Placebo

15.detsembril tuleb välja kingikarbike "Placebo Live", kus kõlab 49 lugu kolmelt kontserdilt (Mexico, Spain ja London).
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.01.2006 - 11:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.11.2023 - 15:22
Välismaine artist, Ansambel, Alternative & Indie

Inglise alternatiiv pop/rock bänd Placebo juured algavad Luxembourgist kui 8-aastased Brian Molko ja Stefan Olsdal ühes koolis käisid. Aastaid hiljem, 1994, kohtusid nad taas Londonis ning kunstikallakuga noored otsustasid hakata tegema punk/new stiilis musa. Trummide taha kutsuti Stefaniga varem ühes bändis koos mänginud Robert Schultzberg. Debüütsingliks oli 1995 aasta lõpus "Bruise Pristine", mille andis välja iseseisev väike plaadifirma. Singel vallandas suure tormijooksu suurte plaadifirmade vahel ning tänaseks kuulub Placebo Virgin divisjoni alla. Juba 1996 aasta veebruaris järgnes singlina "Come Home" ning esikalbum ”Placebo” tuli välja 17.juulil 1996. Järgmisel aastal oli bändil au esineda David Bowie 50 sünnipäeval ent tõelisele edule pani aluse neljas singel "Nancy Boy", mis oli UK #4 hitt.

Enne teise albumi lindistamist asendus trummar ning tänaseni on selleks Steve Hewitt. Uued singlid, hümnilik "Pure Morning" (UK number 4) ja "You Don't Care About Us' (UK number 5) juhatasid tee 12.oktoobril 1998 ilmunud albumini ”Without You I'm Nothing” ning ansambli imago võimaldas neil osaleda Todd Haynes rockitribuutfilmis Velvet Goldmine. Sõprussidemed Bowie’ga jätkusid ning 1999 aasta Brit Awardsil esineti koos livina T. Rex's "20th Century Boy" lugu ette kandes. Samal suvel anti välja uus versioon plaadist "Without You I'm Nothing".

Uuest materjalist lasti tundmust saada juulis 2000 singliga "Taste In Men". Meloodiline ja mahe oli terve järgmine album ”Black Market Music”, mis ilmus 09.oktoobril 2000. Singlitena siit tulid veel ”Black-Eyed”, ”Special K” ja ”Slave To The Wage.

22.septembril 2003 ilmus aga järgmine album ”Sleeping With Ghosts”, millel kõlasid taas erilisemad lood nagu "Special Needs" ja "The Bitter End". Siit tuli taas lisaks ilusaid singleid ”This Picture” ning võrratu ”English Summer Rain”. Uuel albumil kõlasid lisaks kolm koverit: Kate Bush's "Running Up That Hill (A Deal With God)", Big Star's "Holocaust" ja the Pixies' "Where Is My Mind?". ”Sleeping With Ghosts” oli raudne UK Top 10 album ning üle maailma osteti seda kokku 1,4 miljonit. SWG albumil oli kaasas ka limited edition album kus olid peal coverid.

Edasi tuli ansamblilt kaks dvd-d. ”Soulmates Never Die - Live In Paris” 15.märts 2004 ning ”Once More With Feeling, Singles 1996-2004” 25.oktoobril 2004. Sama nime kandis ka 19-looline kogumikalbum, mille singlina anti välja ”Twenty Years”. OMWF albumil oli limited edition olemas samuti, sedapuhku mixidega.

Märtsis 2006 ilmus Placebo stuudioalbumit ”Meds”, millel bänd on siirdunud tagasi oma juurte juurde, olles võimas ja atraktiivne live-rock bänd. Plaat lindistati kaheksa nädalaga Londoni RAK Studios, produtsendiks taas Dimitri Tikovoi. Tulemuseks ei ole lihtsalt äärmiselt oskuslikult algusest lõpuni viimistletud album, vaid ka kõige inimlikum Placebo album. Album sisaldab lugusid inimestest, kes on unustanud oma ravimeid võtta (”Meds”) ja sõpradest, kellel on äärmiselt halvad eluviisid (”Song To Say Goodbye”), siit leiate ka kauni ballaadi (”Follow The Cops Back Home”) ning ühe väga salapärase loo (”Space Monkey”). ”Meds” on album, mis räägib edukusest, kättemaksust, armastusest, pühendumusest. Külalistena löövad albumil kaasa VV, bändi The Kills laulja, nimiloos "Meds" ning Michael Stipe, bändi REM laulja, loos "Broken Promise". "Meds"il oli kaasas juba dvd kus oli lühifilm.

'Because I want You' oli esimene UK singel, üle maailma ilmus aga 06.märtsil 2006 singlina ‘Song To Say Goodbye’. Järgmine singel 'Infra-Red' tuli UK-s 19.juunil 2006. Maxi sisaldab nimiloo albumi versiooni ning “Infra-Red (The Waltman Remix)” ja “Song To Say Goodbye (River & Tears Remix)”.

Placebo UK järgmine singel oli "Meds", mis ilmus 02.oktoobril 2006. ”Meds” on kolmas singel Placebo samanimeliselt albumilt. Fännide rõõmuks on bänd lisanud maxi singlile kaks täiesti uut lugu: ”Lazarus” ja ”UNEEDMEMORETHANINEEDYOU”.

25.septembril 2006 lasti välja bändi 10-ndale aastapäevale pühendatud re-mastered versioon debüütalbumist. Fännidel mõeldud paketil on lisaks originaalidele veel demod ja singlite b-pooled ja maiusena DVD.

