Tommyboy / Külalised

20.juunil 2024 tuli Superbandiit Recordsilt välja Tommyboy & Typicalflow koostööalbum "KOSMITS", mille esimene singel "Kodune" anti välja 30.mail. Albumil kõlab 9 lugu ning teine singel koos videoga oli 24.juuni esitletud "Ära".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.06.2006 - 05:58
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2024 - 07:41
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

2006 aasta alguses loodud ansambel Külalised koosnes algselt kuuest liikmest. Asutajaks räppar Tommyboy, lisaks temale on veel Mai Palling (neiuna Leemet), Karl Gustav Kello, Raivi Rohumets, Tarmo Kiuru ja Rain Rämmal. 2008 aastal tehti aktiivselt tööd nii stuudios kui ka kontserditel. Esimeseks singliks oli "Armastus on armastus“ ning teisele singlile "Kõik saab korda" tehti valmis ka video. Klipi autoriks Reimo Õun, kes igapäevaelus töötab graafilise disainerina ning kelle jaoks oli see esimene täispikk video.

9.jaanuaril 2009 esitlesid KÜLALISED Club Hollywoodis oma debüütalbumit “Külalised”, mille väljastas Stereotunnel MTÜ.

Ansambel külalised frontman MC Tommy Boy, kes on Eesti Hip Hop maastiku kirgastanud juba 90ndate keskpaigast kommenteeris ansambli edu järgmiselt: “Meie muusikas on gruuvi. Meie muusika paneb keha liikuma, loomingus on palju äratundmise rõõmu. Meie kokteili on segataud kuulajate lemmik Žanrid ja noodid, mis kõigil kuklas valvel. Elusad pillid, muhedad muusikud, vihjed nõuka poppestraadile ja selle segunemine hip hopiga ja loomulikult positiivne sõnum, mida me kõik hetkel karjuvalt vajame, teeb kõik loogiliseks. Külalistel on meeletult hea meel, et kuulajad on meid omaks võtnud ja meil on au Teile esineda.”

Mais 2012 jõudis kuulajate ette peale paariaastast loome ja kontsertpausi ning koosseisumuutusi Külaliste singel "Paradiis". "Lugu räägib kohast, mis on igaühe südames ja hinges kogu aeg olemas aga mida tihti ei märka või peetakse nii tavaliseks, et tundub nagu teda polekski. Moraali me ei loe, loodetavasti aitab meie hiliskevadine muusikaline mõtisklus Sul iseenda paradiisi avastada,“ iseloomustasid Külalised singlit.

Bändis mängib trummidel nagu ikka Tarmo Kiuru, kenad klahvipartiid tulevad Rain Rämmali käte alt ja laulul-räpil lasevad kõlada Tommyboy ja Mai Palling. Külalistes on ka kaks täiesti uut pillimeest – Margus Alviste bassil ja Mihkel Pilt kitarril.

Margusele on bass olnud lahutamatuks kaaslaseks juba üle 30 aasta. Ta ütleb enda kohta nii: „See on instrument, mis annab muusikale vundamendi, määratledes ära akordi ning liites rütmi ja harmoonia toimivaks tervikuks. Bass loob kuulajates emotsiooni, võimaldades muusikast saada naudingut ja energiat. See on ravim halva tuju ja vihmase ilma poolt tingitud seisundite ravimiseks. Seega - 30 aastat bassiteraapiat ansamblites Vanemõde, Just Knud Qvigstad, Funki Factori ja nüüd ka Külalistes. Olen mänginud veel paljude muusikutega, salvestanud ja andnud kontserte näiteks Katreese Barnes'i, Marju Kuudi ja mitmete teiste artistidega. Minu eeskujuks muusikuna on elu ise, kuid inspiratsiooni on pakkunud paljud head sõbrad kolleegid-bassimängijad Heigo Mirka, Toivo Unt, Ndioba, James Werts. Maailma mastaabis James Jamerson, Jaco Pastorius, David Tyson, Me'Shell NdegeOcello, Randy Hope Taylor jt.“

