No More Fridays

5.juulil avaldati singel "New Old Ways" koos Ott Kattel loodud muusikavideoga. Videos tantsib Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel "Savijalakesed", koreograafia Kristiina Vilipõld.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.03.2002 - 12:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.07.2024 - 06:43
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Seda, et laupäeva hommikul pärast raju reedet mõtlevad No More Fridays liikmed “Ei ühtegi reedet enam“, tuleb bändiliikmete sõnul ikka ette. Alternatiivroki ansambel No More Fridays on aastate jooksul kõik oma reeded suutnud edukalt üle elada ning on valmis vastu võtma järgmised katsumused mida muusika jumalatel ja paganatel ette visata. Oma muusika stiilile on nad alati truuks jäänud - midagi raskemat, rokilikku ja seksapiilset.

Kristi Täheste on enda sõnul eluaegne bänditüdruk olnud. See tähendab, et oma esimese bändiga Steller alustas ta umbes 17-aastaselt Kuristiku Gümnaasiumi päevil. Noortebändilt 2008 sai ta oma esimese vokalistikarika. Samal võistlusel tunnistati teise koha saanud Stellerist Rooland Koskinen parimaks kitarristiks ning bänd kutsuti esinema Õllesummeri Rock Off lavale. “Betraying Against The Bluffing“, “Will You Sail?“,“ Wise Tree“, “Walking Towards the Sun“ ja “The House Full Of Games.

No More Fridays on Kristi Täheste teine bänd. “Selle bändi panin ma ise kokku ja ma tahaks sellega ikka väga kaugele jõuda,“ ütles ta. “Ansambel on koos tegutsenud aasta 2011 septembrist ning siiamaani on meie koostöö sujunud ideaalselt ning produktiivselt. Üksteise usaldamine on ennekõike see, mis meil öösiti pärast proovi magada laseb. Oleme me Tallinnast ja selle lähiümbrusest pärit.“ Bändi esimeseks looks oli “Promise To Keep My Secrets Live“.

Bändis olid Kristi Täheste (vokaal), Sten Sagar (kitarr), Henrik Heinmets (trummid) ja Tõnis Toimetaja (bass). Tõnis on muide osalenud Noortebändil 2006 ansambliga Status ning nende lugu “Mul on jumala pohhui!“ oli populaarne veel aastaid hiljem.

29.oktoober 2011 toimus No More Fridaysi esimene live Rockstarsis. 24.detsembriks 2011 valmis esimene singel “What A Song“, mille Raadio 2 valis nädala demoks. 6.jaanuaril 2012 tuli teine singel “Sold“.

2.märtsil 2012 alustas taas eesti bändide seast aasta parimat peobändi otsiv üritus Jägermeister Rock Liiga. Esimesel kontserdi Rock Cafe laval lastus üles No More Fridays ning esineti samas finaalis 23.märtsil, mille võitis Dramamama.

Maiks 2012 oldi stuudios kokku lindistanud 7 lugu. Lisaks avasinglitele veel “Home“, “No More Fridays“, “Alive“, “I Do“ ja “High Lows“.

10.augustil 2012 esines 5 kuud koos olnud bänd akustilise kavaga Viru Volgil. Edasi veetsid grupi kaks noormeest aasta sõjaväes ning tagasi avalikkuse ette tuli bänd 2013 aastal uue energiaga tagasi ning esimene kontsert anti 9.veebruaril Motoklubi Madallend 12 sünnipäevapeol. 2.märtsil 2013 esineti Tapperis, kus kõlas värske lugu “Devils Bed“.

18.oktoobril 2013 rokkis No More Fridays Tartu üliõpilasmaja laval, kus esitati ka uut lugu “Truth Behind Lies“. Õhtu osutus bändile No More Fridays edukaks. Tallinna bänd noppis tudengibändide võistluselt nii peavõidu kui ka Ö stuudio eripreemia. Kristi Täheste pälvis parima vokalisti tiitli. Bändiga oli basskitarril viimast korda laval Tõnis Toimetaja.

7.oktoobril pääses No More Fridays osalema Noortebänd 2013 konkursile ning 26.oktoobril oldi laval Von Krahlis Tallinna eelvoorus. Basskitarristina esines Roland Palkov, kes varem mänginud bändides Sümptoomid ja Giuseppe Perverdi Big Band. 16.novembril pääses bänd poolfinaalist edasi ning 29.novembril esineti Von Krahlis Noortebänd 2013 finaalis.

