Kristjan Kasearu & The Heft

9.mail 2021 esinesid Hele Kõrve ja Kristjan Kasearu tasuta kontserdiga Saku vallas Metsanurme Külaplatsil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.05.2006 - 17:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.11.2023 - 19:31
Eesti artist, Ansambel, Pop

Kristjan Kasearu (sündinud 21. aprillil 1986) on eesti laulja. Muusika juurde jõudiski Kristjan alles keskkoolis. Oma esimese kitarri teenis ta bensiinijaamas terve suve töötades. 2004. aasta märtsis sai alguse ka ansambel Elav Legend, mida võib pidada Paradise Crew eelkäijaks.

Paradise Crew ehk varem Elav Legend on Pärnu poistest koosnev bänd, mis sai alguse 2004 aasta märtsis. Bändis on viis väga andekat muusikut, kolm neist on lõpetanud Pärnu Muusikakooli ning õpivad edasi muusikat G. Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. Kaks liiget on aga muusikud, kes on saanud head oskused ise õppides ning on head pillimehed. Ise on nad öelnud, et nende üks elupõhimõtetest on rock & roll.

Elava Legendi tähelend on olnud kiire. Kaks aastat tagasi tulid poisid kokku, Raadio 2 konkursil "Oma laul" võideti plaadileping ja juba 2005 aasta lõpul jõudis poodidesse debüütplaat ”Rock and roll on elu”. Esinetud on väga paljudes erinevates kontserdipaikades, sealhulgas Saku Suurhallis, Rock Cafees jm. Ning korduvalt teleekraanil saadetes Tähed Muusikas, Hoia ja Keela ja Eesti Muusika Karikas.

Bändi solist Kristjan Kasearu mängib ülikuulsas muusikalis “Romeo ja Julia” peaosalist Romeot. Otsa-koolis popdžässlaulu õppiv Kristjan tahabki kõike kiiresti kätte saada ja unistab kõvasti. Bändi tahab ta viia nii heale tasemele kui võimalik.

Kristjani sõnul annab Elav Legend esinedes endast kõik. Polevat vahet, kas muusikat tehakse Tallinna suures klubis või Kolga-Jaani rahvamajas. Esinemistele ei tor­mata uisapäisa, kodukootud kampsunid üll. ”Meil on alati kotitäied riideid. Valime, mida seekord selga paneme, millise looga seekord alustame,” selgitab Kristjan.

Kui minnakse esinema, renditakse buss, mida peatatakse teel esinemispaika alatasa – et Eestimaa eluga tutvuda. Õhtuse mängimise ettevalmistusteks kulub terve päev. ”Minu jaoks on bänd teine pere,” nendib Kristjan. Tema arvates on noortel ingliskeelseid laule esitades väga raske püünele murda, sestap kirjutab ta praegu eestikeelseid lugusid. Kuid mõne aja pärast tahab ta bändiga ka välismaale pääsu nõutama hakata. Kasearu tunnistab: ”Tahan saada maailmakuulsaks. See ei ole patt, kui ma nii mõtlen. Kes nii ei mõtle, teeb vähem tööd. Mõne jaoks võib see olla utoopia, aga mind see ei huvita. Mina elan üks kord.”

6. augustil Haapsalu lossihoovis toimunud Status Quo kontsertil astuti üles soojendajana. Bändi lisandus uue liikmena saksofonimängija Indrek Varend.

Septembri alguses 2006 muutis ansambel nime ning see on nüüdsest Paradise Crew ja esmakordselt astutakse uue nime all publiku ette 22. septembril Tallinnas Vabaduse väljakul. Esimeseks nimemuutuse põhjuseks oli vastikustunne viina Viru Valge reklaamina kasutatav sama bränd ning teiseks põhjuseks, miks tasus nimevahetus ette võtta, on Kristjani sõnul Baltic MTV. "Kirjutame vaikselt ka ingliskeelset muusikat, siis selleks, et hakata kuhugi välja piiluma ning end mujal proovile panna, on vaja ingliskeelset nime, ma arvan. Lihtsalt Elav Legend – sellega ei ole nii lihtne läbi lüüa."