Kitarrist Mihkel sõnas aga enese tutvustamiseks järgmist: „Alustasin muusikaõpinguid 6 aastaselt klaveri erialal. Naasin uuesti kitarri juurde 15 aastaselt. Suurimad mõjutajad kitarrimängu õpingutel olid Steve Morse ja Paul Gilbert. Hiljem jätkasin teed Georg Otsa nim. Tallinna muusikakoolis, kus tegin tutvust jazzi, funky ja teiste rütmimuusika žanritega. Mõned lemmik bändid/artistid Jeff Beck, Muse, Zero7, Deep Purple, Frank Zappa, Jaga Jazzist, Liquid Tension Experiment. Muusikaliselt olen eneseotsingu ja eneseteostuse pika tee alguses.“

Ansambel Külalised, mille nägudeks on staažikas räppar Toomas Tommyboy Tilk ja noor lauljatar Mai Palling, andis 20.septembril 2012 klubis Hollywood oma tagasitulekukontserdi.

15.veebruaril 2013 esitleti muusikavideot "Seltskond" tarbeks. Tommyboy selgitab veidi ka värske video tagamaid, mis rullub lahti kui paljude noorte reedeõhtune stsenaarium: "Lugu räägib inimestest, kes olles üksi kõigi seas, otsivad paaniliselt inimesi - sõpru, tuttavaid või üheöösuhteid, ent see kõik jääb alati kuidagi pealiskaudseks. Inimesed on küll kõvad suhtlejad, kuid mingis mõttes on nad ikka üksi."

30.mail 2013 esitlesid Külalised lugu "Hea peo saladus ".

2.juunil 2013 avaldas Tommyboy albumi "Meele/lahutus". Plaadi teemad ja meeleolu võib lüüa laias laastus pooleks nagu ka albumi pealkiri vihjab. Meele jaoks jäävad pidusemad-helgemad lood ja lahutuse vaibi repivad tõsised-nilbed-ülbed-räuskavad rajad. Avaingel oli "Kes suudaks öelda ei?".

8.oktoobril 2013 avaldas Tommyboy vägivallast pajatavale loole "Vägivaldne värdjas" tehtud video. Režisööriks on Neki ja kaasa lõid La Kotka Nostra kamp ning Don Diisel. Loo muusika tegi Kalimist ja miksis K6ht.

Külalised teine album "Teiselt planeedilt" jõudis muusikakauplustesse 5.detsembril 2013. Albumil on kokku 11 lugu, nende hulgas raadiosinglid "Paradiis", "Seltskond" ja "Hea peo saladus".

Esimene plaadiesitluskontsert toimus 11.jaanuaril 2014 Tartus Feel Good Music Cafes. 18.jaanuaril toimus järgmine Kohvikus Sinilind.

16.veebruaril 2014 jagati Von Krahlis hip-hopi auhindu, kus Tommyboy album "Meele/lahutus" saavutas 11. koha ja video "Vägivaldne värdjas" 18. koha. Produtsentide kategoorias oli ta neljas ning dj kategoorias teisel kohal.

16.augustil 2014 esinesid Külalised Eesti Hiphop Festivalil Elvas.

Tommyboy soojendas 16.septembril 2014 Rock Cafes supergruppi Serial Killers.

28.mail 2015 avaldasid räpparid Tommyboy ja Abraham (ehk Tähetargad) 12-st loost koosneva albumi “Tähetarkus”.

10.novembril 2015 tuli Tähetarkade (Abraham & Tommyboy) muusikavideo loole “Kuu pealt kukkunud”.

Inga Kaare, Margus Alviste, Jürgen Urbanik kirjutatud lugu "Make Love, Not War" võistleb konkursil Eesti Laul 2017. Esitasid Alvistar Funk Association ning lugu avaldati 15.detsembril. Muusikavideo esmaesitlus toimus 15.jaanuaril Tallinna jazziklubis Philly Joe’s.

9.juunil 2020 abiellusid kunagine Külaliste laulja Mai ja tema ärimehest armastatu Margus Kangro. Mai võttis endale ka abikaasa nime ja on nüüd tuntud kui Mai Kangro.

