Getter Jaani

7.mail 2023 sai punkti võrratult kaasahaarav telesaade "Tähtede täht", kus juba kogenud ja säravate artistide seast osutus võitjaks Getter Jaani, kes lisaks uskumatute vokaalide valla päästmisele ka jõuliste tantsunumbritega lavale astus.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.05.2006 - 20:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.05.2023 - 12:46
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Getter sündis 3. veebruaril 1993. aastal Tallinnas. Muusika ja tantsimine on alati olnud osa tema igapäevaelust, sest Getteri vanemad on loomeinimesed.

Getteri tähelend algas telesaatest “Eesti otsib Superstaari”, kus ta saavutas neljanda koha. Selle saate ajaloo noorima finalistina jäi ta silma kui särav päikesetüdruk ning oli kohtunike lemmikuks. 2010 aastal mängis Getter Jaani menukas noortemuusikalis ”Keskkoolimuusikal” (High School Musical). 2010. aasta suvel osales ta "Tuhkatriinu" filmivõtetel, mängides nimiosa. Film esilinastus 15. septembril 2010.

2010 aastal alustas Getter koostööd plaadifirmaga Moonwalk, mis pani aluse tema soolokarjäärile. Debüütsingli “Parim päev” produtseeris Sven Lõhmus ja sellest sai aasta mängituim raadiohitt Eestis. Laulu puhul kasutati Heini Vaikmaa kirjutatud laulu ansambli Mahavok repertuaarist "On läinud aastad".

Järgnes 09.juunil 2010 EP "Parim päev" ehk lühialbum, millel kaheksa lugu. Albumi produtseeris Sven Lõhmus ning üldiseks stiiliks kogu albumil on urban-pop. Siit pärines ka teine singel “Grammofon“. Albumi esitluseks toimus üle Eesti esitlustuur, mille jaoks ehitati eraldi rularamp, mida Getter ja tema taustatantsijad kasutasid lavana. Koostöös Eesti Tänavaspordi Liiduga tegid lava peal trikke rulatajad.

Edasi sai Getterist Eesti menukaim noor artist, kes võitis ülekaalukalt Eesti Laul 2011 publikuhääletuse ja esindas oma kodumaad Düsseldorfi Eurovisooni finaalis 14.mail looga “Rockefeller Street”. Singlina anti lugu välja 21.aprillil 2011.

Vahetult enne Saksamaale siirdumist valmis album “Rockefeller Street“. Plaadile oli pressitud kaksteist lugu, mille loojaks Sven Lõhmus. Külalisartistidena lõid kaasa Koit Toome ja Mihkel Raud. Plaati esitleti 02.mail 2011.

Albumi stiiliks on peamiselt kaasaegselt produtseeritud popmuusika, kuid sealt leiab ka klassikalisi ballaade. “Hästi palju teavad, et mulle meeldib ballaade laulda ja plaadil olevad “Alles alguses“ ja “Me kõik jääme vanaks“ ongi minu lemmikuteks. Aga seal on ka selliseid naljakaid ja vingeid lugusid, et igav see album kohe kindlasti ei ole,“ tutvustas neiu.

23.mail 2011 ilmus Getter Jaani ja Koit Toome ühine singel “Valged Ööd”, mis on ühtlasi Getteri teine singel tema debüütalbumilt “Rockefeller Street“ ning sammuke lähemale Koit Toome aastalõpuks planeeritava uue täispika kauamängiva esimene singel.

“Olen kaua sisimas lootnud, et kunagi tekkib võimalus laulda koos Koit Toomega. See oli väga inspireeriv koostöö ning minu väikse unistuse täitumine. Seda enam on mul nüüd hea meel, et loo “Valged ööd“ võib leida ka minu täispikalt albumilt,“ kirjeldas Getter.

Koidu ja Getteri lugu kõlas ka ühe Suvereporteri tunnusmeloodiana ning lives võis suve suurimat hitti kuulda kontsertsarjas “Eesti Superstaar Live Tuur 2011“.

30.oktoobril 2011 tantsisid Getter Jaani ja Ott-Sander Palm telesaates"Tantsud tähtedega" Getteri uuest singlist "Me kõik jääme vanaks" spetsiaalselt tantsusaateks kohandatud rumba versiooni järgi. Raadiosingel alustas mängimist 31.oktoobrist.

12.detsembril 2011 avaldati Getter Jaani, Koit Toome ja Karl Madise ühine jõulusingel “Talveöö”, mis oli kontserttuuri “Jõuluvalgus” tunnuslugu. Omal ajal Karavani poolt tuntuks lauldud jõululaul on saanud Sven Lõhmuse käe all uue kuue. “Talveöö” uusversioon tuli ettekandele 18.-26. detsembrini Eestimaa kirikutes toimunud jõuluturneel, kus esinesid Getter Jaani, Koit Toome, Karl Madis ja tütarlaste vokaalansambel “Bel Fiore”.

