Kelly Clarkson

Albumi "Chemistry" deluxe versioon ilmus 22.septembril ning sisaldab 22 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 26.06.2005 - 21:12
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.09.2023 - 07:44
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

2002 aastal krooniti Kelly Clarkson American Idoli esimese hooajal maailma esimeseks Idol-konkursi võitjaks.

Peale seda on Kelly avaldanud viis stuudioalbumit, müünud üle 20 miljooni plaadi ja jõudnud kümne TOP 10 hitiga Billboardi singlitabelisse. Lauljatari on auhinnatud kahe Grammy, nelja American Music Awardsiga, kolme MTV Video Music Awardsiga ning kahe Country Music Awardsiga.

Kelly kasvas lapsena Burlesonis, Texases. Väiksena ei mõelnud ta kordagi laulmise karjääri peale. Ta tahtis saada merebioloogiks. Ülejäänud maailma õnneks, muutis ta ruttu oma meelt, nähes filmi „Lõuad“. See oli ainult aja küsimus, millal Kelly tõeline anne ja kirg muusika vastu välja tulevad.

Kelly kaasasündinud laulmisanne avastati esmakordselt 7.klassis, kui üks koorijuht kuulis teda kooli koridoris laulmas. Koorijuht julgustas teda kooli koori minema. Kuni selle hetkeni, Kelly oli kaalunud bändiga liitumist. Kogu keskkooli aja tegeles Kelly kooriasjadega. Ta oli muusikalide peaosades, esines üle mere ja teenis auavaldusi, olles Texase üleosariigilise koori liige.

Peale lõpetamist, Kelly pühendus rohkem muusikale, töötas mitmes kohas, et rahastada oma CD demot. Olles pettunud tulemuste puudumises ja avamata e-mailides, otsustas ta koos oma sõbraga suunduda Los Angeles-se, lootes samal ajal kõige paremat. L.A.-s leidis ta imelikke töökohti, et otsa otsaga kokku tulla, kuid lõpuks sai omale hoopis lisarolli sarjas „Sabrina, teismeline nõid“. Vastates ühele ajalehe kuulutusele, sai ta tänu ühele tuttavale juhuslikult kokku kuulsa laulukirjutaja Gerry Goffiniga ja alustas tema laulude demosi lindistama. Ta poleks iial arvanudki, et just laul, mille poolest Goffin kuulus oli, aitab tal leida selgust oma unistuste poole püüdmises.

Los Angeles-es olemine jäi aga lühikeseks, kuna Goffin jäi traagiliselt haigeks ning Kelly korter põles maha ja ta auto varastati. Ta jäi tühjaks, nii emotsionaalselt kui ka majanduslikult. Ta läks tagasi koju ennast koguma ja niiöelda täis laadima, enne kui suundub tagasi L.A.-sse. Seejärel, ta parim sõbranna, Jessica, esitas talle Ameerika Iidoli, FOX televisiooni rahvusliku talendiotsingu võistluse paberid. Olles juba kurnatud eelmisest tööst WB's Popstaris, oli Kelly osaliselt vastumeelne, kuid kirjutas siiski paberitele alla ja läks esinemisproovi, lootes taas kõige paremat. Enne kui suudeti öelda talle:“Sa lähed Hollywoodi,“ oli Kelly juba seal.

Peale tosinaid esinemisproove, leidis ta end lavalt ja pealegi veel otse eetris, koos 30 ülejäänud parima võistlejaga. Tänu oma energilisele esitusele Aretha Franklini „Respect“, suutis ta võita üle Ühendriikide kõikide inimeste südamed ja ka hääled, ning pääses 10 parima finalisti hulka. Nädal-nädala järel, Kelly vaikselt kogus hoogu, tõusis võistluse eesotsa ja oli igal nädalal otsesaadetes. Hiljem talle tagati selgusehetk võistluse poole peal. See oleks võinud veel pikka aega võtta, enne kui Kelly oleks mõistnud, et suudab seda teha, kuid Ameerika publik ei näidanud mingeid kahtlusi, ning nimetasid 2002 aastal, 4.septembril Kelly Clarksoni Ameerika Iidoliks.

