Exodus

4.augustil 2022 avaldas trummar Tom Hunting soolo EP "Hunting Party", kus kõlab neli tema lemmikkaverit. Muusikavideo ilmus loole "Boys Are Back In Town".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.11.2005 - 09:29
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.08.2022 - 18:40
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Tere tulemast metal-ajamasinasse ja aastasse 1982 San Fransiscossse Californias! Tom Hunting ja Kirk Hammet ning nendega hetk hiljem liituv Gary Holt moodustavad bändi EXODUS. Tükk aega otsivad nad frontmani, kuni ühel peal päeval tutvustab Rich Burch neid kellelegi Paul Baloffile. Bänd saavutab peatselt usinalt kassetivahetusega tegeleva undergroundi seas üüratu populaarsuse. Mõne aasta pärast lahvatab metal juba kogu maailmas, kuid just San Francisco „Bay Area“ saab tuntuks omanäolise ja uue lähenemisega agressiivse metali poolest.

Pole kahtlustki, et Exoduse leidlikud arranzheeringud, plahvatuslikud lived ja brutaalselt haige imago oli see, mis Bay Area thrashi-skene käima lükkas. Omas vallas olid nad pioneerid, kellest said innustust sellised bändid nagu Metallica, Testament, Death Angel ja Vio-Lence (kust pärit Rob Flynn asutas hiljem bändi Machine Head). „Ilma Exoduseta poleks mingit Machine Headi,“ kommenteerib Rob Flynn Exoduse mõju ning rolli ta enda bändikarjääri kujundamisel. Metallicat võlub Exodus sedavõrd, et otsivad sealt välja Kirk Hammeti asendamaks ’83 aastal bändist kinga saanud Dave Mustaine’i. Gary, Paul ja Tom valivad uueks kitarristiks Rick Hunolti ja hiljem lisandub koosseisu veel Rob McKillop. Metal-masin on sündinud ning peatselt on meestel lausa pühakustaatus. Exoduse ’84 aastal valminud debüütplaat „Bonded by Blood“ (algselt „A Lesson In Violence“) ilmub aastal 1985 ja on senini hinnatud kui paljusid barjääre murdev ajatu klassika. Edasi järgnes tuur Venomi ning Slayeriga.

Konfliktid isiklikul ning loomingulisel pinnal viisid Paul Baloffi lahkumiseni enne järgmise plaadi „Pleasures of the Flesh“ ilmumist. Seal tegi häält juba uus laulja Steve „Zetro“ Souza, pärit Legacy’st (mis muutis hiljem nime Testamentiks).

Iga järgmise plaadiga (Pleasures of the Flesh, Fabulous Disaster, Impact is Imminent ja Force of Habit) pürgis Exodus uute tippude poole ning tuuritas muuhulgas koos bändidega Pantera, Anthrax, Motorhead, Suicidal Tendencies, Black Sabbath, Celtic Frost, Megadeth, Metallica ja Ice T Body Count. Siis aga hakkasid probleemid plaadifirmaga ning bändi sees kuhjuma ning Exodus teatas 1992. aasta laialiminekust, vaid veidi aega peale „Force of Habit“ plaadi ilmumist.

1996. aastal, pea 13 aastat peale „Bonded by Blood“ ilmumist, tulid vokalist Paul Baloff, Gary Holt, Rick Hunolt, Tom Hunting ja uus bassimees Jack Gibson jälle kokku. 8. märtsil 1997 mängisid nad täismajale oma kodulinnas San Franciscos, kus salvestati nende liveplaat „Another Lesson in Violence“; järgnes täispikk tuur Põhja-Ameerikas ning Euroopas ja peale seda läks iga bändiliige jälle oma teed. Aastal 2001 aga tuli Exodus jälle kokku, et olla toeks Testamenti Chuck Billy’le. „Thrash of the Titans“ oli heategevuskontsert, kus astusid üles Exodus, Legacy, Anthrax, S.O.D. ja Death Angel ning peale seda leidis Exodus endas jälle jõudu uue plaadi salvestamiseks. Kuid 2. veebruaril 2002 sai Paul Baloff rabanduse, mis lõppes surmaga. Ülejäänud bänd tunneb, et peavad Pauli mälestust austades end bändina uuesti kokku võtma ning Zetro taasliitub bändiga.

Exodus jätkab sama brutaalset thrashi-liini, mis algusaegadelgi. Aastal 2004 ilmunud „Tempo of the Damned“ on selle ehedaks tõestuseks kui vaadata kasvõi viimast videot „War is my Sheppard” bändi kodulehelt.

