Xandria

16.aprillil 2024 ilmus Xandria uus singel “Universal”, mille miksis taanlasest produtsent Jacob Hansen. Muusikavideo lavastas Mirko Witzki.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Helina - helina@allstarz.ee 03.10.2005 - 18:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.04.2024 - 21:00
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Xandria on asutatud umbes 2000. aastal Saksamaal, kuid seda on raske öelda täpselt, millal nad said selleks bändiks kes nad on täna. Xandria koosneb viiest liikmest – nendeks on Marco, Lisa, Philip, Roland ja Gerit.

Bänd on asutatud Marco poolt, kellel oli idee bändist unistava ja sensuaalse muusikaga, kuid oleks siiski rokk, peaaegu nagu heavy metal. Kuid kõige tähtsam tema jaoks oli vajadus heade laulude järgi. Paljudel bändidel on hea atmosfääriline kõla, kuid neil pole meloodiat mis jääks pähe, sealkohal tuligi Xandria seda viga parandama.

Artitsid nagu Pink Floyd, Abba, Metallica ja Black Sabbath on vaid mõned bändid nendest kes mõjutasid Marco't. Kuulanud kõiki eespool nimetatuid, leidis Marco sellised bändid nagu Paradise Lost, Anathema, The Gathering, Lake of Tears ja kõige tähtsamana Tiamat, kes mängisid just sellist sorti muusikat mis Marcole meeldis. Marco on öelnud et 1994 aastal Tiamat'i album „Wildhoney“ viiski ta Xandria idee peale.

Tundeline muusika mis muutus loo lõpuks raskeks tänapäeva rokiks ja mida tegid 90. lõpu mõjud nagu Marilyn Manson, Type-O-Negative, Madonna ja HIM, siis ka selline muusika läks Marco muusikategemise nimekirja. See viis ta ka mõttele mees- ja nais-voklaalide kombineerimisele.

1994. - 1997. aastatel pandi bänd kokku, kuhu muidugi kuulus ka Marco, kuid mis läks kohe varsti lahku, kuna bändil ei olnud kindlat eesmärki. Lauludega sellest ajast(ja mõne uuega ka), otsustas Marco otsida uusi bändi liikmeid 1999. aastal, peale kahte aastat õppides laulude kirjutamist ja sättimist. Lõpuks moodustati uus bänd, millel tundus olevat tulevikku muusikas. Selleks bändiks oli Xandria.

2000. aasta lõpul alustas see uus bänd laulude, mis võiksid saada „Kill the Sun“ EP demoks, lindistamist. Nad tõstsid esile Lisa imelise hääle, koos hea muusikalise talendiga teiste bändi liikmete poolt. Need laulud omandasid suure edu veebilehekülgedel mp3.com ja besonic.com.

Aasta 2001 nägi samuti ridamisi uuendusi Xandriale, kuid samal ajal said nad pressi poolt palju tähelepanu üle Saksamaa, seal hulgas „Aasta parima uustulnuka“ auhinna oma demo „Kill the Sun“ eest. 2001. aasta lõpuks sai see rivistu uuendusi lõpetatud ning Marco, Lisa, Philip, Roland ja Gerit alustasid üle Saksamaaliste live show'dega. Samal ajal nad lindistasid palju uusi lugusi ning vaatasid missugune muusika lõi läbi muusikamaailmas.

Lõpuks, 2002. aasta suvel algasid lindistamislepingu läbirääkimised Drakkar Records'iga, mis läksid väga positiivselt ja viis siis nende esimese ametliku debüütalbumini, mis anti välja 2003. aasta mais. Drakkar Records on väga edukas Saksamaal ja tal on leping selliste artistidega nagu Nightwish, Kreator, Killer Barbies ja Rage.

Ametlik „Kill the Sun“ album koosneb kümnest kenast loost, mis kõik olid viie imelise muusiku poolt, kellel on veel kindlasti pikk tee ees.Plaat kuvab stiili ja ilu, mida ei leia enam eriti muusikas nii muusikaliselt kui sõnaliselt. Lisa vokaal on väga imeline ja bänd tundub andvat kogu oma südame ja hinge oma instrumentidesse. Bänd on kirjutanud tõeliselt võimsaid lugusi.

