Gerli Parmas

4.novembril 2022 abiellusid Gerli ja Martin Parmas. Lauljatar võttis mehe perekonnanime. 16 aastat tagasi teineteist leidnud paari peres kasvab tütar Camilla.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 10.08.2005 - 19:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.11.2022 - 09:02
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Gerli Parmas, neiuna Padar; on sündinud 6. novembril 1979 ja üles kasvanud Lääne-Virumaal Uhtnas ning tema noorem vend on muusik Tanel Padar. Lapsest peale muusikaga tegelenud Gerli on õppinud muusikakoolis klaverit ja omal algatusel ka saksofoni. Gerli meelest vedas tal meeletult, et sai veeta lapsepõlve maal ning Usub, et loovus arenes just tänu sellele. Vanemad olid musikaalsed, ema mängis klarnetit ja saksofoni ning laulis bändis, isa oli trompetist, aga valdas teisigi instrumente, bändis mängis basskitarri.

Juba noorena tekkis Gerlil huvi näitlemise ja laulmise vastu ning esimene tõsisem ülesastumine oli 1994. aasta võit “Laulukarussellil”, mil Gerli oli 15aastane, ja teda kutsuti seejärel mitmele poole esinema. Aasta hiljem osales tüdruk juba saates “Kaks takti ette”, mis seadis sihi veelgi kindlamalt paika. 1997. aastal Gerli sama võistluse juba võitis. Keskkooli lõpus sai tüdruk Rakvere teatri lavalaudadelt ka teatripisiku, esinemiste eest maksti üht-teist, ja näpp oligi kuradile antud.

17-aastaselt läks Gerli aastaks õppima Rootsi Gävle jazzigümnaasiumisse, kus sai ka hääleseadet. Edasi kutsuti tüdruk tööle Soome–Rootsi vahet seilavale laevale. Laevaartisti perioodi peab ta väga oluliseks treeninguks. “Laevatöö karastab sind igas suunas. Sa võid laulda mis tahes olukorras, mis tahes seisundis, ükskõik millisele publikule. Seal võib kõike juhtuda, nii head kui halba. Pead olema rivis iga päev ja olenemata tingimustest. See töö on teinud minust selle, kes ma olen – olen võimeline andma igasugustes tingimustes häirimatult endast 110 protsenti.”

Uue aastatuhande algul kolis Gerli Soome ja abiellus 2001. aastal soomlase Aki Harjannega. Gerli on osalenud erinevates sooloprojektides ning olnud Soome bändi Rock Elements solist. Tähelend algas aga Tallinnas muusikali “Cabaret” peaosatäitjana. 2002. aastal saavutas Gerli Eurolaulul kolmanda koha looga "Need A Little Nothing". Detsembris 2004 sündis Gerli ja Aki tütar Amanda Rebecca ent paar läks lahku 2006. aasta suvel.

2005

Gerli Padari eestvedamisel asutati 02.06.2005 avaliku konkursi korras tulihingeline bänd - Glive. Bändi koosseisu valiti musikaalsed, andekad, karismaatilised noored muusikud. Glive`i liikmed kolisid koheselt stuudiosse ning alustasid intensiivselt loomingulist tööd. Glive`i loodud muusika on originaalne ingliskeelse lüürikaga, mille sisu on sotsiaalse sõnumiga. Stiili poolest ei saa Glive`i liigitada ühtegi kindlasse zanri, kuid sugemeid leidub nii rockist, metalist, funkyst, jazzist ja muust säärasest gruuvivast. Powerist ja energiast selles tiimis puudu ei jää. Juulis 2005 ilmus neilt promosingel "Mental Abuse".

2006

2. juunil esietendus Vanemuises ABBA-meeste Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse kirjutatud muusikal “Chess”, Florence osas astus üles Gerli Padar. See on Ungarist Ameerikasse ära hüpanud malehuviline naisterahvas, kes otsib armastust, nagu me kõik. Ainult valest kohast.

8.juulil osales bänd Õllesummeril, esitades jõulist ja väga kurja rokki.

Juulis 2006 osales Gerli Padar Türgis Egeuse mere ääres Cesme linnas toimuval konkursil Cesme International Song Contest ja sai Eurovisiooni-tüüpi popmuusika üritusel teise koha. “Kokku oli esindatud 14 maad, meie naabritest olid võistlemas näiteks Rootsi ja Soome,” jutustab Gerli. “Võistlus ise toimus 15. juulil vanas amfiteatris, olid olemas suured ekraanid ja kõik muu. Sain asjast teada alles paar nädalat enne üritust, palju ettevalmistusaega just ei olnud!” Vaatamata ajanappusele esines Gerli Padar Türgi suurimal muusikakonkursil väga edukalt. Teise koha tõi lauljannale lugu “Jorney”. “Esitasin oma bändi laulu, kuid bänd ise kaasa ei saanud tulla.”