7.juunil 2014 anti võimas kontsert Von Krahlis. No More Fridays suundus puhkusele, kuna Kristi läks mööda maailma seiklema.

8.oktoobril 2014 esineti ETV Terevisioonis. Saates kõlasid laulud "What A Song" ja "Truth Behind Lies". Bändis oli tagasi basskitarrist Tõnis Toimetaja. 2015 aastal tuli kitarri mängima Arlo Orlovski.

23.novembril 2015 tuli välja No More Fridays ingel "Rain" ning 16.märtsil 2016 lugu "Time".

22.aprillil 2019 avaldati singel "How Low Can You Go?".

No More Fridays esitles 1.novembril 2019 loo "Downtown" videot.

4.detsembril avaldati uus singel "I Should've Said Yes" .

No More Fridays osales 28.veebruaril 2020 klubis Barbar toimunud Eesti rock & metal undergroundi elavdamiseks toimunud Negativus bändikonkursil.

No More Fridays andis 13.novembril välja uue singli "No Midnight Blues" koos videoga, mille produktsiooni teostas Carlos Lesmes. Pre-reliis loole ja videole toimus klubis Uus-Laine 12.novembril.

15.märtsil 2021 avaldas No More Fridays teise loo, “Time To Let Go”, järgmiselt albumilt. Mesimagusad rütmid ning kõrvu paitavad kitarrisoolod viivad kuulaja tagasi aega, kus rokilegendid kedagi külmaks ei jätnud. Loo video valmis koostöös Rae Kultuurikeskusega.

No More Fridays uus singel “UNDERDOG” tuli välja 11.oktoobril. Lugu räägib inimesest, keda ühiskond ei julgeks ega ennustaks enda tegemistes ja ettevõtmistes favoriidiks nimetada. Rock muusika underdog-idena tunneb end bänd ka mingil määral ise. "Oleme viimased 10 aastat jõudnud vaikselt küpseda Eesti muusikute varjus, otsides oma publikut ja heli. Tunneme, et nüüd kus meil ainulaadne heli leitud ja ise ka soliidsemad, oleme valmis oma publikuks, seda nii Eestis, kui ka välismaal. Meie eesmärk on luua ja mängida muusikat, mis esmajärgus meeldib siiski meile endile. Teades, et meil kõigil on väga hea muusikamaitse, on üsna tõenäoline, et see meeldib ka publikule kui antakse võimalus end esitada."

No More Fridays avaldas 14.oktoobril oma esimese, energiast pakatava, maitse küllusliku albumi "Who Needs Truth Anyway". Plaadiesitlus toimus 15.oktoobril lokaalis Uus Laine.

12.märtsil esinesid No More Fridays, Bourbon Sugar, Di'Artist, Teravmoon, Räpina Jack ja Laura Prits @Odeon, Tallinn. 22.aprillil astusid No More Fridays & The Pincushions üles @Odeon Bar.

25.augustil 2023 tuli välja No More Fridays lugu "If It Gets Any Better...", mille esmaettekanne oli Tallinn Food Truck Festivalil.

7.juunil 2024 esinesid No More Fridays ja WingWave @Kidrakuur ning 8.juunil @hoodbaar Pärnus.

5.juulil avaldati singel "New Old Ways" koos Ott Kattel loodud muusikavideoga. Videos tantsib Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambel "Savijalakesed", koreograafia Kristiina Vilipõld.

Faktid

No More Fridays on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Kristi Täheste – vokaal - 21.07.1989
Henrik Heinmets – trummid - 08.03.1991
Grigori Rõžuk – kitarr - 23.06.1992
Margus Pärnamägi – basskitarr - 17.märts

Muud huvitavat

Seotud videod

No More Fridays - New Old Ways
No More Fridays - New Old Ways

Artist: No More Fridays

Lugu: New Old Ways

Aasta: 2024

No More Fridays - Time To Let Go
No More Fridays - Time To Let Go

Artist: No More Fridays

Lugu: Time To Let Go

Album: Who Needs Truth Anyway

Aasta: 2021

No More Fridays - No Midnight Blues
No More Fridays - No Midnight Blues

Artist: No More Fridays

Lugu: No Midnight Blues

Aasta: 2020

No More Fridays - Downtown
No More Fridays - Downtown

Artist: No More Fridays

Lugu: Downtown

Aasta: 2019