2007 aasta Eurovisiooni Eesti voorus osales bänd oma looga "So Much to Say", mille muusika on kirjutanud Madis Muul, sõnad Kristjan Kasearu. Sellest loost ilmus ka eestikeelne singel. Eraldi osaleb Kristjan koos näitlejatariga Hele Kõre termika meeste loos "Romeo ja Julia". Muutus samuti bändi koosseis ning uueks kitarristiks sai Kristjan Kaasik.

19.aprillil 2007 toimunud auhinnagalal Kuldne Plaat 2007 pälvis eriauhinna Kristjan Kasearu, kes Eestimaa koolinoorte seas toimunud küsitluse tulemusel sai aasta ilusaima artisti eripreemia. Kristjan kehastab peaosalist Kadri Kõusaare filmis "Magnus", mis on esimene eesti film esindamas rahvusvahelisel Cannes'i festivalil.

Mais 2007 said Kristjan Kasearu & Paradise Crew valmis uue singli "Vahel just nii on hea". Lisaks rõõmustas ansambel oma fänne suvetuuriga. Suve lõpust oli trummide taga Roland ning edasi sai bändi asukohaks jäädavalt Tallinn.

Eurolaulu 2008 Eesti eelvooru žürii valis 30.novembril konkursile esitatud laulude seast finaalvooru ka Madis Muuli ja Kristjan Kasearu kirjutatud loo "Üksinduses". Eesti finaal toimus 02.veebruaril ent ansambli lool ei läinud seal kõige paremini. Eurovisiooni Eesti eelvoorusus osales taustalauljana Marvi Vallaste, kellega koos salvestati uus lugu lugu "Kuhu unenäod saata".

"Kuhu unenäod saata" ilmus singlina raadiotele 28.mail 2008 ning pärines Paradise Crew uuelt albumilt "Jäädes endaks". Plaati oli esmakordselt võimallik soetada Tallinnas Tammasaare pargis suitsetamise vastase kampaania raames toimunud kontserdi ajal 31.mail 2008.

Detsembris 2008 esitlesid Kanal 2 ilmaneiu Marvi Vallaste ja Kristjan Kasearu noorte infomessil Teeviit kahe ühise lauluga singlit "Kuhu unenäod saata".

2008 aasta detsembris salvestas Paradise Crew Soomes oma singli "Ellujääja". "Ellu on võimalik jääda erinevalt, kas hoiame ainult hinge sees või püüame elada seda elu, millest oleme unistanud", ütleb Kristjan oma uue singli kohta. "Noored ei tohiks loobuda oma sihtidest, eesmärkides ning selle nimel tuleb tööd teha ja näha vaeva. ei tohi karta raskusi ja lihtsalt loobuda. Usu sellesse, mida teed!"

15.detsembril 2009 pandi bändi myspace lehele välja lugu "Kadunud teelt". 2010 jaanuari keskel otsustasid Paradise Crew poisid aga koostöö lõpetada. Et bändiliikmed ei läinud enda sõnul laiali riiuga ja kõik nad on elukutselised muusikud, kohtutakse kindlasti muusikalavadel ka tulevikus.

22.veebruaril 2012 toimus kontsertklubis Rock Cafe „A Tribute to Aerosmith“. Omapoolse kummarduse maailmakuulsale bändile ja nende loomigule tegid Kristjan Kasearu, Laur Joamets, Viljar Norman, Roland Puusepp, Priit Jääger ja Rene Puura.

Kristjan Kasearu kirjutas riivatult kirgliku loo "Kas sa tead", mis salvestati mai lõpus 2012. Kristjani uue bändi nimi on The Heft.

15.novembril 2012 toimus Solarise kinos Kristjan Kasearu ja The Heft muusikavideo "Born to live" esmaesitlus. Video teostumisel oli suureks abiks ärimees Peeter Rebase tugi.

7.mail 2013 esitlesid Kristjan Kasearu ja The Heft järmise singli "Aega ei jää" muusikavideot, mille autor on Sander Allikmäe ja kaas-autor Andri Peetso.

