Avoid Dave / Aides

13.mail 2024 ilmus Rebecca Kontuse kuues stuudioalbum "Homme“. Album sisaldab 12. eestikeelset lugu, mis žanriliselt liigituvad elektro-jazz-popi piirile. Albumi lood on kirjutatud ja produtseeritud koostöös Taavi Paometsega aka Avoid Dave’ga. ”Albumile valitud lood on teemade poolest küll filosoofilised ja kohati tõsised, kuid helikeelelt on tegemist läbi albumi pigem positiivse ja ülestõstva vaibiga,“ rääkis Rebecca Kontus enda uuest albumist.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.04.2006 - 19:36
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.05.2024 - 08:26
Eesti artist, Ansambel, Rock

Aides on pärit Tallinnast. Aidese idee sündis aastal 2001 kui kaks sõpra Kostja ja Mike otsustasid luua bändi. Nad proovisid palju erinevaid muusikuid, kuid ükski neist ei sobinud. Puudu oli veel trummar. See kõik muutus 4. juunil 2002 kui nad proovisid trummarit Mikku, kes oli koheselt sobiv. Aidese moodustas nüüd Kostja bassil ja mikrofoni taga, Mike kitarril ja Mikk trummidel. Bänd lindistas esimesed demod, mida mängiti ka raadios.

2003 aasta kevadel anti mõned kontserdid ja hoolimata lühikesest tegutsemisajast esines Aides juba suurtel festivalilavadel. Augusti lõpus mindi tagasi stuudiosse, et lindistada uut materjali ja otsustati hakata otsima uut lauljat, et Kostja saaks täielikult keskenduda bassimängimisele. Bänd hakkaski otsima lauljat, kuid nad ei kujutanud ealeski ette, et lauljaotsingud kestavad neil peaaegu kaks aastat. Pärast tulemusteta lauljaotsinguid otsustas bänd kõigile üllatuseks jätkata Kostjaga nii bassil kui ka vokaalil kuna see tundus probleemile parim ja ainuke loogiline lahendus. Olles proovinud rohkem kui 40 kandidaati, on Aides tagasi uues kuues, kuid lademetes uue materjaliga, mis viib teid kosmilistesse kõrgustesse.

Aides on kujundanud unikaalse ja energilise stiili, mida on väga raske defineerida. Aides ei proovi sobinduda ühtegi kategooriasse ega stiili. Aides on kahtlemata suuresti osa modernsest emo kõlast ja kultuurist, kuid tutvustab tehnikaid ja ideid, mis on žanrile uued nagu näiteks jazzilaadseid pehmeid meloodiaid ja gruuve, mis on segatud raskete, kuid samas meloodiliste ja psühhedeelsete riffidega, mis on siiani jäänud tutvustamata ja avastamata.

Raadio 2 "Aastahitil" looga "Tik-Tak" aasta demo tiitli ja 19. koha saanud Aides on praegu stuudioaegade ja parima võimaliku plaadilepingu ootel, esialgsete plaanide kohaselt peaks album ilmuma varakevadel. Hiljuti käidi esinemas Soomes Eurajoki festivalil, kus bänd väga positiivselt vastu võeti. "Nende mõistes on see nagu Põlva-tagune, nagu asshole of Finland. Aga Eestiga ei saa üldse võrreldagi, eriti low-key-üritus oli, aga selline korraldus ja suhtumine, et ma poleks elu sees uskunud, et see nii hea on," on Aides kogemusega rahul ja valmis seda teistelegi Eesti bändidele soovitama.

Bändis oli 2007 aastal koosseisu vahetus. Uus kitarrist Taavi on toonud väga palju loomingulist värskust meie muusikasse. Meie skeemid põhimõtteliselt on kõigepealt saada endale oma prooviruum. Nii et kui kellelgi on pakkuda mingeid laoruume, kus me kedagi ei häiriks, siis oleme nõus. Oleme avatud pakkumistele. Tahame selle albumimaterjaliga tegeleda võimalikult palju, et see tuleks ikka selline... Tahame ikka võimalikult hea plaadi teha!