1.detsembril 2020 tuli välja Tommyboy & Typicalflow viie looga EP "SKETSID". Produtsendiks Jarek Kasar, mehed ise Oleg Glavatski ja Toomas Tilk. Muusika: LOWK (Sergei Himenkov).

Kakskeelselt räppi tegev duo Tommyboy ja Typicalflow avaldasid 2.veebruaril 2022 singli "Ilus on see elu", millel teeb kaasa ka muusik Valter Soosalu. Loo autorid on Dimitriy Lukoits ja Jarek Kasar, sõnad kirjutasid Toomas Tilk ja Oleg Glavatski, miksis Jarek Kasar, masterdas Tanel Roovik.

22.juulil andsid räpparid Starboy Bob ja Tommyboy plaadifirma Masterhead Records alt välja ühise singli “Eha”. Lugu “Eha” ei ole keeruline, pigem oli meie mõte teha üks sirge jutuga laul igihaljal naiste teemal, kuidas välja kukkus – pane mängima ja keera volüümi!

Duo Tommyboy & Typicalflow andsid 14.oktoobril 2022 välja singli "Rõõmulaul". Uues loos teeb oma debüüdi Tommyboy poeg Johan, kes senini laulmisega tegelenud Revalia poistekoori ridades. Muusika ja mix Jarek Kasar, master Tengiz (Miami), sõnad Toomas Tilk ja Oleg Glavatski, plaadifirma Superbandiit Records.

25.maist 2023 oli suurimates voogedastusplatvormides leitav täiesti esimene mulgikeelne räpplugu "Uusmulgi lugulaul", mida esitab Tommyboy. „Tänast Eesti elu vaadeldes ja mõtiskledes selle üle, mis meid siis rahvusena võiks päriselt ühendada, loomulikult peale maksude, hapukapsa ja ühiste laulupidude, jõudsin tõdemuseni, et kõik põlised rahvakillud on need juured, mille peale on kogu me maa kasvanud,“ arutles räppar. „Justnimelt, kõik meie pärismaalased - mulgid, setod, saarlased, kihnlased ja teised - on oma keelte ja kombestikega andnud tugeva vundamendi rahvusele nimega eestlased. Ja kuna linnast tagasi maale kolimine on viimastel aastatel jälle hoo sisse saanud siis võiks öelda, et see lugu kirjutas ennast ise!“ ütles ta. Lugu valmis 31.mail avatava mulkide maamärgi ehk Mulgi Elamuskeskuse püsinäituse jaoks. Muusika autor on Kaspar Kadastik ja kaasprodutsent Jan Pillav. Tommyboy teksti tõlkis mulgi murdesse Kristi Ilves ja singlid kujundas Karmo Ruusmaa.

5.augustil toimus Tommyboy & Typicalflow tunnine kontsert Põlvas metsa- ja atmosfäärifestivalil Intsikurmu.

20.juunil 2024 tuli Superbandiit Recordsilt välja Tommyboy & Typicalflow koostööalbum "KOSMITS", mille esimene singel "Kodune" anti välja 30.mail. Albumil kõlab 9 lugu ning teine singel koos videoga oli 24.juuni esitletud "Ära".

Faktid

Külalised on (nimi/tegevus bändis/sünniaeg):
Tarmo Kiuru - trummid - 28.03.1986
Rain Rämmal - klahvpillid - 18.07.1985
Toomas Tommyboy Tilk - räpp - 22.04.1976
Mai Kangro - laul - 10.01.1987
Margus Alviste - basskitarr - 28.07.1979
Mihkel Pilt - kitarr - 13.03.1987

Muud huvitavat

Seotud videod

Tommyboy & Typicalflow - Ära
Tommyboy & Typicalflow - Ära

Artist: Tommyboy & Typicalflow

Lugu: Ära

Album: KOSMITS

Aasta: 2024

Külalised - Seltskond
Külalised - Seltskond

Artist: Külalised

Lugu: Seltskond

Aasta: 2013

Režissöör: Alari Teede

Tommyboy - Vägivaldne värdjas
Tommyboy - Vägivaldne värdjas

Artist: Tommyboy

Lugu: Vägivaldne värdjas

Album: Meele/lahutus

Aasta: 2013

Režissöör: Neki