Corinne Bailey Rae

11.aprillil 2024 esiltes Corinne Bailey Rae singlit "He Will Follow You With His Eyes", mille muusikavideo lavastas Gregory Berg.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.03.2006 - 09:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.04.2024 - 18:11
Välismaine artist, Sooloartist, Jazz

Inglismaalt, Leedsist pärit Corinne Bailey Rae oli 2006 aastal kuumimaid artiste oma kodumaal. Kriitikute poolt väga palju kiidetud Corinne’i limiteeritud koguses ilmunud debüüt-EP tõusis kohe UK Top 40 edetabelisse ja sellele järgnes tõeline kiidusõnade laine. Tema enda nime kandev debüütalbum on tõestuseks, et jutud unustamatust häälest ja hiilgavast laulukirjutusoskusest ei ole lihtsalt jutud, vaid neil on ka tõepõhi all. Sellest naisest räägitakse juba kui urban Norah Jonesi mantlipärijast ning veebruaris 2006 sai lauljatarist neljas briti naisartist, kelle esikplaat on olnud number üks.

Corinne Bailey sündis 26.veebruaril 1979 ja oli noorim kolmest õest, kes sündisid Lääne-Indiast pärit isal ja Yorkshire krahvkonnast pärit emal. Tema vanemad läksid lahku kui Corinne oli 14-aastane. Oma muusikalisele karjäärile pani tüdruk aluse koolis klassikalist viiulit õppides ning pühendus edasi laulmisõpingutele ja osales babtistliku kiriku kooris. Kõik muutus päevapealt kui kohalike noorte liider ostis talle elektrikitarri ning Corinne hakkas kuulama Led Zeppelini. 15-aastasena moodustas ta tüdrukutest indie-grupi Helen, mille eeskujuks olid Veruca Salt ja L7. Uskumatu oli fakt, et just nende indiebänd sai plaadilepingu metalmusa propageeriva plaadifirmaga Roadrunner Records 1995 aastal. Ometi jäi äri katki, sest nende basskitarrist jäi rasedaks ning bänd läks laiali.

Edasi läks Corinne õppima Leedsi ülikooli ning leidis aega esineda jazz-klubides. Just siin avastas ta oma armastuse soul-musa vastu. 2001 aastal abiellus 22-aastane neiu saksofonimängijaga Jason Rae ning tema nimeks sai Corinne Bailey Rae. Edasi töötas neiu kolme aasta jooksul omaenda sooloprojekti nimel ning ledis samas aega osaleda funk-grupi New Mastersounds loos "Your Love Is Mine", mille autoriks ta ise oli. Samuti kirjutas ta loo "Come The Revolution" grupile Homecut Directive.

Ometi sai pöördeliseks alles aasta 2004. Kunagise menubändi The Artful Dodger liige ja praegune Craig David nõustaja Mark Hill kutsus Corinne osalema oma uude projekti The Stix ning välja anti album "Better Look Next Time" ja aprillis 2005 album "Young and Foolish".

Sellega tõmbas Corinne omale suurte plaadifirmade bosside tähelepanu ning sai lepingu EMI Uk-ga. 2005 aasta novembri esiksinel "Like A Star" oli UK edetabelis #34. Ent juba veebruaris 2006 lõi debüütalbum ”Corinne Bailey Rae” müügitabeli esikoha kinni ning singel ”Put Your Records On” jõudis UK edetabelis märtsi algul #2 kohale.

Mais 2006 tuli järgmine singel ja video "Trouble Sleeping", mis jätkab hitiks tõusnud ”Put Your Records On” singli võidukäiku. Maxilt leidub lisaks nimiloole live versioonid lugudest ”Till It Happens To You (Live At Shepherds Bush Empire)” ja ”Breathless (Live At Leeds Met)”.

Corinne Bailey Rae sügisene singel oli 'Like A Star'. Singel ilmus 09.oktoobril 2006 ja maxil oli lisaks veel kaks uut lugu - "Emeraldine" ning Aretha Franklin'i cover "Daydreaming", veel nimiloo remix Amp Fiddler'ilt ja plaadi üks ilusaimaid hetki loonud "Enchantment". Lisaks oli maxil muidugi video ja tasuta lisa postrina.