10. novembril 2007 andsid Rock Cafe laval ühise kontserdi Eesti noorema põlvkonna kaks silmapaistvamat ja energilisemat live-bändi Aides ja Brides in Bloom. Ansamblite juba varasemast tuntud loomingu traditsioonilisele esitusele lisaks toodi kuulajateni meelelahutuslik eksperiment, mille käigus esitati ühiselt maailma ning Eesti rocki-klassikasse kuuluvate lugude töötlusi. Ka oli 10.novembri kontserdil võimalik kuulda bändide verivärsket loomingut. Nimelt on mõlemad ansamblid alustanud tööd oma debüütalbumite kallal ja fännidel on võimalus kuulata millega on tegelenud mitmekuulisi esinemispause pidanud Brides in Bloom ja Aides. Muuhulgas valiti paljude kandidaatide seast mõlemad ansamblid kui Eesti uue rocki tähed osalema 2.detsembril Saku Suurhallis toimuvale üritusele Legends of Rock, mille peaesinejaks on Alice Cooper.

Märtsis 2008 valmis Eesti roki tulevikulootuse Aidese esimene päris muusikavideo "Sleeping In The Rays". Filmitud Balti Filmi- ja Meediakooli kursusetööna. Meeskond: Sami Hyvonen, Kristjan Leitis, Allan Pill, Terje Tarve. Näitleja: Timo Tarve.

Aides esikalbumit esitleti 14. märtsil Bikersis ja 21. märtsil Tapperis ning 27. märtsil Von Krahlis Tallinn Music Weeki raames. Aasta oli 2009. Debüütalbumi nimeks oli "i", mille tähenduse igaüks ise enda jaoks leida võiks. „Kui võtta i ingliskeelne tähendus ehk „mina”, siis tähendaks see natuke seda, et me oleme kõik siiamaani ise teinud ja üles ehitanud. Kui tahad midagi, siis tee midagi,” selgitas Taavi tagamaid. Plaadi 10 kuni 15 loo seas peaks olema ka kaheksaminutiline instrumentaalpala, mis pakub kindlasti paljudele ilusat kõrvaheli.

Ingliskeelne album "Aides" ilmus füüsiliselt alles 31.mail 2010 ning seda turundati sotsiaalvõrgustikes ja tulihingeliste fännide abi kasutades. Plaat tõusis edetabelite tippu, püsides seal nädalaid. 2010 aastal tuuritas bänd Venemaal. Sel aastal otsitakse võimalusi rahvusvahelisel turul läbilöömiseks.

Aides esitles 11. jaanuaril kell 19:30 Tallinnas Solarise kinos muusikavideot oma esikalbumi hittloole "Unbelievable". Novaatorliku pildikeele ning sürreaalse süžeega video keskmes on argirutiinist põgenev kummaline “Juhtmepea”. Video režissööriks on üks noorema põlve omanäolisemaid ja edukamaid tegijaid Andzei Matsukevits. Video avalik esitlus leidis aset Tallinnas Solarise kinos, tele-esitlus ETV2 muusikavideote edetabelisaates „Eesti TOP 7“.

Üks Eesti uue rockigeneratsiooni liidritest Aides astus jaanuaris 2011 üles Hollandis Euroopa mõjukaimal showcase-festivalil EuroSonic. Väärika etteaste tegi bänd 17.juunil 2011 Rabarockil ning 15. juulil 2011 Lätis, mereäärses Salacgriva männimetsas muusikafestivalil Positivus.

Aidese tegevus bändina on hääbunud.

2011. aasta suvel kutsuti Kostja komponeerima muusikat Rakvere Teatri suvelavastusele "Noor Eesti". Oma sooloprojekti jaoks hakkas Kostja muusikat kirjutama 2012 kevadel oma tädi maamajas Võsul. Tema viimaseks tööks oli muusika kirjutamine oma kallimast moedisaineri Karolin Kuusiku talvekollektsiooni "Vaikuse disain" esituse jaoks 2012. aasta novembris. Kostja on tegev Vaiko Eplik ja Eliit koosseisus.

Mikk Simson alustas juba Aidese ajal eksperimentaalset elektro poppi viljelevas muusikalises üksususes I Wear* Experiment, mis lisab Eesti muusikaskeenele kvaliteetset muusikat ja maagilismüstilist hõngu. Lisaks temale on seal kitarrist Hando Jaksi ning lummavalt kaunis solist Johanna Eenma.