2005 aasta novembris, enne kauaoodatud Eesti-kontserti, tuli neilt oodatud uus kauamängiv „Shovel Headed Kill Machine“.

Exodus riputas oma kaheksanda stuudioplaadi materjali enne ilmumist oma MySpace lehele üles. Üheksa palaga kauamängiv “The Atrocity Exhibition - Exhibit A” ilmus Euroopas 26. oktoobril 2007. Plaadi andis välja Nuclear Blast. Uus plaat on teine, kus lauljana astub üles Rob Dukes, kuid samas on ka tähelepanuväärne seepoolest, et plaadil teeb oma teise comebacki bändi asutajate sekka kuulunud trummimees Tom Hunting.

2008 juunist on legendaarse EXODUS bändi kolm esimest albumit taas saadaval. Deluxe versioonid on remaasterdatud ja stiilsetesse digipackidesse pandud. Fabulous Disaster ja Pleasures Of The Flesh sisaldavad boonustena nelja live lugu ja Bonded By Blood albumil on kaks live lugu.

Septembris 2008 teatas laulja Rob Dukes, et on asutanud rockprojekti DUKES ning esimene lugu "All Lies" on üleval lehel http://www.myspace.com/dukesiswrong. Temaga koos on veer kitarrist Jon Corsiari ning trummar Jim Demaria.

12.jaanuaril 2010 tuli USA turule pakett "Shovel Headed Tour Machine: Live At Wacken & Other Assorted Atrocities", millel kahe dvd jagu materjali ning boonus cd.

07.mail 2010 tuli Nuclear Blast Recordsilt Exodus üheksas stuudioplaat nimega "Exhibit B: The Human Condition". Plaadi produtseeris Andy Sneap (varem MEGADETH, ARCH ENEMY, KREATOR) ning pea 80 minutit pikal LP-l kõlas 13 lugu, millest enamuse autoriks Gary Holt.

2013 oktoobris lõpetas Exodus 17 linnas väldanud tuuri Euroopas ning kui Gary Holt ei saanud kõigil kontsertidel osaleda, asendas teda bändi Heathen kitarrist Kragen Lum. Holt on ise ametis ansambli Slayer maailmatuuril, mis vältas oktoobrist 2013 kuni aprillini 2014.

10.oktoobril 2014 tuli ansambli kümnes stuudioalbum "Blood In, Blood Out", millel kõlab 11 lugu. Lauljaks on juunis 2014 naasnud Steve "Zetro" Souza ning kitarristina lööb kaasa Kirk Hammett. 21.oktoobril 2014 tuli muusikavideo plaadi nimiloole "Blood In, Blood Out".

Tõelistest staaridest kubisev suprgrupp Metal Allegiance avaldas 18.septembril 2015 Nuclear Blast Entertainment alt albumi "Metal Allegiance". Plaadil lööb kaasa Gary Holt.

22.oktoobril 2016 alustas Exodus "Battle Of The Bays" tuuriga Euroopas, kaaslasteks Obituary, Prong ja King Parrot.

Exodus uus album "Persona Non Grata" tuli Nuclear Blast Recordsi alt välja 19.novembril 2021. Esimese loona avalikustati 12-ne hulgast 20.augustil "The Beatings Will Continue (Until Morale Improves)". Järgnesid lood "Clickbait" ja "The Years Of Death And Dying". Koos albumiga tuli välja singel "Prescribing Horror".

18.märtsil 2022 avaldas Exodus loo "The Fires Of Division" muusikavideo, mille lavastasid Jim Louvau ja Tony Aguilera.

4.augustil 2022 avaldas trummar Tom Hunting soolo EP "Hunting Party", kus kõlab neli tema lemmikkaverit. Muusikavideo ilmus loole "Boys Are Back In Town".

Faktid

Praegune koosseis:
Steve "Zetro" Souza - vokaal - s. 24.märts 1964
Gary Holt - kitarr - s. 4.mai 1964
Lee Altus - kitarr - s. 13.mai 1966
Jack Gibson - bass - s. 4.september 1969
Tom Hunting - trummid - s.10.aprill 1965

Endised liikmed:
Kirk Hammett - kitarr
Paul Baloff - vokaal
Rob McKillop - bass
John Tempesta - trummid
Rob Dukes - vokaal - s. 08.märts 1968
Paul Bostaph – trummid
Rick Hunolt - kitarr

Muud huvitavat