2007

Gerli Padar esindas 2007 aasta Eurovisioonil Helsingis Eestit looga "Partners in Crime", muusika Hendrik Sal-Saller, sõnad Berit Veiber. Poolfinaalist edasi ei pääsetud.

Glive eestikeelne plaat "Gerli Padar ja Glive" ilmus poelettidele 07.12.2007. Plaadil oli 9+3 lugu.

2008

2008. aastal juhtis Gerli koos Mart Sanderiga saadet "Tantsud tähtedega". Saates tutvus ta oma praeguse elukaaslase Martin Parmasega.

Mais salvestas Gerli Jaak Joala loo "Kuulsuse ahelad".

Novembris Vanemuise teatri suures majas esietendunud lastemuusikalis “Detektiiv Lotte” mängib eesti laste suurt sõpra Lottet laulja Gerli Padar.

2009

19.jaanuaril 2009 kõlas 2007 aasta Eurolugu uues kuues ETV "Erisaade" eetris. Laulu "Käed eemale Maripuust!" sõnade autor on Contra, esitasid Gerli Padar ja ansambel Glive.

Gerli Padar ja ansambel Glive esinesid Eesti saatkonna Prantsusmaal ja Eesti aukonsuli Lyonis Serge Arnould' kutsel Lyonis toimuvatel konsulaarpäevadel. 06.juuni õhtul toimuvnud rockkontsert oli ürituse üks peasündmus.

2010

2010/2011 hooajal juhtis ta koos Jüri Aarmaga saadet "Lauluga maale".

2011

2011 mais esietendus Vanemuises kontsert-tantsuetendus ABBA, milles teeb kaasa lauljanna Gerli Padar. Gerli tunnistab, et ta oli mõttest osaleda ABBA tantsuetenduses väga vaimustuses.

8.juulil toimus Õllesummeri jazzi- ja veiniaias kontsert "Eesti POP uues KUUes", mis tõi kuulajateni Eesti 1990te diskohitid lounge`i või bossa võtmes. Muusikavalikus olid tuntud meloodiad ja rütmid - puhas, akustiline sound ning stiilsed seaded. Tegemist oli Gerli Padari tuliuue bändi The Moon esimese kontserdiga. Bändi kuuluvad peale Gerli veel Taavi Langi akustilise kitarriga, Tõnis Tüür kontrabassil ning Ahto Abner trummidel.

Gerli Padar osales 6.-10.septembril 2011 toimunud Jalta muusikafestivalil "Crimea Music Fest". Etnovoorus laulis Gerli Aivar Joonase "Vee ja soola saaga" ning teises voorus Tina Turneri loo "The Best". Rahvusvaheliselt noorte lauljate muusikafestivalilt "Crimea Music Fest" tõi Gerli koju autonoomses Krimmi vabariigis välja antud sära ja originaalsuse eripreemia.

2012

Aprillis 2012 ilmus Gerli Padar & The Moon album "Disco Kuul", millel kõlavad 1990-ndate aastate eestikeelsed hittlood uutes tantsulistes seadetes.

"The Moon on bänd, mis tõmbab peo käima,“ ütles The Mooni solist Gerli Padar. "Meie muusikavalikus on ainult hitid, mis kuulajais tekitavad äratundmisrõõmu ja nostalgiat. The Mooni eesmärgiks ongi teha hea tuju muusikat, mille saatel võib kasvõi hommikuni tantsu vihtuda ja mitte ainult- uued jäzzilikud seaded pakuvad kindlasti üllatusmomente ja suurepärast kontserdielamust.“

Kogusime kokku 1990-ndatel aastatel eesti diskosaalides ja kontserdilavadel kõlanud ning kõige rohkem mällusööbinud ja meeldinud laulud, mida tahaks aegajalt uuesti kuulda. Kauamängival plaadil on kokku 14 lugu, nende seas näiteks "Ütle miks“, "Sa muutsid kõik“, "Nii kuum on tunne“, "Itimees“, "Tantsin sinuga taevas“ ja paljud teised tuntud ja armastatud laulud.