Albumi toetuseks läks Placebo poolteiseks aastaks tuurile, mille raames annavad Brian Molko, Stefan Olsdal ja Steve Hewitt ligi 150 kontserti üle terve maailma - Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, Austraalias, Ida-Aasias ja Euroopas. Eestisse saabub Placebo aga esmakordselt 28.mail 2007. Muusikakriitikud on Placebo lugusid võrreldnud The Cure'i, Morrissey', R.E.M-i ja Depeche Mode'i loominguga ning androgüünse välimuse ja toorete kitarririffide ühitamise tõttu nimetakse bändi Nirvana glämm-vennaks.

Kuuenda Placebo albumi väljaandjaks oli PIAS Entertainment Group ning see tuli 08.juunil 2009. Albumi "Battle For The Sun" produtsendiks kutsuti tagsi David Bottrill, esmakordselt sai plaadistamisest osa võtta Placebo uus ja seekord paremakäeline trummimees Steve Forrest, kes asendas 2008 aastal lahkunud Steve Hewitti. Kokku oli plaadil 13 lugu pikkusega 52 minutit ning see nimetati hiljem Placebo ilusaimaks tööks. Esimese singlina ilmus nädal enne plaati "For What It’s Worth" ning selle b-pooleks oli Nick Kershaw kaver "Wouldn’t It Be Good". 14.septembril 2009 tuli Inglise ja Norra turule järgmine singel "The Never-Ending Why", samas 21.septembril 2009 ülejäänud Euroopas singlina "Ashtray Heart".

Detsembris 2009 tuli müügile kontsertplaat "Placebo Live At The Roundhouse", millele talletatud 19-looline esinemine Londonis juulis 2009. Ansambel otsustas lisaks anda uues versioonis singlina välja loo "Bright Lights", seekordseks miksijaks Dave Bascombe (Soulwax, Goldfrapp, LadyHawke või Funeral For A Friend).

Märtsis 2011 tuli fännidele kaks Placebo plaati. "Live At La Cigale" on La Cigale klubis Pariisis 2006. aastal salvestatud livealbum, mis varem saadaval olnud vaid Placebo boxis ja download versioonina. 2cd ja 28 looline “B-sides” duubelplaat nüüd parandatud versioonina (varem ilmunud Placebo boxis), mis ei sisalda lugusid “I do” ja “Twenty Years” (olid “Once More With Feeling” albumil) ja lisatud “Flesh Mechanic”, “HK Farwell”, “Aardvark” ning “Soulmates”, mis ka b-pooled, kuid boxi reliisilt puudusid. Lood on nüüd ka kronoloogilises järjekorras.

Novembris 2012 avaldas Placebo viie uue looga "B3" EP. Ansambel alustas stuudios 7nda plaadi salvestamist, produtsendiks Adam Noble.

Üle 12 miljoni plaadi müünud Placebo on jõudnud oma seitsmenda stuudioalbumini ning simene singel "Too Many Friends" tuli müügile 9.juulil. Album "Loud Like Love" ilmus 16.septembril 2013 ning sisaldab 10 lugu.

Brian Molko avaldas 31.oktoobril 2014 luulekogu "Selected", milles 20 aasta jooksul kirjutatud luuletused ja Placebo laulude sõnad.

Veebruaris 2015 lahkus bändist trummar Steve Forrest, et tegeleda oma sooloprojektiga. Kontsertidel mängib nüüd trumme Matt Lunn.

17.juulil 2015 esines Placebo Positivus Festivalil Salacgrivas Lattelecom laval.

27.novembril 2015 ilmus DVD "MTV Unplugged". 2-tunnine kontsertsalvestis võeti üles Londonis 19.augustil ning selles kõlab 17 lugu.

Placebo tähistas oma plaatina tiitli teeninud debüütalbumi juubelit maailmaturneega. Ainus kontsert Baltimaades leidis aset 22.oktoobril 2016 Riias. 7.oktoobril avaldati juubeliks 36-looline singlite kogumik "A Place For Us To Dream".

5.juunil 2017 tuli Placebo välja muusikavideoga "Life’s what you make it". Tegemist on 1986.a süntrockbändi Talk Talk kaveriga.

Peale vaheaega naasis Placebo 17.septembril 2021 uue singliga "Beautiful James". Järgmine uus lugu "Surrounded By Spies" koos videoga tehti avalikuks 9.novembril. 11.jaanuaril avaldati lugu "Try Better Next Time".

4.märtsil avaldati neljas singel "Happy Birthday In The Sky", mis pärit 25.märtsil 2022 ilmunud 13-looliselt albumilt "Never Let Me Go".

9.septembril ilmus Placebo singel "Shout", mis on Depeche Mode kaver.

Placebo andis 14.oktoobril 2022 Tallinnas, Saku Suurhalli Blackboxis, üle 7 aasta taas kontserdi.

17.novembril 2023 andis Stefan Olsdal välja Digital 21 albumi "Made For Humans II". Plaat oli järjeks nende 2020 aasta esimesele albumile "Made For Humans".

15.detsembril tuleb välja kingikarbike "Placebo Live", kus kõlab 49 lugu kolmelt kontserdilt (Mexico, Spain ja London).

Faktid

Placebo on: (nimi/tegevus/sünniaeg/koht)
Brian Molko – laul, kitarr – 10.detsember 1972 (Brüssel, Belgia)
Stefan Olsdal – basskitarr – 31.märts 1974 (Göteborg, Rootsi)
Matt Lunn - trummid

2008 lahkus: Steve Hewitt – trummid – 22.märts 1971 (Manchester, Inglismaa)
2015 lahkus: Steve Forrest - trummid (alates 2008) - 25.september 1986 (Modesto, California)

Muud huvitavat