"Talveöö” oli Getter Jaani 15.detsembril 2011 ilmunud jõulualbumi esiksingel. Albumil kõlas 11 tuntud jõululaulu Sven Lõhmuse ja Lauri Laaguse seades, kitarril kuuleb Kristjan Kaasikut.

12.märtsil 2012 jõudis raadiojaamadesse Getter Jaani uus singel “NYC Taxi”. Loo esmaesitlus toimus suurejooneliselt Eesti Laulu finaalsaates, mille ajal viibis Nokia kontserdimaja laval üle viiekümne inimese.

8.juunil 2012 esitles Getter oma singli “NYC Taxi” New Yorgis valminud videot, mille raames andis ta Viru Keskuse aatriumis tunniajase tasuta kontserdi. Video on Getteri esimene muusikavideo. “Olen oma muusikavideot väga oodanud ja ausalt öeldes pole veel lõpptulemust näinud,” ütles ta. “Otsustasin ka enda jaoks põnevust üleval hoida, et esitlus oleks ka mulle tore üllatus näha, kuidas see välja tuli,” lisas Jaani.

2.augustil oli Getter Jaani Viljandis Rock Rampil külalisesinejaks oma isa Virgo Jaani ansambli Räppsodi ridades.

Getter esitas oma eelmise aasta jõulualbumi avalugu "Jõuluvalgus" Kanal2 teleshow "Tähed jääl" finaalsaates 2.detsembril 2012.

04.05.2013 esietendus Vanemuise teatris ülemaailmselt tuntud muusikal "Grease". Peaosades Getter Jaani ja Uku Suviste. Vanemuise teater avaldas lavastusest ka cd-plaadi, kus kõlavad põlvkondade lemmikud "Suveööd", "Sinu valinud ma", "Õlitatud välk" jpt.

28.novembril 2013 jõudis esmakordselt avalikkuse ette Getter Jaani ja Maia Vahtramäe ühine uus singel "Meelelahutajad". Pop-folgi mõjutustega “Meelelahutajad” on Getter Jaani järgmise aasta esimeses pooles ilmuva albumi esiksingel, mille viisi ja sõnade autor on Sven Lõhmus.

13.detsembril 2013 tuli müügile Evelin Kivimaa raamat "Päike südames" ehk Getter Jaani fänniraamat, mis on lõbus ja hoogne pilguheit lauljanna värvikasse ellu nii laval kui ka lava taga. Lugeja saab kinnitust, et unistused võivad täituda, kui kõnnid läbi elu, päike südames. Fänniraamatu kujundas/illustreeris Angelika Schneider. Raamatu esitlus toimus 20.detsembrili Solarise Apollo raamatupoes.

Getter esitles uut singlit "Rannamaja" 23.mail 2014 ETV saates "Perepidu". Kaaslaseks oli Koit Toome. Getteri album ilmub sellel suvel.

23.augustil esines Getter Tallinnas heategevusfondi Minu Unistuste Päev kontsertüritusel.

19.septembrist 2014 alustas kinodes järgmine osa filmist "Maagiline Oz", kus Dorothy osa loeb Getter Jaani.

21.oktoobril 2014 avaldati singel "Isa Jälgedes", mis on Getter Jaani ja endise Põhja-Tallinna räppari Risto Vürstiga uus ühine lugu, mille kirjutas Sven Lõhmus koos Risto Vürstiga. Lugu räägib peredest, kus pereisa on sõjas ning lapse ootusest, et isa tuleks koju.

2. ja 3.detsembril etendus Tallinnas Nordea Kontserdimajas ning Tartus 5.detsembril Vanemuise väikeses majas muinasjutt-muusikal "Koerhaldjas Mia“, kus peaosi mängisd Getter Jaani, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Kaarel Orumägi, Contra, Kaari Sillamaa Laste ja Noorte Muusikateatri lapsed. "Kogu see muusikal on hästi siiras, puhas, ilus ja armas. Kui sa vaatad seda, tuleb su südamesse rahu ja seda ongi jõuluajal vaja," lisas Getter Jaani, kes koos Kaarel Orumägiga laulis linti dueti "Jõuluootus".

Getter Jaani neljas stuudioalbum kannab nime “DNA” ja see saabus müügile 12.detsembril 2014. “DNA” produtsent ja lugude autor on Sven Lõhmus ning väljaandja Moonwalk. Albumilt leiab mitmeid külalisesinejaid ja nende seas on ka selle suve suurhitt “Rannamaja” koos Koit Toomega ning raadiohitt “Isa jälgedes” koos räppar Risto Vürstiga, teatas MuusikaPlaneet.