The Mooni põhikoosseisus mängivad Taavi Langi kitarril, Madis Zilmer trummidel ja Tõnis Tüür kontrabassil. Lisajõududena teevad plaadil kaasa Meelis Unt saksofonidel, Allan Jakobi akordionil ja Dagmar Oja taustalauljana. The Mooni kõigi uute tantsuliste seadete autoriks on Andrus Rannaääre.

2013

7.juunil 2013 jõudis Vanemuise suures majas vaatajate ette kontsert-tantsuetendus "Thriller – Tribute To Michael Jackson", milles mängib kaasa ka Gerli.

31.12.2013 toimus Gerli Padar live pidulikul aastavahetusel Tartu klubis Vabank.

2014

7.märtsil alustas ETVs Perepidu 2014, mille saatejuhid on Gerli Padar ja Henrik Normann.

Gerli Padar kinnitas, et kõigi teleprojektide kõrvalt on tal aega ka enda muusikaga tegeleda. "Kui inimene midagi tulihingeliselt tahab, siis kõigeks leiab aega. Lihtsalt peab olema hea organiseerimisvõime,"ütles Gerli.

Emadepäevaks tuli Gerli Padaril ja tema bändil The Moon välja uus laul "Ema", mille kirjutanud Imre Sooäär. Laulu kuulis 9.mail ETV saates "Perepidu", kus Gerli esitas seda koos oma tütre Amanda Rebeccaga.

Gerli Padar ja Martin Parmas said 25.augustil pisitütre vanemateks.

2015-....

17.juunil lõpetas Gerli Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal.

Suvel lavastab Gerli Padar koos Jüri Aarmaga Eesti erinevates paikades saatesarja "Suvenaabrid", mis on välja kasvanud varasemast suvisest laulusaatest. Gerli lubab, et saade tuleb hoogne ja lõbus, koos saab nuputada ja laulda.

Gerli Padar & The Moon esines 7.juulil 2016 muusikafestivalil Õllesummer Retro FM laval.

Eesti Laul 2018 finaalis Saku Suurhallis 3.märtsil osales Eliis Pärna ja Gerli Padar Imre Sooääre looga “Sky”, mis tehti avalikuks 20.detsembril.

Gerli Padar tuli üle pika aja välja uue lauluga, mil nimeks “Abielunaise blues”. Loo teksti ja muusika autor on Kelli Uustani, kes on öelnud et lüürika sündis täiesti juhuslikult naistefoorumeid lugedes, kus oma suhteid lahati ja mehi materdati. Blues’i saundi eest hoolitses kollektiiv Cathouse Radio: Alar Kriisa, Vilho Meier, Madis Fuchs, Andres Mikk, Priit Sootla. Singli ametlik esmaesitlus toimus 24.märtsil raadio Elmar hommikuprogrammis. Gerli Padar ütles raadiojaamale antud telefoniintervjuus, et laulu “pätsas” ta Kelli Uustanilt juba aastaid tagasi ja nüüd sai see salvestatud. Padar võtab laulu teksti huumoriga ja oma eluga ta paralleele tõmmata ei saa.

14. ja 15. mail jõudis Saku Suurhallis esmakordselt lasteni uus etendus "Lotte ja vana õunapuu saladus". Janno Põldma ja Heiki Ernits lõid "Lotte ja vana õunapuu saladus" tarvis täiesti uue loo ja enneolematu 400-ruutmeetrise lava. Lavastas Ain Mäeots, kunstnikeks olid Heiki Ernits ja Iir Hermeliin. Muusikaga rikastasid etendust Priit Pajusaar ja Leelo Tungal. Osades: Gerli Padar, Mait Malmsten, Vallo Kirs, Sepo Seeman, Jan Uuspõld, Elina Nechayeva, Priit Strandberg jt.

4.novembril 2022 abiellusid Gerli ja Martin Parmas. Lauljatar võttis mehe perekonnanime. 16 aastat tagasi teineteist leidnud paari peres kasvab tütar Camilla.

Faktid

Glive koosseis oli:
Gerli Padar - vokaal
Taavi Langi - kitarr
Erko Laurimaa - kitarr
Sten Kivistik - basskitarr
Priit Mägi - trummid
Johanna Münter - taustalaul

Gerli Padar & The Moon koosseis:
Gerli Padar – laul
Taavi Langi – akustiline kitarr
Tõnis Tüür – kontrabass
Madis Zilmer – trummid
Dagmar Oja - taustalaul
Meelis Unt - sopran ja tenor saksofon
Andres Raag - kongad + muu perkusioon

Muud huvitavat