Mõne aja pärast läks ta taas lavale oma emotsionaalse esitusega oma esimesest singlist: „A Moment Like This“ 2002 aastal, 5.oktoobril „A Moment Like This“ sööstis Billboard edetabelis 52.kohalt 1.kohale, varjutates 38.aastast rekordit. Nimelt 38 aasta eest olid Biitlid oma lauluga „Can't Buy Me Love“ läinud 27.kohalt 1.kohale, kuid nüüd see rekord purustati. Tema täispikk soolo debüüt avaldati 4.märtsil, 2003 ja juba meelitas Kelly kuulsaid laulukirjutajaid ja produtsente nagu Diane Warren ja Jimmy Jam & Terry Lewise tiim. Kelly suureks sooviks on ka näidata oma laulukirjutamise oskust oma sooloalbumil. American Idol võitja Kelly Clarksoni debüütalbum "Thankful" läks paugust USA müügitabelis 9.ks ja on müünud tänaseks 2.3 miljonit.

22.juunil 2005 ilmus Euroopas Kelly teine album "Breakaway“, mis tema kodumaal saabus müügile juba 30.novembrist 2004 koos samanimelise avasingliga. Laulude taga on rootsi kuldsõrm Max Martin, kes plaadistas albumi Stokholmis. Plaat oli 2005 aasta esimese poole USA viies enam müüdud plaat kolme miljoni koopiaga ja singlid "Since U Been Gone" ja "Behind These Hazel Eyes" mängisid hitiraadiotes.

28. augustil 2005 võitis Kelly MTV Video Music Awards'ide jagamisel oma laulu „Since U Been Gone“ eest Parima Naisvideo ja Parima Pop-video auhinna.

Kelly neljandaks singliks valiti aga kena ballaad "Because Of You", mille kirjutamisel aitasid Kelly'et endine Evanescence staar Ben Moody ja David Hodges. See lugu on üsna autobiograafiline ning videogi jutustab inimeste lahkuminekust. Nimelt läksid Kelly enda vanemad samuti lahku kui ta oli alles kuueaastane. Lugu esilinastus 03. septembril 2005.

Viies singel oli "Walk Away", mille video filmiti 30.jaanuarist kuni 02.veebruarini 2006. Video idee mõtles välja Kelly ise ning selle lavastab Joseph Kahn, kelle tehtud oli ka "Behind These Hazel Eyes". Esilinastus oli märtsi algus ja juba esimesel päeval jõudis video MTV populaarse muusikasaate TRL edetabelis 3.kohale, päev hiljem valitses Kelly uus video saate edetabelit.

Veebruaris 2006 Grammy auhindade jagamisel tuli parima naisvokaallaulja kategoorias võitjaks Kelly Clarkson oma lauluga "Since U Been Gone". Lisaks sai ta Grammy ka parima popalbumi kategoorias plaadi "Breakaway" eest.

Mais 2006 teatas Kelly, et astub kuulajate ette uue looga "Go", mis kõlab Fordi reklaamikampaanias. Lõbusa loo autoriteks on Kelly ja Rhett Lawrence ootupäraselt võib seda kuulda ka tema järgmisel albumil. Video Kelly loole "Go" kus ta kihutab Ford Mustangiga, esmaesitleti 10.juulil 2006. 30.juunil alustas Kelly USA-s oma kontsert-tuuriga.

31.augustil 2006 toimunud MTV Video Music Awardsil võitis Kelly parima naislaulja video tiitli videoga "Because of You".

