Say Anything

24.mail 2024 tuleb välja uus album "…Is Committed", millel kõlab 12 lugu. Varasemateks singlteks olid "Psyche!", "Are You (in) There?" ning "Carrie & Lowell & Cody (Pendent)". 20.märtsil avaldati neljas singel "I, Vibrator".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.11.2005 - 23:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.03.2024 - 17:27
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Olete te kunagi vaadanud filmi, mis on nii hea, et selle lõppedes tahate te seda kohe otsast vaadata. Vähe sellest, te soovite, et ka telekanalid selliseid meistriteoseid näitaks. Say Anythingiga on täpipealt sama olukord. Õnneks on aga sellel bändil laule nii, et tapab.

Say Anything? Pole kunagi kuulnudki. Aga muidugi ei ole. Say Anything on bänd, mida on võimatu kellegagi võrrelda, või mille kohta saaks öelda "kõlab nagu iga teine kitarre mängiv bänd, kes teeb 3 duuri loo ja tahab kuulsaks saada.". Say Anything on lihtsat NII unikaalne, et jätab suu lahti. Võib-olla peate te Say Anythingile andma rohkem kui üks laul aega, et teie suu võluväel avaneks. Eks te peate ise proovima. Ja kui Say Anything teie südamesse ei jõua siis võite Nexust edasi kuulata.
Aga nüüd asja juurde.

Say Anything on rokk/indie/folk bänd Los Angelesest Californiast. Põhimõtteliselt on Say Anything siiski Max Bemis. Max on 21-aastane noormees, kes laulab ja mängib bändis kitarri. Miks tema kogu bänd on, sellest hiljem. Nüüd aga veidikene, kuidas selline bänd sündis.

Max'il oli juba pikka aega mõte bändi teha teha, kuid ta tegi ka ise akustilisi lugusi. Tema esimene lugu kandis nime "Sappy". Mr. Bemis polnud sellest loost küll eriti vaimustuses, aga teistele paistis see laul meeldivat. Ta oli siis 14-aastane. Temaga tahtis plaadilepingut Drive-Thru Records, kuid Max keeldus kuna ta ei tahtnud olla sooloartist. Mõni aeg pärast seda ta lõigi bändi Say Anything.

Say Anything, mis on nime saanud samanimelise menufilmi järgi alustas oma karjääri nimega Sayanything. Sel ajal olid kõik bändi liikmed veel rõõmsameelsed koolilapsed. Bändi tekkeaeg pole täpselt teada, aga peaks olema 1999. aasta lõpp.

Nad andsid iseseisvalt välja kaks EP'd ja ühe LP, mille nimeks oli "Baseball". Bändi esimese EP nimeks on "Junior Varsity". Nii "Baseball"-i kui "Junior Varsity"-i omanikuks võib saada ainult hea õnne korral kui mõni vaesusest rusutud tudeng oma koopia maha müüb, sest tal söögiraha vaja läheb. Nimelt, neid kahte plaati enam ei toodeta. Bändile, aga millegipärast need lood ei meeldi ja laivis neid ka võimalik kuulda ei ole. Max on öelnud, et ta ei mäleta enam laulusõnugi, mis neil plaatidel oli.

Mõlemad plaadid olid väga hea Pop-Punk. Eriti Baseball, mis oli Pop-Punk oma parimal tasemel, plaadilt leiate tantsimapanevaid käike, südantlõhestavaid laulusõnu, meeldejäävaid meloodiaid ning suurepärast pillimängu. Peale "Baseballi" ilmus ka teine EP mille nimeks "Menora-Mejora", millel olid seitse lugu, mis lasti välja internetis kõigile tasuta tõmbamiseks. Sellepärast tekkis Say Anythingil ka üpris suur fännihulk. Peale ilmunud kauamängivate on Say Anything lindistanud kümneid laule, mis ühegi plaadi peal pole.

Augustis 2004 tuli välja esimene ja seni ainus Say Anythingi plaat, mis on välja antud plaadifirma toel. Plaadifirmaks oli Doghouse Records, mis tahab küll kõik talendid endale kokku võtta. Albumi, mille nimeks Say Anything Is A Real Boy (edaspidi IARB), produtseeris Tim O'Heir, kes on töötanud bändidega nagu Sebadoh, All-American Rejects, Superdrag.

Ja nüüd sellest, miks Say Anything on Max Bemis. Nimelt, kuna bänd oli IARB'i lindistamise ajal üpris laiali, siis Max Bemis on see mees, kes kirjutas kõik laulusõnad, kõik muusika ning mängis ka kõik linti (v.a trummid). Plaadi kirjutamise algusfaasis oli ta alles 18-aastane. IARB pidi algselt olema Punk-Rock ooper koos tegelaste ja sisuga. Kahjuks jäi see ära, kuna Maxi tabas stress ja depression, mille ajal ta arvas, et kõik on inimsööjad ja on palgatud just teda sööma. Ta veetis mõne aja haiglas ja tuli seal tervena tagasi. IARB on tõeline meistriteos, mida kriitikud taevani kiidavad.

