Alabama Watchdog / Up the Sky

18.mail 2023 tuli välja Genialistide lugu “Anna mulle end” Alabama Watchdogi marinaadis. “Kõik me mäletame Maiet ja Valdurit, kelle filmist paljud selle bändi avastasid. Lapsena tundus lihtsalt, et oh… äge bänd, aga aastaid hiljem, kui ise mussi hakkasid tegema, siis said aru, et lisaks ägedusele on seal mitmeid tahke. Täitsa progerokk bänd ju…” naljatles Sven.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.09.2005 - 07:08
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.05.2023 - 19:23
Eesti artist, Ansambel, Rock

Kolmeliikmeline bänd Up the Sky sai alguse 2017. aasta kevadel, mil kauaaegsed sõbrad ning muusikud Ken Einberg (vokaal ja bass), Sven Seinpere (trummid) ja Taaniel Pogga (klahvpillid) üheskoos prooviruumis ebatavalises koosseisus jämmima hakkasid. Ken on varem tuntud bändist Ziggy Wild), Sven ansamblist Sounds of September.

Kollektiivile omane stiil on inspireeritud dirty-rocki suurkujudest, kelledest saab esile tuua Muse’i, Royal Bloodi, Wolfmotheri ja Rage Against the Machine’i. Sellele lisavad värvi ja ootamatust juurde mõjutused bluesist ning groovy’dest kitarririffidest, mille tulemusena on Up The Sky helipilt rikkalik ja võimas.

Juba juunis 2017 pääsesid nad edasi Noortebänd 2017 demovoorust, mis lõppes triole poolfinaalis 7.oktoobril Tallinnas, Sinilinnus. Edasi finaali pääses sealt Sven Seinpere teine bänd Rainer Ild. 29.septembril anti välja esimene singel “Reckless”.

Up The Sky 15.detsembril avaldatud teine singel “Sky Fall” on võimsa kõlapildiga helirida. Ken Einberg: “Lüüriliselt on sõnum positiivse kõlaga ning mängib suurt rolli tulevase EP kontseptsioonis. EP räägib lüüriliselt tegelasest, kelle lugu algab tema petmisest ning kuidas ta EP käigus leiab oma tee positiivses suunas,” lisab ta. Einberg sõnab, et esimese singli juures pidasid liikmed oluliseks, et bändi muusikalist energiat parimast küljest näidata saaksid ning võimalikult ehedat elava esitluse kõlapildi inimesteni tuua. Uuele loole aitasid kaasa Virgo Sillamaa, Studio89, taustavokaaliga Linda Toom ning Mairo Leesaar, kes miksis ja masterdas.

Eesti legendaarseimal rokisagedusel 88,8 enim mängitud kodumaa bänd Up The Sky astus üles 27.detsembril Red Emperori sünnipäevaüritusel ja 31.märtsil Tõnu Trubetski all-star-glam-rock-bändi The Flowers of the Universe kontserdil Tallinnas, Kivi Paber Käärides.

23.aprillil 2018 lasi Up The Sky välja oma kolmanda singli “Switchblade”. Bändi esimees Ken Einberg jätab antud looga kõik võimalused õhku ega suuna kuulajat kuhugi poole mõtlema. Kindlasti on laulus tugevalt tunda Arctic Monkeyse salapärast ja judinaid tekitavat vaibi. Ansambli järgmine suurem ülesastumine toimus 15.mail Tallinna päeval.

25.mail tuli välja 6-looline EP “The Odyssey”. “Muusikalist materjali on kogunenud selle olematu ajaga palju, võtsime esimese osa sellest kokku ja jätsime ta omapead hingama. Aasta teises pooles teeme ka plaadi tutvustuskontserdid. Hetkel on “The Odyssey” saadaval virtuaalsel kujul erinevates meediakanalites, suvel tuleb ta ka limiteeritud koguses füüsiliselt,” räägib plaadi sünnist trummar Sven Seinpere. Veel lisab ta, et see EP ei ole ainuke suur uudis bändiga seotult sellel aastal, tuleb veel…

Up The Sky avaldas 29.jaanuaril 2019 uue loo koos videoga. Loole aitasid kaasa Muusa Helistuudio ja Stuudio 89 meeskond Franck Reisner ning Ken Kruuser, masterdamise eest hoolitses Rauno Avel. “”Hold My Head” on meie senisem kõige raadiosõbralikum lugu. Kindlasti polnud plaanis kirjutada eraldi raadiosõbralikku lugu, nii see lihtsalt juhtus. Viimane sai endale ka visuaalse pildi, mis on kokku kogutud eelmise aasta suurematest esinemistest,” räägib bändi laulja ja bassist Ken Einberg.

Bänd esines 20.juulil 2019 Tallinn Truck Show'l Tallinna Lauluväljakul.

17.detsembril anti välja singel “Frank the Fly”, mis räägib sellest, kui negatiivsus sööb sisemiselt nii, et isegi igapäevaste tegevustega toime tulemine tekitab raskusi. See olek, kus sa ei näe valgust ega kübetki positiivsust ja sind ümbritseb vaid lõputu enese loodud põrgu. See süütunne, kui oled midagi totaalselt valesti teinud ja ujud nüüd selle kõige sees, et elus püsida.

24.austil 2020 avaldati singel "Miss Emma", mida esitleti 29.augustil Tallinn Music Weekil. Selle singli järel muutis bänd uueks nimeks Alabama Watchdog.

Eesti Laul 2021 poolfinalistiks oli "Alabama Watchdog", esitaja Alabama Watchdog. Ken Einberg loodud laul avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 2. poolfinaalis 20.veebruaril.

1.oktoobril esines Alabama Watchdog TMW KinoMaja Hard Night'il.

04.12 võistles Eesti Laul 2022 kolmandas veerandfinaalis Alabama Watchdog lauluga "Move On", mille autorid on Ken Einberg, Taaniel Pogga, Sven Seinpere. Lugu võistles 3.veebruaril poolfinaalis.

Alabama Watchdog esines 18.juunil Kohilas, Tohisoo mõisaõuel toimunud Kapa Festivalil.

18.mail 2023 tuli välja Genialistide lugu “Anna mulle end” Alabama Watchdogi marinaadis. “Kõik me mäletame Maiet ja Valdurit, kelle filmist paljud selle bändi avastasid. Lapsena tundus lihtsalt, et oh… äge bänd, aga aastaid hiljem, kui ise mussi hakkasid tegema, siis said aru, et lisaks ägedusele on seal mitmeid tahke. Täitsa progerokk bänd ju…” naljatles Sven.

Faktid

Bändi kuuluvad:
Ken Einberg (20.07.1993) – vokaal ja basskitarr
Taaniel Pogga (23.06.1992) – klahvpillid
Sven Seinpere (14.08.1994) – trummid

Muud huvitavat

Seotud videod

Alabama Watchdog - Move On
Alabama Watchdog - Move On

Artist: Alabama Watchdog

Lugu: Move On

Aasta: 2021

Alabama Watchdog - Alabama Watchdog
Alabama Watchdog - Alabama Watchdog

Artist: Alabama Watchdog

Lugu: Alabama Watchdog

Aasta: 2020

Up The Sky - Hold My Head
Up The Sky - Hold My Head

Artist: Up The Sky

Lugu: Hold My Head

Aasta: 2019