My Chemical Romance

Kitarrist Frank Iero liitus uue bändiga L.S. DUNES ning 26.augustil esitleti esimest singlit “Permanent Rebellion”. Bändi album "Past Lives" ilmub 11.novembril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 22.09.2005 - 19:19
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.08.2022 - 07:55
Välismaine artist, Ansambel, Rock

My Chemical Romance on rock/emo bänd New Jersey-st, USA-st. Bänd alustas oma tegevust 2000-nda aasta algul ning algatajateks olid laulja Gerard Way ja trummar Matt Pelissier, kes olid sõbrad juba keskooli ajast. Nad otsustasid koos paar laulu kirjutada. Esimene lugu mille Way ja Pelissier valmis said, kandis pealkirja "Skylines and Turnstiles" (loo pealkiri kajastab Way eelmist tööd New York City-s, kus ta töötas animatsiooni alal).

Pärast kui nad oma valmistatud looga rahul olid, ühines Way palvel veel kitarrist Ray Toro. Lõpuks lisandusid viieliikmeliseks saanud bändi veel laulja, Way noorem vend Mikey Way bassistiks ning kitarristiks Frank Iero kuid Matt-i asemele istus trummide taha Bob Bryar. Nüüd kui bänd oli kokku pandud, hakkasid nad mööda kirde Corridor-i tuuritama ning seejärel hakati plaane pidama esimesele albumile.

2002. aastal andsidki nad välja oma esimese albumi, mis kandis nime ”I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”. Kui album oli välja antud, hakati seda võrdlema ühe teise bändiga, Thursday-ga ja seda mitmesugustel põhjustel. Mõlemal bändid on New Jersey-st, mõlemad andsid oma albumi välja sama plaadikomani Eyeball Records alt, mõlema bändi muusika on üpriski sarnane. ”I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love” albumi produtsent oli Thursday juht ja laulja Geoff Rickly.

2003 aastal sai bänd lepingu juba Warneri all ja 2004 anti välja uus album, mis kandis omakorda nime ”Three Cheers for Sweet Revenge”. Singlitena on sellelt albumilt senini ilmunud, “Im not ok ( i promise)“, “Helena“ ja “ The Ghost Of You“.

MCR'i remiks "To The End" (miksijateks Wes Borland Limp Bizkit'ist, Danny Lohner Nine Inch Nails'ist, Josh Freeze bändist A Perfect Circle ja Josh Eustis Telefon Tel Aviv'ist)arvati võimsa uue filmi "Underworld: Evolution" saateks ning loomulikult ka selle soundtrackile. Loo video õudukas klipp andis tunnistust sellestki, milliseks kujunes MCR enda film, mille nad paigutasid 17.03.2006 ilmunud "Life On The Murder Scene" dvd-le. Viimane My Chemical Romance video kandis aga nime "Honey This Mirror Isnt Big Enough For The Two Of Us".

Aprillis 2006 alustas bänd kolmanda albumi lindistamisega ning selle produtsendiks on Rob Cavallo, kes varem on olnud aabiks bändile Green Day. 26.juulil 2006 teatas Reprise/Warner Bros., et esimese video "Welcome to the Black Parade" autoriks on Samuel Bayer. 13-looline album "The Black Parade" ilmus 23.oktoobril 2006.

Teine singel ja video oli detsembris 2006 "Famous Last Words". Kolmanda singlina tuli 02.aprillil 2007 välja "I Don't Love You" ning järgmiseks singliks oli "Teenagers".

01.juulil 2008 ilmus ansambli teine kontsertplaat "The Black Parade Is Dead!", millel kontsert 07.10.2007 Palacio de los Deportes in Mexico City.

2009 aasta alguses tõusis My Chemical Romance esile filmi "Watchmen" soundtrackil, kaverdades Bob Dylani 1965 aasta lugu "Desolation Row". Video autoriks on Zack Snyder ning siin näeme bändi live'is esinemas.

Warner Bros. alt tuli bändi järgmine album 22.novembril 2010. Gerard Way sõnul on plaat tänase maailma kunstlikult tekitatud saadete staaride vastu nagu American idol ja UK X Factor ning albumi musa kõlab väga tantsuliselt. Album kannab nime "Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys" ning singlid olid "Na Na Na" ja "SING".

22.augustil 2011 tuli singel "The Only Hope For Me Is You".

23.juulil 2012 möödus 10 aastat bändi esimese albumi "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love" ilmumisest.

