Maarja Aarma MA

Maarja Aarma MA avaldas 26.jaanuaril 2024 uhiuue singli “Walk Me Home”, mille ilmumist tähistatakse õhtul Põhjala tehases asuvas ankruSAALis ainulaadse kontserdiga. “See on lugu südame järgi elamisest, kuidas ta aitab meid pimedast hetkest valgesse ning kogu selle protsessiga kaasnevast vabanemise tundest,” kirjeldas Maarja loo sõnade tausta. Muusikavideo puhul tehti taaskord koostööd Kadi Aarega.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 28.06.2005 - 23:41
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.01.2024 - 11:14
Eesti artist, Ansambel, Jazz

Maarja Aarma on mitmekülgne noor laulja. Ta on neo-soul bändi Maarja Aarma MA ning 8-liikmelise jazzansambli Gretagrund asutaja ja eestvedaja. Lisaks laulja ning sõnade- ja muusikakirjutaja rollile arranþeerib Maarja muusikat vokaalansamblitele, kooridele ja instrumentaalkoosseisudele.
Jazzmuusika juures võlub teda vabadus – vabadus olla ja vabadus luua.

Maarja Aarma on erinevate koosseisudega, sealhulgas Maarja Aarma MA ning Gretagrund, esinenud mitmeid kordi Jazzkaarel, Tallinn Music Weekil ning jazziklubides üle Eesti. Lisaks on esinemised viinud ta ka välismaale, näiteks Peterburi Jaani kirikusse. Ta on laulnud backi mitmetele kuulsatele Eesti artistidele. 2017. aastal pälvis ta Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsioonikonkursil parima laulja auhinna.

Maarja Aarma alustas laulmist 4-aastaselt ETV Lasteekraani Muusikastuudios. Maarja muusikaõpingud said alguse 1997. aastal Tallinna Muusikakoolist klassikalise klaveri erialal. Pärast keskkooli asus Maarja õppima pop-jazz laulu Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli ning sealt edasi jazzlaulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on ennast täiendanud Norras (Universitetet i Stavanger) ning Suurbritannias (North Glasgow College).

Ansambel Gretagrund koosneb kaheksast Eesti jazzmuusikust, kes alustasid koos musitseerimist 2014. aasta kevadel. Bändi eestvedajad ning loomingu autorid on lauljatar Maarja Aarma ja pianist Britta Virves. Lisaks musitseerivad Madis Meister – kitarr, Mihkel Malgand – kontrabass, Tõnu Tubli – trummid, Linda Kanter – taustvokaal, Mari-Liis Aljas – taustvokaal, Mirjam Dede – taustvokaal.

2015. aastal ilmus Gretagrund album “Püsimatu hing“, mis võtab kokku bändi loomingu kaheksas loos. Gretagrund viib sind seiklema läbi heledate ja tumedate toonide. Ansambli 4 instrumenti ja 4 vokaali täiendavad ja komplimenteerivad üksteist, sulavad ühte ja sammuvad siis taas omapäi. Selliselt moodustub veider ja põnev tervik. Bändi eestvedajad pianist Britta Virves ja laulja Maarja Aarma väljendavad oma mõtteid Gretagrundi eestikeelses originaalloomingus. Selles on omavahel seotud improvisatsioon ja arranþeeritud osad. Lisades sinna juurde ansambliliikmete omapoolse muusikalise nägemuse, vormub Gretagrundi tõeline nägu.

Maarja Aarma MA on 2017.a. alustanud 4-liikmeline neo-soul muusika ansambel. Bändi kuuluvad kollektiivi eestvedaja ja laulja Maarja Aarma, bassist Janno Trump, pianist Madis Muul ning trummar Dmitri Nikolajevski. Oma esimese looga “Don’t Throw This Heart Around” jõuti ülemaailmsel laulukirjutamise võistlusel International Songwriting Competition (ISC) 2017 poolfinalistide hulka. Singliga “Hazy Day“ olid nad sama konkursi 2019 finalistide hulgas. MA ülesastumiste hulka kuuluvad kontserdid Eesti armastatud jazzfestivalil Jazzkaar, festivalil Tallinn Music Week ning esinemised üle Eesti (Philly Joe’s Jazz Club, Endla Jazzklubi, Tartu Erinevate Tubade Klubi, Võru Jazziklubi, Rakvere BVSC Jazziklubi).

