Hannah

Neeruti mõisa Buxhöwdeni pargis toimub taas 20.augustil Hannah privaatne akustiline esinemine "Roosiaia pidu".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 26.06.2005 - 22:05
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.08.2022 - 15:54
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Laulmisega alustas Hannah juba väga varakult, 3-aastasena, hiljem lisandusid klaveriõpingud ja oma esimese laulu kirjutas ta 13-aastaselt. Sellest ajast peale laulab Hannah peamiselt enda loodud laule, tema annet nii laulja kui heliloojana on tunnustatud mitmetel kohalikel võistlustel ja konkurssidel.

Algselt ballaade ja hiljem tantsumuusikat kirjutanud Hannah on teinud koostööd erinevate eesti muusikute- ja ansamblitega ning praeguseks on temast saanud üks nõutumaid ja populaarsemaid naisartiste Eestis.

Heliloomingu ja esinemiste kõrvalt õppis Hannah Tallinna Pedagoogikaülikoolis reklaami ja meedia erialal.

Laiema üldsuse ette astus Hannah 1999.aastal, mil koostöös Caater Productions’iga ilmus tema esiksingel “Sind Otsima Jään” (Still Waiting For You). Järgnesid tantsuhitid “Sinuta” (Without You) ja “Su Poole Hüüan” (Blinded)

2001. aastal sõlmis Hannah’iga lepingu Sony Music Finland ning Soomes anti välja kaks singlit, "Blinded" ja" Without You". Samal aastal ilmus Hannah’i debüütalbum “Salaja” (Secretly), mida saatis suur edu. Plaadi nimilugu “Salaja” vallutas kohalikud raadiojaamad ja edetabelid ning võitis Eesti Muusikaauhinnad 2001 “Aasta Tantsuhitt” tiitli.

Enamus plaadil olevaid lugusid - “Salaja”; “Sind Otsima Jään”; “Leidmata Sind”; “Blinded”; “Sinuta”; “Lõputud Ööd” on püsinud edetabelite tipus ning saanud publikult väga sooja vastuvõtu.

Eesti Muusikaauhinnad 2001 valimistel oli Hannah ja tema debüütalbum “Salaja” nominendiks koguni viies kategoorias: “Aasta Naisartist”, “Aasta Uustulnuk”, “Aasta Tantsuhitt”, “Aasta Raadiohitt” ja “Aasta Tantsuartist”.

2002. aasta alguses saavutas singel “Blinded” edu USA raadiojaamas Energy 92,75fm “Blinded” ilmus maxisinglina 30.juulil 2002 USA turul plaadikompanii Robbins Entertainment poolt. Singel sisaldab endas viit erinevat varianti laulust “Blinded” ning on saadaval nii CD kui ka 12” vinüülplaadina.

28.novembril 2002 esitles Hannah oma uut kogumikplaati – Hannah Ballaadid. Eriliseks muudab plaadi asjaolu, et kõik raadiotes tuntuks ja lemmikuks saanud hittlood on esitatud akustilises versioonis klaveri saatel. CD - lt võib leida 15 tuntud ja seni veel kuulmata lugu. Kaunid ja rahulikud meloodiad on kõik loodud ning ka klaveril saadetud Hannah’ i poolt.

25.veebruaril 2003 toimunud muusikaauhindade "Kuldne Plaat 2003" jagamisel kandideeris Hannah kahes kategoorias, pälvides oma albumiga "Ballaadid" Aasta Naisartisti tiitli.

Hannah abiellus 21.juunil 2003, Tallinna Toomkirikus. Abikaasa Ander Ild tegeleb kinnisvara arendusega. Oma pulmapäevaks kirjutas Hannah abikaasale kauni loo “Kui hing on üks”.

30.juulil 2003 ilmus Hannah’i kolmas kogumikplaat “Fly Away”, mis sisaldab endas kümmet trance-stiilis tantsulugu. Kõik lood on kirjutatud, produtseeritud ja esitatud Hannah’i poolt. Kolm esimest singlit – “Veelkoord”, “Fly Away” ja “Loodan” on olnud ääretult edukad, neist viimane vallutas TOP 40 edetabeli esikoha. Tänaseks on album saavutanud suure populaarsuse ja võitnud palju poolehoidu kuulajate poolt.

“Hannah Ballaadid II“ on Hannah’i neljas album, mis sisaldab endas 14 Hannahi poolt kirjutatud originaallugu, millest 11 esitatud koos sümfooniaorkestriga. Plaadi väljaandja on Up Music Production.

Lauljatar Hannah on 2007 aastal Inglismaal endale nime tegemas. 12. mail oma 26ndat sünnipäeva pidanud lauljatar andis vaid nädal enne Londonis oma esimese kontserdi džentelmenide klubis Club Landstone, kuhu oli kutsutud Briti press. "See kinnine kontsert oli mõeldud minu muusikaturule tulekuks," rääkis Hannah.

Hannahi ingliskeelne singel "You are" tuli Inglismaal turule 28.mail 2007, aprillis tehti loole ka video, mis on leidnud koha muusikakanalite MTV International ja VH1 programmis. Singel on valminud produtsent James McMillani käe all, kes on koostööd teinud selliste tähtedega nagu Whitney Houston ja Kelly Clarkson. "Inglased on leidnud üles minu aususe ja sügavuse, mida oma muusikaga edasi annan. Prantslased armastavad mu muusikat, samas ei möödu seal ühtegi päeva, mil ei tuleks komplimenti minu silmade kohta," räägib Hannah. 20.augustil tuli teise singlina välja "I See" ning album "Everything is Changing" ilmus 08.oktoobril 2007.