Nende teine album tuli välja 2004. aastal ja see kannab nime „Ravenheart“ ning nende kolmas album nimega „India“ anti välja 2005. aastal. Singliteks albumitelt olid "Ravenheart" (2004) ja "In Love With The Darkness" (2005)

25.mail 2007 tuli SonyBMG plaadifirma alt neljas ja 12-liiline album "Salomé - The Seventh Veil". Albumilt tuli kaks singlit: "Save My Life" ja "Sisters Of The Light".

06.juunil 2008 anti välja cd ja dvd "Now & Forever - The Best Of Xandria". Kogumiku cd-l kuuleb 20 lugu kõigilt albumitelt. DVD-l on Summer Breeze festivali show aastast 2007, kõik bändi muusikavideod, intervjuud jne. Kogumik ilmus seoses laulja Lisa Middelhauve lahkumisega bändist.

07.jaanuaril 2011 esitleti esmakordselt kontserdil uut solisti Manuela Kraller.

Xandria järgmise albumi "Neverworld's End" ilmumisajaks Euroopas oli 27.veebruar 2012 ja plaadil kõlas 13 lugu. Esimese singli "Valentine" video esmaesitlus toimus 14.veebruaril.

21.oktoobril 2012 esitati Belgias esmakordselt live'is lugusid “A Prophecy of Worlds to Fall” ja “Soulcrusher”.

Ansambel otsis uut basskitarristi ning alates 4.veebruarist 2013 on nende ridades Steven Wussow, kes astus esmakordselt kontserdil üles aprillis.

Xandria solistiks 3 aastat olnud Manuela Kraller otsustas oktoobrist 2013 oma teed minna. Tema asemele astus 28-aastane hollandlanna Dianne Van Giersbergen, kes on progressiivse metalansambli Ex Libris solist.

Oktoobrist 2013 suundus bänd stuudiosse ning Marco Heubaumil oli lugude kirjutamisel abiks Joost Van Den Broek ja Sascha Paeth. Album "Sacrificium" ilmus 2.mail 2014 Napalm Recordsilt ning sellel kõlab 12 lugu.

31.juulil 2015 tuli Xandrialt välja seitsme looga EP “Fire & Ashes”, millest 3 on täiesti uued.

Xandria uus album "Theater Of Dimensions" ilmus 27.jaanuaril 2017 Napalm Recordsilt. 13-loolise plaadi produtsendiks oli taas Joost Van Den Broek. Külalistena lõid kaasa Björn Strid (Soilwork), Henning Basse (Firewind), Zaher Zorgati (Myrath) ja Ross Thompson (Van Canto). 16.jaanuaril tuli välja loo “Call Of Destiny” muusikavideo. Kolmas singel oli 25.juulil "Queen of Hearts Reborn".

13.septembril 2017 teatas laulja Dianne Van Giersbergen oma lahkumisest bändist.

19.detsembril 2017 avaldati loo "Ship Of Doom" animeeritud muusikavideo, mille autoriks Danny Stirn.

Xandria pööras aastal 2022 uue lehekülje ning alustas tegevust uues koosseisus, kus lauljaks Ambre Vourvahis. Bändis on veel Robert Klawonn (kitarrid), Tim Schwarz (bass) ja Dimitrios Gatsios (trummid). Bändi juhib ikka Marco Heubaum.

24.mail tuli välja Xandria uus singel "Reborn" koos muusikavideoga. Loo on kirjutanud ning produtseerinud Marco Heubaum, miksijaks Jacob Hansen ja video autoriks Ambre Vourvahis. 6.detsembril avaldas Xandria muusikavideo singlile "The Wonders Still Awaiting".

3.veebruaril 2023 ilmus Napalm Recordsilt Xandria uus album "The Wonders Still Awaiting", millel kõlas 13 lugu.

12.aprillil tuli välja loo “My Curse Is My Redemption” lüürikavideo. 14.aprillist kuni 3.maini toimus Xandria Saksamaa tuur koos bändiga Delain.

13.novembril tuli välja Xandria singel “Your Stories I’ll Remember”. Muusikavideo lavastas Sebastian Pielnik.

16.aprillil 2024 ilmus Xandria uus singel “Universal”, mille miksis taanlasest produtsent Jacob Hansen. Muusikavideo lavastas Mirko Witzki.

Faktid

2022 koosseis:

Vokaal, kitarr, klahvpillid: Marco Heubaum, alates 1994
sünnipäev: 30.juuni 1975

Vokaal: Ambre Vourvahis
sünnipäev: 3.juuli 1993

Kitarrid: Robert Klawonn

Bass: Tim Schwarz

Trummid: Dimitrios Gatsios

Muud huvitavat