Gerard Way osaleb DJ Deadmau5 singlil "Professional Griefers", mis tuli 14.augustil 2012.

My Chemical Romance teatas 2009 aastal kirjutatud ja seniilmumata albumi "Conventional Weapons" digitaalsest väljaandmisest viie kaheloolise singli kaupa. 30.oktoobril tuli "Boy Division/Tomorrow's Money'", 23.novembril "AMBULANCE/Gun", 18.detsembril "The World Is Ugly/The Light Behind Your Eyes", 8.jaanuaril 2013 "Kiss The Ring/Make Room!!!!" ja 5.veebruaril "Surrender The Night/Burn Bright".

22.märtsil 2013 teatas bänd, et nad lähevad laiali.

21.märtsil 2014 avaldas Warner Bros. Records ansambli kogumikalbumi “May Death Never Stop You: The Greatest Hits 2001-2013″. Album on rännak koos bändiga ning pakub kõike, mis aja jooksul tehtud sai. Senikuulmata loona kõlas "Fake Your Death", mis tuli singlina 17.veebruaril.

Kitarrist Frank Iero sooloalbum tuleb artistinime frnkiero and the cellabration all 26.augustil 2014 ning kannab nime "stomachaches".

26.septembril 2014 tuli sooloplaadiga "Hesitant Alien" lagedale Gerard Way. Esimene digisingel "Action Cat" jõudis müügile 12.juunil ning teine singel “No Shows“ tuli 19.augustil. Kolmandaks singliks on “Millions“.

23.septembril 2016 taasilmus bändi üks edukaimaid albumeid "The Black Parade". 10-nda aastapäeva puhul lisati plaadile boonusdisk "Living With Ghosts."

18.novembril 2016 tuli sooloalbumiga "Remember The Laughter" välja kitarrist Ray Toro.

Gerard Way andis 26.oktoobril 2018 välja Halloweeni-singli "Baby You're a Haunted House".

16.novembril 2018 avaldas Gerard Way järgmise soolosingli "Getting Down The Germs", mille kaasautor bändikaaslane Ray Toro. 14.detsembril ilmus Gerard Way singel "Dasher" (feat. Lydia Night).

20.detsembril andis My Chemical Romance taasühinenult kontserdi Los Angelesis.

Gerard Way osales 22.jaanuaril 2020 ilmunud Disco Fries singlil "Falling In Love Will Kill You". Kaasa lõid veel Tommie Sunshine ja Wrongchilde.

4.aprillil postitas Gerard Way oma soundcloudi (https://soundcloud.com/gerardway) neli seniavaldamata lugu: “Welcome to the Hotel”, “Success!”, “Crate Amp_2”, “Phoning It In”. 22.aprillil lisas Way lood "PS Earth" and "Crate Amp_01".

Gerard Way lugu "Here Comes the End" kõlas Netflix seriaalis "The Umbrella Academy", mille teine hooaeg algas 31.juulil. Singel ilmus 8.juulil ning kaasa lööb Judith Hill.

13.mail 2022 andis My Chemical Romance peale 8-aastast vaheaega välja uue loo "The Foundations Of Decay". Kuu lõpus algab bändil U.K. tuur.

Kitarrist Frank Iero liitus uue bändiga L.S. DUNES ning 26.augustil esitleti esimest singlit “Permanent Rebellion”. Bändi album "Past Lives" ilmub 11.novembril.

Faktid

Täisnimi: Gerard Arthur Way
Asukoht bändis: laulja
Kodulinn: Newark, New Jersey
Sünnipäev: 9. aprill 1977
Tähtkuju: Jäär
Juuksed: mustad
Silmad: hallikassinised
Suitsetab: jah

Täisnimi: Frank Anthony Thomas Iero jr.
Asukoht bändis: kitarr ja taustalaulja
Tähtkuju: Skorpion
Sünnipäev: 31. oktoober 1981
Kodulinn: Belleville, New Jersey
Suitsetab: jah

Nimi: Raymond Maunel Toro-Ortiz
Asukoht bändis: kitarr
Sünnipäev: 15. juuni 1977
Tähtkuju: Vähk

Täisnimi: Micheal James Way
Asukoht bändis: bassist
Tähtkuju: Kaalud
Sünnipäev: 10. september 1980
Suitsetab: jah
Lemmik toit: sushi

Nimi: Robert Cory Bryar
Asukoht bändis: trummid
Sünnipäev: 31. detsember 1980
Tähtkuju: Kaljukits
Kodulinn: Illinois, Chicago

Muud huvitavat