Lisaks Koit Toomele ja Risto Vürstile on albumil duetid Anne Veski, Maia Vahtramäe ja Uku Suvistega. Plaadi lõpulooks on “Valged ööd”, kuid seekord akustilise bossa-versioonina koos kitarrist Kristjan Kaasikuga.

17.detsembril esitles lauljanna Saku Suurhallis pidulikul jõulugalal oma tuliuut albumit, esitades neli lugu.

Getter Jaani & Risto Vürst esitasid loo “Isa jälgedes” Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial 15.jaanuaril Nordea Kontserdimajas.

Sõbrapäeval jagas Getter Facebooki lehel akustilist versiooni loost "Ela igavesti kallis", kus saadab kitarril Mick Pedaja. Lugu on Getteri viimaselt albumilt "DNA", mis ilmus 2014. aasta lõpus. Loo sõnade ja viisi autor on Sven Lõhmus.

12.märtsil 2015 ilmus Getter Jaani värske singli "DNA" ametlik laulusõnadega YouTube'i versioon ja nädala jooksul jõuab lugu ka raadiojaamadesse. Albumi nimilugu ja viies singel sai endale uue raadiosõbralikuma kuue.

17.märtsil 2015 anti välja Eeti Esitajate Liidu, Eesti Autorite Ühingu ja NCB Eesti kogutud faktiliste andmete alusel popmuusikaauhind Kuldne Plaat. Aasta naisartisti kategoorias võidutses Getter Jaani.

20.juulil 2015 tuli raadiotesse Getteri Reggae stiilis suvesingel “Lootuste tänaval”. Alates 22.juulist näeb TV3 Plays ka loo koduvideo stiilis videoversioon, mis on salvestatud Malaisias Penangi saarel TV3 telesaate "Reisihitt“ raames.

Getteril oli peaosa 2. ja 3.detsembril Nordea Kontserdimajas etendunud jõulumuusikalis "Koerhaldjas Mia". 27.detsembri õhtul esines ta Nordea Kontserdimajas Spordi Aastatähtede Galal.

22.veebruaril 2016 kinkis Getter Jaani vabariigi aastapäeva puhul fännidele kauni ja hingestatu laulu "Isade maa", mille autoriks Kersti Kuusk. 2016 aprilli teisel nädalal ilmus albumilt “DNA” singel “Kullaväljade tuul”.

Getter Jaani, Grete Paia ning Uku Suviste andsid 17.juunil välja uue ühise loo nimega “Teemant”, mille autor on Sven Lõhmus. Ootamatu trio ühine lugu räägib peamiselt suvest, tüdrukutest ja ilusast ilmast. Teemant on ühtlasi ka 2016. aasta "Suvereporteri" tunnuslugu ja laulu nimi selgus televaatajate abiga.

Getter Jaani laulis sisse animatsiooni "Muumi jõulud" tunnusloo "Tulgu lund!", mille autorid on Jori Sjöroosi ja Paula Vesala. "Bring the Snow" ilmus samaaegselt 23 erinevas keeles.

Getter mängis muusikalis “Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”. Etendused toimusid Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses 24.märtsil ning 8. ja 9.aprillil.

Getter Jaani sõlmis lepingu tunnustatud plaadifirmaga Universal Music Baltics, kelle alt ilmus 30.juunil uus singel "Something Good", mis erineb küllalt tema senisest loomingust. "Lugu "Something Good" valmis koostöös Kaspar Kalluste ja Rootsist pärit laulukirjutaja Cassandra Ströbergiga," rääkis Getter loo sünnist.

24.oktoobril toimus Getteri “Something Good” muusikavideo esmaesitlus Mustamäe Keskuses asuvas Apollo Kinos. Muusikavideo autoriks on Mart Vares, video kunstilise poole autoriks on Janis Rizhovs.

19.aprillil 2018 nägi ilmavalgust Getter Jaani singel “Chasing Trouble”. Lugu sündis koostöös Soome laulukirjutajatega ja singli sõnumi võttis Getter kokku järgmiselt: “Kui ma olen sinuga, suudan ma end alati mingitesse jamadesse mässida. Aga kui see jamadesse mässimine tähendab armastust, siis on ükskõik!”. Noore fotograafi Anete Tomingu NYCis filmitud uusikavideo tuli välja 17.mail.

18.augustil esines Getter Jaani Pärnus Weekend Festival Baltic'ul.

