Andreas

Andreas Poom rõõmustas kuulajaid 1.novembril ingliskeelse singliga "20". “Lugu ei räägi eeskätt kahekümneseks saamisest, vaid sellest, kuidas oma loomult olen väga suur ülemõtleja ja võtan tavapäraseid asju keskmisest tõsisemalt,” selgitas noor muusik loo tausta. Laulu refrääni lõpuks jõuab Andreas järeldusele, et selline suhtumine tasub siiski ühel või teisel moel ära ning töö ja aeg, mida ta oma tegemistesse panustab, on väga väärtuslik. “Mulle on isegi elu jooksul märkusi tehtud, et peaksin rahulikumalt võtma ja õppima vahel asjadest lahti laskma. Selleks aga kahekümnendad ongi: ülemõtlemiseks, paanitsemiseks ja oma vigadest õppimiseks.” Naljatlevalt lisas Andreas, et ühtlasi võib laulu kutsuda ka kontrollifriikide hümniks.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.02.2006 - 12:11
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.11.2023 - 09:55
Eesti artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Andreas on noor eesti laulukirjutaja, kes alustas muusika loomisega juba 12-aastaselt. Ta on kuulajatele tuttav nii enda lugude kui koostööde poolest, millest tuntuimaks on ühine singel elektroonilise ansambliga Pur Mudd. Andreas on noor rahvusvahelist taset näitav plaadifirma Smuuv artist, tema kirjastajaks on Soome ettevõte Elements Music. Esimese avaliku kontserdi andis ta 30.juulil 2017 Kadriorus.

Oma laule kirjutab noor talent ise, ideed tulevad temani nii tänaval kõndides kui ka hambaid pestes ning mõttejupid salvestab noormees kähku oma mobiiltelefoni. "Hästi harva juhtub nii, et see edasi areneb. Laulude kirjutamine ei olegi nii lihtne asi," tõdes ta. Muusik kirjutab oma laule inglise keeles, eesti keeles on Andreas kirjutanud vaid ühe loo, milleks on "Hampapesemise laul". "Laulud tulevad mul enamasti inglise keeles ja ma olen pool oma elu elanud Inglismaal," põhjendas ta. Kui noormees muusikat ei tee, mängib ta tennist, on koos perega ja rohib.

Jalgpallur Mart Poomi 2003 aastal sündinud poja Andreasi looming teeb silmad ette nii mõnelegi vanemale kolleegile. Laulnud on ta pea terve elu ent kitarri hakkas õppima 11-aastaselt. Andrease kitarriõpetajal Kristjan Kaasikul on õpilase kohta vaid kiidusõnu jagada. "Andreas on andekas ja ühtlasi suure töövõimega õpilane. Tema areng kolme aasta jooksul on olnud väga suur, aga see on ka mõistetav, sest ta õpib kitarri eesmärgiga kirjutada ja esitada oma muusikat," kiitis ta.

12.juunil 2018 tuli välja Andrease esimese singel "Truth Is", mille muusika ja sõnade autoriks on Andreas ise, arranþeerimisel aitasid kaasa Rob Montes ja Kristjan Kaasik. "Loo jaoks sain inspiratsiooni igapäevastest jalutuskäikudest bussi peale. Olin oma mõtetes ja ei olnud muud teha kui meloodiaid luua," rääkis Andreas singli sünnist. "Laulnud olen ma terve elu, korralikke lugusid aga hakkasin kirjutama 12-aastaselt. "Truth Is" räägib ebaõnnestunud suhtest ja lahkumineku põhjuste leidmisest, et tulevikus end parandada," lisas ta. 2.novembril tuli loost välja töötlus koos duuoga Pur Mudd, mida esitleti esmakordselt MyHits Awardsil Saku Suurhallis. 18.novembriks sai bändil valmis ka südamlik muusikavideo. "Kõik inimesed on korra elus armunud olnud ja kunagi ei lähe meelest see esimene, kes südame kiiremini põksama lõi”, kirjeldab Pur Mudd uhiuut muusikavideot. Púr Múddi ja Andreas Poomi muusikavideo keskendubki sellele hetkele, mil õige inimene koos selle sooja tundega esimest korda sinu ellu ilmub.