12.veebruaril 2007 tuli singlina 'I’d Like To'. Inglanna Corinne Bailey Rae on tõusnud oma eelmise aasta märtsis ilmunud debüütalbumiga ”Corinne Bailey Rae” maailma huviorbiiti. Üle kolme miljoni albumi müünud Corinne on populaarne mõlemal pool Atlandi - tõestuseks kolm nominatsiooni BRIT’sidel ja sama palju nominatsioone Grammydel. ”Corinne Bailey Rae Special edition” näitab veelkord, kuivõrd andekas Corinne on. Special edition sisaldab algsele plaadile lisa albumit, kus singilte b-pooled ja remixid, ühtekokku kümme lisalugu. Jutud unustamatust häälest, suurepärasest heliloojast ja laulukirjutajast vastavad tõele - sellest naisest räägitakse juba kui Norah Jonesi urbanlikust mantlipärijast.

Corinne saksofonimängijast abikaasa Jason Rae leiti märtsis 2008 surnuna narkootikumide üledoosist.

Rae teist kauamängivat valmistati ette kaua ning selle muusika on hoopis erinev ja tõsisem kui esimesel. Rae töötas kahe erineva produtsendiga - Steve Brown ning Steve Chrisanthou. Album "The Sea" ilmus 01.veebruaril 2010. Esimene singel "I'd Do It All Again" hakkas kõlama juba jõulude ajal ning see on üsna kurb armastuslaul, video meisterdas Jamie Thraves.

Corinne alustas samas populaarsuse kogumist Ameerikas ning seal oli esimeseks singliks "Closer", kusjuures album pääses lausa Billboard edetabeli top 10-sse. Teiseks plaadi singliks sai aprillis 2010 "The Blackest Lily".

25.jaanuaril 2011 andis Corinne välja viiest kaverloost kokkupandud "The Love EP". Kõlavad “I Wanna be Your Lover” (Prince), “Low Red Moon” (Tanya Donelly), “Is This Love” (Bob Marley), “My Love” (Paul McCartney), “Que Sera Sera”( Doris Day).

12.veebruaril 2012 võitis Corinne Grammy auhinna kategoorias Parim esitus R&B muusikas looga "Is This Love".

26.veebruaril 2016 avaldas lauljatar singli “Been to the Moon“ koos muusikavideoga, mille lavastas Chris Turner. Loo autorid on Amber Strother, Paris Strother, Corinne Bailey Rae ja Stephen James Brown. 1.aprillil 2016 tuli ta välja muusikavideoga “Stop Where You Are”.

5.mail 2016 ilmus lauljatari 12-looline album “The Heart Speaks in Whispers”, millelt 3.mail avaldati loo “Green Aphrodisiac” Eva Vazquez lavastatud muusikavideo.

Järgmiseks singliks oli “The Skies Will Break“, mille autorid Corinne ja Stephen James Brown. 7.septembril avaldatud loo muusikavideo lavastas Chloe Hayward.

20.oktoobril 2016 tuli välja singli “Hey, I Won’t Break Your Heart“ muusikavideo, mille lavastas James Frost.

Corinne Bailey Rae esituses kõlas Coldplau lugu “The Scientist” 09.02.2017 esilinastunud filmis "Fifty Shades Darker".

2019 aastal kutsuti Bailey Rae osalema Tom Waits mälestusalbumil, kus ta esitas loo "Jersey Girl".

Corinne Bailey Rae ja Miles Kane ühendasid jõud uueks singliks “Nothing’s Ever Gonna Be Good Enough”, mis koos videoga avaldati 24.novembril 2021.

23.juunil 2023 ilmus Corinne Bailey Rae rokkiv singel "New York Transit Queen". Järgmine singel "Peach Velvet Sky", mille video lavastas Gregory Berg, tuli välja 16.augustil. 30.augustil tuli välja kolmas uus lugu "Erasure".

15.septembril ilmus Corinne Bailey Rae kümne looga uus album "Black Rainbows".

11.aprillil 2024 esiltes Corinne Bailey Rae singlit "He Will Follow You With His Eyes", mille muusikavideo lavastas Gregory Berg.

Faktid

Sünninimi: Corinne Jacqueline Bailey Rae
Sünniaeg: 26. veebruar 1979
Sünnilinn: Leeds, Inglismaa

2013 aastal abiellus Bailey Rae kauaaegse sõbra ja jazzmuusikuga Steve Brown ning peres kasvab 2 tütart.

Muud huvitavat