Hannah laulis 13. oktoobril 2007 Wembley staadionil enne Inglismaa-Eesti jalgpallikohtumist nii Inglismaa kui ka Eesti hümni. Wembley staadionile tuli selleks mänguks 80 tuhat inimest ja lisaks jälgisid toimuvat miljonid televaatajad.

Album "Everything is Changing" reklaamiks üle maailma sai Hannah kutse osaleda legendaarse poplaulja Jason Donovan comeback tuuril. Jason Donovani ja Hannah'i tuur sai alguse 2008 novembri lõpul Wales’is. Kogu tuuri raames anti 18 kontserti üle Inglismaa ja Šotimaa ning viimane etteaste oli 19.detsembril 2008 Londonis Hammersmith Apollo kontserdihallis.

28.maist 2009 oli YouTube-s üleval Hannah singli "Keeping Score" video. Osta sai singlit allalaadimise teel alates 29.juunist 2009 ITunes-t. Järgmiseks singliks oli "Shadow on the Wall", mis klubides astus tulle 13.septembril 2009 ning oli viie nädalaga tõusnud UK Upfront Club Chart tabelis viiendale positsioonile. Loo kirjutamisel oli Hannahile abiks briti nimekas produtsent Steve Booker.

Singel "I Believe In You“ sisenes märtsis 2010 UK klubiedetabeli esikümnesse juba esimesel nädalal ning jõudis teisel nädalal kohale #1. Lugu valiti 12.juunil 2010 raadiojaama TalkSport poolt Inglismaa jalgpallikoondise 2010. aasta MM-finaalturniiri hümniks.

Hannah üllitas 14. novembril 2010 UK-s singli "Sanity".

15.novembril 2010 tuli album "Õige tasa – ballaadid, mille salvestamine lõpetati 15.oktoobril 2010. Kõik 12 lugu on uued ja kõlavad plaadil peamiselt klaveriga. Lauljatari sõnul kirjeldab plaat ajas kasvamist, eneseleidmist ja mõtisklusi natuke laiematel eluteemadel. Plaadile annavad värvi noored ja andekad muusikud - kitarrist Taavi Langi, Andreas Lend tšellol ning Henno Kelp bassil. Üle pika aja sai lauljatari ka kodumaal laulmas kuulda 10-l kirikukontserdil.

Aprilli keskel 2011 vallutas Hannah singliga "Taking Over Now" Briti klubimuusika edetabeli "UK Upfront Club Charts" esikoha. Esitajateks on HMC (Hannah & Miami Calling).

30.mail 2011 andis Snowdog Records välja Hannah suvise klubisingli "Call My Name". Ibiza müstikast ja energiast pakatavale singlile on remiksid teinud D.O.N.S., Spacerockerz, Loverush UK ning Ali Wilson & Tristan Ingram.

18.juulil 2011 tuli Hannahilt vahelduseks ambient lugu "Paradise" väga kena loodusvideoga. Müügis on see I-tunes. 19.juulil esitleti facebookis järgmist singlit HMC (Hannah & Miami Calling) "When The Sun Comes Down" Peppe Nastri remiksi.

19.aprillil 2002 avaldati Hannahi laulu "Falling Away" akustilise miksi stiilipuhas must-valge video. Hannah kannab videos Aldo Järvsoo loodud valget kleiti ja esindatud on ka Estonia klaver.

16.juulil 2012 avaldas Hanah uue video oma suvesinglile "Good Feeling" ning 18.juulil premeeris Armada Musc ülikaunist ja ingellikku Hannah etteastet Alex M.O.R.P.H. loos "When I Close My Eyes".

Inglismaal laineid lööv lauljatar Hannah rõõmustas lõpuks kodumaist publikut kauni etteastega 28.juulil muusikaüritusel Kloogaranna Festival 2012.

28.novembril 2012 tutvustas Hannah oma uue singli “Only For Tonight” akustilise versiooni videot. Hannah and Miami Calling uus lugu kõlas ETV eetris 1.jaanuaril 2013.

13.oktoobril 2013 esitles Hannah eestikeelset raadiosinglit "Vaatamata tagasi", mis on TV3's 9.detsembril eetrisse jõudnud seriaali "Kartulid ja apelsinid" tunnuslooks. Hannah viimaseks avaldatud looks jäi "Ärkamine", mille video esmaeeter oli ETV-s 24.02.2015.

11.mail 2015 tunnistas Hannah Vikerraadio "Jutusaates", et peab muusikaga pausi.

24.aprillil 2018 sündis Hanna ja Ander Ildi perre tütar Elisabeth Emmy.

21.augustil 2021 toimus Neeruti mõisa Buxhöwdeni pargis Hannah privaatne esinemine. Hannahi tuntumatele lauludele lisaks kõlasid esmakordselt mitmed lood, oma ainulaadses esituses - just nii, nagu nad on sündinud.

Neeruti mõisa Buxhöwdeni pargis toimub taas 20.augustil Hannah privaatne akustiline esinemine "Roosiaia pidu".

Faktid

Nimi: Hanna Ild (sünninimi Pruuli)
Artistinimi: Hannah
Sünniaeg/koht: 12.mai 1981/Tallinn
Pikkus: 165cm
Silmade värv: Hallikas-sinine
Juuste värv (originaal): Pruun
Abikaasa: Ander Ild
Tütar: Elisabeth Emmy
Vanemate nimed: Heidi Pruuli ja Rein Pruuli
Vanemate ametid: Ema Heidi - ETV muusikasaadete peaprodutsent, isa Rein - AS Fenestra
Hobid: Mäesuusatamine
Huvid: Muusika

Moto: “Õnn on see, kui lained jõuavad rannale, kuid ei pühi Sinu liivalossi minema…”

Muud huvitavat