26.veebruaril 2019 tuli välja Andreas Poom singel "why do i always try". "Laul on otsekui kiri minu alateadvuselt minu välimisele versioonile, tihtipeale proovin ennast muuta, et teistele meeldida, kuid sisemuses tunnen, et lähen aina tühjemaks," rääkis ta. "Loodan, et see lugu aitab nii mõnelgi rasketel aegadel aru saada, et ta pole üksi." Singlile filmiti Laulasmaal ka karge ja emotsionaalne muusikavideo. Video autoriks on Johannes Arro, koreograafiaga aitas Andreast Alissa Montes. Video autor Johannes Arro sõnas, et Andrease muusika on äärmiselt hea balanss popi ja indie vahel. "Tema lugude puhas, üle produtseerimata kõla oli nagu puhang värsket õhku ületuunitud ja -aranþeeritud muusikamaastikul," sõnas ta ja kinnitas, et koostöö võtteplatsil tundus kohati, nagu teeks vana sõbraga klippi. "Andrease ettevalmistus ja visioon, millisena ta seda videot näeb, tegi meie koostöö väga ladusaks ning efektiivseks."

12.detsembril 2019 avaldas Andreas Poom singli "Fake Love". "Lugu räägib sellest, kuidas asjaolud võivad üleöö vastupidiseks muutuda ning tekivad korduvad mustrid. Võtsin näitlikuks olukorraks suhte, kus mustriks on pidevad lahkuminekud ja uuesti ära leppimised. Mulle tundub, et selles loos võib tegelikult ära tunda ükskõik millise piiripealse või pidevalt muutuva situatsiooni. Igaüks tõlgendab seda omamoodi," arutles Poom. Video filmis Andreasega taas Johannes Arro. "Kui esimest korda "Fake Love" lugu kuulsin, kõnetas mind kohe selle akustiline puhas kõla loo esimestel sekunditel ning hilisemad elektroonilised sündikäigud. Väga hästi arranþeeritud pop-muusika," ütles Johannes.

16.juulil 2020 andis Andreas Poom välja singli "In Your Garden". "Loo esmane idee sündis juba kolm aastat tagasi, aga eelmisel suvel süvenesime produktsiooni. Kuna tegemist on minu jaoks olulise looga mu laulukirjutamise arengus, tahtsin selle kindlasti inimestele kuulamiseks välja anda," rääkis Poom. "See on veidi äkilise iseloomuga lugu reetmisest ja pettumisest," kirjeldas ta. Video filmiti Palmse mõisa aias Johannes Arro juhtimisel. "Palmse mõisa aed oli selle video jaoks ideaalne lokatsioon, saime nii päikest kui vihma, aga olen lõpptulemusega väga rahul," ütles Poom.

9.juulil 2021 ilmus kohaliku plaadifirmaga Smuuv Records 30.juunil käed löönud Andreas Poomil singel “Coffee Shop”. “Lugu, mis ei räägi niivõrd kohvist, vaid rasketel ja ärevatel aegadel lohutuse leidmisest,” räägib Andreas. “Armastasin tihti käia kooli kõrvaltänava kohvikus, kus sain pääseda reaalsusest ja end turvaliselt tunda. See oli koht, mida külastasin, et toime tulla oma mõtete ning emotsioonidega.” Lauluga töötas noor laulja poolteist aastat ja filmis koos Out of Sight Visualsiga enda lavastatud muusikavideo. “Video osas oli mul väga kindel idee mängida emotsioonidega, erinevate kaadrite kontrastid aitavad peegeldada eri tundeid ja vaimseid seisundeid, kurbusest rõõmuni,” räägib Andreas video kontseptsioonist. “Võttepäev jääb mulle alatiseks meelde, tundsin ennast väga mugavalt ja mõistetuna kogu tiimi poolt.”

Warner Music artistid Andreas ja ILON andsid 18.veebruaril 2022 välja ühise popballaadi “Pardon Me”, mis on emotsionaalne ja isiklik ballaad, mis annab edasi armumise ebakindlust ning hirmu. “Minu jaoks räägib see lugu minu esimest armumisest ja sellest, kuidas mul on kellegi vastu tunded aga ma ei leia endas julgust neid jagada, saamata iial seeläbi vastust,” täpsustab loo autor Andreas. Lugu ilmus plaadifirma Smuuv Records alt koostöös Warner Music Baltics ning Warner Music Finlandiga. Loole on valminud ka video, mille tegi Viljandist pärit andekas filmimees Ako Lehemets.

Andreas andis 14.aprillil välja lühialbumi "Broken", millel kõlavad lood "Pardon Me", "I'm Not Okay", "Coffee Shop", "Icon", "Broken" ja "Hunger For Happiness". "Kirjutasin enamiku lauludest 15-aastasena," tutvustas Andreas. "Need lood on päris pikka aega valminud ja küpsenud, et saada oma lõplik vorm ning ma olen ülimalt õnnelik, et saan need lõpuks avalikustada," lisas ta. "Arvan, et olen tegelikult osadest lugudest praeguseks välja kasvanud, aga usun, et leidub neid, kes suudavad samastuda ning kellele need lood ja sõnumid hinge lähevad. Muidugi on ka natuke hirmus jagada midagi nii isiklikku ja miskit, mille kallal on nii pikalt vaeva nähtud," rääkis Andreas.

