Apollo

Klubis Uus Laine tegi 3.juulil erilise live-etteaste Apollo 999.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.04.2002 - 11:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.07.2024 - 23:19
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Apollo on Kesk-Eestist Türi vallast pärit noormees, kes armastab muusikat. Varajases nooruses tegeles ta palju laulmisega, kirjutas sõnu ning riimis vabastiilis enda väikese vennaga. Keskkooli minnes sai langetatud otsus enda unistusi lõpuks püüdma hakata ning iga öö uusi kirjutisi luues sündis 2019 aastal debüütsingel "Veatu", mille ta laadis üles SoundCloudi. Samal aastal tulid veel lood "Üles ja alla" ning "Lendan".

3.märtsil 2020 avaldas Apollo kaheksa looga albumi "Õhkutõus". Album räägib murtud südame teekonnast uue armastuse leidmiseni. Suvel astus ta üles koos Küberünnak & Karmoga Eesti HipHop Festivali pealaval, millele järgnes esinemine Tallinn Music Weekil. Lisaks on Apollo esinenud mitmeid kordi mainekates Eesti ööklubides kontsertüritustel nagu näiteks Lil Pidu, Lil Jõul ja peaesinejana Voog89-l Patarei Merekindluses.

Peale meloodilise räppmuusika teeb Apollo katsetusi ka R&B valdkonnas ning selles stiilis on ta välja andnud 2020 aasta lõpus loo nimega "Idüll". Sõnades on Apollo siiani põhiliselt kajastanud oma tundeid. 2021 aastast jäi Apollo meelde lugudega "PS2" (prod. Fly Melodies) ja "Kiirteel" (ft. Creez). Lavalaudadel üles kasvanud, armastab ta publikule esineda. Seal tunneb ta ennast koduselt. "Ma olen artistina juba korda saatnud asju, mis tundusid väga kauged eesmärgid ning see motiveerib mind edasi minema. Ma ei oleks siin ilma enda kuulajaskonna ja toetajateta. Olete mulle väga kallid!"

18.novembril 2020 andsid HVNS ja Apollo välja singli "Maailm kuulub sulle". Laulule on soojade värvidega kuldse video valmistanud Rando Aljaste. Lugu salvestati ja miksiti Alvar Antsoni poolt. 15.jaanuaril 2021 andsid HVNS ja Apollo välja videosingli "Põleda". Loo video ning loo taust, mix ja master valmisid Alvar Antsoni käe all, kes on tuntud koos Apolloga kui Kéa Eesti Laulu 2021 võistlusloo "Hypnotized" kaasautor.

Apollo tuli 3.detsembril 2021 välja singliga "Ainus", mille meeleolu ühendab endas 1980. aastate rütmi ning tänapäevase produktsiooni, hoides samal ajal midagi ärevat õhus. Apollo ise kommenteerib lugu järgmiselt: "Alustasin laulu kirjutamisega 2020. aastal, kui kuulutati välja esimene koroonakarantiin. Esimese demo salvestasin telefoni, järgmise sõbra kodustuudios ning siis juba võttis vokaalid linti Alvar Antson, peale mida valmis Tartus mitme produtsendi käe läbi lõplik versioon. Kuna asusin juulis ajateenistusse, siis toimus just laulu viimistlusprotsess peamiselt interneti ning telefoni kaudu. Kolm päeva enne ajateenistusse asumist olid täis filmimist ning planeerimist, sest oma viimased vabad päevad (ja ööd) pühendasin muusikavideo filmimisele. Minu jaoks sümboliseerib see laul tõelist armastust – võimet vaadata üle endale armsa inimese vigadest, talle andestada ning aktsepteerida teda sellisena nagu ta on."

Singliga koos ilmus ka muusikavideo, mille valmimisele aitas kaasa Radisson Blu Hotel Olümpia Tallinn. Muusikavideo režissöör oli Kristjan Aru, meeskonda kuulusid veel Antony Loodus ning Kaur Hendrikson. Osades olid Karl-Mathias Saarse ning Greta Liisa Ilus.

14.veebruaril 2023 esitles Apollo lugu "Gifted" koos lüürikavideoga.

31.detsembril 2023 andis Apollo välja singli "Pilvepiir".

15.aprillil 2024 tuli välja Apollo 999 ja Davay ühine lugu "They Don't Know".

Klubis Uus Laine tegi 3.juulil erilise live-etteaste Apollo 999.

Faktid

Lavanimi: Apollo
Kodanikunimi: Karl-Mathias Saarse
Sünnipäev: 05.04.2002

Muud huvitavat

Seotud videod

Apollo - Ainus
Apollo - Ainus

Artist: Apollo

Lugu: Ainus

Aasta: 2021