Mais 2007 andis Kelly välja rockiliku singli "Never Again", mis pärines 26.juunil 2007 tulnud albumilt "My December". Pehmekõlalisemal rockialbumil, mille enamuses kirjutas lauljatar ise, tõusevad esile lood "Judas", "Can I Have A Kiss", "Haunted" ning plaadi parim, USA-s teise singlina järgnenud "Sober". Euroopas tuli teise singlina 29.10.2007 välja lugu "Dont Waste Your Time".

Neljas Kelly Clarkson album tuli taas popmuusikaga ning produtsendiks Dr. Luke. Albumit ilmus 17.märtsil 2009 RCA alt ja nimeks oli "All I Ever Wanted". Plaadi lugusid aitas kirjutada veel Ryan Tedder. Esimene singel "My Life Would Suck Without You" jagati USA raadiotele mängimiseks 19.jaanuaril 2009. Singli pilt avaldati 06.jaanuaril ning esimesel nädalal laaditi seda alla 280,000. Märtsi algul tõusis singel #1 positsioonile ka UK-s ning sellest sai Kelly esimene #1 singel brittide ajaloos.

Kelly viienda albumi "Stronger" ilmumisajaks oli 24.oktoober 2011 ning esimene singel "Mr Know It All", mille on kirjutanud Brian Kennedy, Ester Dean ja Brett James, tuli välja 30.augustil. Albumil on tavavariandis 13 lugu, Deluxe Edition sisaldab 17 lugu.

02.detsembril 2011 tuli Kelly jõulusingel klassikast "I'll Be Home for Christmas".

Albumi teine singel “Stronger (What Doesn’t Kill You)” jõudis USA-s esikohale 09.veebruaril 2012. Raadiotes aitas särtsu luua Nicky Romero remix.

20.mail 2012 esitles Kelly Billboard Music Awardsil järgmist singlit "Dark Side", mis ametlikult ilmus 4.juunil.

14.augustil 2012 avaldati Kelly uus lugu “Get Up (A Cowboys Anthem)”, mille tellisid Pepsi ja Ameerika jalgpalliliiga oma uue hooaja promosingliks.

Kelly Clarson avaldas oma järgmise singli "Catch My Breath" raadiotele 16.oktoobril ning muusikavideot esitleti 12.novembril. Oma karjääri kümnendaks aastapäevaks andis Kelly 16.novembril 2012 välja albumi "Greatest Hits - Chapter 1". Kantriraadiotele tuli siit raadiosingel “Don’t Rush”.

15.detsembril 2012 kihlusid Kelly Clarkson ja Brandon Blackstock.

24.jaanauril 2012 tõusis lugu "Catch My Breath" Billboard Dance Club Play chartis esimesele kohale.

10.veebruaril 2013 võitis Grammy auhinna parima pop-vokaalalbumi kategoorias Kelly Clarkson' "Stronger".

Kelly singel "People Like Us" tuleb UK-s 23.juunil 2013. Chris Marrs Piliero loodud videot esitleti 28.mail VEVOs.

8.juunil 2013 esitles Kelly oma järgmise albumi kantrisinglit "Tie It Up". Muusikavideo esilinastus VEVOs 14.augustil. Singli kaanepildil oli Kelly pulmarüüs ning Kelly Clarkson ja Brandon Blackstock abiellusid 20.oktoobril 2013.

Kelly Clarkson seitsmes stuudioalbum “Wrapped in Red” ilmus RCA Recordsilt USA-s 25.oktoobril 2013. Plaadil leidub klassikalisi jõululaule nagu ”Have Yourself A Merry Little Christmas” ja ”Blue Christmas” ning ka produtsent Greg Kurstini poolt spetsiaalselt Kelly Clarksonile kirjutatud uus jõulugu “Underneath The Tree”. 16-looline album ilmus UK-s 2.detsembril 2013.

12.juunil 2014 sünnitas Kelly tütre, kelle nimeks on River Rose Blackstock.