5.mail esines Andreas TMW raames Fotografiskas Warner Music Live laval.

Andreas Poom, Alan Roy Scott, Julia Sundberg kirjutatud "Why Do You Love Me" Andreas esituses osaleb Eesti Laulul. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril. Poolfinaalis võistles lugu 12.jaanuaril, finaalis 11.veebruaril saavutati 8. koht.

28.aprillil astusid kontsertklubi D3 lavale kaks noort ja andekat artisti – Ariadne ja Andreas.

D3 avas 3.juunil taas suveterrassi, kus astusid lavale Lenna ja Andreas.

Andreas avaldas 9.juunil singli “As It Is”, mis ilmus koos maitsekalt minimalistliku muusikavideoga, mille autoriks videograaf Julian Riikonen. Värske lugu räägib kellegi või millegi järgi ootamisest, mistõttu jäädakse sõltuma olukorrast, mis ei ole tegelikult sinu enda kontrolli all. Laulusõnad kehtivad nii inimeste, asjade kui konkreetsete situatsioonide kohta, vastavalt kuulajat ennast kõnetavale tõlgendusele. Loo sünni ajendiks olid Andrease enda elu dilemmad, mille fookuses oli muusiku esimese EP avaldamine, mis lükkus tema esialgsest plaanist oluliselt rohkem edasi. “Mul oli tunne, et see olukord ei olnud minu kontrolli all ja ma kuidagi ootasin seda ühte hetke nii väga, mis muudkui edasi lükkus. See oli tol hetkel minu jaoks väga isiklik ja raske teema. Ootame midagi nii väga ja seame endale kõrged ootused, ent seda ei juhtu,” ütleb Andreas.

Singli eestikeelne versioon “Kõik mis teen” ilmus 16.juunil. “Vaatan seda eestikeelset lugu kui kingitust oma kuulajatele. See on üllatus kõigile neile, kes mind “Eesti Laulu” teekonna jooksul toetasid ja tänaseni mu kõrvale jäid. Samuti arvan, et loo avaldamine korraga kahes keeles on üldiselt väga huvitav kontseptsioon. Panustasin palju ka loominguliselt visuaalide loomisesse ja sellesse, kuidas saaksin mõlemat lugu võimalikult huvitavalt esitleda.”

25.juulil soojendas Andreas ansambli Hurts kontserti Tallinna lauluväljaku Mere alal.

Minimal Wind ja Andreas avaldasid 4.oktoobril ühise singli nimega “internet is getting old”. Emotsionaalselt iseloomustab lugu ühelt poolt nostalgilisus, teiselt poolt jõulisus. Loo sisu saab mõista kahte moodi. Esiteks on internet juba nii kaua olnud meie elude osa, et raske on meenutada elu enne seda. Samas hakkab see oma uudsust ja võlu kaotama.

Andreas Poom rõõmustas kuulajaid 1.novembril ingliskeelse singliga "20". “Lugu ei räägi eeskätt kahekümneseks saamisest, vaid sellest, kuidas oma loomult olen väga suur ülemõtleja ja võtan tavapäraseid asju keskmisest tõsisemalt,” selgitas noor muusik loo tausta. Laulu refrääni lõpuks jõuab Andreas järeldusele, et selline suhtumine tasub siiski ühel või teisel moel ära ning töö ja aeg, mida ta oma tegemistesse panustab, on väga väärtuslik. “Mulle on isegi elu jooksul märkusi tehtud, et peaksin rahulikumalt võtma ja õppima vahel asjadest lahti laskma. Selleks aga kahekümnendad ongi: ülemõtlemiseks, paanitsemiseks ja oma vigadest õppimiseks.” Naljatlevalt lisas Andreas, et ühtlasi võib laulu kutsuda ka kontrollifriikide hümniks.

Faktid

Nimi: Andreas Poom
Sündinud: 2. oktoober 2003
Pere: isa Mart Poom, ema Lissel Poom, vanem vend Markus (sündinud 1999), noorem vend Patrick (sündinud 2012)

Muud huvitavat

Seotud videod

Andreas - As It Is
Andreas - As It Is

Artist: Andreas

Lugu: As It Is

Aasta: 2023

Andreas feat. ILON - Pardon Me
Andreas feat. ILON - Pardon Me

Artist: Andreas feat. ILON

Lugu: Pardon Me

Aasta: 2022

Andreas - Why Do You Love Me
Andreas - Why Do You Love Me

Artist: Andreas

Lugu: Why Do You Love Me

Aasta: 2022