Exilia

Exilia uus album "Purity" tuli Saksamaal välja 25.septembril 2015 ning sellel kõlab 11 lugu. Plaadile eelnesid singlid "Bliss" ja "One Minute"
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.01.2006 - 11:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.09.2015 - 17:29
Välismaine artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Exilia on numetal bänd Milanost Itaaliast ning oli aasta 2003 suurüllataja tänu solistile Masha, kellel on võimas ja jõuline lauluhääl. Exiliat sobib kõige paremini võrrelda tänaseks laiali läinud sakslastega Guano Apes’ist.

Ansambel asutati tegelikult juba aastal 1998 kui ühes musapoes kohtusid Masha ja kitarrist Elioalien ning otsustasid koos ühe projekti teha. Debüütalbum ”Rightside UP” ilmuski aastal 2000, millele järgnesid esinemised Itaalias ja Shveitsis. Ansambel äratas huvi ent esineda ei saanud ennem kui oli leitud basskitarrist Random ja trummimees Andrea Ge. Nüüd oli võimalik arendada raskepärasemat heli ning harjutada kokkumängimist kuni oldi jõutud sinnamaani, et Masha võis rahumeeli showd teha ja laval domineerida.

Esimeseks ühiseks üllitiseks oli viielooline UNDERDOG EP, mis sisaldas käredapoolset muusikat ning lalusõnad oli väga elulised, sest Masha kirjutas need omaenda läbielamiste põhjal. Aastal 2003 nimetati Exilia kriitikute turmtule all suurimaks üllatajaks rockmuusikas ning kui kriitikud olid lõpuks veendunud, et lauljaks on tüdruk, hakati teda võrdlemagi Sandraga bändist Guano Apes.

Mais 2004 andis Exilia välja seni tähtsaima albumi ”Unleashed” ning surus end sellega esile üle Euroopa. Juba aprillis alustati esimese singliga ”Stop Playing God” ja novembris järgnes singlina ”Coincidence”. Aastal 2004 soojendas Exilia Rammsteini tolle Euroopa tuuril ning nii külastas ansambel 22.novembril 2004 ka Eestit.

Aprillis 2005 lahkus bändist trummar ning teda asendas tänane bändiliige Ale. Seni viimane Exilia singel oli samal aastal ilmunud ”Can't Break Me Down”. Jaanuaris 2006 teatas ansambel, et nad on lindistamas uut plaati, millele on juba valimikus 25 lugu. Mõningaid neist on juba esitatud viimastel kontsertidel.

30.juunil 2006 pani EXILIA oma kodulehele ülesvideo loole 'Kill Me', mis pärines nende 22.juulil ilmunud 14-looliselt albumilt 'Nobody Excluded'. Plaat tuli välja G.U.N./BMG Recordsi alt ning produtsendiks oli Udo Rinklin. Siit tuli veel singel "Your Rain".

2008 aastal asus EXILIA taas lindistama Principal Studios Saksamaal ning salvestamine lõppes juulis. Plaadi ilmumiseni jõuti 20.veebruaril 2009 AFM Records kaudu ning esitluskontsert toimus päev varem Milanos. Metallansambli ILL NINO trummar Dave Chavarri ühines nendega stuuditööks, samuti laulis vokaale samast bändist Cristian Machado. Samuti oli hea uudis, et kunagine originaaltrummar Ale Lera on bändis tagasi. 12-looline album sai nime "My Own Army" ning singlite "Are You Breathing? ja "My Own Army" videosid sai vaadata bändi myspace lehel.

07.märtsil 2010 üllatas Exilia traileriga järgmisest albumist "Naked", mis ilmus 21.mail. Põhiliselt unplugged versioonidest kubiseva albumi singlina tuli uus lugu “No Tears For You”.

30.märtsil 2012 on ilmus Euroopas Exilia viies stuudioalbum "Decode", millel 12 lugu. Plaadil lõid külalistena kaasa Stephan 'Gudze' Hinz bändist H-Blockx basskitarril loos "Over The Edge" ning Dave Pensado, kes on miksinud albumi avaloow "Satellite". Mõlemad lood ilmusid ka singlitena. 2013 aastal tuuritas bänd USA-s.

Exilia uus album "Purity" tuli Saksamaal välja 25.septembril 2015 ning sellel kõlab 11 lugu. Plaadile eelnesid singlid "Bliss" ja "One Minute"

Faktid

Exilia on:
Masha Mysmane - laul
Carlo Chiarenza - kitarr
Marco Privacy - bass
Mark Campalla - trummid

Muud huvitavat