Pärast esimesi kuulatud lugusid saate aru, et tegemist on geeniusega. Kõik lood on erinevad. Kõlavad täiesti teistmoodi. Kas tõesti kirjutas selle albumi inimene? Kui teid see küsimus vaevab siis olete õigel teel, sest te leiate plaadilt punk-rocki, indie't, folki, hard-rock'i ning isegi akustilise ballaadi. Sõnad räägivad põhiliselt ühiskonnast ja sellest kuidas Max'il on tõsine seksipuudus. Ja mitte selline seksipuudus nagu tavalisel rullnokal, vaid just puudus seksis kui lähedusest, puudus seksist armastatuga. Näiteks laulust "Woe" leiate fraasi "She said: 'I can't get laid in this town without these pointy f*cking shoes'

Laul "Alive with the Glory Of Woe" algab sõnadega "When i watch you, I want to do you right where you're standing." Laul räägib muideks armastusest Treblinkah koonduslaagris, kus tapeti miljoneid juute ja kus Maxi vanaisagi oli. Ja nagu sellest veel küllalt poleks. "An Orgy Of Critics" toob meile read "You can be our once-twice-thrice-four times then goodbye girl." Kavalalt nimetatud laulus "Every Man Has A Molly" laulab Max tüdrukust keda pole olemas, ja ta laulab seda nii nagu oleks Molly Connoly tegelikult ka olemas "You goddamn kids had best be gracious with the merch money you spend, because for you I won't ever have rough sex with Molly Connoly again.' Laulusõnad on imelised, väga iroonilised nii Maxi enda kui ka ühiskonna kohta ("What do the old people teach us, but how to die, and what your hissy fits teach you except how to cry, pussy, cry."). Kõige suurem pärl on muidugi plaadi viimane üle 6. minuti kestev laul "Admit It!!!", mis räägib kogu indie 'scenest'. Suurepärane lõpp suurepärasele plaadile. Vot see on Maxim Bemis. 90% bändist Say Anything.

Ja nüüd jätkame meie teekonda. Mõni aeg pärast seda kui IARB oli välja antud lekkisid interneti 9 lugu, mida kutsuti "Vs AIDS Demos". Laulud kõlasid rohkem kui bändi vanem materjal kui uuem. Max ütles hiljem nende laulude kohta, et demod pidid minema heategevuslikkule plaadile, mille tulud oleks siis Aidsi haigetele läinud. Kahjuks see idee ei saanud tõeks. Max ütles hiljem nende demode kohta: "see s*tt sakib."

Hiljuti sõlmis Say Anything lepingu plaadifrimaga J-Records, kus praegu on näiteks Maroon 5 ja Alicia Keys, J Recordsi omanik on BMG Entertainment, üks neljast suurest plaadifirmast. J-Recordsi all annavad nad varsti uuesti välja IARB'i, mis seekord tuleb koos bonus cd'ga, mille nimeks "Was A Real Boy" ja kus peal masterdatud ja mixitud "Vs AIDS Demod", akustilised versioonid Woe'st ja Spidersongist ning mõned lood, mis IARB'ile ei mahtunud. Album, mis tegelikult pidi ilmuma 18. oktoobril 2005 oli alguses edasilükatud 4 kuu võrra 28. veebruarile 2006. Bonus CD'l olid vanemate lugude uued versioonid, mitte ainult uued lood. Kõik see edasilükkamine ja fännidega mängimine oli tõenäoliselt seotud sellega, et Say Anything jättis ära oma tuuri koos Saves The Day, Senses Faili ning The Early November'iga. Suvel juhtus sama asi, siis jõuti mõni laiv anda, kuid Max pidi haiglasse ravile minema. Seekord sattus Max jälle haiglasse kuna ta jättis medikamentide söömise pooleli ning sattus depressiooni.

Edasi olid bändil segased ajad, kuna üks bändi liikmetest Casper Adams lahkus. Peale selle on mõned uued IARBI koopiad siiski jõudnud plaadipoodidesse ja eriti neile, kes kasutasid ettetellimist. J-Records saatis mõned koopiad laiali enne kui plaadi ilmumine edasilükati ning tänu sellele mõned õnnelikud siiski omavad "Is A Real Boy"-d koos boonus cd "Was A Real Boy'-ga, millel küll kahjuks pole akustilisi ja IARB'lt välja jäänud laule nagu alguses lubati, vaid ainult "Vs Aids Demos" remasterdatud kujul. Ebayst müüakse seda plaati hetkel üle $50 suuruse hinnaga. Muidugi on ka mõned fännid maruvihased kuna Say Anything jättis ära teise tuuri järjest. Aga see on kõik sellepärast, et Max terveks saaks ja veel parema albumiga ja parema laiv show'ga tagasi tuleks.

