Anastacia

12.märtsist 6.maini 2025 toimub "#NTK25" tuur Euroopas ja Briti saartel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 03.02.2002 - 12:08
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.07.2024 - 07:24
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Anastacia on sündinud New York'is ent kasvas üles ja elab praegugi Chicagos. Kui sa teda esimest korda näed, ei ärata pisike mukkimata blondiin, kes liiati paistab päris keskealine välja, sinus mingitki erutust kuid kuuldes teda laulmas ja laval showd tegemas, muutub sinu arvamus temast kiiresti. Selline ongi praegu üks ameerika ehedamaid tähti, kelle avasingel hullutas kogu maailma ning oli näiteks aasta enimüünud singel Austraalias. Ometi ei ole edu tulnud kergelt, sest Anastacia töötas oma esimese plaadi heaks oma häält üles lausa kaheksa aastat.

Anastacia (pärisnimi Anastacia Newkirk) on sündinud 17.septembril 1973, tal on pruunid silmad ja blondid juuksed ning ta kannab kahte tätoveeringut, mis sümboliseerisid vana Egiptuses igavest elu.

2000 aasta täheks tõusnud Anastacia debüütalbum “Not That Kind” oli tõeline sensatsioon ning uskumatuna leidsime LP korraga kümne riigi Top 10-st üle maailma. Plaadi müüginumbrid ületasid õige kiiresti 5 miljoni piiri ning loomulikult oli selle edu aluseks meeletust enrgiast pulbitsev supersingel “I’m Outta Love”. Sellist jõulist ja rütmikat lugu polnud mitte kellelgi vastu panna. Teine singel “Not That Kind” näitas lauljatari äärmiselt tugevat soulmusa tunnetust, mida ülistas isegi kuulus Elton John oma viimasel kontserttuuril. Loomulikult tuleb Anastacia hääle omapärale ja meeletule jõulisusele au anda, sest sellise tämbriga tähti sünnib vaid üks kümne aasta jooksul ning näidetena võib siin tuua varasemast Tina Turner, Aretha Franklin, Taylor Dayne. LP edu peitus lisaks Anastacia kirkale tähele muidugi produtsentide tiimis, kellest tuntuim on muidugi Grammy auhinnaga pärjatud Rick Wake, kes aitas lauljataril kirjutada lisaks albumi nimiloole veel “Why’d You Lie To Me,” “Late Last Night” ning“Cowboys & Kisses”. Superloo “I’m Outta Love” kaasprodutsentideks olid Sam Watters ja Louis Biancaniello ning nende abiga valmis veel kolm lugu “Made For Lovin’ You,” “Don’t You Wanna” ja “I Ask of You”.

Anastacia uus LP tähendusrikka nimega “Freak Of Nature” ilmumine Euroopas jäi paljudes riikides 2002 aastanumbri sisse ning sellelt tuleks esile tõsta lisaks seni ilmunud esimesele singlile “Paid My Dues” veel lugusid "Dont'cha Wanna" ja "Why'd You Lie to ME". Kahjuks peab aga mainima, et ega rohkem põnevaid laule siin polegi ja nagu ikka juhtub, ei suuda staarid igasse albumisse vaid pärleid tikkida. Ometi ehmatasid mind keeletuks “Paid My Dues” singli remixid, millest äärmiselt tugev on Darkstar mix kus Anastacia näitab taas täiel võimsusel oma meeletut hääleulatust.

Anastacia kolmanda singlina ilmub plaadilt "Freak Of Nature" 09.septembril Euroopas “Why'd You Lie To Me”. Seekordses videos näeme esmakordselt lauljatari ilma prillideta ning üsna kena ja ahvatlev on ta voodis ajakirja lehitsedes. Viimaste uudistena on Anastacia lindistanud uue versiooni loost "Someday My Prince Will Come", mis saab kõlama soundtrackist “Sleeping Beauty”. See lugu ilmub uuel Disney CD-l, kus kõlab palju tuntud lugusid kompanii filmidest ning välja antakse see Disney 100-ks aastapäevaks.

14.jaanuaril 2003 ilmunud filmi Chicago: The Soundtrackil kõlab Anastacia esituses lugu "Love Is A Crime."