2009.aasta jõulude paiku asusid Johanna Eenma, Mikk Simson ja Kostja Tsõbulevski osalema live-bändis, mis saadab kontsertidel Iiris Vesikut ning viimati esineti 25.detsembril 2013 ETV Jõulutunnelis.

<b>Avoid Dave</b>

Taavi Paomets on muusika loonud mitmetele artistidele nagu Ott Lepland, Liis Lemsalu ja August Hunt. Võib öelda, et Taavil on kindlasti kõrva, segamaks kokku nakkavaid biite ja gruuve popmuusika-laadsete kaasakiskuvate meloodiatega.

Taavi Paomets oli tegev 2011. aastal ametliku alguse saanud psühhedeelset muusikat viljelevas progerokk bändis The Princes. 1.novembril 2013 esines ta esmakordselt Avoid Dave nime all. Avoid Dave on laulja, helilooja ja kitarristi Taavi Paometsa alter ego.

28.märtsil 2014 esines Avoid Dave Tallinn Music Weekil Hetkes, kus esitas lugusid 17.märtsil ilmunud 5-looliselt EP-lt "Erasing Frames".

Avoid Dave esines 2014 suvel Õllesummeril ning 19.juulil Positivusel Lätis.

10.septembril 2014 esines Avoid Dave ETV Terevisioonis. Saates kõlasid laulud "Lucky" ja "Sometimes". "Muusikat tuleb teha südamega ja hoolega. Niimoodi, et sa ise oled sellega rahul. Lugusid ja materjali on küll ja veel, tuleb juurde kogu aeg," rääkis Taavi Paomets, kes lubas, et varsti on oodata ka uut plaati.

11.oktoobril 2014 esines Avoid Dave Viru Keskuse aatriumis moeüritusel FIBIT. Lisaks Taavi Paometsale kõlas Avoid Dave’i lugudes Kristel Aaslaidi lauluhääl. 27.12.2014 lammutas Avoid Dave Kultuuriklubis Kelm.

Avoid Dave andis 6.aprillil 2015 välja albumi “Insert Title” ning tuli lagedale singliga "What About Me". Album “Insert Title” on soul-muusikast inspireeritud reis elektroonikasse – kaasakiskuvad rütmimustrid, lihtsad ent samas sügavad harmooniad ning Dave’i vokaalid. Tulemuseks on miskit niivõrd isikupärast ja originaalset, et Avoid Dave’i soundi on raske ühegi teise Eesti artistiga võrrelda, samas on selles kõlas miskit ilmeksimatult eestlaslikku.

Avoid Dave “Insert Title" esitluskontsert toimus täismajale 2.aprilli õhtul Von Krahli Teatris albumi väljaandmise eest vastutava plaadifirma Emerald City label night’i raames.

24.04.2015 oli Avoid Dave saates R2 Live, mida sai kuulata raadio- ja vaadata netieetrist.

28.mail 2015 esilinastus Eesti Top7's muusikavideo loole "Fantasy", mis oli muusiku sahtlipõhjas juba 2011. aastast saadik vedelenud. Avoid Dave esines 6.juunil Kohilas, Tohisoo mõisapargis festivalil Kaparock 2015.

7.juunil avaldas Pärnu räppar Ingmar Gailit oma uue hiti "Kroonijuveel", kus võimsa refrääniga annab loole vunki juurde Taavi Paomets.

11.juunil esinesi Tartus, Genialistide klubis oma esikalbumit esitlev Avoid Dave ja üht oma vähestest selle aasta kontsertidest andev I Wear* Experiment. Kontsertkollektiiv kandis sel õhtul nime Avoid Experiment.

19.juunil tuli Avoid Dave välja muusikavideoga "What About Me?". Lugu ise räägib sellest, kuidas oma egost on raske kaugemale näha. Samas peab teda ka oskama austada. Esmalt ole iseenda sõber, seejärel oled ka teistele avatud.

18.juulil astus Avoid Dave üles Positivus Festivalil Red Bull Music Academy laval. Laval oli neljanda liikmena klahvpillide taga Joonas Mattias Sarapuu. Avoid Dave oli James Arthuri 20.novembril klubis Factory toimunud kontserdi erikülaline.

Avoid Dave ja räppar Ingmar Gailiti koostööst sündinud laulule "Kroonijuveel" valmis 21.detsembriks muusikavideo, mille visuaalse poole eest vastutas Royal Solutions ja selle sisu meenutab kohati hollywoodilikke rööve kujutavaid heist tüüpi filme.