Rääkides veel Max'ist siis on ta väga lahe kuju, kes suhtleb fännidega internetis (AIM'i, maili ja myspace vahendusel). Ja väga tahtis ta seda, et Say Anythingi tuleb promoda (mida ma ka läbi allstarzi lehe üritan teha), ning kõikide jaoks plaat kõrvetada ning neid koopiaid siis lihtsalt laiali jagada. Max lubas ka seda, et nad üritavad Eestimaa pinda ka kunagi jalaga tallata. See oleks fantastiline.

30.jaanauril 2007 tuli albumilt "...Was a Real Boy" singlina veel "Wow, I Can Get Sexual Too". Edasi tegeles bänd agaralt järgmise albumiga ning 23.oktoobril 2007 anti see välja lausa duubelalbumina "In Defense of the Genre". Albumi produtsendiks oli Brad Wood ja sellel kuuleb kokku 27 lugu. Lauludes kuuleb kaasa löömas palju külalisi, kelle hulgas My Chemical Romance, Dashboard Confessional, Taking Back Sunday jt. Plaadi singliks sai väga hoogne "Baby Girl, I'm a Blur". Ansamblis on nüüdsest kuus liiget.

Bändi neljas album oli omanimeline "Say Anything" ja see tuli 18.oktoobril 2009. Esimese singli "Hate Everyone" ilmumisajaks oli 28.august. 13-looline plaat pakatab uudsusest ning on jõuline ning eksperimenteeriv. Bändi ninamees Max Bemis ongi samuti teine, ta on abielus ning tema naine Sherri DuPree lööb kaasa lugudes "She Won't Follow You" ja "Cemetery".

05.aprillil 2010 esitleti singlit "Do Better". 19.augustil 2010 läksid ansambli ja plaadifirma RCA Records teed lahku ning 29.septembril 2010 lahkus bändist Alex Kent, kelle asemele astus Kenny Vasoli. 24.oktoobril 2011 tuli bassimeheks Adam Siska.

Ansambli neljanda stuudioalbumi andis välja Equal Vision Records. "Anarchy My Dear" nimeline album ilmus 12.märtsil 2012 ning plaadil kõlab 11 lugu 49 minutit. Singliteks koos muusikavideotega olid 14.märtsil “Burn A Miracle” ja 21.aprillil 2012 "Say Anything".

22.jaanuaril 2013 andis Equal Vision välja kolmeplaadilise kogumiku b-pooli ja rariteete ühisnime "All My Friends Are Enemies: Early Rarities" all. Kokku kuuleb 45 lugu üle 10ne aasta tagusest perioodist.

Max Bemis ja tema naise Sherri DuPree-Bemis tütar Lucy Jean Bemis sündis 11.veebruaril 2013. Koos abikaasaga avaldasid nad oktoobris 2013 bändi Perma albumi "Two of a Crime".

Say Anything avaldas 10.juunil 2014 kuuenda albumi "Hebrews", millel kõlab 12 lugu. Singiteks olid "Six Six Six" ja "Judas Decapitation".

4.veebruaril 2016 laadis Say Anything Youtube üles albumi "I Don't Think it Is" 12 lugu. 29.aprillil 2016 avaldati loo "Give a Damn" brutaalne muusikavideo.

Say Anything viimane album "Oliver Appropriate" ilmus 25.jaanuaril 2019 Dine Alone Recordsilt. Esimeste lugudena avaldati 24.septembril 2018 "Pink Snot" ja "Daze".

27.aprillil 2023 ilmus Say Anything käre singel “Psyche!”, mis räägib keskeakriisist.

24.mail 2024 tuleb välja uus album "…Is Committed", millel kõlab 12 lugu. Varasemateks singlteks olid "Psyche!", "Are You (in) There?" ning "Carrie & Lowell & Cody (Pendent)". 20.märtsil avaldati neljas singel "I, Vibrator".

Faktid

Praeguse seisuga bändis
Max Bemis - vokaal - sündinud 06.04.1984
Jake Turner - kitarr, laul - 12.10.1984
Parker Case - klahvpillid, kitarr, laul
Jeff Turner - kitarr, laul
Reed Murray - trummid, laul
Garron DuPree - basskitarr

Lahkunud:
Alex Kent - basskitarr - 07.01.1986
Kenny Vasoli - basskitarr - 20.05.1984
Coby Linder - trummid, laul - 27.06.1985
Adam Siska - basskitarr

Muud huvitavat