30.jaanuaril 2004 hakati raadiotes mängima Anastacia uut singlit “Left Outside Alone“, mis on väga tugev rocklugu. Singel, mis Euroopas tuleb ametlikult müügile 08.märtsil, annab märku lauljatari uue plaadi tulekust, mille lindistamisega alustati juba 2003 aasta septembris. Plaadi nimega "Anastacia" produtsentideks on Glen Ballard, Dallas Austin ja Dave Stewart. Albumi pühendab Anastacia oma fännidele, kes ei hülganud teda võitluses rinnavähiga ning laulusõnad siin on äärmiselt sisukad ning kogu plaat üsna rockilik nagu juba avasingel seda aimata laseb.

Anastacia teiseks singliks plaadilt "Anastacia" on "Sick & Tired", mis ilmus Euroopas 19.juulil 2004. Maxi-singlil on nii loo originaal kui Jason Nevins Electrochill Remix ning video, lisaks on täiesti uus lugu “Twisted Girl“.

Kolmanda singlina tuli novembri keskel "Welcome To My Truth" koos ilusa video ja täiesti uue looga "Saddest Part", mis on kena aeglane ballad ja rõõmustas kindlasti fänne jõulueelses melanhoolias. Anastacia neljas singel oli ilusaim plaadi ballaad "Heavy On My Heart", mis ilmus märtsis 2005 ning üllatusena esitas lauljatar seda singlil ka prantsuse keeles.

Anastacia kolmas album ilmus USA-s alles augustis 2005 ent enne seda jõudis fännideni 05.juulil Wind-up Recordsi uuelt soundtrackilt "Fantastic 4" pärinev singel "Everything Burns", milles lööb kaasa endine Evanescence kitarrist Ben Moody.

Anastacia album "Pieces Of A Dream (Greatest Hits)" ilmus 09.novembril 2005 ning see on läbilõige lauljatari senisest karjäärist. Plaadil kõlab teiste seas lausa neli uut lugu nagu 'In Your Eyes', 'I Belong To You' koos itaallasest kuulsusega Eros Ramazzotti, 'Everything Burns' koos fantastilise Ben Moody'ga ning uus singel ja nimilugu 'Pieces Of A Dream'. Lisaks on plaadi lõpus 17-nda loona 11 minutit pikk Club Megamix. Album ilmus lisaks normaalversioonile ka deluxe variandis, millel kaasa teine plaat koos 13-ne Anastacia suurima hiti remiksidega. Samuti filmiti uuesti palju süngemates toonides video loole "Left Outside Alone". Samuti tuli siit singlina välja 27.jaanuaril 2006 'I Belong To You'.

Anastacia "Live At Last" 2DVD ilmus 27.märtsil 2006 aastal. Esimene dvd sisaldab Anastacia 90 minuti pikkust kontserti Live At Last 2004, mis filmitud 24.oktoobril 2004 Berliinis ja 26.oktoobril 2004 Münchenis Saksamaal. Teine dvd sisaldab "The Making Of Live At Last" lavatagust dokumentatsiooni, videosid lugudele "Seasons Change", "Rearview", "Underground Army", "Time" ja "I Do". Lõppu on lisatud Anastacia uusimad videod: "Everything Burns" (Ben Moody featuring Anastacia), "Pieces of a Dream", duett lauljaga Eros Ramazzotti "I Belong To You" ning uus romantiline versioon loost "Left Outside Alone".

21.aprillil 2007 abiellus Anastacia oma britist ihukaitsja, 38-aastase mustanahalise Wayne Newton'iga.

2008 aastal salvestas Anastacia järgmist plaati, abiks produtsendid Ne-Yo, The Heavyweights, Rodney Jerkins, Chuck Harmony, Lester Mendez, JR Rotem. Plaat nimega "Heavy Rotation" ilmus Euroopas 27.oktoobril 2008. Esimeseks singliks oli "I Can Feel You" ja teiseks "Absolutely Positively".

Märtsis 2010 alustas Anastacia oma viienda albumi salvestamist. Esimese singlina pakuti koos Venemaa staariga Dima Bilan lugu "Safety", mis tuli elavas ettekandes esitusele Moskvas Muz-TV Music Awards'il. 17.septembril 2010 ilmus Belgias Anastacia ja Natalia Druyts duetina singel "Burning Star".

16.novembril 2011 avatud uuel muusikaturul Google Music kõlas eksklusiivse avalöögina Tiesto uus lugu “What Can We Do?”, milles laulab Anastacia.