24.12.2015 ilmus Avoid Dave uus singel “DOPE”. Loo autoriteks on Taavi Paomets ja Kristel Aaslaid. Bänd kirjeldab värsket singlit kui lugu, mis on täis souli ja murtud rütme.

28.jaanuaril 2016 võitis Avoid Dave "Insert Title" Eesti Muusikaauhinna Aasta elektroonikaalbum tiitli.

Avoid Dave esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's.

8.juulil toimus Tapa lähedal Udrikus elektroonilise muusika festival IIL 2016, kus õhtu naelaks oli Avoid Dave’i soolo live. Avoid Dave esines 15.juulil 2016 Positivus festivalil Lätis.

Taavi sõitis pikemaks ajaks Uus-Meremaale ning vahemikus oktoober 2016 kuni oktoober 2017 Avoid Dave ühtegi kontserti ei anna.

Avoid Dave ja Sander Mölderi ühine lugu "Fire" võistles rahvusvahelisel laulukirjutajate konkursil (International Songwriting Competition) Performance kategoorias ning saavutas teise koha. "Fire" avalikustati 6.juunil 2017.

Daniel Levi loost “All I Need” tuli 23.augustil 2017 välja Avoid Dave’i remiks, samuti on kuulajateni jõudnud remix Würffeli palast "Breathe".

1.septembril esinesid Daniel Levi ja Avoid Dave Tallinnas, kohvikus Sinilind, kus toimus Avoid Dave’i 10-loolise albumi “Up Against the Glass” esitlus. Lisaks astutakse 14.septembril üheskoos üles ka Tartu Erinevate Tubade Klubis.

26.novembril tuli välja Avoid Dave ja Sander Mölderi ühise loo "Fire" muusikavideo. Koos Kadi Hainase, Teresa Liivaku ja Henri Soosaluga sai just Uus-Meremaal see omamoodi sünge, kuid kaunite loodusvaadetega video teoks.

Avoid Dave astus erikülalisena üles 9.detsembril Club Hollywoodis Briti ansambli Oh Wonder kontserdil.

Avoid Dave ja noor muusik Inger Fridolin tulid 8.juulil 2018 välja ühise looga "Storm". Avoid Dave esines 28.juulil Tallinnas Sweet Spot festivalil.

Räppar Pok ja Avoid Dave avaldasid 29.novembril ühise loo, külmadest ja pimedatest ilmadest inspireeritult pealkirjaga "Tõmbaks uttu". "Tõmbaks uttu" on produtseerinud Avoid Dave ja Phagu, sõnad Pok.

22.jaanuaril avaldas G A I L I T videosingli “KOGUTLNBR2NDIB”, kus saundi eest hoolitses Avoid Dave.

Avoid Dave andis oma õe Lepatriinu loole "Öökull" uue kõla. Lugu tehti avalikuks 5.juunil.

10.detsembril 2019 avaldas Avoid Dave visuaalalbumi "After the Rain" EP, millel näeb kolme lugu - "After the Rain", "Charlie the Dragon" ja "Deja Vu". Lood on kirjutanud Martin Petermann, Kristel Aaslaid, Taavi Paomets ning videod võtsid üles Martin Randalu, Antti Aalmaa. “Charlie the Dragon” räägib sisemisest võitlusest enesedistsipliiniga. “After the Rain” nendib, et elu on protsess ja peale mõõna tuleb tõus ning plaadi võtab kokku “Deja Vu”, mille sõnum viitab, et kõik juhtub siis kui juhtuma peab ja muretsemiseks pole põhjust. “Teinekord võiks lasta end voolul kanda. Ja kui tajud ära deja vu tunde, siis võiks seda mälestust teadvustades osata teha targemad valikud”, arutles Taavi Paomets.

Räppar reket ja laulja Liis Lemsalu tegelesid eriolukorra ajal uue laulu loomisega. Ühiselt salvestatud singel “Magad vä?” jõudis avalikkuse ette 29.mail. Lugu tuleb välja plaadifirma Universal Music Baltics alt. Träki kallal toimetas ka muusik ja produtsent Avoid Dave ehk Taavi Paomets.