23.septembril 2013 avaldasid Kristjan Kasearu ja The Heft oma sügisese eestikeelse singli "Heastada kõik". Loo autorid on Kristjan Kasearu ja Madis Muul. 16.märtsil 2014 esitati lugu telesaates "Tõuse ja sära".

Uku Suviste, Kristjan Kasearu ja Jaagup Tuisk ehk kooslus "2 1/2 meest" korraldasid Emadepäeva puhul särtsaka kontserttuuri 9.-12.mail kõigis Eestimaa suurimates linnades.

11.juunil 2014 avaldasid Kristjan Kasearu & The Heft uue singli "Tuli ja leegid".

25.augustil 2014 avaldati Anterro Ahoneni loo "L.O.V.E." muusikavideo, mida esitavad Elisa Kolk ja Kristjan Kasearu.

Kristjan Kasearu ja The Heft avaldasid 17.veebruaril 2015 oma järgmise singli "Siin ja praegu".

"Loo pealkiri ütleb juba üsna palju loo kohta. Kõik, mis meil päriselt olemas on, on ainult see praegune hetk. Me võiksime ennast rohkem leida elamas täna, praegu ja siin - mitte homses või eilses. See ei tähenda aga, et me ei hooliks oma tulevikust. Vastupidi - me mõjutaks seda mitmeid kordi rohkem ja paremini. Loodan, et igaüks, kes seda lugu kas või korra kuulab, mõtleb hetkeks sellele, mida ta teeks ja kuidas elaks, kui teaks, et homset ei tule," kirjutas Kristjan.

Kristjan Kasearu esitles 10.juunil koos bändiga The Heft Kanal 2 “Suvereporteris” uut lugu “Vabadus elada”, milles teeb kaasa ka räppar Cool D.

Järgmist singlit "Tule tuul" esitati esmakordselt telesaates "Nädalalõpp Kanal2-ga". Muusikavideo jõudis vaatajateni 22.novembril.

Album "Siin ja praegu" ilmus 1.detsembril ning sisaldab endas 10-t head pop-rock lugu. Album on valdavalt eestikeelne va. üks inglise keelne lugu "Born to Live".

2.detsembril 2015 toimus plaadiesitlus klubis "Hollywood", kus laval oli lisaks live-bändiga Cool D.

7.detsembril esines bänd ETV Terevisioonis lugudega "Siin ja praegu" ning "Tule tuul".

1.veebruaril 2016 avaldas bänd sõbrapäevakuuks ilusa ballaadi oma uuelt albumilt, mis kannab nime "On Hilja".

9.mail 2021 esinesid Hele Kõrve ja Kristjan Kasearu tasuta kontserdiga Saku vallas Metsanurme Külaplatsil.

Faktid

The Heft koosseis: /nimi/tegevus/sünnipäev
Kristjan Kasearu – laul, kitarr - 21.04.1986
Madis Muul – klahvpillid - 13.07.1986
Janno Trump - bass - 10.11.1990
Dmitri Nikolajevski - trummid - 16.10.1985
Oliver Mazurtshak - kitarr - 26.08.1993

Lahkunud:
Priit Jääger - kitarr - 03.11.1980
Rauno Pella - trummid - 24.04.1991

Muud huvitavat

Seotud videod

Kristjan Kasearu - Love Is The Answer
Kristjan Kasearu - Love Is The Answer

Artist: Kristjan Kasearu

Lugu: Love Is The Answer

Aasta: 2016

Režissöör: Hindrek Maasik

Kristjan Kasearu & The Heft - Tule tuul
Kristjan Kasearu & The Heft - Tule tuul

Artist: Kristjan Kasearu & The Heft

Lugu: Tule tuul

Album: Siin ja praegu

Aasta: 2015

Kristjan Kasearu & The Heft - Aega ei jää
Kristjan Kasearu & The Heft - Aega ei jää

Artist: Kristjan Kasearu & The Heft

Lugu: Aega ei jää

Aasta: 2013

Režissöör: Sander Allikmäe