Kelly Clarkson osales Trisha Yearwood 17.novembril 2014 ilmunud albumi nimiloos "PrizeFighter".

25.novembril 2014 esitles Amazon albumi “Wrapped In Red“ nimiloo videot.

12.jaanuaril 2015 tuli uus singel “Heartbeat Song”, mille on kirjutanud Kelly Clarkson, Audra Mae, Kara DioGuardi ja Jason Evigan. Marc Klasfeld lavastatud muusikavideo tuli 5.veebruaril.

Kuues stuudioalbum “Piece by Piece” ilmus 27.veebruaril 2015. Plaadil kõlab 13 lugu ja Deluxe Version sisaldab 16 lugu. Plaadil lööb kaasa John Legend loos "Run Run Run", mis on kaver Tokio Hotel 2014 aasta loost.

20.aprillil 2015 ilmunud Josh Groban kaverite albumil "Stages" esitavad nad koos Kellyga Broadway muusikali "Phantom Of The Opera" ballaadi “All I Ask Of You”.

17.mail 2015 esines Kelly Billboard Music Awardsil, esitades järgmist singlit "Invincible". Muusikavideo tuli VEVOs üles 29.mail. Singel ilmus 21.juunil.

Kelly laulab duetti 2014 aasta konkursi "X Factor" võitja Ben Haenow uuel singlil "Second Hand Heart", mis ilmus digitaalselt 16.oktoobril 2015.

9.novembril 2015 tuli RCA Recordsilt välja Kelly viimase plaadi nimiloo “Piece by Piece” singel, millest tehtud tempokam raadioversioon. Loo autorid on Clarkson ja Greg Kurstin. Muusikavideo avaldati Vevos 19.novembril.

4.märtsil 2016 tuli albumist “Piece by Piece” remikside versioon, millel kõlavad tantsulased lood kuid ka hingestatud muusikat nagu nimiloo American Idol versioon, mis pani kogu publiku ja Kelly enda pisaraisse.

14.aprillil 2016 hommikul sündis Kelly Clarksonil poeg, kes sai nimeks Remington Alexander Blackstock.

24.juunil 2016 andis Kelly teada, et tema leping RCA plaadifirmaga on lõppenud ning ta on sõlmitud nüüdsest Atlantic Recordsiga.

Kelly Clarkson ja Aloe Blacc duett "Love Goes On" kõlas 3.märtsil esilinastunud filmis "The Shack". Soundtrack oli müügil alates 24.veebruarist 2017.

7.septembril 2017 ilmus Kelly Clarksonilt singel "Love So Soft" koos Dave Meyers lavastatud videoga ning teine lugu "Move You". Mõlemad pärinesid 27.oktoobril välja tulnud 14-looliselt albumilt "Meaning of Life". Ainsa külalisena osaleb plaadil ansambel Earth, Wind & Fire loos "Whole Lotta Woman." 19.oktoobril tuli singlina välja "Christmas Eve" ja albumi nimilugu "Meaning of Life".

9.veebruaril 2018 ilmus plaadi singel "I Don’t Think About You". Muusikavideo tuli välja 20.märtsil.

Kelly Clarkson tuli 13.mail välja "Meaning of Life" muusikavideoga. Tal oli au olla õhtujuhiks 2018 Billboard Music Awards galal, mis toimus 20.mail Las Vegases MGM Grand Arenal.

Kelly Clarksoni esitatav klassikaline rocklugu "American Woman" on nimilooks Paramount Network'is 7.juunist 2018 alustanud teleseriaalis.

Kelly osales 15.juunil avaldatud Dan + Shay loos "Keeping Score".

Kelly laulab loos "Grown-Up Christmas List" vokaalansambli Pentatonix 26.oktoobril ilmunud jõulualbumil.

9.novembril avaldas Kelly Clarkson singli "Never Enough" 16.novembril ilmuvalt filmimuusikaplaadilt "The Greatest Showman: Reimagined".