Aides oli tagasi ja seda nii laval kui ka raadioeetris. 4.juunil 2022 tuli trio klubis D3 üheks õhtuks taas kokku, et tähistada kaheteist aasta möödumist nende debüütalbumist ning esitletud sai ka pikalt sahtlipõhjas seisnud lugu “Horizon”.

Avoid Dave avaldas 15.septembril eestikeelse albumi "Allika Miis". Üheksa looga plaadil teevad kaasa Martin Petermann trummidel ning lisavokalistide ja autoritena Kelly Vask ja Kristel Aaslaid. Sämpeldatud rahvapille mängisid Kerli Kislõi ja Brett Hiob. Plaat sisaldab ka kahte rahvamuusika sugemetega teost. Üheks on “Haani Miis” remiks ansamblilt Leik (Kelly Veinberg, Elina Kasesalu) ning teiseks 1926. aasta Kihnu laulu arhiivisalvestuse töötlus. “Kolme aastaga võib palju juhtuda. Plaat võtab kokku mu läbielamised ja mõtted ausamal moel kui kunagi varem ja on mulle isiklikult väga oluline album” kommenteerib Taavi. Kujunduse eest vastutas Lepatriinu (Triinu Paomets). Plaadi stilistikas on näha motiive Hiiumaast, kus ka Triinu ja Taavi juured peituvad. Oktoobri 15. kuupäeval sai näha Avoid Dave’i plaadiesitlust Hiiumaal asuvas Tuuletornis.

19.oktoobril tuli välja loo “Ei loe” muusikavideo. Lugu räägib purunematust sõprusest ja paranemisest ning selles teeb kaasa ka Kristel Aaslaid.

13.mail 2024 ilmus Rebecca Kontuse kuues stuudioalbum "Homme“. Album sisaldab 12. eestikeelset lugu, mis žanriliselt liigituvad elektro-jazz-popi piirile. Albumi lood on kirjutatud ja produtseeritud koostöös Taavi Paometsega aka Avoid Dave’ga. ”Albumile valitud lood on teemade poolest küll filosoofilised ja kohati tõsised, kuid helikeelelt on tegemist läbi albumi pigem positiivse ja ülestõstva vaibiga,“ rääkis Rebecca Kontus enda uuest albumist.

Faktid

Avoid Dave on (nimi/tegevus bändis/sünniaeg):
Taavi Paomets - laulja ja produtsent - 23.07.1988
Martin Petermann - trummid - 12.03.1992
Joonas Mattias Sarapuu - klahvpillid - 07.06.1994

Aides liikmed: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Kostja Tsõbulevski – vokaal ja bass - 29.07.1986
Taavi Paomets – kitarr ja taustvokaal - 23.07.1988
Mikk Simson – trummid - 09.07.1986

Muud huvitavat

Seotud videod

Avoid Dave ft. Kristel Aaslaid - Ei Loe
Avoid Dave ft. Kristel Aaslaid - Ei Loe

Artist: Avoid Dave ft. Kristel Aaslaid

Lugu: Ei Loe

Album: Allika Miis

Aasta: 2022

Avoid Dave - After The Rain
Avoid Dave - After The Rain

Artist: Avoid Dave

Lugu: After The Rain

Aasta: 2019

Avoid Dave ft. Sander Mölder - Fire
Avoid Dave ft. Sander Mölder - Fire

Artist: Avoid Dave ft. Sander Mölder

Lugu: Fire

Album: Up Against the Glass

Aasta: 2017

Režissöör: Taavi Paomets

Avoid Dave - Fantasy
Avoid Dave - Fantasy

Artist: Avoid Dave

Lugu: Fantasy

Album: Insert Title LP

Aasta: 2015

Avoid Dave - What About Me?
Avoid Dave - What About Me?

Artist: Avoid Dave

Lugu: What About Me?

Album: Insert Title

Aasta: 2015

Režissöör: Martin Randalu

Ingmar Gailiti ja Avoid Dave - Kroonijuveel
Ingmar Gailiti ja Avoid Dave - Kroonijuveel

Artist: Ingmar Gailiti ja Avoid Dave

Lugu: Kroonijuveel

Album: Momentum

Aasta: 2015

Režissöör: Raido Pedak

Aides - Unbelievable
Aides - Unbelievable

Artist: Aides

Lugu: Unbelievable

Album: Aides

Aasta: 2011

Režissöör: Andzei Matsukevits