Anastacia avaldas järgmise albumi 9.novembril 2012. Plaat "It's a Man's World" koosneb maailmakuulsate rockbändide kaveritest ning sisaldab 10 lugu. Esimese reklaamklipina tuli esitlemisele "Best of You" (Foo Fighters).

Veebruari lõpus 2013 diagnoositi Anastacial taas rinnavähk ning ta pidi lõpetama kontserttuuri Euroopas. Pikkade tuuride ja esinemiste vahel on Anastacia võidelnud oma tervise eest, haigestudes kõigepealt Chroni tõppe ja juba kaks korda rinnavähki. Veel eelmisel aasta vähiga võidelnud Anastacia plaat ongi sõnade poolest väga personaalne.

21.märtsil 2014 avaldas üle 30 miljoni heliplaadi müünud Anastacia uue albumi esimese singli “Stupid Little Things” ning selle muusikavideo.

Albumi "Resurrection" saabus müügile 9.mail 2014 ning sisaldab 10 lugu, deluxe variandis on 5 lisalugu. Abiks olid produtsendid John Fields & Jamie Hartman.

Teiseks albumi singliks oli "Staring at the Sun", millega promoti 19.oktoobril 2014 Brüsselist alanud Anastacia Euroopa tuuri. Muusikavideo avaldati 18.septembril.

18.novembril 2014 tuli VEVOs singli “Lifeline (Luce per sempre)” muusikavideo, kus lööb kaasa Itaalia rockbändi Modà solist Kekko Silvestre.

Anastacia "Resurrection Tour" kestab 19.oktoobrist 2014 kuni 23.augustini 2015 ning peatub 58 linnas.

6.novembril 2015 tuli Anastacia välja plaadiga "Ultimate Collection". Lisaks 17-le suurele hitile kõlas plaadil 2 uut lugu, millest 6.oktoobril ilmus singlina “Take This Chance” ning loo muusikavideo tuli välja 19.oktoobril. Teine uus lugu “Army of Me“ oli Christina Aguilera kaver.

23.detsembril 2016 tuli Pledge Musicult välja Anastacia 10-looline digiplaat “A4APP: The Live Album”.

Anastacia seitsmes stuudioplaat "Evolution" ilmus 15.septembril 2017 ning sisaldab 13 lugu. Esimene singel ''Caught In The Middle'' tuli välja 28.juulil ning videot esitleti 4.augustil.

4.oktoobril 2018 tuli Anastacia välja singliga "Another Night", mis on pärit helilooja Alex Christensen tulevaselt albumilt koos Berliini orkestriga.

7.veebruaril 2022 ilmus Anastacia singel "American Night" samanimelisest filmist, kus mängivad Jonathan Rhys Meyers ja Paz Vega.

1.aprillil tuli Anastacia 2000 aasta hitist “I’m Outta Love” välja CARSTN & Nicolas Haelg Remix.

28.aprillil 2023 ilmus Anastacia singel "Best Days".

9.juunil 2023 andis Sony välja Anastacia 14-loolise kogumikalbumi "Her Ultimate Collection".

25.augustil avaldas Anastacia uue singli "Now or Never", mis pärit 22.septembril ilmunud 12-looliselt albumilt "Our Songs".

21.juunil 2024 ilmus albumist "Our Songs" lisalugudega Gold Deluxe Edition. Singliks oli 7.juunil välja tulnud "Highs & Lows".

12.märtsist 6.maini 2025 toimub "#NTK25" tuur Euroopas ja Briti saartel.

Faktid

Nimi: Anastacia Lyn Newkirk
Lavanimi: Anastacia
Hüüdnimi: Stacey
Sündis/koht: 17. september 1968, New York
Pikkus: 159 cm
Kodulinn: Chicago
Tähtkuju: Neitsi
Haridus: New Yorki ülikool (filmindus)
Juuste värv: Blondid
Silmad: Pruunid
Tätoveerigud: Ankh (Egiptuse igavese elu sümbol), mis asub seljal ja mille peale on kirjutatud FOREVER. Järelikult on ta seljale kirjutatud alatiseks igavene elu.
Esimene suurem esinemine: 1998, MTV saates The Cut
Ema: Diane Hurley (näitleja)
Isa: Robert Newkirk (klubilaulja)
Õde: Shawna
Vend: Brian

Muud huvitavat