26.aprillil 2019 avaldas SX Entertainment multika "Ugly Dolls" soundtracki, kus kõlavad Kelly esituses lood "Broken & Beautiful", "Couldn’t Be Better" ja "Today’s the Day". 27.märtsil ilmus neist singlina "Broken & Beautiful".

16.aprillil 2020 tuli välja Kelly Clarkson maxisingel "I Dare You", kus lugu kõlab viies eri keeles duettides sealsete lauljatega.

Kelly Clarkson jõulusingel "Under The Mistletoe" ilmus 28.oktoobril, kaaslaseks Brett Eldredge. Järgmine jõulusingel oli 13.novembril avaldatud kantribändi Vince Vance and the Valiants kaver "All I Want for Christmas Is You". "Under The Mistletoe" animeeritud muusikavideo tuli välja 10.detsembril.

23.septembril 2021 tuli Kelly Clarkson välja jõulusingliga "Christmas Isn’t Canceled (Just You)". 15-ne looga jõulualbum "When Christmas Comes Around" tuli välja 15.oktoobril.

Kelly Clarkson kuue looga kaverite EP "Kellyoke" tuli välja 9.juunil 2022.

9.septembril tuli välja Dolly Parton & Kelly Clarkson uus versioon loost "9 to 5".

16.novembril avaldasid Kelly Clarkson & Lorna Courtney singli "Since U Been Gone (Juliet's Version)".

21.novembril ilmus Kelly Clarkson & Ariana Grande singel "Santa Can't You Hear Me", kus nende hääled on kiirendatult moonutatud.

Kelly Clarkson andis 14.aprillil 2023 välja duubelsingli "mine/me".

19.mail ilmus Kelly Clarkson singel "favorite kind of high" ning 2.juunil "i hate love" (feat. Steve Martin). Järgmisena tuli 9.juunil "red flag collector" ja singel "lighthouse" 21.juunil.

Kelly Clarkson 14-looline album "Chemistry" ilmus 23.juunil. 8.septembril avaldas Kelly Clarkson singli "roses".

Albumi "Chemistry" deluxe versioon ilmus 22.septembril ning sisaldab 22 lugu.

Faktid

Nimi: Kelly Brianne Clarkson
Lavanimi: Kelly Clarkson
Hüüdnimi: Kellbelle
Sünniaeg/koht: 24.aprill 1982/ Burleson, Texas
Tähemärk: Sõnn
Pikkus: 163 cm
Loomulik juuksevärv: Blond
Pere: ema Jeanne, kasuisa Jimmy Taylor
Õed/vennad: õde Alyssa, vend Jason
Abikaasa: Brandon Blackstock, abielu 20.10.2013
Tütar: River Rose Blackstock, sündis 12.06.2014
Poeg: Remington Alexander Blackstock, sündis 14.04.2016

Lemmik:

Laul: Phil Collins - "Against All Odds"
Muusikastiil: Kõik millel on hing
Värv: Koobaltsinine
Parfüüm: „Tiffany“
TV saated: „Designing Women“, „Friends“, „Will & Grace“, „Everybody Loves Raymond“
Spordialad: Jalgpall, võrkpall ja pehme pesapall

Põnevaid faktid:

Kelly'l on kaks tätoveeringut.

Ööl enne Ameerika Iidoli esinemisproovi, oli Kelly üleval, kuna ta kartis sisse magada, mida tal kahjuks keskkoolis tihti ette tuli.

On kunagi töödanud raamatupoes ja loomaaias.

On näidelnud kahes filmis - „From Justin to Kelly“ ja „Issues 101 „

Albumid:
Thankful (2003)
Breakaway (2004)
My December (2007)
All I Ever Wanted (2009)

*Kelly auhinnakapis on 2 Grammyt, 4 American Music Awardsi, 3 MTV Video Music Awardsi ja lausa 11 Billboard Music Awardsi.

Muud huvitavat