,” jääb ta üldsõnaliseks. Esimene kontsert oli 2018.a. räppar Reketi soojendajana.

17.novembril 2022 ilmus Hunt 16-looline album „Nostalgia”. Produktsioon Asko-Romé Altsoo, sõnad Andrus Muld. Helikandja lood on kõik ka singlitena ilmavalgust näinud. Vanim lugu „Shooters” tuli välja 10.detsembril 2018. 2019.a. lugudest kõlavad „Tantsumaan“, „Vaidlus“, „Suvi“. Kolm lugu esitatakse koos Lauraga (Laura Aidla) – „Kehakeel“, „Coca-Cola“ ja „Miniseelik“. 2021.aasta lugudest on esindatud „Hetked”, „Hormoonid” ja „Eestlane“. 2022 hitid plaadil „Nostalgia”, „Inimene“, „Vabadus“ ja „Lõvi süda”.

16.detsembril avaldas Hunt singli "Mälestused". Viis ja sõnad - Andrus Muld aka Hunt, produktsioon Asko-Romé Altsoo. Lüürikavideo tuli Yuotube'i üles 21.detsembril. Järgmine lugu "Eravaldus" tuli välja 22.jaanuaril.

Veebruaris 2023 avas Hunt ametliku kodulehe https://muusikhunt.eu/

Hunt avaldas 9.veebruaril 2023 singli "Legendid" ning 9.märtsil loo "Pohhui". 16.märtsil andis Hunt välja loo "Milleenium". Produktsioon ja lüürikavideo - Asko-Romé Altsoo.

27.märtsil toimus Kadrioru lossis Kuldne Plaat 2023 auhinnagala, kus Hunt võitis kategooriates "Aasta Meesartist 2023" ja "Aasta Album 2023".

28.aprillil andis Hunt välja loo "Opelimees". Produktsioon ja lüürikavideo - Asko-Romé Altsoo. Vokaal - Andrus Muld, Margit Margusson (ansamblist Push Up), Kätlin Vaher, R.S.

Tre.ee Kontserdid korraldasid neljal õhtul Suvealguse Festivali Summerfest. Laval olid ansambli 20. juubeli eksklusiivse erikontserdiga Nexus, oma bändiga tagasi rokilainel Tanel Padar ja rahva lemmik Hunt. 2.juunil esineti Raplas, 3.juunil Viljandis, 9.juuni Põlvas ja 10.juuni Kadrinas.

22.juunil avaldas Hunt loo "Suhkur". 22.juunil esinesid Nexus, Terminaator, Hellad Velled, Hunt ja Renate Kose lauluväljalkul üritusel Kose Jaanituli 2023.

18.juulil tulid Andrus Muld aka Hunt ja Rauno Jyrise välja ühislooga "Suvesangar", mille sõnumiks on "Elämä on laiffi!" Muusikavideo tegid Alex Kuusela ja Asko-Romé Altsoo.

2023 aasta suvel andis HUNT 94 laivi ja läbis selleks 42 000 km. Viimane esinemine toimus 26.augustil Muinastulede ööl Haven Kakumäel.

26.oktoobril andis Hunt välja loo "Maailm" koos videoga. Sõnad - Andrus Muld aka Hunt. Produktsioon ja video - Asko-Romé Altsoo. 13.novembril tuli Spotify'ssse 1 minuti pikkune lugu "Heldur".

29.novembril tuli HUNT välja looga "Neoon". Nagu ikka kirjutas ta ise sõnad ning produktsiooni ja video autoriks oli Asko-Romé Altsoo.

5.detsembril ilmus HUNT uus album "Neoon", kus kõlab 12 lugu, mis kõik on juba varem kuuldud.

15.detsembril üllatas Hunt uue singliga "Lapaduu", mille sõnad nagu alati kirjutas ta ise. Produktsioon ja video - Asko-Romé Altsoo.

22.märtsil 2024 toimus Alexela Loomelaval "Tartu Megapidu Retro-eri", kus esinesid Modern Talking Reloaded ja Hunt.

4.aprillil esines Hunt TMW raames Keychange muusikaõhtul klubis Uus Laine.

12.aprillil avaldas Hunt videosingli "Seitsmes meel", mille ukrainakeelse osa esitab Victoria Gelytiuk (Vika), kes kirjutas ka oma osa sõnad. Produktsioon Asko-Romé Altsoo.

4.juunil tuli Hunt Spotify'sse külla uue looga "Valevorst".

Faktid

Artistinimi: Hunt
Kodanikunimi: Andrus Muld
Sünniaeg: 23.märts 1987
Pärit: Põlvamaa, Mustajõe küla
Pikkus: 204 cm

Väljaspool muusikamaailma peab ta end üpris spirituaalseks inimeseks. Ta naudib elulugude ja psühholoogiaraamatute lugemist, joogat, sporti ning looduses jalutamist. Kuna ta elab maal, siis on just loodus tema suureks sõbraks.

foto: Kerti Vahl

Muud huvitavat

Seotud videod

Hunt feat Vika - Seitsmes meel
Hunt feat Vika - Seitsmes meel

Artist: Hunt feat Vika

Lugu: Seitsmes meel

Aasta: 2024

Hunt - Valevorst
Hunt - Valevorst

Artist: Hunt

Lugu: Valevorst

Aasta: 2024

Hunt feat Push Up - Opelimees
Hunt feat Push Up - Opelimees

Artist: Hunt feat Push Up

Lugu: Opelimees

Aasta: 2023

Hunt x Jyrise - Suvesangar
Hunt x Jyrise - Suvesangar

Artist: Hunt x Jyrise

Lugu: Suvesangar

Aasta: 2023

Hunt - Maailm
Hunt - Maailm

Artist: Hunt

Lugu: Maailm

Aasta: 2023

Hunt - Lapaduu
Hunt - Lapaduu

Artist: Hunt

Lugu: Lapaduu

Aasta: 2023

Hunt - Inimene
Hunt - Inimene

Artist: Hunt

Lugu: Inimene

Album: Nostalgia

Aasta: 2022

Hunt - Mälestused
Hunt - Mälestused

Artist: Hunt

Lugu: Mälestused

Album: Nostalgia

Aasta: 2022

Hunt - Vabadus
Hunt - Vabadus

Artist: Hunt

Lugu: Vabadus

Album: Nostalgia

Aasta: 2022

Hunt - Nostalgia
Hunt - Nostalgia

Artist: Hunt

Lugu: Nostalgia

Album: Nostalgia

Aasta: 2022