“Võta mul käest” on Getter Jaani esimene eestikeelne singel, mis ilmus 15.veebruaril Universal Music plaadifirma alt. Lugu sündis Music Estonia sügisel korraldatud laulukirjutajate laagris. Loo autoriteks on Karl-Ander Reismann, Getter Jaani, Hugo Martin Maasikas ja Rootsi laulukirjutaja Rasmus Viberg. Getter pani laulu sisse oma kõige siiramad emotsioonid: “Armastus on üks ilusamaid tundeid maailmas! See on tõeline kingitus, kui tunned, et oled hoitud! Lugu “Võta mul käest” räägib sellest, kuidas sa ei kujuta oma elu ette ilma selle inimeseta, kes täidab kõik sinu päevad siira armastusega! Ma loodan südamest, et meie kõigi elus on keegi, kes on alati meie kõrval ja suudab ükskõik mis olukorras alati naeratuse näole tuua ja teha päeva igas mõttes paremaks!”

Getter Jaani esines külalisena 16.veebruaril Eesti Laulu finaalis Saku Suurhallis oma uue looga “Võta mul käest”. 24.veebruaril avaldatud muusikavideo autor on Anete Toming ning videos näeb lisaks Getterile ka Anete vanaema ja vanaisa.

Getter Jaani ja tema elukaaslane Ott-Sander Palm said 10.mail 2019 pisitütre Emily vanemateks.

30.aprillil 2020 tuli välja Getteri uus laul “Mitu mind”. Loo kirjutas Karl-Ander Reismann Mihkel Raua sõnadele. Getter Jaani: “Ma armastan selle loo puhul lihtsust ja sõnumit. Meis kõigis on äratuntavaid jooni mõne pereliikmega, väljendub see kas meie naeratusest, silmadest või millestki muust. Vaadates oma tütart, näen ka temas mitut mind. Ma arvan, et kuulates lugu, võime me kõik end seal ära tunda ja jutustada oma lugu.” 3.mail esitletud videos näeb lisaks Getterile ka tema pisitütart Emily’t, kes saab täpselt nädala pärast tähistataval emadepäeval aastaseks.

10 aastat tagasi ilmus Getter Jaani ja Koit Toome legendaarne suvehitt “Valged ööd”. Sven Lõhmuse kirjutatud laul oli aastal 2011 “Suvereporteri” tunnuslooks ning kõikide raadiojaamade lemmikuks. Tänaseks on sellest saanud uue aja jaanipäeva hümn. Sünnipäeva tähistamiseks ilmus loost 16.juunil 2021 uusversioon, millele Hindrek Maasik tegi muusikavideo.

Koit Toome ja Getter Jaani esinesid 23.juulil Pärnu lähedal Valgeranna Festivalil.

Eesti Laul 2022 neljandat veerandfinaali otsesaadet juhtisid Getter Jaani ja Jüri Pootsmann ning see oli eetris 11.detsembril.

22.juulil esinesid Koit Toome ja Getter Jaani Pärnumaal Valgeranna Festivalil ning 6.augustil Kloogaranna Summerfestil.

27.augustil 2022 esinesid Koit Toome band & Getter Jaani Muinastulede ööl Tallinna Merepäevadel Haven Kakumäe jahisadamas.

7.mail 2023 sai punkti võrratult kaasahaarav telesaade "Tähtede täht", kus juba kogenud ja säravate artistide seast osutus võitjaks Getter Jaani, kes lisaks uskumatute vokaalide valla päästmisele ka jõuliste tantsunumbritega lavale astus.

Faktid

*Sündinud Tallinnas 3. veebruaril 1993
*Vanemad on koreograafid ja Getter on oma pere kolmest lapsest kõige vanem
*Getter lõpetas Tallinna Audentese gümnaasiumi juunis 2015

Muud huvitavat

Seotud videod

Getter Jaani - Mitu Mind
Getter Jaani - Mitu Mind

Artist: Getter Jaani

Lugu: Mitu Mind

Aasta: 2020

Getter Jaani - Võta mul käest
Getter Jaani - Võta mul käest

Artist: Getter Jaani

Lugu: Võta mul käest

Aasta: 2019

Getter Jaani - Chasing Trouble
Getter Jaani - Chasing Trouble

Artist: Getter Jaani

Lugu: Chasing Trouble

Aasta: 2018

Režissöör: Anete Toming

Getter - Something Good
Getter - Something Good

Artist: Getter

Lugu: Something Good

Aasta: 2017

Režissöör: Mart Vares

Getter Jaani - Lootuste Tänaval
Getter Jaani - Lootuste Tänaval

Artist: Getter Jaani

Lugu: Lootuste Tänaval

Album: DNA

Aasta: 2015

Režissöör: Margus Talvik ja Ken Saan

Getter Jaani - NYC Taxi
Getter Jaani - NYC Taxi

Artist: Getter Jaani

Lugu: NYC Taxi

Aasta: 2012

Režissöör: Sander Allikmäe