Koosseisu debüütalbum “Connected Through“ ilmus 9.aprillil 2019. Plaadil kõlab bändi originaallooming, muusikast sõnadeni. Traditsioonilised lauluvormid vahelduvad stuudios jäädvustatud ühiste jämmi osadega. “Connected Through” plaadil on soojust, rõõmu, küsimisi ja rahu. “Plaadimaterjali salvestamisega alustasime eelmise aasta septembris Retrosonic stuudios koos andeka ja kogenud José Diogo Nevesega. Meil on suur rõõm, et nüüd on tervik koos ja plaat jõuab kuulajateni,” rääkis Maarja albumist.

19.jaanuaril 2022 ilmus värske loominguga Maarja Aarma MA viie looga lühialbum "Queenland", mis on kaunilt hingestatud muusikaline teekond läbi elu õppetundide. Selle looming kannab endas Maarja naiselikku väge ning bändikaaslaste Janno, Madise ja Dmitri tugevat kohalolu ja mängulisust. Oma muusikalises väljenduses ollakse mõjutatud soulist, neo-soulist, vokaalpopist ja õrnalt ka skandinaavialikust jazzist. Avalugu “Tired” loob alguspunkti rännakule – see, mis oli, enam ei toimi ning uut veel ei ole näha. Teine lugu “Queenland” on enesele otsa vaatamine ja küsimuste esitamine. Saabuvate vastuste lubamine, nendega leppimine, teekond enese väärtustamise ning avanemiseni. Järgmine ehk kolmas lugu “Live Free” jõuab vabanemiseni. Tähistatakse kõikehaaravas kerguses elamist, heites teeskluse rüü ja nautides endaks olemist. Neljas lugu “Give A Little Faith” lakub haavu, mis teel olles saadud – teeb pehme pai ning toob kaasa sügava rahunemise. Viies ja viimane laul “A Sparkle” teeb kummarduse elule. Neid, keda meie ümber enam pole, kanname oma südames edasi.

EP kõlalisel kujunemisel oli lisaks kõigile bändiliikmetele oluline roll Taavi Paometsal, kellega toimus koostöö ka MA singli “Hazy Day” raames. “Taavi miksis ning vastutas üldisemalt lugude ja EP kõla terviklikkuse eest. Salvestasime temaga ka vokaalid ja taustavokaalid. Andekas ja tark muusik, kellel ideedest puudust ei tule,” sõnas Maarja. Lisaks Taavile andsid oma panuse Martin Petermann, kes bändi stuudios salvestas, ning Johannes Lõhmus, kes tegi albumi master’i. Lühialbumil astuvad instrumentalistidena veel üles ansambli Lexsoul Dancemachine trummar Caspar Salo (perkussioonid loos “Live Free”) ning trompetist ja helilooja Jason Hunter (trompeti soolod loos “A Sparkle”). EP kujunduse ja visuaalid lõi võrratu noor kunstnik Anastasia Musakko.

Albumi nimiloole “Queenland” valminud muusikavideo loodi koostöös reþissöör Kadi Aare, koreograaf Elina Tamme ja videograaf Mikk Rosinaga. Video avaldati 12.jaanuaril.

Maarja Aarma MA esines 6.mail TMW raames Philly Joe's Jazz klubis (Tallinn). 8.juulil esines Maarja Aarma MA Haapsalus jazzifestivalil TAFF:fest.

Maarja Aarma MA avaldas 26.jaanuaril 2024 uhiuue singli “Walk Me Home”, mille ilmumist tähistatakse õhtul Põhjala tehases asuvas ankruSAALis ainulaadse kontserdiga. “See on lugu südame järgi elamisest, kuidas ta aitab meid pimedast hetkest valgesse ning kogu selle protsessiga kaasnevast vabanemise tundest,” kirjeldas Maarja loo sõnade tausta. Muusikavideo puhul tehti taaskord koostööd Kadi Aarega.

Faktid

Maarja Aarma MA bändi kuuluvad:
kollektiivi eestvedaja ja laulja Maarja Aarma - sünnipäev: 09.09.1989
bassist Janno Trump - sünnipäev: 10.11.1990
pianist Madis Muul - sünnipäev: 13.07.1986
trummar Dmitri Nikolajevski - sünnipäev: 16.10.1985

Muud huvitavat

Seotud videod

Maarja Aarma MA - Walk Me Home
Maarja Aarma MA - Walk Me Home

Artist: Maarja Aarma MA

Lugu: Walk Me Home

Aasta: 2024

Maarja Aarma MA - Queenland
Maarja Aarma MA - Queenland

Artist: Maarja Aarma MA

Lugu: Queenland

Album: Queenland EP

Aasta: 2022